Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Αυτόν τον καιρό δουλεύω τον soul και είναι πολύ καλός.

Έχει AdBlock όπου επιλέγεις ποιες λίστες θες, έχει πολύ καλό video player (καλύτερο του Samsung browser), video downloader/sniffer, το scroll του είναι σαν βούτυρο.

Γενικά πολύ καλός και πολύ παραμετροποιήσιμος.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ilka71 said:

τελευταία δοκιμάζω Samsung browser. πολύ καλός. μπορείς να βάλεις κάτω όπως θες το μενού και σε συνδυασμό με εφαρμογή ad block adguard σαν έξτρα από το galaxy store δεν έχω τα ενοχλητικά pop up για τα cookies. συν ότι έχει το καλύτερο full screen. πραγματικό full screen. όλη η οθόνη. όπερα βέβαια καλύτερο text wrapping όπως αναφέρθηκε

Χρόνια τον χρησιμοποιώ τον συγκεκριμένο λόγω ότι έχω συνέχεια Samsung συσκευές, προσωπικά δεν λέει ο συγκεκριμένος browser, δοκιμάζω αυτούς που αναφέρθηκαν πιο πάνω και λέω τι έκανα τόσο καιρό, δεν είναι και τόσο smooth , νομίζεις πως έχεις 10ετιας κινητό

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια τον χρησιμοποιώ τον συγκεκριμένο λόγω ότι έχω συνέχεια Samsung συσκευές, προσωπικά δεν λέει ο συγκεκριμένος browser, δοκιμάζω αυτούς που αναφέρθηκαν πιο πάνω και λέω τι έκανα τόσο καιρό, δεν είναι και τόσο smooth , νομίζεις πως έχεις 10ετιας κινητό
ναι αλλά με edge πχ που τον έχω και αυτόν δεν μπορείς να αλλάξεις και πολλά στην κάτω μπάρα να βάλεις ότι εικονίδιο θες. home, close tab, κλπ όπως στον Samsung
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο,  δοκιμάζω τον opera και έχω μια απορία, γίνεται στην αρχική καρτέλα οι εφαρμογές που έχω βάλει να είναι κάτω και όχι πάνω;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, dimtz said:

Να ρωτήσω λίγο,  δοκιμάζω τον opera και έχω μια απορία, γίνεται στην αρχική καρτέλα οι εφαρμογές που έχω βάλει να είναι κάτω και όχι πάνω;

Εφαρμογές εννοείς τους σελιδοδείκτες που προσθέσες στην αρχική; 

Εάν ναι, αυτό που ζητάς δεν γίνεται. 

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/12/2022 at 10:36 ΠΜ, dimtz said:

Ναι αυτό, κακός που δεν γίνεται,  thanks. 

Πως δεν γίνεται....Κρατάς πατημένο τον σελιδοδείκτη που θέλεις και τον πας όπου θέλεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται, ξαναγυρναν επάνω. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν πολυ βασικο για εμενα και μετα τον εξαιρετικο Via browser που το επετρεπε, κατεληξα στον Soul λογω και καποιων εξτρα ρυθμισεων. Εκνευριστικο που δεν το κανουν  οι developers και ειναι τοσο χρησιμο στις μεγαλες οθονες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείτε αλλά όταν ανοίγω τον opera και βλέπω το quick dial και τα εικονίδια των σελιδοδεικτων μου που έχω βάλει μπορώ να μετακινήσω τον κάθε σελιδοδείκτη όπου θέλω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geotzia said:

Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείτε αλλά όταν ανοίγω τον opera και βλέπω το quick dial και τα εικονίδια των σελιδοδεικτων μου που έχω βάλει μπορώ να μετακινήσω τον κάθε σελιδοδείκτη όπου θέλω.

