Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ ευχαριστώ πολύ,

 

Αυτός είναι και ο λόγος που η Omega έχει πολλές εκδόσεις.

Να μπορείτε να δοκιμάσετε ότι κυκλοφορεί και να διαλέξει ο καθένας αυτό που του αρέσει.

 

Είχα 2 αναφορές για bug στην Maxsense:

1.

Η taskbar δεν ανταποκρινεται...τα μονα εικονιδια που ανταποκρινονται ειναι της μπαταριας και του ηχου...

Επισης καποιες φορες δεν ανταποκρινεται η ειδοποιηση μηνυματων....κανονικα οταν πατησεις πανω σου ανοιγει τα μηνυματα....

 

2.

New Max Sense- is there something wrong with the touch on this? Touching the icons for favorites or text icon, mms icons don't work? Also the task bar icons don't work when touched?

 

Βρήκα χρόνο και φλασσαρα πριν λίγο αλλά σε έμενα όλα δουλεύουν κανονικά :wacko::wacko:

 

Εσύ έχεις τέτοιο πρόβλημα??

1.Εαν σου πω ότι το απόγευμα δούλευαν κανονικά όλα τα εικονίδια στην επάνω μπάρα,ενώ τώρα που ξαναδοκιμάζω όχι,θα με πιστέψεις;:wacko:

2.H μπάρα ειδοποίησης έχει 4 εικονίδια

1 μπλε-άσπρο που σε πάει στην καρτέλλα μηνυμάτων

1 άλλο με ένα βελάκι που σε πάει στο ιστορικό κλήσεων

1 άσπρο φάκελο με ένα κινητό που το πατάς και δε κάνει τίποτε

και 1 σαν δισκέτα που σε πάει στην καρτέλλα των e-mail

 

edit

Λοιπόν φίλε ένας τρόπος που δημιουργείται το bug...Απενεργοποιείς το sense,βγαίνεις στην κεντρική οθόνη και μετά πατάς πάνω αριστερά και ανοίγει ο arkswitch.Mετά ξαναενεργοποιείς το sense και τα εικονίδια πλην της μπαταρίας και του ήχου δε δουλεύουν..Μόνη λύση για να ξαναλειτουργήσουν η απενεργοποίηση του arkswitch.Υπόψιν ότι έχω την ελληνική ρομ.Και μετά το hard reset παρατήρησα ότι το εικονίδιο με τον άσπρο φάκελο με ένα κινητό που το πατούσα και δεν έκανε τίποτε και το εικονίδιο που πηγαίνει στο ιστορικό κλήσεων,τώρα ανοίγουν την καρτέλλα του καιρού!!!Τη μπάρα ειδοποίησης την είχα μεταφέρει στην πρώτη οθόνη αντί για την δεύτερη που είναι μετά το φλασάρισμα και με κάποιο τρόπο μαγικό ίσως,το μεν widget της κλήσης λειτούργησε κανονικά και το άλλο σταμάτησε απλά να λειτουργεί.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλήμερα σε όλους!

 

1.Εαν σου πω ότι το απόγευμα δούλευαν κανονικά όλα τα εικονίδια στην επάνω μπάρα,ενώ τώρα που ξαναδοκιμάζω όχι,θα με πιστέψεις;:wacko:

2.H μπάρα ειδοποίησης έχει 4 εικονίδια

1 μπλε-άσπρο που σε πάει στην καρτέλλα μηνυμάτων

1 άλλο με ένα βελάκι που σε πάει στο ιστορικό κλήσεων

1 άσπρο φάκελο με ένα κινητό που το πατάς και δε κάνει τίποτε

και 1 σαν δισκέτα που σε πάει στην καρτέλλα των e-mail

 

