Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει τροπος να αλλάζει κανεις τραγουδια (next - prev) με το volume button στο lg optimus x2 ?

Ολοι οσοι κάνουν βόλτες με μηχανη και ακούνε μουσικη με καταλαβένουν απολυτα πιστευω

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπαρχει τροπος να αλλάζει κανεις τραγουδια (next - prev) με το volume button στο lg optimus x2 ?

Ολοι οσοι κάνουν βόλτες με μηχανη και ακούνε μουσικη με καταλαβένουν απολυτα πιστευω

 

Ο playerpro εχει αυτη την επιλογη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έπαιζα καιρό ένα παιχνιδάκι (Tip-Off), είχα κάψει αρκετές ώρες και ξαφνικά χτες, χωρίς να'χει προηγηθεί τίποτα, ούτε update, ούτε καμιά εκκαθάριση, μόνο κανά restart ίσως για να ξεκολλήσει το wi-fi (S2) μπαίνω και μου δείχνει σαν να μπήκα για πρώτη φορά. Μου ζητάει να βάλω πάλι ένα nickname :cry:

 

Πάνε όλα τα saves, πάνε 51 levels που είχα περάσει.. Τα νεύρα μου. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να έφταιξε κι αν είναι αναστρέψιμη η κατάσταση; Μάλλον δεν βοήθησε ότι τελικά δήλωσα nickname, βάζοντας πάλι το παλιό που είχα, είπα μήπως κρατάει βάση δεδομένων και έτσι με επανέφερε εκεί που ήμουν..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός ο playerpro! Υπάρχει επιλογή να κατεβάζει αυτόματα lyrics-covers?

 

Nαι.Πατας πανω στο τραγουδι παρατεταμενα (με ανοιχτο τo internet) και σου βγαζει επιλογες για lyrics,covers και λοιπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μαζικά;

 

Δεν ξέρω, δεν το έψαξα, αλλά τουλάχιστον για τους στίχους δεν ξέρω και κατά πόσο είναι πρακτικό, αφού καλό είναι να επιλέγεις μόνος σου αυτούς με το σωστό format κλπ. Κάτι ανάλογο λογικά ισχύει και για τα covers. Εκτός αν υπάρχει κάποια ρύθμιση να σου φορτώνει μόνο του πχ το πρώτο search result..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα σε ποια sites κανει search.Παρολα αυτα παξντα μου βρισκει σωστους στιχους και καταλληλα covers.Για μαζικη επιλογη δεν εχει αποσο εχω ψαξει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μαζικά;

 

Δεν ξέρω, δεν το έψαξα, αλλά τουλάχιστον για τους στίχους δεν ξέρω και κατά πόσο είναι πρακτικό, αφού καλό είναι να επιλέγεις μόνος σου αυτούς με το σωστό format κλπ. Κάτι ανάλογο λογικά ισχύει και για τα covers. Εκτός αν υπάρχει κάποια ρύθμιση να σου φορτώνει μόνο του πχ το πρώτο search result..

 

Δεν εχω ιδεα σε ποια sites κανει search.Παρολα αυτα παξντα μου βρισκει σωστους στιχους και καταλληλα covers.Για μαζικη επιλογη δεν εχει αποσο εχω ψαξει.

 

Κρίμα, θα βόλευε πολύ και ας χρειαζόταν να διορθώσω τυχόν λάθη.

 

Μια εφαρμογή που αναγνωρίζει ποιο τραγούδι παίζει ποια είναι?

 

Soundhound

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή που αναγνωρίζει ποιο τραγούδι παίζει ποια είναι?

 

Μαζί με το Soundhound που είπε ο φίλος μπορείς να βάλεις και το Shazam. Δεν ξέρω ποιο από τα 2 είναι καλύτερο, αλλά δεν χάνεις να'χεις και τα 2 σε περίπτωση που δεν βρίσκει το ένα να δοκιμάζεις και το άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το Soundhound που είπε ο φίλος μπορείς να βάλεις και το Shazam. Δεν ξέρω ποιο από τα 2 είναι καλύτερο, αλλά δεν χάνεις να'χεις και τα 2 σε περίπτωση που δεν βρίσκει το ένα να δοκιμάζεις και το άλλο..

