Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Δοκίμασε τον boat και θα τον αλλάξεις τελείως τον next

 

Έτσι το κόβω γιατί πολλά καλά ακούω γι αυτόν. Τον εχω ξαναδοκιμάσει βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παίζει μεγάλο ρόλο η συσκευή . Εγώ έχω κάνει τις δοκιμές σε 4,5 ίντσες στο thl w100._ βεβαία και ο dolphin είναι γρήγορος αλλά στις δοκιμές σου του έκανα ο boat ήταν πιο γρήγορος αλλά όχι πιο πλήρης.
Link to comment
Share on other sites

Σας βλέπω ρε παιδιά τόσο ενθουσιασμενους με τον boat και άλλους λοιπούς....τους έχω δοκιμάσει όλους αυτούς που αναφέρετε, και καλύτερο από τον dolphin δεν βρήκα, μιλάω φυσικά στο νοτε2 που έχω....Σαν δεύτερο πάντως έχω τον στοκ που είναι αρκετά αξιοπρεπής.

 

Εγώ είχα για πολλούς μήνες τον Dolphin και απλά τον έδιωξα γιατί τον προηγούμενο μήνα άρχισε που και που να με πετάει έξω και να μου έχει θέμα με την αναπαραγωγή στο YouTube ( καθυστερούσε πολύ να φορτώσει το video ).Έτσι έβαλα τον Boat που έχει κι αυτός desktop interface και ο οποίος Boat μέχρι στιγμής δεν με έχει πετάξει ποτέ και δεν μου καθυστερεί στα videos.Mπορεί να έφταιξε στον Dolphin προσωρινά κάποιο update του ,μπορεί κάτι να αλλοιώθηκε στο σύστημά μου,δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα για πολλούς μήνες τον Dolphin και απλά τον έδιωξα γιατί τον προηγούμενο μήνα άρχισε που και που να με πετάει έξω και να μου έχει θέμα με την αναπαραγωγή στο YouTube ( καθυστερούσε πολύ να φορτώσει το video ).Έτσι έβαλα τον Boat που έχει κι αυτός desktop interface και ο οποίος Boat μέχρι στιγμής δεν με έχει πετάξει ποτέ και δεν μου καθυστερεί στα videos.Mπορεί να έφταιξε στον Dolphin προσωρινά κάποιο update του ,μπορεί κάτι να αλλοιώθηκε στο σύστημά μου,δεν ξέρω.

 

Είναι φοβερός ν boat . Απλός και πολύ γρήγορος..

Link to comment
Share on other sites

Ο boat έχει κανένα plug in για μπλοκάρισμα των διαφημίσεων που εμφανίζονται μέσα σε διάφορα sites;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο boat έχει κανένα plug in για μπλοκάρισμα των διαφημίσεων που εμφανίζονται μέσα σε διάφορα sites;

 

Δεν μπλοκάρεις σε επίπεδο browser όπως το pc, αλλά σε επίπεδο συσκευής με προγράμματα όπως το adaway (το οποίο το βρίσκεις εκτός play).

Link to comment
Share on other sites

Ο boat έχει κανένα plug in για μπλοκάρισμα των διαφημίσεων που εμφανίζονται μέσα σε διάφορα sites;

I boat από ότι βλέπω, όχι.

Δεν μπλοκάρεις σε επίπεδο browser όπως το pc, αλλά σε επίπεδο συσκευής με προγράμματα όπως το adaway (το οποίο το βρίσκεις εκτός play).

Δεν είναι απαραίτητο. Αν θέλει να μπλοκάρει μόνο στον browser (γιατί μπορεί να μην είναι root για να το κάνει με τα προγράμματα που αναφέρεις), υπάρχουν browsers που το κάνουν. Ο UC το κάνει που τον έχω τώρα και αρκετοί άλλοι το έχουν.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Στον boat δεν υπαρχει κανενα θεμα της προκοπης? Ωραια τα reviews περι πρακτικοτητας και ταχυτητας αλλα τον βρισκω αθλιο σε θεμα UI. Μονο ο next, ο one και ο dolphin εχουν πραγματικα αξιολογο UI
Link to comment
Share on other sites

Στον boat δεν υπαρχει κανενα θεμα της προκοπης? Ωραια τα reviews περι πρακτικοτητας και ταχυτητας αλλα τον βρισκω αθλιο σε θεμα UI. Μονο ο next, ο one και ο dolphin εχουν πραγματικα αξιολογο UI

 

Συμφωνω φιλος! Και φω βρισκω πολυ κακο το ui του

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους full screen επιλογή για τον next με το σημερινό update..

Τώρα νομίζω ότι χτυπάει ταβάνι..

Link to comment
Share on other sites

Είπα να τον δοκιμάσω μιας που είπες καλά λόγια, αλλά τζίφος....κακό σκρολαρισμα και αργός στο φόρτωμα των σελίδων...οπότε εγώ τον κατατασω στο πάτωμα Όχι στο ταβάνι....

 

Ο φίλος νομίζω έχει το note 2 οπότε όποιον και να βάλει θα πετάει....

Link to comment
Share on other sites

Είπα να τον δοκιμάσω μιας που είπες καλά λόγια, αλλά τζίφος....κακό σκρολαρισμα και αργός στο φόρτωμα των σελίδων...οπότε εγώ τον κατατασω στο πάτωμα Όχι στο ταβάνι....

 

Ρε φίλε είσαι σίγουρος.;

Σε μένα σφαίρα πάει..

Βασικά στο νοτελι μας όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω τα πάντα σφαίρα πάνε :-)

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε είσαι σίγουρος.;

Σε μένα σφαίρα πάει..

Βασικά στο νοτελι μας όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω τα πάντα σφαίρα πάνε :-)

 

Δοκίμασε τους άλλους 2 και σίγουρα θα αλλάξεις γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

απιστευτο το ποσο βελτιωθηκε το scroll στον next(η φταει που εκανα αναβαθμιση σε Jb δεν νμζ βεβεαια) ! βαζω next :D

 

Φυσικά και παίζει ρόλο η αναβάθμιση σε JB...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...