edit

Λοιπόν φίλε ένας τρόπος που δημιουργείται το bug...Απενεργοποιείς το sense,βγαίνεις στην κεντρική οθόνη και μετά πατάς πάνω αριστερά και ανοίγει ο arkswitch.Mετά ξαναενεργοποιείς το sense και τα εικονίδια πλην της μπαταρίας και του ήχου δε δουλεύουν..Μόνη λύση για να ξαναλειτουργήσουν η απενεργοποίηση του arkswitch.Υπόψιν ότι έχω την ελληνική ρομ.Και μετά το hard reset παρατήρησα ότι το εικονίδιο με τον άσπρο φάκελο με ένα κινητό που το πατούσα και δεν έκανε τίποτε και το εικονίδιο που πηγαίνει στο ιστορικό κλήσεων,τώρα ανοίγουν την καρτέλλα του καιρού!!!Τη μπάρα ειδοποίησης την είχα μεταφέρει στην πρώτη οθόνη αντί για την δεύτερη που είναι μετά το φλασάρισμα και με κάποιο τρόπο μαγικό ίσως,το μεν widget της κλήσης λειτούργησε κανονικά και το άλλο σταμάτησε απλά να λειτουργεί.

 

Πρώτα από όλα ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

1 άσπρο φάκελο με ένα κινητό που το πατάς και δε κάνει τίποτε

Αυτό είναι το voice mail, αν δεν έχεις δεν κάνει τίποτα όταν το πατάς :)

 

Και μετά το hard reset παρατήρησα ότι το εικονίδιο με τον άσπρο φάκελο με ένα κινητό που το πατούσα και δεν έκανε τίποτε και το εικονίδιο που πηγαίνει στο ιστορικό κλήσεων,τώρα ανοίγουν την καρτέλλα του καιρού!!!

Με το hard reset κρύβεται το εικονίδιο του καιρού. Κάνεις ενεργοποίηση και μετά αφοί εμφανιστεί μπορεί να χρειαστεί να το βάλεις λίγο πιο πάνω για να μην ακουμπάει στο κάτω μέρος στις 2 αριστερές ειδοποιήσεις.

 

Τη μπάρα ειδοποίησης την είχα μεταφέρει στην πρώτη οθόνη αντί για την δεύτερη που είναι μετά το φλασάρισμα και με κάποιο τρόπο μαγικό ίσως,το μεν widget της κλήσης λειτούργησε κανονικά και το άλλο σταμάτησε απλά να λειτουργεί.

 

Το άλλο widget εάν είναι το voice mail το δεν ανοίγει αν δεν έχεις voice mail.

 

Το άλλο πρόβλημα με την πανω taskbar, δεν μπόρεσα να το καταφέρω να εμφανιστεί. Το ζάλισα και έκανα και τα πιο πάνω που είπες αλλά δουλεύει οκ :wacko::wacko::wacko::wacko:

 

Όμως πιστεύω ότι είναι από τον Arkswitch οπως ειπες.

Αν τον απενεργοποιήσεις δουλεύει η πάνω taskbar??

 

EDIT

Αν θέλεις να δοκιμάσεις εδώ είναι η έκδοση με maxsense 1.04.2 χωρίς τον Arkswitch

http://rapidshare.com/files/405012653/indie_-Omega-_v3.1_ELL_MaxSense.rar.html

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Μια παρατηρηση σε οτι αφορα τα ραδιο....ακουω να λετε τα καλυτερα για το 2.12 και επειδη τον τελευταιο καιρο εχω στην κατοχη μου δυο συσκευες ειπα να το τεσταρω με το 2.10.50.08_2 που ειχα....

 

Με τις ιδιες εφαρμογες περασμενες και στα δυο κινητα με την ιδια ρομ, εσω task manager κλεισμενες ολες οι εφαρμογες και πληρης φορτιση και τα δυο κινητα απο πριζα, καταναλωση απο 12μμ εως 8πμ: το 2.12 απο 100% ειχε παει στο 89%, το 2.10 ειχε παει στο 98%.......μεγαλη διαφορα σε απλη αναμονη.:)

 

Επισης ενεργοποιηση ndrive με το 2.10 πριν καν προλαβω να περασω τους κωδικους εβγαλε οτι με ειχε βρει, το 2.12 περασα τους κωδικους και μετα απο κανα 2λεπτο με βρηκε....

