Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Pre-Release)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@zerv_5800 και @rostropol: Καλορίζικο και στους δύο παιδιά. Θα επαναλάβω την επιθυμία του φίλου freddara για τσεκάρισμα του GPS. Δεν ξέρω, θέλω να είμαι σίγουρος και σ' αυτόν τον τομέα - με τρομάζει το κακό προηγούμενο του Ν97. :worry:

 

Και κάτι άλλο. Πιστοποιητικό δοκιμάσατε να βγάλετε για να υπογράφετε ανυπόγραφες εφαρμογές ή εγκαταστήσατε μόνο κάποιες ήδη υπογεγραμμένες;

GPS τέλειο γρήγορο απροβληματιστο,δυνατή ένταση στην πλοήγηση,δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα.

Εννοείται χθες το βράδυ έκανα αίτηση για το πιστοποιητικό στον "Κινέζο" και το πρωϊ έβαλα τα Lets Golf που ήταν unsigned.

 

@rostropol : αργει αν εχεις τα εφε θεματος ενεργα;; Μην μας λες τετοια. Παλι καθηστερει το μενου;; Θελω να το δω απο κοντα. Αντε να βγει να το πιασουμε στα χερια μας!!!

Δεν καθυστερεί τραγικά,λίγο υπάρχει ένα τσικ....ευτυχώς με την RAM του δεν φαίνεται πολύ,πάντως με κλειστά τα εφέ είναι πολύ πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να κάνω μια ερώτηση...αφού τα φέρνουν που τα φέρνουν ως παραεισαγωγή, γιατί δε φέρνουν και τα υπόλοιπα χρωματάκια; :(
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση...αφού τα φέρνουν που τα φέρνουν ως παραεισαγωγή, γιατί δε φέρνουν και τα υπόλοιπα χρωματάκια; :(

 

σωστη ερωτηση αναρωτιομουν και εγω. Αποσο μπορω να καταλαβω απο το e bay τα αλλα χρωματα δεν υπαρχουν ουτε εξω μαλλον, γιατι με το ζορι ειδα να πουλανε ενα μεταχειρισμενο μπλε, ενα πρασινο (βασικα τωρα αρχισα να βλεπω περισσοτερα πρασινα). Πορτοκαλι ακομα πιο σπανιο.

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι αυτο που λεει το παιδι παρακατω με προβληματισε:

The loudspeaker is annoying. Not loud, not soft, annoying. Annoying-ly placed that is. You see, the loudspeaker is on the back, part of the camera-module on the N8. As such when placed on a flat surface, the sound gets muffled greatly. Place the N8 on your bed, or against the inner wall of your pocket, and you might not hear it at all. Not liking the speaker placement, at all. The vibration is average in strength.

Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

The loudspeaker is annoying. Not loud, not soft, annoying. Annoying-ly placed that is. You see, the loudspeaker is on the back, part of the camera-module on the N8. As such when placed on a flat surface, the sound gets muffled greatly. Place the N8 on your bed, or against the inner wall of your pocket, and you might not hear it at all. Not liking the speaker placement, at all. The vibration is average in strength.

 

και τα crystal audio μου αν φυμωσω με κανα επιπλο μπροστα θα χασω πολλα db

 

αυτου του τυπου τα σχολια σε διαφορα site μου θυμιζουν μια διαφημιση αυτοκινητου οπου ο πρωταγωνιστης μην βρισκοντας κατι κακο να πει λεει για την ζωνη που του τσαλακωνει το πουκαμισο

Ελεος!

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Και καλά βάζουν stylus σε χώρες βόρειες με κρύο που συνήθως φοράνε γάντια και δε μπορούν να λειτουργίσουν το κινητό με τα δάχτυλα.

