Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα αυτή την εφαρμογή για αποθήκευση κωδικών.

Πέρασα κάποιους μη πολύ σημαντικούς κωδικούς αλλά μετά που ξεκίνησα να περνάω σημαντικότερους προβληματίστηκα για το πόσο ασφαλές είναι αυτό που κάνω.

Ποιος μου εγγυάται πως αυτοί που έφτιαξαν την εφαρμογή δεν μπορούν να πάρουν τους κωδικούς μου?

Θα ήταν ασφαλές να περάσω τραπεζικούς κωδικούς?

 

Εγώ χρησιμοποιώ το keepass droid το οποίο έχει εφαρμογή και για τα windows. Αν και εκεί χρησιμοποιώ το password depot. Αξιόπιστες και οι δύο. Το password depot υπάρχει και για android, αλλά δεν με βολεύει τόσο. Μου είπαν βεβαία ότι θα το διορθώσουν.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το calengoo για ημερολόγιο και μέσα από αυτό μπορείς να καταχωρείς και tasks που συγχρονίζονται με gmail. Από τις εφαρμογές που πραγματικά αξίζουν κάθε cent.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Δεν το εξήγησα σωστά. Εγώ θα ήθελα εφαρμογή για να συγχρονίζει τα tasks του outlook και του gmail, γιατί στο γραφείο χρησιμοποιώ το outlook και βολεύει γενικά.

Ξέρετε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Οταν αφαιρουμε μια εφαρμογη,αυτη απεγκαθιστανται εντελως? η πρεπει να "τρεξουμε" καποιο προγραμμα

που απομακρυνει τα "σκουπιδια" που εναπομενουν?,οπως το regcleaner που χρησιμοποιουμε στα windows.?

 

Ευχαριστω.

 

Καλο θα ηταν πριν κανουμε καταργηση εγκαταστασης να κανουμε και διαγραφη δεδομενων.Νομιζω βοηθαει να μην μενουν καταλοιπα των εφαρμογων

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να αντιγράφει τις εικόνες από τo profile του facebook της επαφής στην εικόνα επαφής?

Κάποιος από εδώ μου είχε δώσει το Photo Unlocker που κάνει σχεδόν αυτή την δουλειά αλλά όχι ακριβώς αυτή. Εγώ θέλω να αποθηκεύσει στην φωτογραφία της κάθε επαφής του Google Account την φωτογραφία της επαφής από το Facebook Acoount, εφόσον έχουν γίνει link οι δύο επαφές.

 

Ευχαριστώ.

 

Δοκιμασε το syncmypix

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Τι ψαχνεις ακριβως;

 

Sent from my HTC Desire

δλδ να μπορουμε να συνδεσουμε κινητο με αυτοκινητο μεσω bluetooth (εχω το γκατζετακι που χρειαζεται ) να βλεπουμε διαφορα δεδομενα του αυτοκινητου ακομα ακομα αν μπορουμε να κατεβασουμε και χιλιομετρα αν ειναι εφικτο

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι δεν μου δουλευει το faceniff???

δείχνει κανονικα τους αριθμους που βρίσκει απο το fb οταν το πατας για να μπεις δεν το φορτώνει...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι δεν μου δουλευει το faceniff???

δείχνει κανονικα τους αριθμους που βρίσκει απο το fb οταν το πατας για να μπεις δεν το φορτώνει...

 

εγω καθε φορα που το δοκιμαζα,επεφτε ολο το συστημα ιντερνετ στο σπιτι!σκαλωνε το wifi και τετοια..:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω καθε φορα που το δοκιμαζα,επεφτε ολο το συστημα ιντερνετ στο σπιτι!σκαλωνε το wifi και τετοια..:lol:

 

εμενα μου δουλευε κανονικα με την 2.3.3 που ειχα...

εβαλα την 2.3.5 κ δεν ξερω αν ειναι αυτη η αιτια η κατι αλλο... ενω παει να φωρτοσει κολαει μενει σταθερο στον browser του galaxy χωρις να φορτοσει το facebook που βρηκε

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμματακι για αυτοκινητα εχετε να προτεινεται ;

 

χωρίς να τα έχω δοκιμάσει προσωπικά

καταρχήν χρειάζεσαι κάτι τέτοιο

http://www.ebay.com/itm/ELM327-OBD2-OBDII-V1-4-Bluetooth-Diagnostic-Interface-/150590287319?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item230fe16dd7

ή http://www.door2doorshop.com/wholesale/Free-Shipping-OBD2-EOBD-ELM327-Bluetooth-CAN-BUS-Scanner-Tool-202.html

 

και μετά το πρόγραμμα αυτό ή κάποιο παρόμοιο

https://market.android.com/details?id=org.prowl.torque

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την πλοηγηση του Sygic που κάποιοι έχουν πρόβλημα, το δοκίμασα σήμερα στην περιοχή των Γλυκών Νερών που ούτε σε κανονικους χαρτες δεν υπάρχουν κάποιοι δρόμοι και όμως με έβγαλε απο τα στενά πολύ άνετα στην Αττική οδο.

