Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα! Γνωρίζει κανείς στα σίγουρα τι παίζει με τις εφαρμογές γιά s60v3 (λειτουργρικό μη αφής);Θα τρέχουνε κανονικά στο n8 η οχί;

Επίσης μήπως γνωρίζετε άν η μπαταρία θα είναι προσβάσιμη τουλάχιστον με την χρήση ενος μικρόυ κατσαβιδιού και αν βγαίνει εκτός εγγύησης αν ανοιχτεί; Ένας φίλος μου την έπαθε με το πολυδιαφημισμένο μηλαράκι του (κολλησε τελείως) και περίμενε μέχρι να εξαντληθεί η μπαταρία χαχα. Μην την πάθουμε και εμείς!:p

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα! Γνωρίζει κανείς στα σίγουρα τι παίζει με τις εφαρμογές γιά s60v3 (λειτουργρικό μη αφής);Θα τρέχουνε κανονικά στο n8 η οχί;

 

Ότι θα τρέχουν, θα τρέχουν, απλά δεν ξέρω τι παίζει με αυτές που απαιτούν την ύπαρξη πληκτρολογίου ελέγχου.

 

Επίσης μήπως γνωρίζετε άν η μπαταρία θα είναι προσβάσιμη τουλάχιστον με την χρήση ενος μικρόυ κατσαβιδιού και αν βγαίνει εκτός εγγύησης αν ανοιχτεί; Ένας φίλος μου την έπαθε με το πολυδιαφημισμένο μηλαράκι του (κολλησε τελείως) και περίμενε μέχρι να εξαντληθεί η μπαταρία χαχα. Μην την πάθουμε και εμείς!:p

 

Ναι, είναι προσβάσιμη με ένα κατσαβιδάκι τύπου Τοrx, αλλά από ό,τι ακούγεται θα βγαίνεις εκτός εγγύησης αν το ανοίξεις. Πάντως έχει ειπωθεί ότι σε περίπτωση κολληματος της συσκευής, με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου power, ό,τι και να γίνει, η συσκευή θα κάνει επανεκκίνηση. Το αν θα ισχύει αυτό, μένει να το δούμε.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα τρέχουν, θα τρέχουν, απλά δεν ξέρω τι παίζει με αυτές που απαιτούν την ύπαρξη πληκτρολογίου ελέγχου.

 

 

 

Ναι, είναι προσβάσιμη με ένα κατσαβιδάκι τύπου Τοrx, αλλά από ό,τι ακούγεται θα βγαίνεις εκτός εγγύησης αν το ανοίξεις. Πάντως έχει ειπωθεί ότι σε περίπτωση κολληματος της συσκευής, με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου power, ό,τι και να γίνει, η συσκευή θα κάνει επανεκκίνηση. Το αν θα ισχύει αυτό, μένει να το δούμε.

 

Σ'ευχαριστώ φίλτατε για τις πληροφορίες! Αν οι παλιές αυτές εφαρμογές τρέχουνε κανονικά θα΄ναι πολύ καλό (εχω s60v3 με ένα τσουβάλι εφαρμογές).

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλτατε για τις πληροφορίες! Αν οι παλιές αυτές εφαρμογές τρέχουνε κανονικά θα΄ναι πολύ καλό (εχω s60v3 με ένα τσουβάλι εφαρμογές).

 

Mα ειναι ποτε δυνατον εφαρμογες για S60 3rd να τρεχουνε σε S^3?

 

Βρε αγορια...κοινη λογικη ρε γμτ....:wacko:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mα ειναι ποτε δυνατον εφαρμογες για S60 3rd να τρεχουνε σε S^3?

 

Βρε αγορια...κοινη λογικη ρε γμτ....:wacko:

 

Δηλαδή αν περάσεις στο Ν97 ή στο Ν8 μία εφαρμογή για Ν95 δεν θα τρέχει; Π.χ. Garmin ή Xplore κλπ;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@ panosz75

Ευχαριστώ για την λεπτομερή εξήγηση.

Ευνοϊκό να έχεις περισσότερους από έναν τρόπους γρήγορης χρήσης ξεκλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν περάσεις στο Ν97 ή στο Ν8 μία εφαρμογή για Ν95 δεν θα τρέχει; Π.χ. Garmin ή Xplore κλπ;

 

Εχω την εντυπωση πως... Με καμια Παναγια:lol:

 

(ειδικά στο Ν8 που ειναι S^3)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως... Με καμια Παναγια:lol:

 

(ειδικά στο Ν8 που ειναι S^3)

 

Απ' ό,τι ξέρω, με την κυκλοφορία του 5800 κάποιοι δοκίμασαν τις ήδη υπάρχουσες τότε εφαρμογές. Θυμάμαι συγκεκριμένα τον X-plore, ο οποίος έπαιζε σχεδόν κανονικά, με τη διαφορά ότι έβγαζε στο μισό της οθόνης ένα εικονικό πληκτρολόγιο. Δούλευε όμως. Φυσικά μετά βγήκαν ειδικές touch-friendly εκδόσεις. Με αυτό το σκεπτικό θεωρώ ότι οι εφαρμογές για 3rd ίσως παίζουν στο Symbian^3,ίσως με κάποια δυσκολία. Τεσπα, δεν το δένω κόμπο, όταν έρθει το Ν8 στα χέρια μας, θα δούμε. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχουν εμφανιστεί αρκετές signed και c*****d εφαρμογές στα γνωστά μαγαζάκια με συμβατότητα σε symbian^3 και όσο περνάει ο καιρός εμφανίζονται περισσότερες...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις καμια σιγουρη τιμουλα για το τηλεφωνο ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις καμια σιγουρη τιμουλα για το τηλεφωνο ?

