Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον οπως σας εχω πει πηρα το ν8 την παρακευη απο το καταστημα vodafone του νεου κοσμου 499 Ε made in finland & pr. code 59f047 cv greece dark grey με πληρες πακετα απο παρελκομενα και ελληνικα φυλαδια οδηγιων και ovistore. αμεσως μετα περασα γυριζοντας για το σπιτι μου περασα απο το νοκια στην κατεχακη οπου ακυρωσα την κρατηση και αγορασα θηκη και stylus (μην το παρετε μεγαλη μαπα). παρεπιπτωντος περαστε απο το νοκια στην κατεχακη εχει πολυ ωραια αξεσουαρ για το νεο σας ν8 κι εκει μου ειπαν οτι ισως δεν παρουν οσα κομματια ειχαν ζητησει. γενικα παντου παιζει το μαυρο το οποιο μην βασιζεστε στις εικονες που βλεπετε στον υπολογιστη δειτε το απο κοντα ειναι παρα πολυ ωραιο. εγω πορτοκαλι ηθελα αλλα δεν το βλεπω να ερχετε πριν τελειωσει το μνημονιο:lol:

 

ας κανω ενα review:

εξωτερικα βλεπεις μια πολυ ωραια συσκευη πολυ στιβαρη μεταλλικη και οχι πλαστικουρα γενικα με ακριβο φινιρισμα και αρκετα βαρια διοτι ειναι απο αλουμινιο. καθετε καλα στο χερι αν και ειναι αρκετα μεγαλη.

οταν το ανοιξα με εντυπωσιασε η οθονη με τα φοβερα χρωματα της αλλα και η αποκριση της η οποια ειναι ταχυτατη και ακριβης σε ολο της το φασμα.

το κινητο εχει παρα πολλες δυνατοτητες και θα το καταλαβετε μολις μπειτε στα διαφορα μενου και στις παραμετροποιημενες αρχικεςε οθονες. με μια βολτιτσα στο ηλεκτρονικο ovistore και βαζοντας μονο τις ελευθερες εφαρμογες μπορεις πραγματικα να κανεις πολλα κολπα.

η καμερα ειναι απλα εκπληκτικη αρκει να τη ρυθμισεις καλα. βγαζει πολυ ακριβεις και καθαρες φωτο τις οποιες μπορεις να "πειραξεις" με παρα πολλους τροπους. το βιντεο στην hd ειναι απλα τελειο,

ραδιοφωνο καταπληκτικο και μουσικη επισης με δυνατο καθαρο ηχειο.

οι χαρτες gps λοκαρουν σε χρονο μηδεν και μεσα σε σπιτι και η αποκριση τους στη διαδρομη ειναι απιστευτα γρηγορη.

σημαντικες ειναι οι δυνατοτηtες σε email sms mms. η εκθεση υλικου πολυ ωραια φτιαγμενη με εντυπωσιακο pinch to zoom πολυ αμεσης αποκρισης

wlan απλα ασυγκριτο συνδεετε αμεσως κι οταν λεμα αμεσως δεν το φανταζεστε.

το μονο ουσιαστικο προβλημα ειναι το σερφαρισμα με τον browser ο οποιος ειναι πολυ λιγος για τη συγκεκριμενη συσκευη

η μπατα ρια δειχνει που δυνατη αλλα ακομα το εχω φορτισει μολις 1 φορα οποτε δεν εχω καλη εικονα

επισης οπως ειπα δοκιμαστε συνδεση με hdmi σε τhλεοραση και παιξτε need for speed free hd. θεικο

 

ειμαι στη διαθεση σας για οποια απορια!!

παντως θα σας ξαναπω ψαξτε το θα το βρειτε χωρις live kai myview και αλλες τετοιες μπουρδες γιατι οι εταιριες δεν εχουν ριξει ακομα στην αγορα τις δικες τους συσκευες οι οποιες θα βγουν απο βδομαδα μαλλον. το κινητο αξιζει τα λεφτα του απολυτα

 

οταν συνδεεται με την tv μεσω hdmi τι ακριβως γινετε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειναι οσο αργο ειναι και το σατιο στα pdf στο λεω γιατι και εγω τα δουλευω πολυ.... καμια επαφη με τα android...... αν δεν βγει καποιο καλος viewer δεν δουλευεις pdf με τποτα... το ιδιο ισχυει και για τα βαρια αρχεια office..... :mad:

Βάλε το Pdf+.

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεεται με την tv μεσω hdmi τι ακριβως γινετε

 

εχεις την οθονη του κινητου στην τηλεοραση και λειτουργει κανονικα στο touch screen. απλα σπουδαια λειτουργια

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Το Ν8 διατίθεται πλέον επίσημα από σήμερα 29/11...

