Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν υπάρχει περίπτωση γιατί το έχουν παραδεχθεί στην here. βγάλε βίντεο και ανέβασε το να το δω.

 

δες τι εννοώ

 

 

https://mega.nz/#!vMxRWSRY!Ts2P0gllW13_ydZ7OcsgNJooCvgfWYc2-UhDCvD_D_c

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Η συσκευή που αναφέρομαι είναι το redmi note 4x .Δεν μπορώ να δω το βίντεο γιατί δεν μου το ανοίγει στο κινητό , αλλά η ημερομηνία του αρχείου είναι προγενέστερη της κυκλοφορίας του κινητού , οπότε υποθέτω ότι αναφέρεσε σε διαφορετικό κινητό. Τέλος , δεν έχω αυτή την στιγμή άλλη συσκευή για να σου δείξω βίντεο .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτές ρε παιδιά πότε σε πιάνουν;

 

Πέρασα δύο τις προάλλες στον δρόμο προς Λαύριο με 10-15 χιλιόμετρα πάνω από το όριο αλλά γράμμα Δεν ήρθε :p

 

 

 

Κλαίω :lol:

 

 

 

Έχει Ναι

Στην Ελλάδα υπάρχουν διάφορα σενάρια με τις κάμερες:

Άλλες δεν δουλεύουν, άλλες είναι ρυθμισμενες σε μεγαλύτερα όρια από αυτά του δρόμου κλπ.

Φυσικά επειδή αυτά αλλάζουν, πρέπει πάντα να είμαστε στα όρια για σιγουριά.

 

Στο εξωτερικό είναι άλλη ιστορία.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άμα σε πιάσει η κάμερα η λυπητερη μπορεί να σου έρθει και μετά ένα χρόνο...
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Μπα. Είμαι Βέροια τώρα.

Sygic: Βάζω Νάξο και με στέλνει Αλεξανδρούπολη να πάρω καράβι και να κάνω το δρομολόγιο Αλεξανδρουπολη-Λημνος-Χιος-Αγ. Κήρυκος-Τήνος- Νάξος.

Το ίδιο και όταν δοκιμάζω νησιά των Κυκλάδων που είναι από τα κοντινότερα σε Πειραιά, πχ Μήλος και Σέριφος. Πάλι από Αλεξανδρούπολη Λημνο Χιο κλπ με στέλνει. Επίσης και για Ρόδο. Πάλι από Αλεξανδρούπολη.

Η μόνη περίπτωση που με στέλνει από το λιμάνι του Πειραιά είναι για Κρήτη. Για ΟΛΑ τα άλλα νησιά με στέλνει από Αλεξανδρούπολη.

 

Το google maps για Κυκλάδες με βγάζει από Ραφήνα και για Κρήτη από Πειραιά.

Το here επίσης από Ραφήνα (για Κυκλάδες) και δίνει εναλλακτικές από Πειραιά. Για Κρήτη από Πειραιά κανονικά.

 

Το απίθανο είναι η δρομολόγηση που κάνει όταν του ζητάω Σκιάθο. Η σωστή διαδρομή είναι ξεκινάω από Βέροια, βγαίνω εγνατία, στον κόμβο του Κλειδιου μπαίνω ΠΑΘΕ κατεβαίνω Βόλο λιμάνι και παίρνω το καράβι για Σκιάθο.

Δείτε τώρα τι δρομολόγηση δείχνει το sygic.

 

S70809-125937.jpg

 

Με βγάζει στην εθνική. Περνάω έξω από τον Βόλο, αλλά δε στρίβω. Συνεχίζω! Με βγάζει για Χαλκίδα!!!!!!:wacko:

Πάω Χαλκίδα, διασχίζω τη μισή Εύβοια για να φτάσω τέρμα Βόρεια Εύβοια, παίρνω το φέρρυ που σε βγάζει απέναντι στη Γλύφα και ξανανεβαίνω προς Βόλο (αν προσέξετε ενώ είμαι στην εθνική με βγάζει σε κάτι άκυρες εξόδους και με ξαναβάζει αμέσως στην εθνική χωρίς λόγο αλλά το προσπερνάω αυτό). Παίρνω την έξοδο προς Βόλο. Δε με πάει Βόλο από τον κανονικό δρόμο αλλά απο Στεφανοβίκειο και με περνάει από τη λίμνη Καρλα.:wacko:

Κι εκεί που λες οκ έφτασα Βόλο να πάρω το πλοίο, δε σε βάζει στην πόλη. Σε κατεβάζει κάτω στη μύτη στην είσοδο του Παγασητικού στο Τρικερι και από εκεί σου δείχνει να πάρεις καράβι για Βόλο (δεν νομίζω να υπάρχει), να πας στο λιμάνι του Βόλου και μετά να πάρεις καράβι για Σκιάθο.......:rolleyes:

Η οδύσσεια ενός ξεριζωμένου.

