Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω αγοράσει το Cyberon Voice Commander(GR) ακούει και συνεργάζεται πολύ καλά..!

 

http://s1.directupload.net/images/111026/biswmxy3.png

 

φαινεται πολυ ενδιαφερουσα εφαρμογη!

οντως δουλευει τοσο καλα οσο φαινεται στο βιντεο? μιλαει/αναγνωριζει ελληνικα?

επισης δουλευει αυτονομα ή μονο μεσω του annousify?

τελος θελει αποκλειστικα bluetooth ή δουλευει και απο το μικροφωνο της συσκευης? (χωρις δηλαδη καποιο hands free)

ψηνομαι να το αγορασω! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φαινεται πολυ ενδιαφερουσα εφαρμογη!

οντως δουλευει τοσο καλα οσο φαινεται στο βιντεο? μιλαει/αναγνωριζει ελληνικα?

επισης δουλευει αυτονομα ή μονο μεσω του annousify?

τελος θελει αποκλειστικα bluetooth ή δουλευει και απο το μικροφωνο της συσκευης? (χωρις δηλαδη καποιο hands free)

ψηνομαι να το αγορασω! :)

 

Αναγνωρίζει ελληνικά!!! άλλωστε γράφει GR..!! πολλά ΟΝΟΜΑΤΑ από των τηλεφωνικό κατάλογο που έχω δοκιμάσει τα βρίσκει χωρείς καμιά δυσκολία, και το καλό σε ρωτά αν θες να επικοινωνήσεις με σταθερό, (σπίτι) κινητό, τηλέφωνο εργασία κ.τ.λ.π. για μένα ειναι ένα χρήσιμο εργαλείο για το αυτοκίνητο και όχι μόνο.!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε mariodj για την αμεση απαντηση!

 

αν μπορεις απαντησε μου και σε αυτο....:

θελει αποκλειστικα bluetooth ή δουλευει και απο το μικροφωνο της συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε mariodj για την αμεση απαντηση!

 

αν μπορεις απαντησε μου και σε αυτο....:

θελει αποκλειστικα bluetooth ή δουλευει και απο το μικροφωνο της συσκευης?

 

Άνετα, δουλεύει και από το μικρόφωνο της συσκευής.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε αναφερθεί μια εφαρμογή ελληνική εννοιολογικου λεξικού αλλά δεν μπορώ να την θυμηθώ.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ας εξηγήσει και σε μένα κάποιος.. τι κάνουν αυτά τα προγράμματα και τα θέλετε?!?!?

Το μόνο σίγουρο ειναι οτι δεν βρίσκουν ΝΥΦΗ..!!!:lol:

Περιγραφή

Το Cyberon Voice Commander είναι μία εφαρμογή φωνητικής κλήσης και εντολής/χειρισμού που παρέχει στους χρήστες τη δυνατότητα για:

- Πραγματοποίηση τηλεφωνικών κλήσεων

-Αναζήτηση πληροφοριών επαφής

-Εκκίνηση προγράμματος και άλλα.

Ιδιότητες:

*Δεν εξαρτάται από το ηχείο, δεν απαιτείται εκπαίδευση.

*Ανοιχτή ακρόαση (για Android 2.2 και νεότερη έκδοση) και δεν χρειάζεται να κοιτάτε.

*Υψηλή ακρίβεια.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από την αναβάθμιση που έκανα στην AURA 11.2, κατάφερα και τα πέρασα και τα POI.

Καταρχήν πέρασα στον φάκελο /AURA/MAPS/import που τον έφτιαξα εγώ, όλα τα σχετικά εικονίδια BMP και τα αρχεία UPI που είναι τα βασικά αρχεία με όλες τις πληροφορίες.Τα αρχεία ήχου OGG τα περνάμε στον φάκελο /AURA/RES/sounds

Μετά έτρεξα το πρόγραμμα και μου έβγαλε μήνυμα αν θέλω να περάσω τα νέα POI.Εκεί απλά επιλέγεις ΟΚ (δεν έχει να ρυθμίσεις κάτι) και αμέσως σου λέει ότι όλα πέρασαν ΟΚ, εφόσον είναι τα παραπάνω bmp, ogg και upi όλα με τα ίδια ακριβώς ονόματα.

Μετά τις ρυθμίσεις για το κάθε POI τις κάνεις στις Ρυθμίσεις, στο Ειδοποιήσεις&Ήχοι>Σημεία Ενδιαφέροντος όπου επιλέγεις ενεργοποίηση ή όχι, τον ήχο ειδοποίησης και σε πόση απόσταση πριν θα γίνεται η ειδοποίηση και στο Προβολή Χάρτη>Λεπτομέρειες χάρτη>Σημεία ενδιαφέροντος POI, όπου απλά επιλέγεις την ενεργοποίηση ή όχι.