 

Μετα...μενω Ραφηνα στον καιρο το 2.10 μου λεει παντα Ραφηνα, το 2.12 καποιες φορες μου βγαζει Αρτεμις.

 

Οποτε δοκιμαστε και το 2.10.50.08_2 το οποιο θεωρω κατοπιν συγκρισεων πολυ καλυτερο σε ολα.:)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Μια παρατηρηση σε οτι αφορα τα ραδιο....ακουω να λετε τα καλυτερα για το 2.12 και επειδη τον τελευταιο καιρο εχω στην κατοχη μου δυο συσκευες ειπα να το τεσταρω με το 2.10.50.08_2 που ειχα....

 

Με τις ιδιες εφαρμογες περασμενες και στα δυο κινητα με την ιδια ρομ, εσω task manager κλεισμενες ολες οι εφαρμογες και πληρης φορτιση και τα δυο κινητα απο πριζα, καταναλωση απο 12μμ εως 8πμ: το 2.12 απο 100% ειχε παει στο 89%, το 2.10 ειχε παει στο 98%.......μεγαλη διαφορα σε απλη αναμονη.:)

 

Επισης ενεργοποιηση ndrive με το 2.10 πριν καν προλαβω να περασω τους κωδικους εβγαλε οτι με ειχε βρει, το 2.12 περασα τους κωδικους και μετα απο κανα 2λεπτο με βρηκε....

 

Μετα...μενω Ραφηνα στον καιρο το 2.10 μου λεει παντα Ραφηνα, το 2.12 καποιες φορες μου βγαζει Αρτεμις.

 

Οποτε δοκιμαστε και το 2.10.50.08_2 το οποιο θεωρω κατοπιν συγκρισεων πολυ καλυτερο σε ολα.:)

 

Μετά και από δικές μου δοκιμές επιβεβαιώνω τα παραπάνω που είπε η Ρεβέκκα.

Το ράδιο 2.10.50.28_2 έχει καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας, άλλα και καλύτερο σήμα τηλεφώνου και gps (στην Ρόδο)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Μια παρατηρηση σε οτι αφορα τα ραδιο....ακουω να λετε τα καλυτερα για το 2.12 και επειδη τον τελευταιο καιρο εχω στην κατοχη μου δυο συσκευες ειπα να το τεσταρω με το 2.10.50.08_2 που ειχα....

 

Με τις ιδιες εφαρμογες περασμενες και στα δυο κινητα με την ιδια ρομ, εσω task manager κλεισμενες ολες οι εφαρμογες και πληρης φορτιση και τα δυο κινητα απο πριζα, καταναλωση απο 12μμ εως 8πμ: το 2.12 απο 100% ειχε παει στο 89%, το 2.10 ειχε παει στο 98%.......μεγαλη διαφορα σε απλη αναμονη.:)

 

Επισης ενεργοποιηση ndrive με το 2.10 πριν καν προλαβω να περασω τους κωδικους εβγαλε οτι με ειχε βρει, το 2.12 περασα τους κωδικους και μετα απο κανα 2λεπτο με βρηκε....

Μετα...μενω Ραφηνα στον καιρο το 2.10 μου λεει παντα Ραφηνα, το 2.12 καποιες φορες μου βγαζει Αρτεμις.

Οποτε δοκιμαστε και το 2.10.50.08_2 το οποιο θεωρω κατοπιν συγκρισεων πολυ καλυτερο σε ολα.:)

 

Εχεις απολυτο δικιο αυτο φοραω και εγω τωρα απλως ειχα μπερδευτει και δεν θυμομουνα ποιο ειναι καλυτερο το 2.10.50.08 η το 2.10.50.28? που και το 2ο ακομη εγω το θεωρω καλυτερο για εμας εδω δτην Ελλαδα απο το 2.12:X

μολις ειδα οτι ηταν απο τους Κορεατες το θυμηθηκα και το φοραω απο προχθες!

Απο σημα-ποιοτητα ομιλιας ειναι μακραν οτι καλυτερο τωρα για μπαταρια αφου το τσεκαρες εσυ θα μεινω εδω!