Το stylus το βάζουν σε χώρες που χρειάζονται αναγνώριση γραφής, γιατί έχουν εκατοντάδες γράμματα και δεν μπορούν να γράψουν διαφορετικά. Δηλαδή στην Κίνα και την υπόλοιπη Ασία. Αν έβαζαν stylus και στην Ευρώπη ή την Αμερική, θα έτρεχαν αμέσως οι χαζομπλόγκερς να γράψουν ότι το κινητό δεν είναι touch-friendly γι' αυτό και δίνουν stylus. Όλοι θυμόμαστε τις βλακείες που έγραφαν για το 5800, το N97 κλπ, λόγω απλώς και μόνο της ύπαρξης stylus στο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια γραφω στα γρηγορα γιατι σε λιγο φεβγω για δουλεια...!!!

Λοιπον ο browser με το wifi του σπιτιου μου παει μια χαρα και myltitouch και γρηγορoς!!!Το opera δεν το εχω δει θα το βαλω και θα σας πω.

Η οθονη εχει πολυ καλη αποκριση και γραφεις ανετα sms δεν σε κουραζει οσοι ειχαν touch symbian v5 δεν θα τους κουρασει καθολου!!!

Το GPS τωρα αν και δεν εχω προλαβει να του περασω τον ελληνικο χαρτη ανοιξα το ovi maps μεσα στο σπιτι μου οχι στο μπαλκονι και σε 3 sec ειχε βρει στιγμα!!

Ποιο πολλα για το gps οταν το βαλω κανονικα (θα δοκιμασω και το ndrive και το garmin αλλα χρονος λιγος θα σας πω).

Οπως εγραψα και χτες ο ηχος απο τα ηχεια ειναι αρκετα καλος και δυνατος οπως και ο πομπος fm αρκετα καλως θα το ξαναδοκιμασω σε λιγο στο αμαξι!!!

Πριν λιγο εκανα και εγω αίτηση για το πιστοποιητικό στον "Κινέζο" και οταν θα εχω απαντηση θα σας πω!!!

Εγκατεστησα μόνο κάποιες ήδη υπογεγραμμένες εφαρμογες ανυπόγραφες οχι ακομα.

Απενεργοποιησα και τα εφε θεματος δεν καταλαβα και τρελη διαφορα το κινητο ομως παει πολυ γρηγορα!!!Και κατι τελευταιο stylus κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεται!!!Γουστα ειναι αυτα!!!

 

Αυτα φεβγω για δουλεια και τα λεμε!!!;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

βιντεοσκοπηση το βραδυ πως τα παει??? γιατι απο οσο ξερω δεν εχει φλας για το βιντεο???? βλεπεις τιποτα σε νυχτα η ειναι μαυρα σκοταδια???????
Link to comment
Share on other sites

σωστη ερωτηση αναρωτιομουν και εγω. Αποσο μπορω να καταλαβω απο το e bay τα αλλα χρωματα δεν υπαρχουν ουτε εξω μαλλον, γιατι με το ζορι ειδα να πουλανε ενα μεταχειρισμενο μπλε, ενα πρασινο (βασικα τωρα αρχισα να βλεπω περισσοτερα πρασινα). Πορτοκαλι ακομα πιο σπανιο.

 

πορτοκαλι δεν υπαρχει πουθενα...

Μονο μαυρα πουλανε,και υπαροχυν αρκετα αποτι ειδα! Ιδιως απο το Λονδινο!

 

Επισης, αν δειτε τον seller που ειχε βαλει 40 κομματια τις προαλλες εχει ηδη 4 θετικες αξιολογησεις....

Edited by SubeRip

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Το stylus το βάζουν σε χώρες που χρειάζονται αναγνώριση γραφής, γιατί έχουν εκατοντάδες γράμματα και δεν μπορούν να γράψουν διαφορετικά. Δηλαδή στην Κίνα και την υπόλοιπη Ασία. Αν έβαζαν stylus και στην Ευρώπη ή την Αμερική, θα έτρεχαν αμέσως οι χαζομπλόγκερς να γράψουν ότι το κινητό δεν είναι touch-friendly γι' αυτό και δίνουν stylus. Όλοι θυμόμαστε τις βλακείες που έγραφαν για το 5800, το N97 κλπ, λόγω απλώς και μόνο της ύπαρξης stylus στο πακέτο.