 

το soundhound παντως ειναι τρομερο!!τραγουδας εσυ και στο αναγνωριζει.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ρωτάνε πολλοί φίλοι. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να απενεργοποιεί την οθόνη κατά τη διάρκεια της κλήσης; Παραπονιούνται ότι ακουμπάνε την οθόνη στο μάγουλό τους και τερματίζεται η κλήση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, τι κινητό έχουν; δεν έχει τον αισθητήρα απόστασης που όταν το φερνεις κοντά στο αυτί κατά τη διάρκεια της κλήσης να κλείνει η οθόνη;
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το ωραίο. Ότι όλες όσες έχουν αυτό το πρόβλημα έχουν κινητό με proximity sensor. Ειλικρινά δεν ξέρω πως το καταφέρνουν.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το ωραίο. Ότι όλες όσες έχουν αυτό το πρόβλημα έχουν κινητό με proximity sensor. Ειλικρινά δεν ξέρω πως το καταφέρνουν.

 

Εχουν δοκιμασει να καλιμπραρουν το γυροσκοπιο (βαθμονομηση)?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

το soundhound παντως ειναι τρομερο!!τραγουδας εσυ και στο αναγνωριζει.:lol:

 

εχω διαπιστωσει οτι το soundhound ειναι καλυτερο,αφου σε πιο αγνωστα τραγουδια,κυριως ελληνικα μου εχει βρει αποτελεσμα ενω το shazam οχι.και με πολλες προσπαθειες. οποτε αν και εχω και τα 2 προτιμω το 1ο πλεον.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχουν δοκιμασει να καλιμπραρουν το γυροσκοπιο (βαθμονομηση)?

Δεν ξέρω αν είναι αυτό το πρόβλημα. Μάλλον κρατάνε λάθος το κινητό οπότε ο proximity sensor "δεν νιώθει". Για αυτό ήθελα κάτι πιο δραστικό ώστε να λήξει η ιστορία. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω διαπιστωσει οτι το soundhound ειναι καλυτερο,αφου σε πιο αγνωστα τραγουδια,κυριως ελληνικα μου εχει βρει αποτελεσμα ενω το shazam οχι.και με πολλες προσπαθειες. οποτε αν και εχω και τα 2 προτιμω το 1ο πλεον.

 

Δεν ξερω για ελληνικα γιατι δεν το χω δοκιμασει.αλλα ακομα και στα ξενα το βρισκει με την μια!και οι επιλογες μετα για απευθειας αναπαραγωγη σε youtube,εμφανιση στιχων,απευθειας ανεβασμα στο fb,twitter και οι πληροφοριες του καλλιτεχνη και του τραγουδιου μεσω wiki, το κανουν, μαλλον, μοναδικο στο ειδος του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι αυτό το πρόβλημα. Μάλλον κρατάνε λάθος το κινητό οπότε ο proximity sensor "δεν νιώθει". Για αυτό ήθελα κάτι πιο δραστικό ώστε να λήξει η ιστορία. ;)

Eπειδή έχω ένα κινητό χωρίς proximity sensor, μπορείς συνήθως να σβήσεις την οθόνη πατώντας το πλήκτρο on/off. Ωστόσο αν το πλήκτρο αυτό είναι αυτό που τερματίζει και τις κλήσεις, δεν το βλέπω να είναι λύση! Ας δοκιμάσουν και κάτι τέτοιο!

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

το soundhound παντως ειναι τρομερο!!τραγουδας εσυ και στο αναγνωριζει.:lol:

 

και στο shazam το εχω πετυχει αυτο...τωρα ομως δεν προκειται να καταλαβει την προφορα:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αντικαταστησω το adobe reader και το office suite γιατι δεν μεταφερονται στην εξωτερικη

μνημη.

εχετε να προτεινεται καποιες αλλες καλες να τις αντικαταστησω

και αν αξιζει κιολας να το κανω αυτο?

 

εδω κανεις?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.λοιπον θα ηθελα να μου προτεινετε 2 προγραμματα.το ενα το θελω για να κατεβαζω τραγοθδια απο το youtube και το αλλο για να ενεργοποιω οποτε θελω το 3g.εναλλαγη δλδ απο 2g to 3g
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.λοιπον θα ηθελα να μου προτεινετε 2 προγραμματα.το ενα το θελω για να κατεβαζω τραγοθδια απο το youtube και το αλλο για να ενεργοποιω οποτε θελω το 3g.εναλλαγη δλδ απο 2g to 3g

Για 2g-3g εναλλαγή APN-Switch απλά τέλειο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...