 

Το google maps σε στέλνει κανονικά από Βόλο, χωρίς άσκοπες περιπλανήσεις.

Το ίδιο και το here, και σου δίνει και εναλλακτική να πάρεις πλοιο από τον Αγιο Κωνσταντίνο.

 

Χαχαχαχαχα, μάλλον τα κοπάνησε το Sygic !!! :lol: :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα, μάλλον τα κοπάνησε το Sygic !!! :lol: :p
Τι πρόβλημα εχετε με την Αλεξπολη; ειναι πολυ ωραια πολη αν δε το ξέρετε. Νομιζω οτι ειναι νωρις ακομα να περιμενουμε απο τα προγραμματα πλοηγησης μα ξερουν τα δρομολογια πλοιων

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα εχετε με την Αλεξπολη; ειναι πολυ ωραια πολη αν δε το ξέρετε. Νομιζω οτι ειναι νωρις ακομα να περιμενουμε απο τα προγραμματα πλοηγησης μα ξερουν τα δρομολογια πλοιων

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό λέω και εγώ αλλά δυστυχώς πολλοί εξ υμών θέλουν πλοήγηση και μέσα στο πλοίο. Από 4 λιμάνια μπορεί κανείς να πάει Σκιάθο. Βάλε το λιμάνι που θες και άμα δεν σε πάει σωστά το οποιοδήποτε πρόγραμμα πλοήγησης τότε Ναι έχει πρόβλημα. Πολλοί θεωρούν σφάλμα ότι δεν σε πάει δήθεν στο τάδε νησί αλλά θεωρούν σωστό να σε πηγαίνει από μόνο ένα λιμάνι.

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που κάνω διακοπές Αλεξανδρουπολη, ζήτησα να με πάει Σκιάθο το iGO. Photo 1 με πάει απο βόλο, Photo 2 Με πάει απο Αλεξανδρουπολη, με τρεις στάσεις σε Μύρινα, και Αλόννησο, Κύμη. Απλα, διαλέγεις και παίρνεις...! πνιγηκατε σε μια κουταλιά νερό.... :lol:

 

Screenshot_2017-08-10-13-59-59.pngScreenshot_2017-08-10-14-00-51.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω και εγώ αλλά δυστυχώς πολλοί εξ υμών θέλουν πλοήγηση και μέσα στο πλοίο. Από 4 λιμάνια μπορεί κανείς να πάει Σκιάθο. Βάλε το λιμάνι που θες και άμα δεν σε πάει σωστά το οποιοδήποτε πρόγραμμα πλοήγησης τότε Ναι έχει πρόβλημα. Πολλοί θεωρούν σφάλμα ότι δεν σε πάει δήθεν στο τάδε νησί αλλά θεωρούν σωστό να σε πηγαίνει από μόνο ένα λιμάνι.

 

μα δεν ειναι το πρόβλημα το λιμάνι που διαλέγει. Εϊναι τον τρόπο που επιλέγει να με πάει σε αυτό το λιμάνι.

Είδες καθόλου τι βγάζει το sygic από Βέροια για Σκιάθο; Ή μόνο γράφεις χωρίς να διαβάζεις τι λένε οι άλλοι;

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή που αναφέρομαι είναι το redmi note 4x .Δεν μπορώ να δω το βίντεο γιατί δεν μου το ανοίγει στο κινητό , αλλά η ημερομηνία του αρχείου είναι προγενέστερη της κυκλοφορίας του κινητού , οπότε υποθέτω ότι αναφέρεσε σε διαφορετικό κινητό. Τέλος , δεν έχω αυτή την στιγμή άλλη συσκευή για να σου δείξω βίντεο .

