Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την αγορασμενη εκδοση σε xperia neo v με την 4.0.4 εκδοση android και μου κάνει κάτι περίεργα... Κατά τα άλλα φοβερό σε απόδοση ήχου..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

1. Κατεβάζεις τον ES File Explorer και τον mx player από το play store

2. Kάνεις κοινόχρηστους στο pc σου τους φακέλους που περιέχουν τα video

3. Ανοίγεις τον ES File Explorer και πας LAN->NEW->SCAN

4. Θα πρέπει να δεις το pc σου και τους φακέλους με τα video τα οποία παίζεις με τον mx player

 

Αυτο δουλεύει μόνο σε οικιακό δίκτυο.

Από αλλο ρουτερ δεν βλέπω πως μπορεις να συνδεθείς στο pc σου και να στρειμαρεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο bs player πως κατεβαζουμε την φωτεινοτητα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παίδες τις γνώσεις σας,διάβασα κάποιες σελίδες αλλά δεν είδα να αναφέρεται κάτι.

άρχισε να μου κάνει κόλπα ο stock mp3 player. τι να κατεβάσω; ένα απλό θέλω,τίποτα περίπλοκο.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

παίδες τις γνώσεις σας,διάβασα κάποιες σελίδες αλλά δεν είδα να αναφέρεται κάτι.

άρχισε να μου κάνει κόλπα ο stock mp3 player. τι να κατεβάσω; ένα απλό θέλω,τίποτα περίπλοκο.

Κανε μια εκαθαριση δεδομενων του stock, μπορει να φτιαξει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το έψαξα αλλά δεν βρήκα πως γίνεται.

Ρυθμισεις> εφαρμογες> ολες> βρες την εφαρμογη του stock mp3 player, πατησε επανω της και μετα επελεξε ''εκαθαριση δεδομενων''.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μετετρεψα μια ταινια και της εβαλα και υποτιτλους,αλλα στο κινητο δεν εδειχνε τους υποτιτλους αλλα κατι τετραγωνακια.Γιατι? Επισης, γίνεται οι ταινιες να μικρυνουν σε μεγεθος ωστε να μη πιανουν πολυ χωρο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καποια δοκιμασμενη εφαρμογη για επεξεργασια φωτο ξερεται?δεν με ενδιαφερουν τα διαφορα εφε μονο να κανει σωστη επεξεργασια να διορθωνει ατελειες.
Link to comment
Share on other sites

Μετετρεψα μια ταινια και της εβαλα και υποτιτλους,αλλα στο κινητο δεν εδειχνε τους υποτιτλους αλλα κατι τετραγωνακια.Γιατι? Επισης, γίνεται οι ταινιες να μικρυνουν σε μεγεθος ωστε να μη πιανουν πολυ χωρο?

Πρέπει να αλλάξεις την κωδικοποίηση. Θα σώσεις το αρχείο στον υπολογιστή έχοντας επιλέξει ως κωδικοποίηση UTF-8.

Για να μειώσεις το μέγεθος θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα για συμπίεση θυσιάζοντας όμως την ποιότητα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε καποιο καλο player για τραγουδια?

 

Εγώ τώρα τελευταία παίζω με τον n7player!

 

XJNZ05MqJy0zjXIGs09w33CxzWEoYzZR1fwPWv6iosbXQuoZ85Arf1th0pThMwoxsQIoQNA25RfOk4r4EMjgE6G4ukjCnTWsm52u-ZElCJCnmSLHS9-JTaYWVa17jT64-GlFW8U

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα τελευταία παίζω με τον n7player!

 

αν και δεν πολυακουω μουσικη εχω βαλει και εγω τον n7player και ειναι πολυ εφετζιδικος αλλα και πολυ καλος.Ειδικα αν εχεις περασμενα covers ειναι ολα τα λεφτα

Edited by Villis
Αφαίρεση εικόνων από παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις εδώ πέρα, όλοι προτείνουν (προτείνουμε) το poweramp ;)

έχει μέρες που τον κατέβασα και τον χρησιμοποιώ. πολύ εύκολος και εύχρηστος.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση? Υπαρχει εφαρμογη για να μπορω να κατεβαζω τραγουδια απο το you tube ????????????

 

Και σαν mp3 και σαν βίντεο με το tubemate. Μια απλή αναζήτηση στο Google και θα το βρεις. Δεν υπάρχει στο Android Market.

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες, το 1 εβδομαδας κινητο μου, σταματησε να βλεπει τα αρχεια μουσικης που εχω αποθηκευμενα, μεσω των εφαρμογων music player (Google Music Player, Winamp, TonePicker κ.α)

Τα βλεπει μονο το ES File Manager και μεσα απο αυτο μπορω πλεον να ακουω μουσικη, αλλα και να οριζω διαφορους ηχους για κλησεις, notifications κτλ.

Τους ηχους που εχω απο χτες ορισει σαν ηχους συστηματος, κλησης, επαφων κτλ. ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΥΣ, τα music players τους βλεπουν...

Δοκιμασα διαφορες πατεντες, μετα απο ξενυχτι στο net, αλλα τιποτα...

Καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια καλή εφαρμογή για mp3 downloading?

Δοκίμασα το uSound που προτείνεται κάποιες σελίδες πίσω αλλά το search του μου κάνει νερά.

Αλλες φορές δουλεύει, άλλες (τις περισσότερες) όχι.

Και απο ότι βλέπω στα comments έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Κάποια καλή εφαρμογή για mp3 downloading?

Δοκίμασα το uSound που προτείνεται κάποιες σελίδες πίσω αλλά το search του μου κάνει νερά.

Αλλες φορές δουλεύει, άλλες (τις περισσότερες) όχι.

Και απο ότι βλέπω στα comments έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα.

 

simple mp3 downloader.για την ωρα βρισκει τα παντα.το usound εδω και λιγο καιρο δεν βρισκει τιποτα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Κάποια καλή εφαρμογή για mp3 downloading?

Δοκίμασα το uSound που προτείνεται κάποιες σελίδες πίσω αλλά το search του μου κάνει νερά.

Αλλες φορές δουλεύει, άλλες (τις περισσότερες) όχι.

Και απο ότι βλέπω στα comments έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα.

 

Κωστα εγω χρησιμοποιω το mp3 search & download και οτι του εχω ζητησει μεχρι τωρα το βρισκει :)

Εχω δοκιμασει και το simple mp3 αλλα μου παρουσιαζε προβληματα αφου αναβοσβηνε η οθονη συνεχεια και το σουταρα :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...