+1

Sorry guys, αλλά αυτά που γράφουν μερικοί μου προκαλούν νευρικό γέλιο. Το stylus είναι μόνο με τη χρήση γαντιών και για την συγγραφή ιδεογραμμάτων. Από όσο ξέρω στην Ελλάδα φοράμε γάντια μια φορά στα 5 χρόνια και από ιδεογράμματα την τελευταία φορά που κοίταξα την ελληνική αλφάβητο δε βρήκα κανένα! Την κράζουμε τη Nokia για πολλά και διάφορα αλλά όχι και γι'αυτό. Σου δίνει ένα κουτί γεμάτο αξεσουάρ. Για πηγαίνετε να πάρετε το iPhone με 700 ευρώ να δούμε τι θα βρείτε μέσα στο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανουμε το stylus!?

Σιγα μην το κουβαλαμε μαζι για να χρησιμοποιουμε το κινητο... Εδω λεμε πως και πως να κουβαλαμε λιγοτερα!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

+1

Sorry guys, αλλά αυτά που γράφουν μερικοί μου προκαλούν νευρικό γέλιο. Το stylus είναι μόνο με τη χρήση γαντιών και για την συγγραφή ιδεογραμμάτων. Από όσο ξέρω στην Ελλάδα φοράμε γάντια μια φορά στα 5 χρόνια και από ιδεογράμματα την τελευταία φορά που κοίταξα την ελληνική αλφάβητο δε βρήκα κανένα! Την κράζουμε τη Nokia για πολλά και διάφορα αλλά όχι και γι'αυτό. Σου δίνει ένα κουτί γεμάτο αξεσουάρ. Για πηγαίνετε να πάρετε το iPhone με 700 ευρώ να δούμε τι θα βρείτε μέσα στο κουτί.

 

αν εννοεις εμενα τοτε θα σου πω οτι ενα πενακι ενδεικνυται και για πασης εθνικοτητας ανθρωπους με μεγαλα δαχτυλα.

 

Επισης 10 ευρω τιμη αγορας σημαινει 3 ευρω κοστος παραγωγης μη πω λιγοτερα. Μπορουσαν να το βαλουν μεσα.

 

Δε συγκρινα με iphone το οποιο τιθεται εκτος συναγωνισμου λογω ελλειπων και πανακριβων αξεσουαρ.

 

Λοιπον ειμαι σε διλημμα. Σε ενα απο αυτα τα ηλεκτρονικα καταστηματα εχουν κρατησει ενα n8 για μενα (εχει ελληνικα).

 

Oκ μεχρι εδω. απο οτι ειδα η αλλαγη product code δεν ειναι δυνατη με καμμια μεθοδο απο τις γνωστες για την ωρα (ουτε nss). Οποτε ή το κινητο έχει καποιες γλωσσες μεσα συμπεριλαμβανομενης ελληνικης ή αυτοι το φλασαραν με phoenix .

 

Αν συμβαινει το πρωτο γιατι να χαθουν τα ελληνικα με firmware update? δεν υπαρχουν ξενα product codes που να περιεχουν μεταξυ αλλων και ελληνικα απο μονα τους?

 

Eπισης η παραεισαγωγη απο Ευρωπη εχει ως αποτελεσμα (οπως αναφερουν οι mods εδω) να μην υπαρχει υποστηριξη software αλλα υπαρχει για hardware. Ποιος απο εμας εχει παει ποτε Nokia για service λογω software? εγω προσωπικα ποτε.

Edited by Itchrist86
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

οταν κοιτουσα για το n95 νομιζω οτι μονο τα κινητα που προωριζοταν για βαλκανια ειχαν ελληνικα μεσα και κανενα αλλο κινητο...

ισος το ιδιο να συμβαινει και τωρα ομως δεν νομιζω να το εχει παρει καμια χωρα στα βαλκανια...

οποτε παιζει πολυ να το flasharan με phoenix...

