Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με τα προγράμματα καιρού και τον λόγο που υπό λειτουργούν έγραψα στη προηγούμενη σελίδα.

Όσα παίρνουν πληροφορίες από τη google δεν πρόκειται να λειτουργησουν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα προγράμματα καιρού και τον λόγο που υπό λειτουργούν έγραψα στη προηγούμενη σελίδα.

Όσα παίρνουν πληροφορίες από τη google δεν πρόκειται να λειτουργησουν σωστά.

 

Ναι απλά πριν κάποιος έγραφε ότι το απεγκατεστησα γιατί δεν βρίσκει πόλεις χωρίς gps.αλλά αυτό δεν ισχύει.μία χαρά βρίσκει πόλεις και χωρίς gps.άλλο το ότι δεν κατεβάζει δεδομένα όπως λες.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η επίσημη εφαρμογή του skydrive https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.skydrive
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εκτος το spare parts+ υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη που να μην θελει root

και να κανει της οθονες του μενου φακελους επαφες κλπ να σκρολαρουν ποιο γρηγορα??

Ευχαριστω εκ τον προτερων!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να καταγραφει αναλυτικα ποσο μπαταρια καταναλωνει καθε εφαρμογη ; χωρις βεβαια να τρωει την μπαταρια η ιδια η εφαρμογη
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η επίσημη εφαρμογή του skydrive https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.skydrive

 

Τι ακριβώς κάνει αυτή η εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Transparent weather clock

Απίστευτη εφαρμογή για καιρό - ώρα - μπαταρία με πάρα πολλές επιλογές.

Η καλύτερη που έχω κατεβάσει μέχρι τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει αυτή η εφαρμογή;

 

 

SkyDrive είναι το κατάλληλο μέρος για να αποθηκεύετε τα αρχεία σας ώστε να μπορείτε να έχουν πρόσβαση σε αυτά από σχεδόν οποιαδήποτε συσκευή. Με SkyDrive για το Android, μπορείτε τώρα εύκολα να έχουν πρόσβαση και να μοιράζονται αρχεία εν κινήσει. Μπορείτε επίσης να ανεβάσετε φωτογραφίες ή βίντεο από το τηλέφωνό σας στο SkyDrive.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Transparent weather clock

Απίστευτη εφαρμογή για καιρό - ώρα - μπαταρία με πάρα πολλές επιλογές.

Η καλύτερη που έχω κατεβάσει μέχρι τώρα!

 

Έχεις δίκιο. Φαίνεται πολύ καλή...

Για να δούμε πως πάει με τις αλλαγές στα locations από αύριο όμως...

Link to comment
Share on other sites

Transparent weather clock

Απίστευτη εφαρμογή για καιρό - ώρα - μπαταρία με πάρα πολλές επιλογές.

Η καλύτερη που έχω κατεβάσει μέχρι τώρα!

 

Όντως φαίνεται πολύ καλή εφαρμογή, αλλά, χωρίς φυσικά να το έχω ρυθμίσει εγώ, μου ανανεώνει τον καιρό κάθε 2 λεπτά!

Έχω ρύθμιση για αυτόματη ανανέωση κάθε 3 ώρες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να καταγραφει αναλυτικα ποσο μπαταρια καταναλωνει καθε εφαρμογη ; χωρις βεβαια να τρωει την μπαταρια η ιδια η εφαρμογη

 

αυτο μπορεις να το δεις μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου σου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Όντως φαίνεται πολύ καλή εφαρμογή, αλλά, χωρίς φυσικά να το έχω ρυθμίσει εγώ, μου ανανεώνει τον καιρό κάθε 2 λεπτά!

Έχω ρύθμιση για αυτόματη ανανέωση κάθε 3 ώρες.

Για δες μήπως στα settings-weather&location settings μήπως έχεις τσεκαρισμένο το update weather on wake up.

Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω το πρόβλημα που λες.

Link to comment
Share on other sites

Για δες μήπως στα settings-weather&location settings μήπως έχεις τσεκαρισμένο το update weather on wake up.

Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω το πρόβλημα που λες.

 

Εχω τσεκαρει ολες τις ρυθμισεις και ειναι σωστες.

Μετα απο καποια ωρα εστρωσε ομως!Τωρα πηγαινει καλα!