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 233 @1.200Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δλδ να μπορουμε να συνδεσουμε κινητο με αυτοκινητο μεσω bluetooth (εχω το γκατζετακι που χρειαζεται ) να βλεπουμε διαφορα δεδομενα του αυτοκινητου ακομα ακομα αν μπορουμε να κατεβασουμε και χιλιομετρα αν ειναι εφικτο

το torque χρησιμοποιησε οπως λεει ο φιλος, ειναι το καλυτερο και περιμενε μεχρι να βγει το racechrono. :)

χωρίς να τα έχω δοκιμάσει προσωπικά

καταρχήν χρειάζεσαι κάτι τέτοιο

http://www.ebay.com/itm/ELM327-OBD2-OBDII-V1-4-Bluetooth-Diagnostic-Interface-/150590287319?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item230fe16dd7

ή http://www.door2doorshop.com/wholesale/Free-Shipping-OBD2-EOBD-ELM327-Bluetooth-CAN-BUS-Scanner-Tool-202.html

 

και μετά το πρόγραμμα αυτό ή κάποιο παρόμοιο

https://market.android.com/details?id=org.prowl.torque

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση της cache και των δεδομένων του market ;)

 

το εκανα κ παλι τιποτα... δεν την εχω καν την εφαρμογη και αυτο λεει οτι την αγορασα κιολας..! αλλη λυση???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Google Maps 5.12

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το torque χρησιμοποιησε οπως λεει ο φιλος, ειναι το καλυτερο και περιμενε μεχρι να βγει το racechrono. :)

Το racechrono είναι καθαρά πιστάδικο, οπότε έχει πολύ συγκεκριμένη χρήση.Για μέτρηση μέσα στην πίστα, στις στροφές κλπ.

Το torque είναι καθαρά για τέτοια δουλειά που θέλει ο φίλος, να δείχνει δεδομένα κλπ.

Μια άλλη εναλλακτική είναι το Dynomaster που μέσω GPS βγάζει κάποια δεδομένα μετρήσεων 0-100 κλπ και επίσης κάνει και δυναμομέτρηση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να αντιγράφει τις εικόνες από τo profile του facebook της επαφής στην εικόνα επαφής?

Κάποιος από εδώ μου είχε δώσει το Photo Unlocker που κάνει σχεδόν αυτή την δουλειά αλλά όχι ακριβώς αυτή. Εγώ θέλω να αποθηκεύσει στην φωτογραφία της κάθε επαφής του Google Account την φωτογραφία της επαφής από το Facebook Acoount, εφόσον έχουν γίνει link οι δύο επαφές.

 

Ευχαριστώ.

 

Να ξέρεις όμως ότι οι φωτογραφίες στο google account θα είναι χαμηλότερης ανάλυσης.

Σε πειράζει να είναι απλά connected οι λογαριασμοί;

 

Γιατι οταν παω να αγορασω την εφαρμογη tapatalk μου λεει οτι ειναι ηδη αγορασμενη και οτι δεν υποστιριζεται απο την συσκευη μου...??? ενω εγω δεν την εχω καν μεσα στο κινητο μου...?????

οκ μπορει καποια φορα να την ειχα εγκαταστασει οταν την ειχα βρει στο google αλλα ηταν επιστημονικους σκοπους...!

 

Προχθές συνηδειτοποίησα ότι οι 99% των εφαρμογών του Market ξαφνικά λέγανε incompatible with my device.

Έφταιγε το ότι είχα αλλάξει το DPI από 240 σε 200. Μήπως έχεις πάθει κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις όμως ότι οι φωτογραφίες στο google account θα είναι χαμηλότερης ανάλυσης.

Σε πειράζει να είναι απλά connected οι λογαριασμοί;

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι κάθε φορά που θα αλλάξω rom θα πρέπει να κάτσω να κάνω την σύνδεση επαφών από την αρχή. Για να είμαι ειλικρινής δε με εξυπηρετεί και πολύ αυτό, στην ουσία ο λόγος που το κάνω είναι για να έχω φωτογραφία στις επαφές μου, αφού σχεδόν όλες αντιστοιχούν με τις επαφές του facebook.

Τώρα που άλλαξα ROM πρέπει να ξανακάνω την διαδικασία από την αρχή. Δυστυχώς όσο και αν το έχω ψάξει δεν υπάρχει τρόπος να αποθηκευτούν οι επαφές από το Google Account λινκαρισμένες με τις αντίστοιχες επαφές του Facebook Account. Ούτως ή άλλος τα thubs από το Facebook που αποθηκεύονται σαν avatar των επαφών έχουν ψιλοχάλια ποιότητα.

