Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα ζευγάρι ακουστικά logitech με τρία κουμπιά λειτουργίας και όταν είχα το "παγωτό" είχα κατεβάσει μια εφαρμογή με την οποία μπορούσα να ελέγχω τις λειτουργίες του player με το κεντρικό κουμπί.

 

Τώρα με τα "φασόλια" στον συνδυασμό ένα πάτημα και συνεχής πίεση που είχα ορίσει για την αύξηση της έντασης, αντί της αύξησης της έντασης, ενεργοποιείται η φωνητική αναζήτηση του Google.

 

Ξέρει κάποιος πως να την απενεργοποιήσω;

 

Τελικά δεν γίνεται τίποτα.

 

Το παρατεταμένο πάτημα είναι δεσμευμενο από το jelly bean για την ενεργοποίηση της φωνητικης αναζητησης.

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,μια ερωτηση θελω να κανω.Εχω το galaxy s3 ειμαι root κ εχω την omega 9.1,θελω να περασω μερικες ταινιες απο το pc αλλα δεν εχουν ενσωματωμενους υποτιτλους ειναι αρχειο .srt ξεχωριστο...Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορω να βαλω και τς υποτιτλους να παιζουν???Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,μια ερωτηση θελω να κανω.Εχω το galaxy s3 ειμαι root κ εχω την omega 9.1,θελω να περασω μερικες ταινιες απο το pc αλλα δεν εχουν ενσωματωμενους υποτιτλους ειναι αρχειο .srt ξεχωριστο...Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορω να βαλω και τς υποτιτλους να παιζουν???Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

 

Κοιταξε να εχουν το ιδιο ονομα το αρχειο .srt με την ταινια και λογικα ο ενσωματωμενος player της samsung θα το παιζει αψογα :)

 

edit: Δοκιμασε mobo player και mx player

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικό, θέλω να δοκιμάσω

 

Σε τι αναφερεσαι..;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια καλή εφαρμογή για προβολή στίχων μαζί με αναπαραγωγή μουσικής, συγχρονισμένα. Που να μου επιτρέπει κιόλας να διορθώνω τους στίχους όπου μπορώ (και να μπορώ να προσθέσω χειροκίνητα εγώ από την κάρτα μνήμης). Musixmatch, TuneWiki και τέτοια δεν μου κάνουνε. Έστω κάποιο πρόγραμμα που να διαβάζει το κομμάτι που παίζει τώρα και να φορτώνει τους στίχους βρίσκεται;

 

Δοκίμασα λίγο και το miui player αλλά δεν διάβαζε κατεβασμένους στίχους στην κάρτα μνήμης. Το πλησιέστερο που έχω βρει είναι ο συνδυασμός InstaMusic (που διαβάζει στίχους στο tag του κομματιού) και PimpMyMusic (που τα γράφει, αν και όχι συγχρονισμένα)

 

Υπάρχει καμιά τέτοια λύση αυτή την στιγμή;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος να μου πεί πώς/αν μπορώ να ρυθμίσω την εφαρμογή lgcamera να αποθηκεύει τις φωτό και τα video στην κάρτα μνήμης? η τουλάχιστον πώς μπορώ να τα κάνω copy απο το κινητό και να τα μεταφέρω στον υπολογιστή?
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι είχε επιλογή από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής για το που θέλεις να σώνει...

Για τη μεταφορά στο pc, είτε το κάνεις με usb σε mass storage mode, είτε το συνδέεις με κάποιο άλλο τρόπο μέσω δικτύου, πχ samba.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι είχε επιλογή από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής για το που θέλεις να σώνει...

Για τη μεταφορά στο pc, είτε το κάνεις με usb σε mass storage mode, είτε το συνδέεις με κάποιο άλλο τρόπο μέσω δικτύου, πχ samba.

 

Στης εφαρμογής τις ρυθμίσεις δεν έχω βρεί κάτι τέτοιο.. Στις γενικές ρυθμίσεις -> εφαρμογές βρήκα επιλογή να το μεταφέρω στην κάρτα, αλλά απότι είδα εξακολουθεί να αποθηκεύει τα βίντεο στη μνήμη του κινητού.. Ξέρω να μεταφέρω αρχεία απλά αν είναι στη μνήμη του κινητού δε με αφήνει ούτε να τα στείλω ούτε να τα επεξεργαστώ το sony bridge for mac και σε usb mass mode έχω πρόσβαση μόνο στην κάρτα........

Link to comment
Share on other sites

Ίσως θα σε βολέψει κάποιος file explorer (πχ ES File Explorer) για να τα μεταφέρεις μόνος σου στην κάρτα. Δυστυχώς δεν έχω το τηλέφωνο βολικό, αλλά θυμάμαι ότι μου έσωνε και τα βίντεο στην κάρτα μετά την αλλαγή της ρύθμισης...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 μέρες περίπου κατέβασα από google play την trial έκδοση του Poweramp. Πράγματι φοβερή εφαρμογή και γι αυτό σήμερα την αγόρασα αλλά αντιμετωπίζω το εξής, όταν μπαίνω στα settings της εφαρμογής μου λέει failed to verify licence αλλά όταν πατάω στο about γράφει full. Τους έστειλα αναφορά και ότι μου γράφουν στην απάντησή τους το έκανα (απεγκατάσταση-εγκατάσταση την full version και να μπω-βγω δυο φορές στην εφαρμογή) ακόμα μπήκα στα settings>apps του κινητού και έκανα clear data στο google market αλλά τίποτα. Έχω φάει όλο το απόγευμα να ψάχνω αυτό το πράγμα, αν κανείς έχει αντιμετωπίσει το ίδιο και μου πει τη λύση θα με υποχρεώσει. Αυτή είναι η απάντησή τους

 

NOT_LICENSED/ERROR_CONTACTING_SERVER error is reported by Google Play Store to the Poweramp in following cases. - changed/edited/deleted google account on the phone. Paid Google Play apps are bound to the google account, so if you change/edit/delete it, market can't recognize your purchase. In this case you need to re-add that google account back to your phone and/or select this account in Google Play Store app settings.