Σύντομα η ελληνική αγορά θα είναι σε πλήρη διαθεσιμότητα με Ν8:

http://www.nokia.gr/NOKIA_GREECE_49/Campaigns/nokiacaresN8/index.html

Η συγκεκριμένη διαφήμιση είναι από την προηγούμενη βδομάδα, και φυσικά δεν λέει ότι διατίθεται για πώληση, αλλά ότι υπάρχει για επίδειξη στα συγκεκριμένα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα?? Καλα αυτο το χα ξεχασει τελειως γιατι το ειχα συνηθησει τοσα χρονια! Πραγματι πολυ καλο ακομα θυμαμαι το σοκ που ειχα παθει οταν το 6230i (s40) που ειχα παλια ειχε αυτη την δυνατοτητα ενω τα επομενα s60v3 δε την ειχανε. Ποσες φορες αντι για κινητο μπερδευομουνα και επερνα σταθερο...Αντε πανηγυριζουμε και για τα αυτονοητα πλεον:p

Για την ιστορία...

Το πρόβλημα αυτό εμφανίστηκε για πρώτη φορά κάπου το 2006 με την έλευση του Series 60 3rd FP1.

Διόρθωση του έγινε στην 5th edition μετά από κάποιες αναβαθμίσεις στο 5800. Λογικά ακολούθησαν και τα υπόλοιπα μοντέλα 5th edition.

 

Τα 8 χρόνια που αναφέρθηκαν δεν ισχύουν σε καμία περίπτωση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι για τη διαφημιση ρε φιλε. απο τεταρτη θα υπαρχουν αν δεν αληθευουν οι φημες για νεα αργοπορια προς το τελος του μηνα

 

Η συγκεκριμένη διαφήμιση είναι από την προηγούμενη βδομάδα, και φυσικά δεν λέει ότι διατίθεται για πώληση, αλλά ότι υπάρχει για επίδειξη στα συγκεκριμένα καταστήματα.

 

Το Ν8 διατίθεται πλέον επίσημα από σήμερα και στην ελληνική αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Το Ν8 διατίθεται πλέον επίσημα από σήμερα και στην ελληνική αγορά!

 

φιλαρακι το ν8 δεν υπαρχει σε κανενα nοkia care της ελλαδας. η ανακοινωση που βγηκε απο τη νοκια ελλαδας ειναι λαθος

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι το ν8 δεν υπαρχει σε κανενα nοkia care της ελλαδας. η ανακοινωση που βγηκε απο τη νοκια ελλαδας ειναι λαθος

 

Άμα ψάξεις θα το βρεις και σε Nokia Care... αλλά και εκτός Nokia Care πάλι υπάρχει και μάλιστα ελληνικό! ;)

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία...

Το πρόβλημα αυτό εμφανίστηκε για πρώτη φορά κάπου το 2006 με την έλευση του Series 60 3rd FP1.

Διόρθωση του έγινε στην 5th edition μετά από κάποιες αναβαθμίσεις στο 5800. Λογικά ακολούθησαν και τα υπόλοιπα μοντέλα 5th edition.

 

Τα 8 χρόνια που αναφέρθηκαν δεν ισχύουν σε καμία περίπτωση.

 

Αυτη την λεπτομερια δεν την ηξερα αλλα και παλι μεγαλη παραβλεψη κατα την γνωμη μου, ακομα και αν δε περασαν 8 αλλα 3-4 χρονια για την διορθωση της. Εγω πχ που ειχα αποκλειστικα συσκευες s60v3 μετα το s40 ειχα.... ξεχαστει για περιπου 3 χρονια:(

 

Υ.Γ. Ξεχασα να αναφερω οτι μετα το s40 και πριν τα s60v3 ειχα ενα se που φυσικα ειχε την εν λογω δυνατοτητα. Τες πα μαλλον of topic βγαινουμε

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Άμα ψάξεις θα το βρεις και σε Nokia Care... αλλά και εκτός Nokia Care πάλι υπάρχει και μάλιστα ελληνικό! ;)

 

οπως εχουμε γραψει πολλες φορες εμεις που το εχουμε ηδη παρει υπαρχει ελληνικο σε διαφορα μαγαζια κινητης τηλεφωνιας αλλα οχι σε Nokia Care . αν ξερεις κατι πες το γιατι το ψαχνουν πολλοι φιλοι

Link to comment
Share on other sites

οπως εχουμε γραψει πολλες φορες εμεις που το εχουμε ηδη παρει υπαρχει ελληνικο σε διαφορα μαγαζια κινητης τηλεφωνιας αλλα οχι σε Nokia Care . αν ξερεις κατι πες το γιατι το ψαχνουν πολλοι φιλοι

 

Ότι ήταν να πω το είπα... :)

Όποιος το θέλει μπορεί να ψάξει λίγο στα Nokia Care (σήμερα και αύριο) και θα το βρει, αλλά και εκτός αυτών. Από Τετάρτη θα αρχίσει η κανονική διαθεσιμότητα! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι το ν8 δεν υπαρχει σε κανενα nοkia care της ελλαδας. η ανακοινωση που βγηκε απο τη νοκια ελλαδας ειναι λαθος

 

Λάβετε όλοι υπόψη σας οτι η επίσημη διαφήμιση της ΝΟΚΙΑ σήμερα στα ΝΕΑ μιλάει για κυκλοφορία του κινητού σε 2 ημέρες, δηλαδή την Τετάρτη 1η Δεκεμβρίου. Οι συσκευές που κυκλοφορούν ήδη στην αγορά (δε μιλάω για τις παραεισαγωγές) είναι δείγματα που έχουν σταλεί από την ΝΟΚΙΑ στα καταστήματα τα οποία και τις διαχειρίζονται όπως θέλουν εκείνα.