στην θεση σου μαλλον θα ακυρωνα την παραγγελια...

εκτως αν υπαρχει διαθεση να αναβαθμιστει το NSS η να βγει καποιος καινουριος τροπος που να μπορεις να το κανεις

Link to comment
Share on other sites

Βασικα στην ολη ιστορια νομιζω τα πραγματα που εχουν σημασια ειναι τα εξης

 

1) Αν το κινητο ειναι αγορασμενο απο Ευρωπη τοτε εχεις εγγυηση hardware (αυτη ειναι που εχει σημασια ουσιαστικα) συμφωνα με την περιορισμενη εγγυηση της nokia οπως αναγραφεται επισημα στο site. Tωρα αν κολλησει λογω software Νομιζω ενα hard format ενω ειναι κλειστο θα το λυσει.

 

2) Μπορεις να βαλεις γλωσσα μεσα με το Phoenix για την ωρα.

 

3) Αλλαγη product code μαλλον θα μπορει να γινει με μεταγενεστερη εκδοση του nss.

 

4) Η τιμή αγορας είναι αυτη που τελικα θα έχει σημασια εφοσον δεν αλλαξεις τα φωτα στο κινητο (και δεν εννοω προγραμματα).

 

Στην τελικη δεν υπαρχει προβλημα νομιζω.

 

Aκομα και στην εγγυηση να ειναι με ελληνικο product code η nokia μπορει να βρει διαφορους λογους να στο βγαλει εκτος εγγυησης αν θελει. Οσοι εχουν ασχοληθει με το θεμα ξερουν.

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω τα παιδια που το πηραν , οταν το παρελαβαν η ταινια ασφαλειας ηταν ανοιγμενη ? .

 

Ουσιαστικα αυτο που μας κρατουσε τοσο καιρο και δεν το παιρναμε απο τα καταστηματα που το εχουν φερει ηδη ειναι επειδη δεν θα εχει ελληνικο product code και αρα δεν θα εχουμε εγγυηση σε θεματα software ? .

 

Ειδαλως γιατι περιμενουμε τοσο καιρο ? Τωρα μου δημιουργηθηκε η απορια τι ακριβως περιμενω και δεν το παιρνω ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Περιμενεις την εγγυηση software. Προφανως αυτο ισχυει γιατι αν δεν εχεις ελληνικα στο κινητο και βαλεις ξερω γω ελληνικη εφαρμογη μπορει να κολλαει το κινητο ή να παει ακνενας ασχετος να πει οτι δεν δουλευει η εφαρμογη ???

 

Καλα κρασια δηλαδη.

 

Λοιπον μολις το παρηγγειλα απο easybuy και εγω ενω ειναι ηδη εκτος διαθεσιμοτητας. Μαλλον πηρα το τελευταιο γιατι χτες τους εκανα ερωτηση και το στειλανε απο Αθηνα στο easybuy εδω κοντα χωρις να τους πω να κανουν κρατηση. Απλα με την ελπιδα οτι θα το αγορασω αφου ενδιαφερθηκα οπως και εκανα τελικα

 

Επισης μολις εμαθα οτι το κινητο εκτος απο Γερμανικα και Ελληνικα εχει επανω και σλοβενικα και διαφορα αλλα βαλκανιοειδη (Σλοβενικα κτλ). Αυτο δε σημαινει τπτ σιγουρα για το αν εκαναν flash ή οχι (με διαβεβαιωσαν πως δε μπορουν να κανουν flashing και να ασχοληθουν να το κανουν) αλλα ισως το product code του απλα να εχει επανω και βαλκανια. Αλλιως δε μπορω να καταλαβω πως μπορει να το εψαξαν τοσο να βρουν product code με navifirm που να εχει μεσα και γερμανικα (απο οτι ειπε ο φιλος που το πηρε ηδη απο easybuy εχει γερμανικο product code) και γλωσσες βαλκανιων.