το ίδιο κινητό έχουμε τώρα αλλά το κάνει και στα τρία τελευταία κινητά που είχα άρα είναι σίγουρο ότι το κάνει σε όλους

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειναι το πρόβλημα το λιμάνι που διαλέγει. Εϊναι τον τρόπο που επιλέγει να με πάει σε αυτό το λιμάνι.

Είδες καθόλου τι βγάζει το sygic από Βέροια για Σκιάθο; Ή μόνο γράφεις χωρίς να διαβάζεις τι λένε οι άλλοι;

Διαβάζω πολύ καλά φίλε μου. Εσύ επιμένεις να βαζεις Σκιάθο για προορισμό. Για εμένα είναι λάθος αυτό. Βάλε προορισμο το λιμάνι του Βόλου και αν δεν σε πάει σωστά τότε κραξτο το πρόγραμμα. Εμένα πάντως στο λιμάνι στο Βόλο με πάει μια χαρά. Τέλος το συγκεκριμένο θέμα από εμένα.

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πολύ καλά φίλε μου. Εσύ επιμένεις να βαζεις Σκιάθο για προορισμό. Για εμένα είναι λάθος αυτό. Βάλε προορισμο το λιμάνι του Βόλου και αν δεν σε πάει σωστά τότε κραξτο το πρόγραμμα. Εμένα πάντως στο λιμάνι στο Βόλο με πάει μια χαρά. Τέλος το συγκεκριμένο θέμα από εμένα.

 

Το here maps και το Google maps βλέπουν ότι θες να πας Σκιάθο με αυτοκίνητο, και ως έξυπνες εφαρμογές που είναι, αντιλαμβάνονται ότι θα πας στο κοντινότερο λιμάνι να πάρεις ferry boat. Το ότι το Sygic σε πάει απ' την Χαλκίδα, μετά από Αγιόκαμπο-Γλύφα, μετά Βόλο, μετά Τρίκερι, ώστε να πας Βόλο με δρομολόγιο πλοίου το οποίο δεν υφίσταται καν, και μετά να πάρεις το ferry boat για Σκιάθο, κάτι που από την αρχή έπρεπε να προτείνει, είναι προφανές ότι είναι σφάλμα της εφαρμογής, κι όχι λάθος επιλογή προορισμού. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

πάμε πάλι από την αρχή. Το ότι σε πάει στο πιο κοντινό λιμάνι δεν σημαίνει ότι θα φτάσεις και πιο γρήγορα στο νησί και εξηγούμαι. Μπορεί στο κοντινό λιμάνι να έχει δρομολόγια που δεν σε εξυπηρετούν χρονικά άρα θα φτάσεις στο προορισμό σου αργότερα απ ότι να πας σε ένα πιο μακρινό λιμάνι αλλά με δρομολόγια που σε εξυπηρετούν χρονικά . Για το λόγο αυτό επιλέγουμε στο πρόγραμμα λιμάνι αναχώρησης και όχι νησί. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ. Κάντε λοιπόν σωστή επιλογή προορισμού για να μη χάσετε τα μπάνια σας.:lol::lol::lol:

σημ. σίγουρα το sygic δείχνει λάθος στη συγκεκριμένη δρομολόγηση του φίλου παραπάνω, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το πρόγραμμα είναι μάπα. Είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν αν όχι το καλύτερο.

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

πάμε πάλι από την αρχή. Το ότι σε πάει στο πιο κοντινό λιμάνι δεν σημαίνει ότι θα φτάσεις και πιο γρήγορα στο νησί και εξηγούμαι. Μπορεί στο κοντινό λιμάνι να έχει δρομολόγια που δεν σε εξυπηρετούν χρονικά άρα θα φτάσεις στο προορισμό σου αργότερα απ ότι να πας σε ένα πιο μακρινό λιμάνι αλλά με δρομολόγια που σε εξυπηρετούν χρονικά . Για το λόγο αυτό επιλέγουμε στο πρόγραμμα λιμάνι αναχώρησης και όχι νησί. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ. Κάντε λοιπόν σωστή επιλογή προορισμού για να μη χάσετε τα μπάνια σας.:lol::lol::lol:

σημ. σίγουρα το sygic δείχνει λάθος στη συγκεκριμένη δρομολόγηση του φίλου παραπάνω, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το πρόγραμμα είναι μάπα. Είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν αν όχι το καλύτερο.

