Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Καλημέρα. Σε μένα πάντως με 4.1.2 ο Dolphin Browser μια χαρά υποστηρίζει flash palyer...

 

σε μενα οχι δυστυχως και ουτε βιντεο απο youtube μπορω να δω δυστυχως

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές του dolphin στην ενεργοποίηση πρόσθετων έχει απενεργοποιημένη την επιλογή flash player και το αιτιολογεί... Flash player not supported for Android 4.1+

Αν σβήσεις το αρχείο που γράφει στη σελίδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1906341 (προϋποθέτει root) στις επιλογές το γυρίζει σε ''πάντα ενεργοποιημένο''

και παίζει μια χαρά... άψογα θα έλεγα...

 

Το αρχείο το πήρα από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2042464

Edited by de_thymamai
Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εκανα φορματ το ταμπλετ κ ξαναεγκατεστησα τον chrome ο οποιος οπου ειναι μικρα τα φοντς στις σελιδες που βλεπω μου τα δειχνει blured,σχεδον με ζαλιζουν.

δοκιμασα τον default browser μηπως φταιει το ταμπλετ αλλα εκει φαινονται καθαρα. αρα ο chrome φταιει.καμια ιδεα τι να κανω?

σας επισυναπτω screenshot... δειτε σε καθε subforum που δειχνει δεξια το τελευταιο ενεργο τοπικ ποσο θολος φαινεται ο τιτλος

http://img854.imageshack.us/img854/1314/screenshot2013030323081.png

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να δω λινκς απο αγωνες...

Οταν ανοιξω το παραθυρο για καποιον αγωνα,και κλεισω τις διαφημισεις,δεν δειχνει το παιχνιδι,αλλα η το πλαισιο ειναι μαυρο...

Το ιδιο παθαινω και με τον στοκ browser του κινητου,μιας και ο chrome οπως μου ειπαν καποιοι φιλοι δεν υποστηριζει τον flash player...

Με ποιον τροπο μπορω να το λυσω αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το apk του νέου Opera beta?

Δεν με αφήνει από το play store.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στον firefox υπάρχει κάπου κουμπί για να κάνουμε έξοδο; Υπάρχει δυνατότητα να ρυθμίσω εγώ την αρχική μου σελίδα ; Ούτε home button έχω βρεί :(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα.εκανα φορματ το ταμπλετ κ ξαναεγκατεστησα τον chrome ο οποιος οπου ειναι μικρα τα φοντς στις σελιδες που βλεπω μου τα δειχνει blured,σχεδον με ζαλιζουν.

δοκιμασα τον default browser μηπως φταιει το ταμπλετ αλλα εκει φαινονται καθαρα. αρα ο chrome φταιει.καμια ιδεα τι να κανω?

σας επισυναπτω screenshot... δειτε σε καθε subforum που δειχνει δεξια το τελευταιο ενεργο τοπικ ποσο θολος φαινεται ο τιτλος

http://img854.imageshack.us/img854/1314/screenshot2013030323081.png

 

Είναι θέμα της τελευταίας έκδοσης του Chrome. Αναμένουμε αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στον Maxton έχει βρει κανείς καποιο τρόπο να κάνει share μία σελίδα?

 

Στην διευθυνση της ιστοσελιδας στο αστερακι αριστερα.Πατα το και θα σου βγει ενα παραθυρο μενου οπου απο κει κανεις αποθηκευση στα αγαπημενα,share page,κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Στην διευθυνση της ιστοσελιδας στο αστερακι αριστερα.Πατα το και θα σου βγει ενα παραθυρο μενου οπου απο κει κανεις αποθηκευση στα αγαπημενα,share page,κλπ.

 

Να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα της τελευταίας έκδοσης του Chrome. Αναμένουμε αναβάθμιση.

 

σημερα μουρθε αναβαθμιση.θα το φτιαξανε λεω αλλα τελικα οχι.ισως βελτιωθηκε λιγο,δεν ειμαι σιγουρος αλλα παλι θολα ειναι.