 

Γιαννη η Maxsence δουλευει μια χαρα μονο μερικες φορες μετα απο εξοδο απο τον Opera μου κανει κατι περιεργα και δεν με γυρναει στην αρχικη οθονη αλλα μου βγαζει κατι μισες κομμενες .........κανενας αλλος?

Για μενα δε που ειχα Omnia 1 k Shell μου φανηκε παιχνιδακι!

 

Μετά και από δικές μου δοκιμές επιβεβαιώνω τα παραπάνω που είπε η Ρεβέκκα.

Το ράδιο 2.10.50.28_2 έχει καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας, άλλα και καλύτερο σήμα τηλεφώνου και gps (στην Ρόδο)

 

οχι αυτο βρε Γιαννη αλλα το 2.10.50.08_2...........:worry:

Edited by ioathe
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο βρε Γιαννη αλλα το 2.10.50.08_2...........:worry:

 

Μπερδεύτηκα :lol:

Εγώ έχω δοκιμάσει το 2.10.50.28 και είναι καλύτερο από το 2.12

Θα συγκρίνω και το 2.10.50.08 σε σχέση με το 2.10.50.28.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Μια παρατηρηση σε οτι αφορα τα ραδιο....ακουω να λετε τα καλυτερα για το 2.12 και επειδη τον τελευταιο καιρο εχω στην κατοχη μου δυο συσκευες ειπα να το τεσταρω με το 2.10.50.08_2 που ειχα....

 

Με τις ιδιες εφαρμογες περασμενες και στα δυο κινητα με την ιδια ρομ, εσω task manager κλεισμενες ολες οι εφαρμογες και πληρης φορτιση και τα δυο κινητα απο πριζα, καταναλωση απο 12μμ εως 8πμ: το 2.12 απο 100% ειχε παει στο 89%, το 2.10 ειχε παει στο 98%.......μεγαλη διαφορα σε απλη αναμονη.:)

 

Επισης ενεργοποιηση ndrive με το 2.10 πριν καν προλαβω να περασω τους κωδικους εβγαλε οτι με ειχε βρει, το 2.12 περασα τους κωδικους και μετα απο κανα 2λεπτο με βρηκε....

 

Μετα...μενω Ραφηνα στον καιρο το 2.10 μου λεει παντα Ραφηνα, το 2.12 καποιες φορες μου βγαζει Αρτεμις.

 

Οποτε δοκιμαστε και το 2.10.50.08_2 το οποιο θεωρω κατοπιν συγκρισεων πολυ καλυτερο σε ολα.:)

Εγω με το 2.12 χωρις να κλεινω τιποτα αλλο εκτος απο ΒΤ & wifi και εχοντας το mail μου να συχρονιζει καθε μια ωρα, τον καιρο να αναναιωνει ανα 3 το twitter επισης, ξυπνητιρι και δεν θυμαμαι τι αλλο, δεν πευτω κατω απο 97% στις ιδες ωρες.

 

Το 89% το εβλεπα με το 2.10.50.08_2 :lol:

 

Στο σημα δεν εχουν διαφορες. Ισως να ειναι ελαφρα καλυτερο το 2.10

 

Παντως εχει να κανει με το τι ταιριαζει περισσοτερο στην περιοχη και στον παροχο.

 

Εδω που εχουμε αμερικανικα συστηματα, ολα τα radio απο TM αποδισουν καλυτερα απο αυτα που προοριζονταν για την 1.66 κλπ

 

Τωρα για παραδειγμα με το τηλεφωνο σε πραγματικη χρηση, με κλησεις, mail klp απο τις 9 μεχρι τωρα 14:21 ειμαι στο 89%

Το ειχα φορτισει στο αυτοκινητο καθως πηγαινα στο γραφειο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ έχω δοκιμάσει το 2.10.50.28 και είναι καλύτερο από το 2.12

 

Και εγώ πάλι έχω την αντίθετη άποψη. Όντως είναι θέμα συνδυασμού περιοχής και παρόχου. Πάντως το 2.12 δείχνει να τα πηγαίνει καλύτερα στην κατανάλωση της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όμως πιστεύω ότι είναι από τον Arkswitch οπως ειπες.

