Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σφαιρα δεν ειναι οπως τις παλαιοτερες εκδοσεις, αλλα τουλαχιστον βελτιωθηκε σε ενα βαθμο απο το χαλι που ηταν πριν :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σφαιρα δεν ειναι οπως τις παλαιοτερες εκδοσεις, αλλα τουλαχιστον βελτιωθηκε σε ενα βαθμο απο το χαλι που ηταν πριν :)

 

Συνεχίζει να είναι ενοχλητικό όμως δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δ μπορώ να καταλαβω τι στο καλο αλλάξανε που δε μπορούν να διορθώσουν και δε παλεύεται το scrolling.

 

Ξαναγυρίζω στη 2.1.3

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό και ταμπλέτα, που το δουλεύω, βλέπω οτι διορθωθηκε και το πρόβλημά με το scrolling και με τη μη φόρτωση των φωτογραφιών.
Link to comment
Share on other sites

Το scrolling είναι σαφέστατα καλύτερό από τη προηγουμενη έκδοση αλλά στη φωτός μακριά από τη 2.1.3

Λαγκαρει ακόμα και στην αρχική με τα unread αν κανω γρήγορο πάνω κάτω.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάτι καλύτερο μέχρι στιγμής από το iGO?

Καλύτερο σε θέμα λειτουργικότητας φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε να φτιαχτει τουλαχιστον στην επομενη αναβαθμιση :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να βαλω μια εφαρμογη που εχω φτιαξει στο μαρκετ?

Φίλε μου πρέπει να έχεις developer account. Για περισσότερα, κοίταξε εδώ!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια απλά attachments δεν ανοίγουν με την μαμα εφαρμογή email ενώ με το maildroid ανοίγουν κανονικά. Υπάρχει κάποια ρύθμισή για την μαμα εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάτι καλύτερο μέχρι στιγμής από το iGO?

Καλύτερο σε θέμα λειτουργικότητας φυσικά!

 

το χαος!!!!!:lol::lol::lol:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εφαρμογή για σημειώσεις με το χέρι όμως αλλά και να μπορεί να την εμφανίζει στην οθόνη την ώρα που θες και να σε ειδοποιεί υπάρχει καμμία? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω εδώ και 2 μέρες έχω το galaxys3. Έχω κάνει εγκατάσταση το mls destinator από sd card και όταν πάω να τρέξω την εφαρμογή μου βγάζει μήνυμα ότι 'Δεν είστε εξουσιοδοτημένοι να εκτελέσετε αυτήν την εφαρμογή' και μετά μπορώ να επιλέξω μόνο έξοδο. υπάρχει κάποιος που έχει αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εφαρμογή για σημειώσεις με το χέρι όμως αλλά και να μπορεί να την εμφανίζει στην οθόνη την ώρα που θες και να σε ειδοποιεί υπάρχει καμμία? Ευχαριστώ.

 

To note evrything έχει paintnote και reminder https://play.google.com/store/apps/details?id=de.softxperience.android.noteeverything&feature=more_from_developer. Δοκίμασε το. Αξίζει να πάρεις και το pro.

 

Με το χέρι πάντως είναι λίγο ζόρι να γράψεις.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

το χαος!!!!!:lol::lol::lol:

 

Εγώ θα συμφωνήσω με τον jubklist δεν γίνετε να το εχω σε συσκευή με 1ghz επεξεργαστή και να πηγαίνει τόσο χάλια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,σε περιπτωση που δεν μπορουμε να δεχτουμε καμια κληση τι κανουμε? μηνυματα περνω κανονικα,μολις με καλουν λεει οτι ειμαι κατηλημενος.το παραξενο ειναι οτι στις ικλησεις μου δειχνει οτι με καλεσαν και δεν το σηκωσα.δεν εχω ενεργοποιησει καμια φραγη,το ιδιο κανει με ολες τις σιμ που δοκιμασα.το μονο πραγμα που εκανα ηταν ολικη εκαθαριση δεδομενων με το titanium backup και ολα ηρθαν στην αρχικη τους μορφη. Edited by CyberDeViLZ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ρωτάνε πολλοί φίλοι. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να απενεργοποιεί την οθόνη κατά τη διάρκεια της κλήσης; Παραπονιούνται ότι ακουμπάνε την οθόνη στο μάγουλό τους και τερματίζεται η κλήση.

 

Μεσω του Power Controls δινει δυνατότητα να κλεινει η κληση με το power button.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε

Προφανως offline εννοεις χωρις internet? Mα και οι δυο που αναφερεις δουλευουν με το gps χωρις απαραιτητα να εισαι στο internet.