 

Αν βρω πρόγραμμα που να περνάει τις φωτογραφίες από το account του Facebook στις φωτογραφίες του Google Account θα με βόλευε πολύ και δε θα χρειαζόταν να μπω στην διαδικασία σύνδεσης επαφών κάθε φορά που θα αλλάζω ROM.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορούμε να κάνουν την σύνδεση των δύο λογαριασμών ποιο γρήγορα και ποιο εύκολα, από το να μπαίνω σε κάθε επαφή και να το κάνω χειροκίνητα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές συνηδειτοποίησα ότι οι 99% των εφαρμογών του Market ξαφνικά λέγανε incompatible with my device.

Έφταιγε το ότι είχα αλλάξει το DPI από 240 σε 200. Μήπως έχεις πάθει κάτι παρόμοιο;

 

οχι ρε συ, δεν εχω πειραξει τιποτα....! μονο αυτη την εφαρμογη δεν μου εμφανιζει... μου την λεει αγορασμενη..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου είναι ότι κάθε φορά που θα αλλάξω rom θα πρέπει να κάτσω να κάνω την σύνδεση επαφών από την αρχή. Για να είμαι ειλικρινής δε με εξυπηρετεί και πολύ αυτό, στην ουσία ο λόγος που το κάνω είναι για να έχω φωτογραφία στις επαφές μου, αφού σχεδόν όλες αντιστοιχούν με τις επαφές του facebook.

Τώρα που άλλαξα ROM πρέπει να ξανακάνω την διαδικασία από την αρχή. Δυστυχώς όσο και αν το έχω ψάξει δεν υπάρχει τρόπος να αποθηκευτούν οι επαφές από το Google Account λινκαρισμένες με τις αντίστοιχες επαφές του Facebook Account. Ούτως ή άλλος τα thubs από το Facebook που αποθηκεύονται σαν avatar των επαφών έχουν ψιλοχάλια ποιότητα.

 

Αν βρω πρόγραμμα που να περνάει τις φωτογραφίες από το account του Facebook στις φωτογραφίες του Google Account θα με βόλευε πολύ και δε θα χρειαζόταν να μπω στην διαδικασία σύνδεσης επαφών κάθε φορά που θα αλλάζω ROM.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορούμε να κάνουν την σύνδεση των δύο λογαριασμών ποιο γρήγορα και ποιο εύκολα, από το να μπαίνω σε κάθε επαφή και να το κάνω χειροκίνητα?

 

Ευχαριστώ.

 

Δεν γνωρίζω. Εγώ για αυτό τον λόγο έχω όλες τις επαφές στα αγγλικά :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Αν και εχουν προταθει καποια προγραμμα τυπου blacklists/call blockers, δεν βρηκα καποιο απο αυτα βολικο και ολα εχουν τα θεματακια τους.

Υπαρχει κανεις που να εχει καποιο αλλο εκτος απο αυτα που εχουν ειπωθει που να του δουλευει απροβληματιστα?

Ουσιαστικα το μονο που με ενδιαφερει ειναι οταν με παρει καποιος τηλεφωνο, να του δειχνει πως ειμαι εκτος δικτυου ή κατειλλημενος αλλα χωρις να τον κανει εκτροπη στον τηλεφωνητη. Δεν με ενδιαφερει να μπλοκαρει sms. Να δουλευει σωστα μονο για τις κλησεις.

 

η Μαμίσια εφαρμογή που έχω είναι καταπληκτική αλλά δεν ξάρω πως να την απομονώσω και να στην στείλω. αν ξέρεις ή υπάρχει κάποιος που γνωρίζει ας μου πεί.

ΥΓ-δες την υπογραφη μου για να καταλάβεις ποια ρομ εχω.

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

ανοιγω αυτο το θεμα γιατι πιστευω θα βοηθησει πολυ.

εαν πιστευετε οτι καλυπτεται απο αλλο θεμα παρακαλω προτεινετε ποιο.

 

μεσα στον ωκεανο των εφαρμογων παντα βρησκουμε 5-10 που να κανουν σχεδον αυτο που θελουμε

τι γινεται ομως οταν δεν μπορουμε να βρουμε μια συγκεκριμενη λειτουργεια;

 

 

Ψαχνω εφαρμογη τυπου voice memo που να μπορει να παιζει και απο το το ακουστικο.

ολες οσες βρηκα εχουν απο λιγες εως πολλες εξτρα λειτουργειες,

αλλα για να ακουσεις τι εγραψες αναγκαστικα θα το ακουσουν και ολοι μεσα στο δωματιο!

ξερετε καποια;

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις όμως ότι οι φωτογραφίες στο google account θα είναι χαμηλότερης ανάλυσης.

Σε πειράζει να είναι απλά connected οι λογαριασμοί;

 

 

 

Προχθές συνηδειτοποίησα ότι οι 99% των εφαρμογών του Market ξαφνικά λέγανε incompatible with my device.

Έφταιγε το ότι είχα αλλάξει το DPI από 240 σε 200. Μήπως έχεις πάθει κάτι παρόμοιο;

 

Απότι έχω διαβάσει στο XDA είναι σύνηθες πρόβλημα.Πολλοί για να αγοράσουν αλλάζουν προσωρινά το dpi .

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...