 

Θα το εχω αυριο. Θα ελεγξω και εγω το product code αν και προφανως θα ειναι το ιδιο με του φιλου επανω.

 

Πανω απο ολα αυτοι που το πηραν και αυτοι που θα το παρουν πρεπει να προσεχουν το κινητο ωστε να μην χρειαστουν ποτε Nokia service οχι για λογους εγγυησης ή οχι αλλα για λογους εξυπηρετησης

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα αυτο που μας κρατουσε τοσο καιρο και δεν το παιρναμε απο τα καταστηματα που το εχουν φερει ηδη ειναι επειδη δεν θα εχει ελληνικο product code και αρα δεν θα εχουμε εγγυηση σε θεματα software ? .

 

Ειδαλως γιατι περιμενουμε τοσο καιρο ? Τωρα μου δημιουργηθηκε η απορια τι ακριβως περιμενω και δεν το παιρνω ?

 

το θεμα ειναι οτι εαν κανεις update απο το software updater και οχι απο OTA τα ελληνικα θα χαθουν αμεσως, και μετα απο αυτο δεν εχεις δυνατοτητα να βαλεις ξανα ελληνικα περα απο το να το πας σε μια νοκια και να ακους τις πιθανοτατα χαζες δικαιολογιες τους για το οτι δεν γινεται.

μπορει να στα περασουν κανονικα ομως θα σε χρεωσουν επειδη δεν ισχυει εγγυηση στο software.

περα απο αυτο αν παθει κατι η συσκευη, θελει να κανεις αναβαθμιση για να φτιαχτει και για καποιον λογο δεν μπορεις να κανεις μονος σου αναβαθμιση.

τοτε θα σε χρεωσουνε κανονικοτατα στην νοκια λογο ελειψης εγγυησης software.

 

αυτοι ειναι οι λογοι βασικα και μετα ενας λογος ισος να ειναι το οτι επειδη ειμαστε στο ελλαντα και ολοι κοιτανε πως θα βγαλουν μπορει στην νοκια να σου λενε μπουρδες του τυπου η συσκευη σου ειναι ξενη και δεν εχεις εγγυηση μονο και μονο για να τα παρουν και να χρειαζεται ολοκληρος καυγας για να κανεις την δουλεια σου.

 

προσοχη οσοι περνουν συσκευη απο εξωτερικο η απο ηλεκτρονικα καταστηματα, ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΤΟ ΙΜΕΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ.

την πατησα ετσι και δεν ειχα εγγυηση στο n95 μου, και οχι τιποτα αλλο αλλα την χρειαστηκα 2 φορες, το εχω με χαλασμενη usb τωρα και με firmware που απο bug αλλαζει την ημερομηνια καθε τρεις και λιγο σε 2 μερες ποιο μετα.

 

γιαυτο και δεν αντεξα με τιποτα την αναμονη του n8 και ειπα να δοκιμασω το android

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ... και ετοιμαζομουν να το παραγγειλω αρα παλι στο περιμενε -.-

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι εαν κανεις update απο το software updater και οχι απο OTA τα ελληνικα θα χαθουν αμεσως, και μετα απο αυτο δεν εχεις δυνατοτητα να βαλεις ξανα ελληνικα περα απο το να το πας σε μια νοκια και να ακους τις πιθανοτατα χαζες δικαιολογιες τους για το οτι δεν γινεται.

μπορει να στα περασουν κανονικα ομως θα σε χρεωσουν επειδη δεν ισχυει εγγυηση στο software.

περα απο αυτο αν παθει κατι η συσκευη, θελει να κανεις αναβαθμιση για να φτιαχτει και για καποιον λογο δεν μπορεις να κανεις μονος σου αναβαθμιση.

τοτε θα σε χρεωσουνε κανονικοτατα στην νοκια λογο ελειψης εγγυησης software.