Αν τον απενεργοποιήσεις δουλεύει η πάνω taskbar??

 

EDIT

Αν θέλεις να δοκιμάσεις εδώ είναι η έκδοση με maxsense 1.04.2 χωρίς τον Arkswitch

http://rapidshare.com/files/405012653/indie_-Omega-_v3.1_ELL_MaxSense.rar.html

Ναι δουλεύει με απενεργοποιημένο τον arkswitch.Επειδή ήδη έχω στήσει όπως θέλω την ρομ και δεν έχω άλλα bugs,δε θα δοκιμάσω αυτή χωρίς τον arkswitch

Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύει με απενεργοποιημένο τον arkswitch.Επειδή ήδη έχω στήσει όπως θέλω την ρομ και δεν έχω άλλα bugs,δε θα δοκιμάσω αυτή χωρίς τον arkswitch

 

Πολύ καλά κάνεις :):)

Με κάλυψες όμως με την απάντηση.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω κάτι ;. Το background στην lockscreen στην MaxSense ξέρει κανείς πώς αλλάζει ;. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με το 2.12 έχω ψιλοβρεί την ησυχία μου! Είναι το μοναδικό που βελτιώνει λίγο την κατάσταση με το άθλιο σήμα της vodafone!!! Μπορώ πλέον και απαντάω από το γραφείο μου το 80% των κλήσεων και δεν χρειάζεται να βγαίνω στην πόρτα για να μιλήσω! :lol:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω κάτι ;. Το background στην lockscreen στην MaxSense ξέρει κανείς πώς αλλάζει ;. Ευχαριστώ

 

Πήγαινε στο settings tab του manila και το αλλάζεις από εκεί!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο settings tab του manila και το αλλάζεις από εκεί!

 

Δλδ δεν μπορούμε να έχουμε διαφορετικό background όταν το τηλέφωνο κλειδώνει με την οθόνη κλειδώματος (Έναρξη). Γιατί με το CHT το έχουμε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ δεν μπορούμε να έχουμε διαφορετικό background όταν το τηλέφωνο κλειδώνει με την οθόνη κλειδώματος (Έναρξη). Γιατί με το CHT το έχουμε αυτό.

 

Μπορείς αν κάνεις αυτο που σου έγραψα,

Όπως αλλάζει στο CHT αλλάζει και στο maxsense :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ioathe @ Στο ndrive έχουν μικρύνει τα γράμματα ,μήπως ξέρουμε πως θα τα μεγαλώσω ,το είχα πάθει και σε άλλες 2 ρομ ,είναι θέμα ρομ η κάποιας ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

For your own records. Θα φλασάρω τη MaxSense σήμερα ή αύριο χωρίς το arkswitch. Γιατί μήπως ένα πρόβλημα που σου είχα περιγράψει που κόλλησαν τα εικονίδια των γρήγορων συντομεύσεων με το να λείπει το arkswitch διορθωθεί. Πέρασα και το Radio 2.10.50.08. Για να δούμε..
Link to comment
Share on other sites

Δλδ δεν μπορούμε να έχουμε διαφορετικό background όταν το τηλέφωνο κλειδώνει με την οθόνη κλειδώματος (Έναρξη). Γιατί με το CHT το έχουμε αυτό.

H max sense έχει το κανονικό κλείδωμα των wm.Αν πας στο έναρξη--->πίνακας ελέγχου--->αρχική οθόνη--->εμφάνιση από το κουτάκι χρήση της φωτογραφίας ως φόντου αλλάζει η εικόνα στο μενού έναρξη και στην οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

Ioathe @ Στο ndrive έχουν μικρύνει τα γράμματα ,μήπως ξέρουμε πως θα τα μεγαλώσω ,το είχα πάθει και σε άλλες 2 ρομ ,είναι θέμα ρομ η κάποιας ρυθμίσεις.

 

Είναι θέμα ρύθμισης του ndrive

Διάβασε λίγο πιο πίσω υπάρχει λύση!