 

- internet connection is not available/unstable, or Google Play Store app is blocked from internet, or Background data is disabled. Please ensure you have up and stable internet connection and Play Store app is not blocked by firewalls and loads ok, and in phone Settings => Accounts & Sync => Background data is ON (you can disable this option later if you wish), then please start/exit Poweramp (with back button) at least two times.

 

If you're sure you're using the same google account which was used to purchase Poweramp, please:

- uninstall Poweramp Full Version Unlocker

- ensure you have internet connection on the phone up and stable

- install Poweramp Full Version Unlocker from Google Play Store again. Reinstalls are free.

 

Note that Poweramp license is checked in first 24 hours after purchase, and if the Google Play Store check is successful, then it's never checked again, unless Poweramp is reinstalled/reset.

 

Edit: το έφτιαξα και για όποιον αντιμετωπίσει το ίδιο, ιδού ο τρόπος : πήγα settings>apps έκανα clear data της trial version. Έπειτα απεγκατάσταση από google play την full και μετά trial version και ξανά πάλι settings>apps και clear data το google play και reboot. Αμεσως ρύθμιση λογαριαμού στο google play και εγκατάσταση poweramp trial & full και έτοιμο.

Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να κόβουμε κάποιο τραγούδι;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να κόβουμε κάποιο τραγούδι;;

 

Το ringdroid και mp3 cutter είναι από τα καλύτερα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το ringdroid και mp3 cutter είναι από τα καλύτερα :)

 

Υπάρχει παιδιά link για το music junk πού να δουλεύει το πρόγραμμα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα για αυριο!

ψαχνω μια app για να παιρνω βιντεο χωρις να ειναι open η οθονη!

καμμια ιδεα!!!

;D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα για αυριο!

ψαχνω μια app για να παιρνω βιντεο χωρις να ειναι open η οθονη!

καμμια ιδεα!!!

;D

 

τι εννοεις??να τραβας?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις??να τραβας?

 

Εγω τουλαχιστον αυτο καταλαβαινω...:p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα για αυριο!

ψαχνω μια app για να παιρνω βιντεο χωρις να ειναι open η οθονη!

καμμια ιδεα!!!

;D

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Ψάξε στο Google Play για spy camera και θα βρεις αρκετά τέτοια apps

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το ringdroid και mp3 cutter είναι από τα καλύτερα :)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση,αλλά το πρώτο τρώει χοντρό σκαλωμα και το δεύτερο βγάζει τρομερα χάλια ποιότητα ήχου.Sorry που δεν το ανέφερα αλλά το θέλω για χρήση σε tablet,αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,αλλά το πρώτο τρώει χοντρό σκαλωμα και το δεύτερο βγάζει τρομερα χάλια ποιότητα ήχου.Sorry που δεν το ανέφερα αλλά το θέλω για χρήση σε tablet,αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό...

το ringdroid απαραδεκτη εφαρμογη...

δες και αυτο Πετρο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easymp3cutter&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lYXN5bXAzY3V0dGVyIl0.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,αλλά το πρώτο τρώει χοντρό σκαλωμα και το δεύτερο βγάζει τρομερα χάλια ποιότητα ήχου.Sorry που δεν το ανέφερα αλλά το θέλω για χρήση σε tablet,αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό...

 

 

το ringdroid απαραδεκτη εφαρμογη...

δες και αυτο Πετρο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easymp3cutter&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lYXN5bXAzY3V0dGVyIl0.

 

Σε εμενα το ringdroid λειτουργει αψογα !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παίδια άνοιξα αυτό το θρεντ για την εφαρμόγη του Instagram.

Ψες το βράδυ αναβάθμησα το Instagram στην νεα του έκδοση την 3.0 και λειτουργούσε οκ,σήμερα το μεσημέρι που άνοιξα το πρόγραμμα η αρχική του σελίδα με τα news feed μου βγάζει couldn't reload views,στο μεταξύ ανεβάζω φώτο μια χαρά,τις επεξεργάζωμαι,αλλάζω πρόφιλ είκονας όλα οκ αλλά την αρχική με το τι ανεβάζουν οι φίλοι μου κ.τ.λ δεν μου την ανανεώνει...

Έκανα ανιστολ το πρόγραμμα να δω μπας και φταίει τίποτα το ξανα έκανα ινστολ και πάλι το ίδιο πρόβλημα... Έστειλα μάιλ στην εταίρεια με το πρόβλημα και μου έιπαν πως θα το ελέξουν...

Έσας λειτουργά οκ το Instagram???:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...