Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Δεν το ξέρω αυτό. Εγώ νομίζω ότι περισσότερο έχουν βαρύνει τα sites με ένα σωρό καραγκιοζιλίκια και διαφημίσεις

Το iphone σε αυτό έχει πλεονέκτημα επειδή δεν παίζει flash, δείχνει πιο απλές τις σελίδες, χωρίς τα καραγκιοζιλίκιατους

 

Ναι σιγουρα παιζουν ρολο και αυτα αλλα το κυριοτερο προβλημα πιστευω ειναι οι εφαρμογες. Σε κινητο, neo V, εδω και 1 χρονο δεν εχω προσθεσει καμια νεα εφαρμογη που δεν ειχα. Απλα κανω μονο update τις υπαρχουσες. Ε πριν ενα χρονο λοιπον το κινητο το δουλευες. Προφανως δεν ηταν αψογο αλλα δουλευοταν σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο για τα χαρακτηριστικα του. Τωρα οχι. Με λιγα λογια τα update των εφαρμογων "μου το εβγαλαν αχρηστο" και απαιτουν τωρα δυνατοτερο smartphone. Θα μου πεις καπως ετσι δεν γινοταν και στα pc τις προηγουμενες δεκαετιες; Εβαζες νεες εφαρμογες ή update στα οποια δεν μπορουσε να τα τρεξει ανετα η cpu/ram του και προχωρουσες σε αναβαθμιση του pc. To θεμα ειναι οτι στο smartphone προχωρας σε αντικατασταση.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα παιζουν ρολο και αυτα αλλα το κυριοτερο προβλημα πιστευω ειναι οι εφαρμογες. Σε κινητο, neo V, εδω και 1 χρονο δεν εχω προσθεσει καμια νεα εφαρμογη που δεν ειχα. Απλα κανω μονο update τις υπαρχουσες. Ε πριν ενα χρονο λοιπον το κινητο το δουλευες. Προφανως δεν ηταν αψογο αλλα δουλευοταν σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο για τα χαρακτηριστικα του. Τωρα οχι. Με λιγα λογια τα update των εφαρμογων "μου το εβγαλαν αχρηστο" και απαιτουν τωρα δυνατοτερο smartphone. Θα μου πεις καπως ετσι δεν γινοταν και στα pc τις προηγουμενες δεκαετιες; Εβαζες νεες εφαρμογες ή update στα οποια δεν μπορουσε να τα τρεξει ανετα η cpu/ram του και προχωρουσες σε αναβαθμιση του pc. To θεμα ειναι οτι στο smartphone προχωρας σε αντικατασταση.

 

Αν κάνεις ένα fr θα παραμείνει το ίδιο ράθυμο όπως τώρα;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις ένα fr θα παραμείνει το ίδιο ράθυμο όπως τώρα;;;

 

Επρεπε να ανοιξω λεξικο για το ραθυμο. :p Φανταζομαι με το fr εννοεις factory reset. Τοσο μικρη προταση και ειχα 2 αποριες. :lol: Δεν το εχω επιχειρησει να σου πω την αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μα θυμίσω ότι έχετε βγει εκτός θέματος. Για τρόπους βελτίωσης της απόδοσης της συσκευής σου καλύτερα να απευθυνθείς στο σχετικό για τη συσκευή σου θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να ανοιξω λεξικο για το ραθυμο. :p Φανταζομαι με το fr εννοεις factory reset. Τοσο μικρη προταση και ειχα 2 αποριες. :lol: Δεν το εχω επιχειρησει να σου πω την αληθεια.

 

:p

 

Nαι με το fr εννοούσα factory reset. Ίσως με ένα reset η συσκευή να δούλευε αλλιώς. Εγώ π.χ. στο s2 όταν του έκανα fr στην 4.1 είδα διαφορά μέχρι και στην ram που δέσμευε...

Link to comment
Share on other sites

O Browser απο το Nokia X για όποιον θέλει να τον δοκιμάσει.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2665160

Υπερβολικά απλός, ούτε ρυθμίσεις, μηδεν δυνατότητες, ουτε καν σελιδοδείκτες κι ιστορικό.

