Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Γινεται αυτοματα ο συγχρονισμος android-pc, αρκει να εχεις κανει εισοδο και στους δυο chrome με το ιδιο gmail και στις ρυθμισεις>λογαριασμοι>google στο κινητο να εχεις τσεκαρισμενο το σελιδοδεικτες.

Δεν ειναι εγγραφη αυτο που λες για το μtorrent,απλα στο pc ενεργοποιεις τον απομακρυσμενο ελεγχο. Δινεις ενα ονομα στο pc και ενα password για να μπορεις να συνδεεσαι με το μtorrent remote ακομη και απο δικτυο κινητης τηλεφωνιας.

 

Εκανα τον συγχρονισμο αλλα δεν εχει τελικα αυτο που ηθελα, δηλαδη συγχωνευση ολων των δεδομενων του επιτραπεζιου υπολογιστη στο κινητο. στο mtorrent απαιτειται ο ελεγχος αυτος και το μονο που χρειαζεται ειναι να δωσεις τα στοιχεια που ειπες.

Edited by fourtwo
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τον συγχρονισμο αλλα δεν εχει τελικα αυτο που ηθελα, δηλαδη συγχωνευση ολων των δεδομενων του επιτραπεζιου υπολογιστη στο κινητο. στο mtorrent απαιτειται ο ελεγχος αυτος και το μονο που χρειαζεται ειναι να δωσεις τα στοιχεια που ειπες.

 

Άσχετο.....

Σβήσε μερικά Π.Μ. γιατί έχει γεμίσει το inbox σου και δεν σου έρχονται τα καινούρια....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά απο αρκετές δοκιμές έφτασε η στιγμή να πω οτι ισως ο boat είναι ο καλύτερος απο όλους. Γρήγορο και πρακτικό μιας και στο τηλέφωνο μου με βολεύει που εχει κάτω μπάρα.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έχει βολέψει ο baidu βασικά η κάτω μπάρα που στην ουσία είναι ζουμ! Όσο θες ζουμαρεις και μάλιστα κάνει και text wrapping όσο ζουμαρεις!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά απο αρκετές δοκιμές έφτασε η στιγμή να πω οτι ισως ο boat είναι ο καλύτερος απο όλους. Γρήγορο και πρακτικό μιας και στο τηλέφωνο μου με βολεύει που εχει κάτω μπάρα.

 

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ενώ βρισκόμαστε στα τέλη του 2013 και τα περισσότερα κινητά κυκλοφορούν από 4.3 ίντσες και πάνω , οι developers των browsers δεν βάζουν όλοι κάτω σταθερή παραμετροποιήσιμη μπάρα όπως αυτή του υπέροχου boat και επιλογή μη εμφάνισής της για όσους έχουν κινητά 3-4 ιντσών.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος browser εκτός του opera που να ανοίγει κανονικά τη σελίδα του gazzetta ? Δοκίμασα στον dolphin και φαίνεται άθλια, διορθώνεται μήπως με κάποια ρύθμιση ?
Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/10/16/pepu3avu.jpg

υπάρχει κάποιος browser εκτός του opera που να ανοίγει κανονικά τη σελίδα του gazzetta ? Δοκίμασα στον dolphin και φαίνεται άθλια, διορθώνεται μήπως με κάποια ρύθμιση ?

 

Ο chrome την ανοίγει στην κανονική του mobile έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

@cb600f Βασικά θα ήθελα κάποιον που να έχει την μπάρα εναλλαγής των tab κάτω.Δοκίμασα και τον boat αλλά και εκεί χάλια.Στον opera άνοιξε κανονικά αλλά γενικά έχω πολλά κρασαρισματα με αυτόν. Έλεγα μήπως πειράζοντας κάποια από τις ρυθμίσεις φτιαχνόταν
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος browser εκτός του opera που να ανοίγει κανονικά τη σελίδα του gazzetta ? Δοκίμασα στον dolphin και φαίνεται άθλια, διορθώνεται μήπως με κάποια ρύθμιση ?

 

Κανένα πρόβλημα με dolphin

http://img.tapatalk.com/d/13/10/17/abynupe7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με τον dolphin φαίνεται έτσι

[ATTACH]36651[/ATTACH]

Καταρχήν δεν πιάνει όλη την οθόνη δεξιά έχει ένα γκρι κενό και γενικά τα γράμματα φαίνεται κάπως ....