 

 

For your own records. Θα φλασάρω τη MaxSense σήμερα ή αύριο χωρίς το arkswitch. Γιατί μήπως ένα πρόβλημα που σου είχα περιγράψει που κόλλησαν τα εικονίδια των γρήγορων συντομεύσεων με το να λείπει το arkswitch διορθωθεί. Πέρασα και το Radio 2.10.50.08. Για να δούμε..

 

Αντώνη θα ανεβάσω αύριο την εκδοσή maxsense 3.01.

Αυτη να βάλεις!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα ρύθμισης του ndrive

Διάβασε λίγο πιο πίσω υπάρχει λύση!

 

 

 

 

Αντώνη θα ανεβάσω αύριο την εκδοσή maxsense 3.01.

Αυτη να βάλεις!

Aντε βρε Γιαννη μου! Περιμενουμε με τα buttons ready!

Το ξερεις οτι αργησες?:X

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάλι έχω την αντίθετη άποψη. Όντως είναι θέμα συνδυασμού περιοχής και παρόχου. Πάντως το 2.12 δείχνει να τα πηγαίνει καλύτερα στην κατανάλωση της μπαταρίας.

 

Σήμερα από τις 9 το πρωί μέχρι 4 το απόγευμα με όλα εκτός σερφαρισμα πήγε στο 85% δεν το είχα αυτό ποτέ με άλλο radio.

Σημειοτεον ότι έστειλα αρκετά mail τα 3 εκ των οποίων πολύ μεγάλα γιατί περιείχαν φωτό που τράβηξαν από την συσκευή για επαγγελματικούς λόγους.

Πάντα με ΒΤ και wifi ανοικτά. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και δεν το αλλάζω με τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@ioathe

 

Παρακαλείσθε όπως στις 8.05 πμ. η ROM να είναι ανεβασμένη εις στον server.

 

Μετά τιμής

 

Α.Π.

 

:lol: :lol: :lol:

 

Υ.Γ

 

Γιάννη αυτή τι διαφορά θα έχει από την προήγουμενη έκδοση;. Γιατί αν είναι χωρίς το arkswitch την κατέβασα ποιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

@ioathe

 

Παρακαλείσθε όπως στις 8.05 πμ. η ROM να είναι ανεβασμένη εις στον server.

 

Μετά τιμής

 

Α.Π.

 

:lol: :lol: :lol:

 

Υ.Γ

 

Γιάννη αυτή τι διαφορά θα έχει από την προήγουμενη έκδοση;. Γιατί αν είναι χωρίς το arkswitch την κατέβασα ποιο πριν.

 

druze ne mois da cekas? prijatno, sutra ce mo flass novi ROM.........:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη νομίζω ότι βρήκα ένα προβληματακι.

Όταν θελήσεις να εντάξεις μια φωτογραφία σε μια υπάρχουσα επαφή, μόλις πατησεις add to existing contact δεν κάνει τίποτα, αντίθετα αν πατηςεις νες contact την περνάει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σας

 

@ioathe

Γιάννη αυτή τι διαφορά θα έχει από την προήγουμενη έκδοση;. Γιατί αν είναι χωρίς το arkswitch την κατέβασα ποιο πριν.

 

Εδω είναι το link

 

Η μόνη διαφορά είναι στα εικονίδια του Settings tab.

 

Όμως κι χωρίς τον arkswitch έκανε πάλι το πρόβλημα στην πάνω taskbar.

Δύστυχος δεν το έχει κάνει ακόμα σε μένα.

Θα βγει πάντως και νέα εκδοσή που ελπίζω να διορθωθεί το πρόβλημα.

 

Γιάννη νομίζω ότι βρήκα ένα προβληματακι.

Όταν θελήσεις να εντάξεις μια φωτογραφία σε μια υπάρχουσα επαφή, μόλις πατησεις add to existing contact δεν κάνει τίποτα, αντίθετα αν πατηςεις νες contact την περνάει.

 

Θα το κοιτάζω Κώστα :)

 

EDIT

Στην Alexander v3.01 το δοκίμασα και το κάνει κανονικά.

Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα???

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...