Και οι δυο ειναι καλες με (προσωπικη αποψη) πιο ακριβης το endomondo

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχει ψιλο απαντηθει...αν εχω επιλεγμενο την χρηση ασυρματων δικτυων και το apn κλειστο χρεωνομαι; Επισης στην περιπτωση που εχω ανοιχτο το apn εχω καποια αλλη χρεωση περαν των mb;;;

 

 

Οχι τιποτα αλλο αλλα αν εχω επιλεγμενο την χρηση ασυρματων δικτυων το gps μου βγαζει ακαριαια στιγμα μολις το ενεργοποιησω....

Link to comment
Share on other sites

Το Tapatalk με την σημερινη αναβαθμηση εγινε πληρες ελληνικο!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, υπαρχει καμια app οπως το endomondo/Sport tracker αλλα να δουλευει και offline? Δηλαδη να μετραει ποση αποσταση εχω διανyσει, ποσο χρονο εχω κανει, και με ποση ταχυτητα; Θα ηθελα να ειναι οσο το δυνατον πιο ακριβεις τα νουμερα που θα εμφανιζονται!

 

Για online ποιο ειναι καλυτερο και ακριβες σε αυτα που λεει το endomondo η το sport tracker?

Καλημερα φιλε

Προφανως offline εννοεις χωρις internet? Mα και οι δυο που αναφερεις δουλευουν με το gps χωρις απαραιτητα να εισαι στο internet.

Και οι δυο ειναι καλες με (προσωπικη αποψη) πιο ακριβης το endomondo

Ναι αυτο εννοω χωρις internet δεν τις ειχα δοκιμασει, γιατι πιστευα πως δεν θα δουλευουν!!

 

Δηλαδη θα δουλευουν και παλι απλα δεν θα μου φορτωνει τον χαρτη μεχρι να συνδεθω με WiFi, σωστα;

ετσι ειναι

Παλιά, είχα βρει στο Endomondo μια ρύθμιση που έλεγε να μην ανεβάσει το workout πριν βρει WiFi και τώρα δεν την βρίσκω. Προσωπικά, αν ήθελα να είμαι σίγουρος ότι δεν θα ανεβοκατεβάσει data (που δεν το έχω δοκιμάσει γιατί έχω data plan) θα τα απενεργοποιούσα συνολικά από το τηλέφωνο γιατί εκτός από το upload του workout μπορεί να κάνει καμία βλακεία και να φέρει και δεδομένα του χάρτη.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχει ψιλο απαντηθει...αν εχω επιλεγμενο την χρηση ασυρματων δικτυων και το apn κλειστο χρεωνομαι; Επισης στην περιπτωση που εχω ανοιχτο το apn εχω καποια αλλη χρεωση περαν των mb;;;

 

Οχι τιποτα αλλο αλλα αν εχω επιλεγμενο την χρηση ασυρματων δικτυων το gps μου βγαζει ακαριαια στιγμα μολις το ενεργοποιησω....

Θα έλεγα όχι, αλλά διατηρώ μια επιφύλαξη το πως στο καλό βρίσκει την θέση των WiFi (και άρα εντοπίζει πιο γρήγορα στίγμα) χωρίς ενεργή online σύνδεση... Εκτός και αν κρατάει στο κινητό βάση δεδομένων με την θέση των ασυρμάτων που μου φαίνεται λίγο χλωμό.

 

Για την περίπτωση που έχεις ανοικτό το APN δεν έχω ακούσει για πρόγραμμα που να έχει χρονοχρέωση πια εκτός από ογκοχρέωση, οπότε λογικά όχι.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το TAPATALK,

εγώ έχω την έκδοση 2.2.3 εδώ και αρκετές μέρες και πάει σφαίρα και στο κινητό και στο τάμπλετ.

Ποτέ δεν είχα τέτοιες καθυστερήσεις που λέτε. Μήπως είναι και θέμα συσκευής/rom? Εγώ ICS AOKP φοράω και στα 2.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα όχι, αλλά διατηρώ μια επιφύλαξη το πως στο καλό βρίσκει την θέση των WiFi (και άρα εντοπίζει πιο γρήγορα στίγμα) χωρίς ενεργή online σύνδεση... Εκτός και αν κρατάει στο κινητό βάση δεδομένων με την θέση των ασυρμάτων που μου φαίνεται λίγο χλωμό.

 

Για την περίπτωση που έχεις ανοικτό το APN δεν έχω ακούσει για πρόγραμμα που να έχει χρονοχρέωση πια εκτός από ογκοχρέωση, οπότε λογικά όχι.

 

Sorry δεν το εγραψα καλα. Εννοουσα αν εχω το apn ανοιχτο αν τραβαει mb η χρηση ασυρματων δικτυων απο μονη της. Ξεχωρα απο το οποιο προγραμμα πλοηγησης εχω ανοιξει η οχι.

 

 

Εντωμεταξυ μεσα στα ασυρματα δικτυα εννοω το δικτυο κινητης αν με χρεωνει αν εχω την επιλογη για χρηση τους. ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...