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,στον dolphine browser που εχω το εχω να δειχνει μετριο ζουμ και σε καποια sites οπως το παμε στοιχημα δεν τα δειχνει ζουμαρισμενα,σε αντιθεση με τον dolphin mini που τα δειχνει ολα ζουμαρισμενα,απλα εκεινο μου βγαζει το εξεις προβλημα,οταν αποθηκευω μια σελιδα δεν εμφανιζει το σηματακι της απο διπλα,τι προτεινετε?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Υπαρχει τρόπος να βλέπω live αγωνες απο το κινητο? Εχω android 4.1.2 k dolphin browser. Απ οτι διαβασα δεν υποστηρίζει flash και ολα τα site αυτα που ξερω παιζουν μεσω flash. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Υπαρχει τρόπος να βλέπω live αγωνες απο το κινητο? Εχω android 4.1.2 k dolphin browser. Απ οτι διαβασα δεν υποστηρίζει flash και ολα τα site αυτα που ξερω παιζουν μεσω flash. Ευχαριστώ

 

Βαζεις φλας και τον οπερα mobile και θα βλεπεις οτι θελεις

 

δεν θα βλεπει. ο opera mobile δεν υποστηριζει flash στην JB. το καλυτερο που εχεις να κανεις, ειναι να μπαινεις μεσω του stock browser, ο οποιος υποστηριζει κανονικα flash, εκτος αν εχεις καποια nexus συσκευη, που νομιζω πως εχουν τον chrome σαν stock.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι εβλεπα περιεχομενο φλας με τον οπερα, οταν ειχα jb

Αν οχι, τοτε λαθος μου :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι εβλεπα περιεχομενο φλας με τον οπερα, οταν ειχα jb

Αν οχι, τοτε λαθος μου :)

 

παντως, εγω που τον εχω εγκατεστημενο σε JB, δεν εχει καν την επιλογη για flash στις ρυθμισεις του. ας το δοκιμασει ομως, δεν χανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

@xaik,

1)κατέβασε τον flash player για android:

http://d-h.st/Ssu

2)κατέβασε τον dolphin browser 8.5.1 από εδώ :

http://d-h.st/3ZS

3)Πέρασε το 2 apk αρχεία σε κάποιον φάκελο στο κινητό σου και πάτησέ τα για να εγκατασταθούν.

4)Ξετσέκαρε τον flash player στις ρυθμίσεις περιεχομένου του Dolphin .

 

Kάνε αυτά και θα βλέπεις όλα τα flash videos.Εγώ έχω κάνει μόνο το βήμα 1 και το 3 ( δεν έχω κατεβάσει δλδ τον παλαιότερο dolphin) και πάλι βλέπω τα videos σε jelly bean αλλά γράφω τα βήματα 2&4 για σιγουριά για σένα.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να παραθέσει κάποιο Link με τον στοκ Broswer σε JB; Έκανα το λάθος και τον απεγκατέστησα και δεν κράτησα αντίγραφο με το Titanium. Έχω το S2 και φοράω την Nordic LSD.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να παραθέσει κάποιο Link με τον στοκ Broswer σε JB; Έκανα το λάθος και τον απεγκατέστησα και δεν κράτησα αντίγραφο με το Titanium. Έχω το S2 και φοράω την Nordic LSD.

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ξανακατεβάσεις τη ROM, και να κάνεις extract το apk από εκεί.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ξανακατεβάσεις τη ROM, και να κάνεις extract το apk από εκεί.

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα το. ..προσπαθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα το. ..προσπαθήσω.

 

Λογικά πρέπει να βρίσκεται στο /system /app με όνομα browser.apk. Το κάνεις paste στο ίδιο path στο κινητό σου και reboot.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν και γενικα βλεπω flash περιεχομενο μπορει καποιος να δοκιμασει στο nba.sport24.gr αμα βλεπει τα βιντεο? ειναι το μονο site που δεν μπορω να δω flash..οπως επισης τα live βιντεο στην βετ365 αλλα εκει δεν με απασχολει πολυ

 

πχ εδω http://nba.sport24.gr/article/2179701/o-wmos-derrick-favors για να μην ψαχνεται λινκ

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν και γενικα βλεπω flash περιεχομενο μπορει καποιος να δοκιμασει στο nba.sport24.gr αμα βλεπει τα βιντεο? ειναι το μονο site που δεν μπορω να δω flash..οπως επισης τα live βιντεο στην βετ365 αλλα εκει δεν με απασχολει πολυ

 

πχ εδω http://nba.sport24.gr/article/2179701/o-wmos-derrick-favors για να μην ψαχνεται λινκ

 

με τι browser;

σε Galaxy SII με stock browser και official 4.1.2, βλεπω κανονικα το βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...