 

Με τα παραπάνω πέρασα 4 κατηγορίες POI ταυτόχρονα και τα σχετικά εικονίδια βγαίνουν μια χαρά στον χάρτη.Μένει να κάνω και μια δοκιμή στον δρόμο, να σιγουρευτώ ότι όλα δουλεύουν ρολόι. :)

 

Ετσι το έκανα και εγώ ορισμένα εικονίδια δε μου τα εμφανίζει όμως, τα αρχεία τα κατέβασα από το index.pois.gr.

Σε τη ανάλυση έχεις τα αρχεία .bmp;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετσι το έκανα και εγώ ορισμένα εικονίδια δε μου τα εμφανίζει όμως, τα αρχεία τα κατέβασα από το index.pois.gr.

Σε τη ανάλυση έχεις τα αρχεία .bmp;

20χ20 pixels

96x96 dpi

 

Έχεις δίκιο τώρα που το έψαξα καλά στον χάρτη.

Από τις 4 κατηγορίες για κάμερες, οι 2 φαίνονται μια χαρά με τα εικονίδιά τους (ΚΑΜΕΡΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ και ΚΑΜΕΡΕΣ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΛΩΡΙΔΩΝ) αλλά όχι οι άλλες.Και το κουλό είναι ότι όλα τα εικονίδια έχουν ακριβώς τις ίδιες προδιαγραφές...

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δλδ εκτελεί κανονικά εντολές στα ελληνικά? εννοείται οτι αν κάποια εφαρμογή ή επαφή είναι στα αγγλικά (περισσότερο για το θέμα των greeklish) την αναφέρουμε στα αγγλικά? ποιο προτείνετε από τα παραπάνω? άντε να αγοράσω μια εφαρμογή και εγώ... :D
Link to comment
Share on other sites

δλδ εκτελεί κανονικά εντολές στα ελληνικά? εννοείται οτι αν κάποια εφαρμογή ή επαφή είναι στα αγγλικά (περισσότερο για το θέμα των greeklish) την αναφέρουμε στα αγγλικά? ποιο προτείνετε από τα παραπάνω? άντε να αγοράσω μια εφαρμογή και εγώ... :D

 

Αμάν φίλε μου πάρε μια εφαρμογή, όχι για μένα αλλά για την φουκαριάρα την μάνα μου...!!!:lol::lol::lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

έχει η μάνα σου έσοδα από το Android Market? :D :P θα δοκιμασω την φτηνη εκδοση να δω τι κανει.. free trial δεν εχει,ε? :D xexe..
Link to comment
Share on other sites

έχει η μάνα σου έσοδα από το Android Market? :D :P θα δοκιμασω την φτηνη εκδοση να δω τι κανει.. free trial δεν εχει,ε? :D xexe..

μπορεις να την αγορασεις και αν δε σου κανει να τη διαγραψεις και να ζητησεις refund εντος 15 λεπτων ;)

ισχυει για ολες τις εφαρμογες του market!

Link to comment
Share on other sites

σοβαρά? δε το ήξερα αυτό. και πάλι τα 15 λεπτά είναι παρα πολύ λιγα. τουλαχιστον καμια βδομαδα διορία να έδιναν :D

 

 

καμιά εφαρμογή για να μη χαθεί/κλαπεί η συσκευή υπάρχει? θα μου πείτε άπειρες, αλλά κάποια που να δουλεύει. έβαλα το LookOut και φαίνεται καλό, σκέφτομαι να πάρω την paid version για ποιο σιγουριά. λέει ότι περιέχει και antivirus.. χρειαζόμαστε antivirus στο android??? απ όσο ξέρω όχι, μήπως θα ήταν και επιβαρυντικό για το σύστημα να έχει antivirus?

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

σοβαρά? δε το ήξερα αυτό. και πάλι τα 15 λεπτά είναι παρα πολύ λιγα. τουλαχιστον καμια βδομαδα διορία να έδιναν :D

 

Τώρα μου έστειλε E-MAIL η μαμά μου απο μάρκετ, και είπε για σένα να το δοκιμάσεις για τα επόμενα 3 χρόνια, και αν σου κάνει τότε το αγοράζεις..!!:lol::D

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το Launcher που σημείωσα...!!!

Μόνο με δικαιώματα ροοτ και κάποια εφαρμογή που υποστηρίζει απεγκατάσταση εφαρμογών συστήματος ή κάποιον file manager που επίσης υποστηρίζει ροοτ(σε αυτή την περίπτωση πηγαίνεις στη διαδρομή /system/app και απλά διαγράφεις το αντίστοιχο apk αρχείο, και επίσης στη διαδρομή /data/data τον αντίστοιχο φάκελο)

Link to comment
Share on other sites

σοβαρά? δε το ήξερα αυτό. και πάλι τα 15 λεπτά είναι παρα πολύ λιγα. τουλαχιστον καμια βδομαδα διορία να έδιναν :D

 

 

καμιά εφαρμογή για να μη χαθεί/κλαπεί η συσκευή υπάρχει? θα μου πείτε άπειρες, αλλά κάποια που να δουλεύει. έβαλα το LookOut και φαίνεται καλό, σκέφτομαι να πάρω την paid version για ποιο σιγουριά. λέει ότι περιέχει και antivirus.. χρειαζόμαστε antivirus στο android??? απ όσο ξέρω όχι, μήπως θα ήταν και επιβαρυντικό για το σύστημα να έχει antivirus?