Πολυ καλο widget μιας και παντα προτιμω το transparency της samsung!

Nice...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οσα widgets, apps κτλ ειναι βασισμενα σε weather API της google (είτε σε κινητά είτε pc) εδω και μερικές μέρες λογικά έχουν σταματήσει να δουλεύουν.

 

Εγω πχ. που δουλευω με uccw σταμάτησε και να ανανεώνει αλλά και να βρίσκει τοποθεσίες..

 

Πηγή: http://thenextweb.com/google/2012/08/28/did-google-just-quietly-kill-private-weather-api/

 

Edit : Απ'οτι διάβασα το aweather είναι ένα από τα πολλά προγράμματα που αντιμετωπιζει προβλήματα εξαιτίας αυτής της απόφασης.

 

Ωραία φίλε μου. Τουλάχιστο ξέρουμε τι φταίει. Είναι μόνιμη αυτή η απόφαση άραγε και στο μεταξύ τι βάζουμε τώρα για προγνώσεις; Το aweather ήταν αξιόπιστο και έτρωγε λίγη μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος μπορει να με βοηθησει να βρω μια εφαρμογη που οταν παιρνω τηλεφωνο να ακουγονται ηχοι.δηλαδη ειμαι στο σπιτι και με παιρνει καποιος και ακουγονται ηχοι οτι ειμαι στο αμαξι σε κινηση.η σε εργοστασιο που ακουγονται οι μηχανες. παλια υπηρχε η εφαρμογη αυτη σε νοκια symbiam κινητα,σε android υπαρχει κατι αναλογο.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο η εφαρμογη της superleague να ζηταει αδεια για ληψη sms?

 

Δεν μοιάζει λογικό. Επίσης στο SGS 3 η εφαρμογή δεν καλύπτει όλη την εικόνα ενώ αν πάω στις αγωνιστικές δεν τις εμφανίζει ολόκληρες και δεν μπορώ να κάνω ούτε καν scroll. Αντιμετωπίζει κι άλλος αντίστοιχο θέμα;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Δεν μοιάζει λογικό. Επίσης στο SGS 3 η εφαρμογή δεν καλύπτει όλη την εικόνα ενώ αν πάω στις αγωνιστικές δεν τις εμφανίζει ολόκληρες και δεν μπορώ να κάνω ούτε καν scroll. Αντιμετωπίζει κι άλλος αντίστοιχο θέμα;

 

και σε εμένα δεν καλύπτει όλη την οθόνη αλλά εάν πάω με το δάκτυλο και κάνω scroll μου το ανεβάζει και βλέπω και τα υπόλοιπα...

 

Επίσης για να κλείσεις την εφαρμογή πρέπει να περάσεις πρώτα απο όλες τις οθόνες που είχες ανοίξει και μετά να βγεις και να κλείσει...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δουλεύουν το Screen Adjuster να έχουν κατά νου πως έχει σοβαρό bug, δεν επιτρέπει την εγκατάσταση άλλων εφαρμογών όταν είναι στο On.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος free music player με equalizer;

 

Αρκετοί έχουν. Εγώ επειδή ήθελα κάτι βασισμένο σε folders έχω τον Music Folder Player ο οποίος έχει κ equalizer. Και ο doubleTwist έχει o mixzing. Δοκίμασε να δεις τι θα σε βολέψει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί έχουν. Εγώ επειδή ήθελα κάτι βασισμένο σε folders έχω τον Music Folder Player ο οποίος έχει κ equalizer. Και ο doubleTwist έχει o mixzing. Δοκίμασε να δεις τι θα σε βολέψει.

 

απ 'οτι ειδα ο doubletwist δεν εχει equalizer στη free εκδοση του. απο τους αλλους δυο, κι εγω τον music folder player κρατησα για την ωρα.

αν γνωριζει καποιος κι αλλους players, ευπροσδεκτοι.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί έχουν. Εγώ επειδή ήθελα κάτι βασισμένο σε folders έχω τον Music Folder Player ο οποίος έχει κ equalizer. Και ο doubleTwist έχει o mixzing. Δοκίμασε να δεις τι θα σε βολέψει.

επιλογη για να βλεπεις λιστα με τους φακελους εχει φυσικα και ο Poweramp, οπως επισης και eq

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...