 

Για σίγουρη τιμούλα όπως λες θα πρέπει να περιμένεις όταν κυκλοφορήσει.

Για από τις άλλες τιμούλες το νήμα είναι γεμάτο.

Link to comment
Share on other sites

Απο προβλεψεις αλλο τιποτα ξερω και εγω ηλπιζα μηπως ειχε διαρευσει καμια επισημη Edited by Spireto_2158

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Απο προβλεψεις αλλο τιποτα ξερω και εγω ηλπθζα μηπως ειχε διαρευσει καμια επισημξ

 

Ελπίζω να καταταλλήξει κάτω από τα 500 ευρώ. Θα είναι μακράν μια από τις καλύτερες επιλογές. Όσο για τα χρώματα μήπως έχει κανείς υπ' όψην ποία θα βρούμε πιό γρήγορα και σε μεγαλύτερη αφθονία;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να καταταλλήξει κάτω από τα 500 ευρώ. Θα είναι μακράν μια από τις καλύτερες επιλογές. Όσο για τα χρώματα μήπως έχει κανείς υπ' όψην ποία θα βρούμε πιό γρήγορα και σε μεγαλύτερη αφθονία;

 

Όπως έχει ήδη αναφερθεί, στην ελληνική αγορά θα έρθουν πρώτα το μαύρο, το ασημί και το λαχανί. Το πορτοκαλί και το γαλάζιο θα είναι διαθέσιμα πιο μετά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει ήδη αναφερθεί, στην ελληνική αγορά θα έρθουν πρώτα το μαύρο, το ασημί και το λαχανί. Το πορτοκαλί και το γαλάζιο θα είναι διαθέσιμα πιο μετά.

 

Ευχαριστώ δε το'χα προσέξει ότι είχε είδη αναφερθεί.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

H πλοηγηση στο ovi maps θα ειναι δωρεαν?

 

Ναι, θα υπάρχουν δωρεάν χάρτες και δωρεάν φωνητική πλοήγηση για πάντα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία μηνύματα που αφορούσαν εφαρμογές, μεταφέρθηκαν στο θέμα Ανακοινώσεις/Προτάσεις εφαρμογών Symbian^3. Να χρησιμοποιείτε το συγκεκριμένο θέμα για ότι αφορά εφαρμογές καθώς όλες όσες ανακοινώνονται ή προστίθενται στο ovi store, δεν αφορούν μόνο το Ν8 αλλά όλες τις Symbian^3 συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Αριστοτέλη,πάλι καλά που το ανέφερες. Είδες καμία άλλη θήκη εκτός από αυτές τις "ζελατίνες"; Πχ κάτι σε λάστιχο έχεις βρει;

Γι'αυτό θέλω το ασημένιο,ταιριάζει με όλα... :p

 

Πάνο,το SPB Shell είναι πολύ ωραίο... Αλλά καθαρά φιγούρα :p Προτιμώ το πιο πρακτικό μενού της ΝΟΚΙΑ και καμιά κονσόλα :lol:

 

για την ωρα πηρα αυτες τις παμφτηνες απο εδω

 

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=NOKIA+N8+Clear+tpu+LCD+Screen+Film&_sacat=0&_dmpt=PDA_Accessories&_odkw=NOKIA+N8+Clear+tpu&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

 

πηρα ασπρη, γκρι, κοκκινη και μπλε, συνολο 5.5 ευρω καπου. και καλες να μην ειναι κλαιν μαιν

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχω το κινητο εδώ και μια εβδομάδα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, υστερα απο 1 χρονο που ειχα το iphone 3gs, και μολις 7 ημερες το xperia x10 (android, και το οποίο σιχάθικα... :lol:) και το κυριοτερο, εχωντας αποστατήσει απο τη νοκια με τελευτάια μου συσκευη το Ν95, πριν 3 κοντα χρόνια. Με έχει κερδίσει το κινήτο, με κάθε τροπο μέχρι στιγμης.

 

Δεν εχω χρόνο λόγο δουλειας να κανω ενα μίνι ρεβιού, αν και θα το ήθελα. Μπορώ ομως να απαντήσω σε ερωτήσεις και να στειλω καμια φωτο, η βιντεο εαν καποιος ενδιαφέρεται για κατι συγκεκριμένο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μην το σκεφτεσαι κα μη ρωτας,ανεβαζε οτι νομιζεις εσυ και γραφε οποτε μπορεις τι σου εχει κανει εντυπωση,θετικο η αρνητικο

αν επιτρεπετε,απο που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχω το κινητο εδώ και μια εβδομάδα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, υστερα απο 1 χρονο που ειχα το iphone 3gs, και μολις 7 ημερες το xperia x10 (android, και το οποίο σιχάθικα... :lol:) και το κυριοτερο, εχωντας αποστατήσει απο τη νοκια με τελευτάια μου συσκευη το Ν95, πριν 3 κοντα χρόνια. Με έχει κερδίσει το κινήτο, με κάθε τροπο μέχρι στιγμης.

 

Δεν εχω χρόνο λόγο δουλειας να κανω ενα μίνι ρεβιού, αν και θα το ήθελα. Μπορώ ομως να απαντήσω σε ερωτήσεις και να στειλω καμια φωτο, η βιντεο εαν καποιος ενδιαφέρεται για κατι συγκεκριμένο.

 

μια ερωτηση. με παραεισαγωγη το πηρες?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες...επειδη το play247 το δίνει ως διαθέσιμο σε 4-7 ημέρες....είχαμε καμια εξέλιξη? (ανέβασε όμως την τιμή €562,11...την "φόρτωσε" πολύ την τιμή!!!!)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...