Edited by john_daskal
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε όλοι υπόψη σας οτι η επίσημη διαφήμιση της ΝΟΚΙΑ σήμερα στα ΝΕΑ μιλάει για κυκλοφορία του κινητού σε 2 ημέρες, δηλαδή την Τετάρτη 1η Δεκεμβρίου. Οι συσκευές που κυκλοφορούν ήδη στην αγορά (δε μιλάω για τις παραεισαγωγές) είναι δείγματα που έχουν σταλεί από την ΝΟΚΙΑ στα καταστήματα τα οποία και τις διαχειρίζονται όπως θέλουν εκείνα.

 

αυτη ειναι η σωστη πληροφορια. τωρα τα νοκια care δεν εχουν ακομα τη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

ελληνικά product code του Ν8-00:

 

RM-596 - Version 11.12

Greece GR Dark Grey V1 (059F047)

Greece GR Silver White V1 (059F053)

Greece GR Green V1 (059F061)

 

Cosmote GR Dark Grey V1 (059D427)

Cosmote GR Silver White V1 (059F3B2)

 

Vodafone GR Dark Grey V1 (059D2V9)

 

Eυχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Πλαίσιο και μου είπαν οτι διαθέσιμο είναι μόνο το μαύρο και αυτό εισαγωγή απο Αμερική!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια... μανια iphone μου θυμιζει αυτο το πραγμα και βγαζω σπυρακια...:lol:

 

Λιιιιγο υπομονη θεμα ημερων ειναι ετσι κι αλλιως.

 

ΜΑΜΗΘΗΚΑΜΕ!!! Ολοι ποτε θα βγει και ποτε θα βγει!!

 

υγ: ενας θαυμαστης του Ν8.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Πλαίσιο και μου είπαν οτι διαθέσιμο είναι μόνο το μαύρο και αυτό εισαγωγή απο Αμερική!!!!!

 

Θα το πω για αλλη μια και τελευταια φορα γιατι το ξερω οτι επαναλαμβανομαι και γινομαι κουραστικος. Ελεος με αυτη την ιστορια του n8!! Το καθε μαγαζι λεει τα δικα του και ας εχει ανακοινωθει επισημη ημερομηνια κυκλοφοριας. Εαν θυμαται κανενας απο τα μελη εδω καποια αντιστοιχη περιπτωση με αλλη συσκευη θα το ηθελα πολυ να το αναφερει γιατι εγω νομιζω οτι ειναι μοναδικο αυτο το μπαχαλο και ειναι μεγαλο κριμα για μια τοσο εντυπωσιακη συσκευη.:!:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο 30 Νοέμβρη

 

Ασημί 20 Δεκέμβρη

 

Λαχανί τέλος Δεκέμβρη

 

τα επίσημα, το είχαν πεί πολλοί και τελικα επαληθεύονται

Link to comment
Share on other sites

μα εγώ μίλησα σήμερα με δυο nokia care και μου είπαν ότι το ασημι θα το έχει ο ένας αύριο και το έκλεισα και ο άλλος μου είπε το ασημι τεταρτη

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

μα εγώ μίλησα σήμερα με δυο nokia care και μου είπαν ότι το ασημι θα το έχει ο ένας αύριο και το έκλεισα και ο άλλος μου είπε το ασημι τεταρτη

 

και μένα έτσι μου είχαν πεί αλλα τώρα τα αλλάξανε, επίσης και το e-shop έχει βάλει

 

Αναμένεται νέα παραλαβή στις 20 Δεκεμβρίου

 

για το ασημί...

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007257

Link to comment
Share on other sites

μα εγώ μίλησα σήμερα με δυο nokia care και μου είπαν ότι το ασημι θα το έχει ο ένας αύριο και το έκλεισα και ο άλλος μου είπε το ασημι τεταρτη

 

Και γω αναμενω ασημι την αλλη βδομαδα...Μην εισαι σιγουρος για τιποτα μπορει να παει και 20/12 που λεει ο φιλος πιο πανω:lol:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

και το Πλαίσιο αναφέρει για το ασημί

 

Αναμένεται σύντομα

 

ενώ για το μαύρο

 

Άμεσα διαθέσιμο

 

το "σύντομα" του Πλαισίου είναι καμμιά 20αρία μέρες, αν το είχαν σε λίγες μέρες θα έγραφαν "άμεσα"

Link to comment
Share on other sites

άμα είχε αλλάξει ημερομηνία το ασημι θα το ήξεραν τα nokia care δεν μπορεί να περνώ εγώ σήμερα και να μου λένε αύριο παραλαμβάνουμε ασημι

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...