 

αυτοι ειναι οι λογοι βασικα και μετα ενας λογος ισος να ειναι το οτι επειδη ειμαστε στο ελλαντα και ολοι κοιτανε πως θα βγαλουν μπορει στην νοκια να σου λενε μπουρδες του τυπου η συσκευη σου ειναι ξενη και δεν εχεις εγγυηση μονο και μονο για να τα παρουν και να χρειαζεται ολοκληρος καυγας για να κανεις την δουλεια σου.

 

προσοχη οσοι περνουν συσκευη απο εξωτερικο η απο ηλεκτρονικα καταστηματα, ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΤΟ ΙΜΕΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ.

την πατησα ετσι και δεν ειχα εγγυηση στο n95 μου, και οχι τιποτα αλλο αλλα την χρειαστηκα 2 φορες, το εχω με χαλασμενη usb τωρα και με firmware που απο bug αλλαζει την ημερομηνια καθε τρεις και λιγο σε 2 μερες ποιο μετα.

 

γιαυτο και δεν αντεξα με τιποτα την αναμονη του n8 και ειπα να δοκιμασω το android

 

Εαν οι ισχυρισμοι μου ειναι σωστοι συγκεκριμμενα ξενα product codes εχουν απο default και ελληνικα-βαλκανιοειδη οποτε αν κανεις Update firmware τοτε θα εχεις λογικα ακριβως τις ιδιες γλωσσες. Mενει να αποδειχτει ή να διαψευστω.

 

εαν παρουσιασει προβλημα το κινητο, συμφωνα με το easybuy απο οπου το πηρα τους το πας εκει και αναλαμβανουν αυτοι απο εκει και περα. Στην αποδειξη δε γραφει imei για το λογο οτι αυτοι το εχουν καταχωρημενο στο ονομα του αγοραστη. Με αλλα λογια δε το πας στη Nokia αλλα στο καταστημα τους σαν να παιρνεις υπολογιστη ή οτιδηποτε αλλο ηλεκτρονικο απο ενα ηλεκτρονικο κατάστημα.

 

Eγω προσωπικα αποφευγω να παω στην Nokia γιατι περα απο τις γελοιες χρωσεις για το τιποτα, φοβασαι αν ειναι σε μερα να στην πουν ή οχι (αν θελουν να βγαλουν ή οχι δηλαδη). Ουσιαστικα χρειαστηκε να παω μονο μια φορα με το n95 επειδη κατι ειχε παθει η οθονη και επρεπε να την αλλαξουν.

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα το galaxy s προς πωληση:) για να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα για το Ν8!!!:D ειμαι σχεδον συγκινημενος που θα ξανα ερθω σε νοκια!αγάπηηηηηηη!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

εαν παρουσιασει προβλημα το κινητο, συμφωνα με το easybuy που το πηρα τους το πας εκει και αναλαμβανουν αυτοι απο εκει και περα. Στην αποδειξη δε γραφει imei για το λογο οτι αυτοι το εχουν καταχωρημενο στο ονομα του αγοραστη. Με αλλα λογια δε το πας στη Nokia αλλα στο καταστημα τους.

 

αν εισαι κοντα στο easy buy ok. αλλα αν μενεις αλλου και το παρεις μεσω ιντερνετ?

ακομα και στην περιπτωση που εισαι κοντα ομως και θες να αποφυγεις καθυστερησεις, θα πρεπει να το πας μονος σου στην νοκια και σε αυτην την περιπτωση η νοκια δεν θα δεχτει την εγγυηση.

επισης αν κλεισει το μαγαζι τι γινεται? μενεις χωρις εγγυηση?

 

αν εισαι κοντα πανε πισω στο μαγαζι κολα πανω στην αποδειξη το αυτοκολητο του ιμει που εχει στο κουτι το κινητο και βαλτους να βαλουν σφραγιδα του καταστηματος στο αυτοκολητο και να υπογραψουν.

 

σαν βεβαιωση οτι η εγγυηση αυτη ειναι για την δικια σου συσκευη

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι κοντα στο easy buy ok. αλλα αν μενεις αλλου και το παρεις μεσω ιντερνετ?