Antivirus από όσο ξέρω δεν χρειάζεται το Android.

Για τέτοια εφαρμογή, έχω δοκιμάσει το Phonelocator και δουλεύει μια χαρά.

Αλλά να ξέρεις αν ο άλλος είναι γνώστης, κλείνει την συσκευή ή βγάζει την μπαταρία και τελειώνει η ιστορία..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

mariodj χαχχαχαχα.. ας αφήσουμε όμως τις μαμάδες έξω από το market. ;) . προσωπικά 15 λεπτά δε μου φτάνουν να δοκιμάσω εσώρουχο, όχι εφαρμογή στο android.

 

junglist συμφωνώ αλλά κάποτε θα την βάλει την μπαταρία για να το δουλέψει. τώρα αν του κόψει να το κάνει format αμέσως για να μη τον βρω, έχει καλός, αλλά γενικά λίγο δύσκολο αυτό. από την άλλη παλιότερα (σε windows mobile 6.5) μια παρόμοια εφαρμογή (WIMP) με έσωσε μια μέρα και βρήκα το κινητό μου θαμμένο στην άμμο σε μια παραλία της Χαλκιδικής.. (καταραμένο αλκοόλ!)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πως διαααολο γίνεται να μην τρέχουν συνέχεια οι χάρτες και το facebook??ουτε στο fb έχω λογαριασμό ουτε ποτέ θέλω να χρησιμοποιήσω τους χάρτες.τρώνε μπαταρία ?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πως διαααολο γίνεται να μην τρέχουν συνέχεια οι χάρτες και το facebook??ουτε στο fb έχω λογαριασμό ουτε ποτέ θέλω να χρησιμοποιήσω τους χάρτες.τρώνε μπαταρία ?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Κάντα freeze με το titanium backup

θελει root

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

mariodj χαχχαχαχα.. ας αφήσουμε όμως τις μαμάδες έξω από το market. ;) . προσωπικά 15 λεπτά δε μου φτάνουν να δοκιμάσω εσώρουχο, όχι εφαρμογή στο android.

 

Έχω πάρει τα λεφτά πίσω από την συγκεκριμένη εφαρμογή περίπου μια μέρα μετά, σε επικοινωνία μαζί με τον δημιουργό με mail

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια εφαρμογη παρα πολυ καλη ειναι η "no root screenshot it"!!!!! Ειναι για οσους θελουν να κανουν screenshoot και το κινητο δεν ειναι root. Ειναι πολυ χρησιμη εφαρμογη και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δεν χρειαζεται πια να εισαι root για να τραβηξεις screenshot στο κινητο σου. Δουλευει αψογα στο HTC desire HD. Μαλισα πρεπει να ειναι και η μονη εφαρμογη που κανει κατι τετοιο σε unrooted συσκευες. Ειναι επι πληρωμη αλλα ...λεφτα υπαρχουν:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια εφαρμογη παρα πολυ καλη ειναι η "no root screenshot it"!!!!! Ειναι για οσους θελουν να κανουν screenshoot και το κινητο δεν ειναι root. Ειναι πολυ χρησιμη εφαρμογη και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δεν χρειαζεται πια να εισαι root για να τραβηξεις screenshot στο κινητο σου. Δουλευει αψογα στο HTC desire HD. Μαλισα πρεπει να ειναι και η μονη εφαρμογη που κανει κατι τετοιο σε unrooted συσκευες. Ειναι επι πληρωμη αλλα ...λεφτα υπαρχουν:X

 

4 ευρω...?:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο ειναι οτι δεν βρίσκουν ΝΥΦΗ..!!!:lol:

Περιγραφή

Το Cyberon Voice Commander είναι μία εφαρμογή φωνητικής κλήσης και εντολής/χειρισμού που παρέχει στους χρήστες τη δυνατότητα για:

- Πραγματοποίηση τηλεφωνικών κλήσεων

-Αναζήτηση πληροφοριών επαφής

-Εκκίνηση προγράμματος και άλλα.

Ιδιότητες:

*Δεν εξαρτάται από το ηχείο, δεν απαιτείται εκπαίδευση.

*Ανοιχτή ακρόαση (για Android 2.2 και νεότερη έκδοση) και δεν χρειάζεται να κοιτάτε.

*Υψηλή ακρίβεια.

 

Δοκίμασα το Αγγλικό και πράγματι είχε πολύ καλή ανταπόκριση. Δεν έχω εικόνα για το Ελληνικό όμως...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

4 ευρω...?:worry:

 

Εμ! Αστα και γω με μεγαλη πικρα και δυσκολια εβγαλα 4 ευρω απο τη τσεπη για να πληρωσω, αλλα αξιζει!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...