Στο κατω μερος της οθονης εννοουμε για να ειναι ευκολα προσβασιμα με ενα χερι

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε κάποιες που δεν χρησιμοποιούμε συχνά στις πάνω σειρές και να μείνουν κάτω οι πιο δημοφιλείς. 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι πείραξα και άλλαξε ο τρόπος που εμφανίζονται οι ανοιχτές καρτέλες στον Chrome... γνωρίζετε πως μπορώ να το επαναφέρω;bbb189c5c2ae0ee737c22eabeced3aca.jpg

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sofos_5 said:

Μάλλον κάτι πείραξα και άλλαξε ο τρόπος που εμφανίζονται οι ανοιχτές καρτέλες στον Chrome... γνωρίζετε πως μπορώ να το επαναφέρω? Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Στις 3 τελίτσες που έχει επάνω δεξιά η φωτο που έβαλες, θα σου έχει επιλογές. Έτσι είναι τουλάχιστον στον Samsung browser

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Στις 3 τελίτσες που έχει επάνω δεξιά η φωτο που έβαλες, θα σου έχει επιλογές. Έτσι είναι τουλάχιστον στον Samsung browser
Ευχαριστώ πολύ, ωστόσο δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα άκρη ενώ έχω μπει και στο κρυφό μενού του Chrome, αν κάποιος γνωρίζει κάτι παρακαλώ ενημερώστε εδώ...

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, ωστόσο δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα άκρη ενώ έχω μπει και στο κρυφό μενού του Chrome, αν κάποιος γνωρίζει κάτι παρακαλώ ενημερώστε εδώ...

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Και τι έχει στις 3 τελίτσες?
Στον samsung browser που χρησιμοποιώ, έχει μενού - προβολή ως και..
Smart-Select-20221216-212704-Samsung-Internet.jpg

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Και τι έχει στις 3 τελίτσες?
Στον samsung browser που χρησιμοποιώ, έχει μενού - προβολή ως και..
Smart-Select-20221216-212704-Samsung-Internet.jpg

Tapa

Δυστυχώς τίποτα σχετικό, έχω ψάξει και όλα τα settings αλλά τίποτα.

1141fac43612149b01f92251fd0002e4.jpg

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites



Δυστυχώς τίποτα σχετικό, έχω ψάξει και όλα τα settings αλλά τίποτα.


Έχεις δίκιο, googlaροντας, έχουν όλοι αυτό το θέμα. Και απ ότι κατάλαβα η google το έχει κάνει πλέον να φαίνονται έτσι τα tabs, χωρίς να έχεις επιλογή αλλαγης
Ακολούθησα και οδηγίες από εδώ, αλλά δεν αλλάζει τίποτα.

https://www.republicworld.com/technology-news/gaming/how-to-fix-tabs-in-chrome-android-how-to-change-tab-view-and-switch-back-from-grid-view.html



Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites





Έχεις δίκιο, googlaροντας, έχουν όλοι αυτό το θέμα. Και απ ότι κατάλαβα η google το έχει κάνει πλέον να φαίνονται έτσι τα tabs, χωρίς να έχεις επιλογή αλλαγης
Ακολούθησα και οδηγίες από εδώ, αλλά δεν αλλάζει τίποτα.

https://www.republicworld.com/technology-news/gaming/how-to-fix-tabs-in-chrome-android-how-to-change-tab-view-and-switch-back-from-grid-view.html



Tapa

Δεν ήταν αυτό αλλά με βοήθησες στο πως να το ψάξω σωστά!

Δεν ήταν θέμα του browser, εγώ μάλλον χωρίς να το καταλάβω έκανα κάποια αλλαγή, Settings - accessibility - Simplified view for open tabs, όλα καλά ευχαριστώ και πάλι!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν αυτό αλλά με βοήθησες στο πως να το ψάξω σωστά!

Δεν ήταν θέμα του browser, εγώ μάλλον χωρίς να το καταλάβω έκανα κάποια αλλαγή, Settings - accessibility - Simplified view for open tabs, όλα καλά ευχαριστώ και πάλι!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Χαίρομαι που βρήκες λύση.

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Προσέξτε το dns της adguard
Σήμερα κολλάει κ πολλές φορές δεν εχω ιντερνετ στο κινητο (είτε μεσω wifi είτε με 4g).
Το γύρισα στο αυτοματο (nova) κ εχω ιντερνετ.

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...