ακομα και στην περιπτωση που εισαι κοντα ομως και θες να αποφυγεις καθυστερησεις, θα πρεπει να το πας μονος σου στην νοκια και σε αυτην την περιπτωση η νοκια δεν θα δεχτει την εγγυηση.

επισης αν κλεισει το μαγαζι τι γινεται? μενεις χωρις εγγυηση?

 

αν εισαι κοντα πανε πισω στο μαγαζι κολα πανω στην αποδειξη το αυτοκολητο του ιμει που εχει στο κουτι το κινητο και βαλτους να βαλουν σφραγιδα του καταστηματος στο αυτοκολητο και να υπογραψουν.

 

σαν βεβαιωση οτι η εγγυηση αυτη ειναι για την δικια σου συσκευη

 

Το κοντινοτερο easybuy ειναι 20 χιλιομετρα απο μενα. Επισης δε νομιζω να κλεισει στα επομενα δυο χρονια της εγγυησης καθως βλεπω οτι τα καταστηματα τους επεκτεινονται.

 

Σαυτο που συμφωνω ειναι οτι θα παρει περισσοτερο χρονο το service. Το θεμα ειναι να μη χρειαστει κανεις ποτε την εγγυηση αλλιως θα πρεπει να χει κανεις υπομονη.

 

Έχει αναφερθεί απο χρήστες στο dailymobile.se

 

ναι το ειδα σημερα. το ανεφερα και πιο πανω. παρολαυτα βαζεις γλωσσες με το Phoenix καθως μπορεις να περασεις οποιο firmware-Product code -γλωσσα θες ανεξαρτητα απο το product code του κινητου

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εγω τα εγραψα γιατι την πατησα ακριβως ετσι...

αγορασα το n95 απο ενα καταστημα στην αθηνα, το οποιο ομως μετα απο λιγο καιρο αγοραστηκε απο καποιον αλλον, αλλαξε επωνυμια συνεχισε ομως να πουλαει κινητα.

 

οταν επικοινωνησα μαζι τους μου ειπανε οτι το καταστημα εχει αλλαξει οποτε αν καναμε την διαδικασια με το αυτοκολλητο και την σφραγιδα θα υπηρχε το προβλημα οτι η σφραγιδα θα εγραφε διαφορετικα στοιχεια απο αυτα που εγραφε η αποδειξη.

 

οποτε εμεινα ετσι με ενα χαλασμενο κινητο χωρις εγγυηση.

οποτε ζητησε τους το εσυ καλου κακου.

δεν χανεις τιποτα με το να εχει πανω η αποδειξη σου ενα αυτοκολλητο κολλημενο μαζι με μια σφραγιδα και μια υπογραφη.

Link to comment
Share on other sites

εγω τα εγραψα γιατι την πατησα ακριβως ετσι...

αγορασα το n95 απο ενα καταστημα στην αθηνα, το οποιο ομως μετα απο λιγο καιρο αγοραστηκε απο καποιον αλλον, αλλαξε επωνυμια συνεχισε ομως να πουλαει κινητα.

 

οταν επικοινωνησα μαζι τους μου ειπανε οτι το καταστημα εχει αλλαξει οποτε αν καναμε την διαδικασια με το αυτοκολλητο και την σφραγιδα θα υπηρχε το προβλημα οτι η σφραγιδα θα εγραφε διαφορετικα στοιχεια απο αυτα που εγραφε η αποδειξη.

 

οποτε εμεινα ετσι με ενα χαλασμενο κινητο χωρις εγγυηση.

οποτε ζητησε τους το εσυ καλου κακου.

δεν χανεις τιποτα με το να εχει πανω η αποδειξη σου ενα αυτοκολλητο κολλημενο μαζι με μια σφραγιδα και μια υπογραφη.

 

οκ ευχαριστω. Δε χρειαζεται να κολλησω το imei επανω στην αποδειξη. Υπαρχουν και αλλοι τροποι αν αυτο χρεαστει. Εν πασει περιπτωση ελπιζω να μη χρειαστει ποτε.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...