Μήπως πρέπει να αλλάξω κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω τον chrome, στον οποίο ποτέ δεν έδωσα χρόνο έως τώρα. Τελικά μου αρέσει, και για την ώρα τον χρησιμοποιώ σαν βασικό. Φορτώνει τέλεια όσες σελίδες έχω επισκεφθεί έως τώρα, και ένα μεγάλο συν για μένα είναι το ότι ανοίγοντας μια σελίδα, μπορείς να πατήσεις σε κάποιον άλλο, νέο σύνδεσμο της σελίδας, χωρίς να τελειώσει η φόρτωση της πρώτης. Σε όλους τους άλλους browser(όσους έχω δοκιμάσει), εκτός του opera νομίζω, χρειάζεται δύο και τρία πατήματα, ή διακοπή της φόρτωσης για να πατήσεις γρήγορα το σύνδεσμο που θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω τον chrome, στον οποίο ποτέ δεν έδωσα χρόνο έως τώρα. Τελικά μου αρέσει, και για την ώρα τον χρησιμοποιώ σαν βασικό. Φορτώνει τέλεια όσες σελίδες έχω επισκεφθεί έως τώρα, και ένα μεγάλο συν για μένα είναι το ότι ανοίγοντας μια σελίδα, μπορείς να πατήσεις σε κάποιον άλλο, νέο σύνδεσμο της σελίδας, χωρίς να τελειώσει η φόρτωση της πρώτης. Σε όλους τους άλλους browser(όσους έχω δοκιμάσει), εκτός του opera νομίζω, χρειάζεται δύο και τρία πατήματα, ή διακοπή της φόρτωσης για να πατήσεις γρήγορα το σύνδεσμο που θέλεις.

Ο Chrome επίσης κάνει sync τα bookmarks αλλά και τις σελίδες που έχεις ανοιχτές σε άλλη συσκευή! Το δεύτερο ειδικά, μου αρέσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Chrome επίσης κάνει sync τα bookmarks αλλά και τις σελίδες που έχεις ανοιχτές σε άλλη συσκευή! Το δεύτερο ειδικά, μου αρέσει πολύ.

 

Όντως είναι αρκετά βολικό. Για το πρώτο, γίνεται να παραμείνουν οι σελιδοδείκτες του υπολογιστή, κλείνοντας το συγχρονισμό;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με τον dolphin φαίνεται έτσι

Δεν ξερω για ποιο λογο στα αλλα προγραμματα το gazzetta φαινεται σε mobile version ενω στον dolphin φαινεται κανονικα οπως και στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για ποιο λογο στα αλλα προγραμματα το gazzetta φαινεται σε mobile version ενω στον dolphin φαινεται κανονικα οπως και στο pc.

 

Σε μένα δεν ισχύει αυτό. Εμφανίζεται το mobile version .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω εναν browser που να μην καταναλώνει πολλα mb γιατι δουλεύω τον stock στο note ii και τα καταπίνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω εναν browser που να μην καταναλώνει πολλα mb γιατι δουλεύω τον stock στο note ii και τα καταπίνει.

 

Opera mini ή Opera κανονικός με επιλογή εξοικονόμησης δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον BAidu και το Swiftkey πληκτρολόγιο .Το πρόβλημα είναι πως όταν πληκτρολογώ τον κωδικό για ν μπώ π.χ στο Gmail μου βγάζει 2πλα και 3πλα γράμματα.

Όταν απενεργοποιώ το Swiftkey και βάσω το μαμίσιο πληκτρολόγιο κανένα πρόβλημα.

Υπάρχει:happy: καμιά λύση????:happy::happy:

 

Όταν απενεργοποιώ την Τ5 engine τότε πάλι κανένα πρόβλημα

Edited by vaterle
Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον BAidu και το Swiftkey πληκτρολόγιο .Το πρόβλημα είναι πως όταν πληκτρολογώ τον κωδικό για ν μπώ π.χ στο Gmail μου βγάζει 2πλα και 3πλα γράμματα.

Όταν απενεργοποιώ το Swiftkey και βάσω το μαμίσιο πληκτρολόγιο κανένα πρόβλημα.

Υπάρχει:happy: καμιά λύση????:happy::happy:

 

Όταν απενεργοποιώ την Τ5 engine τότε πάλι κανένα πρόβλημα

 

Δυστυχώς το SwiftKey τελευταία τέτοια κόλπα κάνει σε πολλούς και με έχει χαλάσει άσχημα. Τους έχω στείλει bug report. Τωρα γράφω με το καινούριο SwiftKey beta και φαίνεται να πηγαίνει καλά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εκτός από τον boat και τον Chrome αν υπάρχει άλλος browser που να έχει επιλογή για να κάνει εξαναγκαστικό ζουμ ακόμα και σε σελιδες(πχ Mobile εκδόσεις σελίδων) που δεν το επιτρέπουν?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εκτός από τον boat και τον Chrome αν υπάρχει άλλος browser που να έχει επιλογή για να κάνει εξαναγκαστικό ζουμ ακόμα και σε σελιδες(πχ Mobile εκδόσεις σελίδων) που δεν το επιτρέπουν?

 

Baidu έχει κάτω κάτω μια μπάρα που με αυτή παρακάμπτει σάιτ που δεν κάνουν ζουμ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δοκιμάζω τις τελευταίες μέρες τον uc browser. Εκπληκτικός. Με ωραίο text wrapping, βολικές συντομεύσεις και αρκετά ελαφρύς.
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε με ποιον browser μπορω να δω live streaming το ντέρμπι στο sportlemon; με τον stock και τον Firefox δεν θα καταφέρνω.
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε με ποιον browser μπορω να δω live streaming το ντέρμπι στο sportlemon; με τον stock και τον Firefox δεν θα καταφέρνω.

 

Αν η συσκευή σου δεν υποστηρίζει φλας, δεν μπορείς με κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...