Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Ανάλογα την ROM, την συσκευή, τις ρυθμίσεις κοκ...

Ακριβώς.

Στο δικό μου με JB 4.2.1 o πιο γρήγορος είναι ο Opera mobile.

Τουλάχιστον στο δικό μου μάτι.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

5)Είδα στο youtube κάποιοι που έχουν βάλει το κουμπι του μενού του chrome πανω δεξιά όταν ανοίγει. (3 κάθετες τελίτσες) Εμένα γιατί δεν μου το βγάζει έτσι?

Πώς κάνω exit?! Απλά με το βελάκι πίσω?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Αυτό το κουμπί με τις 3 τελείες εμφανίζεται σε android 4 και άνω για όσες συσκευές δεν έχουν κανονικό κουμπί μενού.Τα galaxy λόγω του ότι έχουν το hard μενού κουμπί,δε το χρειάζονται και το λειτουργικό το αποκρύπτει αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κουμπί με τις 3 τελείες εμφανίζεται σε android 4 και άνω για όσες συσκευές δεν έχουν κανονικό κουμπί μενού.Τα galaxy λόγω του ότι έχουν το hard μενού κουμπί,δε το χρειάζονται και το λειτουργικό το αποκρύπτει αυτόματα

Α οκ.Ευχαριστώ! Ξέρουμε αν αλλάζει το φόντο στο μενού? Να'ναι πιο σκούρο?! Και τα αγαπημένα γίνονται να φαίνονται σε λίστα και με τη σειρά που θέλω? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες βλέπω πολλά κρασαρίσματα στον ντολφιν και στις 3 συσκευές που έχω...

 

Δε νομίζω να είναι τυχαίο!!

 

Έχεις αντιληφθεί κάποιος άλλος χρήστης κάτι παρόμοιο;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες βλέπω πολλά κρασαρίσματα στον ντολφιν και στις 3 συσκευές που έχω...

 

Δε νομίζω να είναι τυχαίο!!

 

Έχεις αντιληφθεί κάποιος άλλος χρήστης κάτι παρόμοιο;

 

Οχι σ' εμενα. Αλλα μονο σε 1 συσκευη βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες βλέπω πολλά κρασαρίσματα στον ντολφιν και στις 3 συσκευές που έχω...

 

Δε νομίζω να είναι τυχαίο!!

 

Έχεις αντιληφθεί κάποιος άλλος χρήστης κάτι παρόμοιο;

 

Κι εγώ κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Θα κάνω μια απ εγκατάσταση και θα το δω... (μήπως επειδή συγχρονίζει τις σελίδες "κολλάει";...)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ποιον θεωρουμε καλυτερο browser για 4.1.2 ? εχω αυτον με το σκιουρακι αλλα εχει ενα μικρο ελλατωμα,αλλες φορες για παραδειγμα που δειχνει το facebook στην πληρη μοργη του οπως η εφαρμογη και αλλες σαν τον οπερα,δεν ξερω γιατι το κανει αυτο αλλα μου φαινετε λιγακι σπαστικο,οποτε θυμηθει κανει εξοικονωμηση στα mb.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

ποιον θεωρουμε καλυτερο browser για 4.1.2 ? εχω αυτον με το σκιουρακι αλλα εχει ενα μικρο ελλατωμα,αλλες φορες για παραδειγμα που δειχνει το facebook στην πληρη μοργη του οπως η εφαρμογη και αλλες σαν τον οπερα,δεν ξερω γιατι το κανει αυτο αλλα μου φαινετε λιγακι σπαστικο,οποτε θυμηθει κανει εξοικονωμηση στα mb.
ο uc δεν ειναι κανονικός browser, καθώς περνάει όλα τα δεδομένα μέσω server για συμπίεση. Εγώ θεωρώ τον στοκ και τον opera ως τους καλύτερους, δοκίμασε και τον dolphin, αν κι είναι αρκετά βαρύς
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες βλέπω πολλά κρασαρίσματα στον ντολφιν και στις 3 συσκευές που έχω...

 

Δε νομίζω να είναι τυχαίο!!

 

Έχεις αντιληφθεί κάποιος άλλος χρήστης κάτι παρόμοιο;

 

ναι και σε εμενα κρασαρε συχνα, δες εδω το ποστ μου:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4518867#post4518867

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Android Phone (4.1 έκδοση). Προσπαθώ να δω live streaming σε ένα site με αγώνες αλλά μου ζητάει να κάνω αναβάθμιση το adobe flash player. Προσπάθησα αλλά δεν γίνεται τίποτα. Η ερώτησή μου είναι η εξής (νέος στο χώρο):

Υπάρχει άλλο softare για android phone που να κάνει την ίδια δουλειά με το adobe flash player; Κι αν όχι, υπάρχει τρόπος να κάνω update στον adobe flash player?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Android Phone (4.1 έκδοση). Προσπαθώ να δω live streaming σε ένα site με αγώνες αλλά μου ζητάει να κάνω αναβάθμιση το adobe flash player. Προσπάθησα αλλά δεν γίνεται τίποτα. Η ερώτησή μου είναι η εξής (νέος στο χώρο):

Υπάρχει άλλο softare για android phone που να κάνει την ίδια δουλειά με το adobe flash player; Κι αν όχι, υπάρχει τρόπος να κάνω update στον adobe flash player?

Η τελευταία έκδοση flash player ειναι αυτή υπόψιν για να λειτουργήσει ο flash player πρέπει να το υποστηρίζει και ο browser.π.χ. ο firefox,boat και ο default του android το υποστηρίζουν,ενώ ο chrome όχι

Υπάρχουν κάποιοι browsers που παίζουν flash στον server τους όπως ο photon και δεν απαιτούν να έχεις στη συσκευή το flash player

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Ο dolphin υποστηρίζει flash; γιατί χθες που προσπάθησα να δω live streaming δεν τα κατάφερα, ενώ με τον stock έβλεπα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Ο dolphin υποστηρίζει flash; γιατί χθες που προσπάθησα να δω live streaming δεν τα κατάφερα, ενώ με τον stock έβλεπα κανονικά.

Ναι ο dolphin υποστηριζει. Adobe flash player εχεις?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο dolphin υποστηριζει. Adobe flash player εχεις?

 

Ναι Adobe flash-player στον stock παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Σε JB δεν πρέπει να υποστηρίζει flash ο dolphin.

χμμμ δεν το ξερω αυτο, ας απαντησει καποιος με jb και dolphin :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

χμμμ δεν το ξερω αυτο, ας απαντησει καποιος με jb και dolphin :)

ισχύει. . . . .

Link to comment
Share on other sites

Έτσι εξηγούνται όλα :p ποιοι browsers υποστηρίζουν flash;

 

Σίγουρα ο stock κι αν δεν κάνω λάθος και ο Opera..:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...