Γρήγορος, φορτώνει άμεσα η εφαρμογή και με γρήγορο rendering,

αλλά για πρώτη φορά είδα lag στη κύλιση των σελίδων, ακριβώς όπως το lag που χε ο stock browser της Nokia στο Symbian, απίστευτοι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικά απλός, ούτε ρυθμίσεις, μηδεν δυνατότητες, ουτε καν σελιδοδείκτες κι ιστορικό.

Γρήγορος, φορτώνει άμεσα η εφαρμογή και με γρήγορο rendering,

αλλά για πρώτη φορά είδα lag στη κύλιση των σελίδων, ακριβώς όπως το lag που χε ο stock browser της Nokia στο Symbian, απίστευτοι:lol:

 

Πράγματι, τρελό λαγκ στην κυλιση

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε διλλημα για το ποιον browser να διαλεξω απο Dolphin ή Opera mini..Τι προτεινετε και γιατι?Για galaxy s4.

 

Χαλλαρα Boat mini ο πιο απροβληματιστος browser για μενα

Link to comment
Share on other sites

Χαλλαρα Boat mini ο πιο απροβληματιστος browser για μενα

 

και γιατί τον μίνι έχει κάποιες διαφορές που τον κάνει καλύτερο από τον κανονικο.?

Link to comment
Share on other sites

πλάκα πλάκα ποια η διαφορά του Mini με τον κανονικό Boat??

Στο...μεγεθος :D

 

Ο mini προορίζεται περισσότερο για low end συσκευές με χαμηλότερα specs αν θυμάμαι καλά.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

και γιατί τον μίνι έχει κάποιες διαφορές που τον κάνει καλύτερο από τον κανονικο.?

 

Για μενα που ειμαι με το Huawei u8800 pro o κανονικος ειχε καποια σκαλωματα ενω ο mini πεταει χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στα data δηλαδή δεν έχουν καμία διαφορά;

Όχι. Δεν εχει συμπίεση ο boat.

Ειμαι σε διλλημα για το ποιον browser να διαλεξω απο Dolphin ή Opera mini..Τι προτεινετε και γιατι?Για galaxy s4.

Ton opera mini τι τον θες; Πακέτο data 120MB έχεις;;

Σε S4 βάλε firefox, boat, ή αν θες κάτι ελαφρύ (πούπουλο για τη συσκευή σου), lime2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση προς αρρωστακηδες στοιχηματακιδες που εχουν s4.παιζω στην 365.πριν την 4.4 οταν εβαζα να δω ματς που ειχε επιλογη βιντεο καποιες μου το ανοιγε καποιες οχι.εμπαινα απο τον μαμα browser και εχω κατεβασει τον mx για την αναπαραγωγη βιντεο.τωρα με την 4.4 δεν ανοιγει σχεδον κανενα βιντεο και αν ανοιξει παιζει λιγο και κολλαει.σε ενα tablet toshiba που εχω με 4.1 παιζει απροβληματιστα.τι μπορω να κανω για να μπορω να βλεπω?τιποτα ρυθμησεις?αλλο browser και κατεβασμα flash?δεν ειμαι και πολυ του πειραγματος τα βασικα μονο.αν ξερει καποιος ας μου πει
Link to comment
Share on other sites

Σταυρε γιατι οχι chrome? O firefox κατα την γνωμη σου ειναι καλυτερος?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Για κινητό με χαμηλά specs τι καλό υπάρχει;; Εκτός απ τον opera mini!

 

maxthon,opera classic,boat,naked.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Are gonna be tested. Ευχαριστώ πολύ :)

 

Εχω το xperia x10 mini cm7 οποτε αν κρινω απο τα δικα μου αποτελεσματα,ο maxthon θα σε ικανοποιησει αν και ο dolphin παει φινα

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω το xperia x10 mini cm7 οποτε αν κρινω απο τα δικα μου αποτελεσματα,ο maxthon θα σε ικανοποιησει αν και ο dolphin παει φινα

 

Έχω δοκιμάσει τον Dolphin αλλά δεν ξέρω. Κάτι δεν μου άρεσε! Θα δοκιμάσω και τον Maxthon.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τον Dolphin αλλά δεν ξέρω. Κάτι δεν μου άρεσε! Θα δοκιμάσω και τον Maxthon.

 

Πια ρομ εχεις?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...