 

Απλά παραδέξου ότι ένα από τα καλύτερα προγράμματα, έστω το καλύτερο, δικαιούται κι αυτό να έχει ένα bug. Μην κλείνουμε τα μάτια στα προφανή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

πάμε πάλι από την αρχή. Το ότι σε πάει στο πιο κοντινό λιμάνι δεν σημαίνει ότι θα φτάσεις και πιο γρήγορα στο νησί και εξηγούμαι. Μπορεί στο κοντινό λιμάνι να έχει δρομολόγια που δεν σε εξυπηρετούν χρονικά άρα θα φτάσεις στο προορισμό σου αργότερα απ ότι να πας σε ένα πιο μακρινό λιμάνι αλλά με δρομολόγια που σε εξυπηρετούν χρονικά . Για το λόγο αυτό επιλέγουμε στο πρόγραμμα λιμάνι αναχώρησης και όχι νησί. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ. Κάντε λοιπόν σωστή επιλογή προορισμού για να μη χάσετε τα μπάνια σας.:lol::lol::lol:

σημ. σίγουρα το sygic δείχνει λάθος στη συγκεκριμένη δρομολόγηση του φίλου παραπάνω, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το πρόγραμμα είναι μάπα. Είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν αν όχι το καλύτερο.

Φίλε η δεν καταλαβαίνεις τι λέμε η κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.

Πολύ καλά κάνει και επιλέγει το λιμάνι του Βόλου για να πάει στην Σκιάθο. Το πως πάει όμως στο λιμάνι του Βόλου (είτε από Βέροια που έβαλε ο φίλος είτε από Πελοπόνησο που έβαλα εγώ) είναι το τραγικό της ιστορίας!!!

Και δεν θα χάσουμε τα μπάνια μας εξ αιτίας του τραγικού sygic, γιατί πολύ απλά δεν το εμπιστευόμαστε. Εσύ που το εμπιστεύεσαι να συνεχίζεις να το αγοράζεις (αλήθεια με τόσα free προγράμματα υπάρχει ακόμα κόσμος που πληρώνει για πρόγραμμα πλοήγησης;;;).

 

Έγραψα πιο πάνω ότι τους έχω αναφέρει το πρόβλημα από τις 05-08-2016 και δεν έχουν κάνει τίποτα...στα π@π@ρια τους....Δεν σου λέει τίποτα αυτό;;;:rolleyes:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η δεν καταλαβαίνεις τι λέμε η κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.

Πολύ καλά κάνει και επιλέγει το λιμάνι του Βόλου για να πάει στην Σκιάθο. Το πως πάει όμως στο λιμάνι του Βόλου (είτε από Βέροια που έβαλε ο φίλος είτε από Πελοπόνησο που έβαλα εγώ) είναι το τραγικό της ιστορίας!!!

Και δεν θα χάσουμε τα μπάνια μας εξ αιτίας του τραγικού sygic, γιατί πολύ απλά δεν το εμπιστευόμαστε. Εσύ που το εμπιστεύεσαι να συνεχίζεις να το αγοράζεις (αλήθεια με τόσα free προγράμματα υπάρχει ακόμα κόσμος που πληρώνει για πρόγραμμα πλοήγησης;;;).

 

Έγραψα πιο πάνω ότι τους έχω αναφέρει το πρόβλημα από τις 05-08-2016 και δεν έχουν κάνει τίποτα...στα π@π@ρια τους....Δεν σου λέει τίποτα αυτό;;;:rolleyes:

Έχω χαμηλο iq φίλε μου και δυστυχώς δεν καταλαβαίνω. Λυπάμαι... Καλά μπάνια

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι κανουν λαθος δρομολογηση ΜΕΣΑ στα νησια. Θα πρεπει να βγουν navigators για καθε νησι ξεχωριστα για να μη χανεις τις διακοπες στο ψαξιμο

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχει αυτό που έγραψες;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δεν το συσχέτισα με κάτι άλλο. Απλά είδα ότι έκανε ταχύτατο επανυπολογισμό πορείας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συσχέτισα με κάτι άλλο. Απλά είδα ότι έκανε ταχύτατο επανυπολογισμό πορείας.

α οκ γιατί το αρχικό μου θέμα για το τραγικό refresh rate παραμένει. λες και είμαστε με το destinator 2000 17 χρόνια πίσω!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ξέρω εκείνα τα μέρη, για δοκιμάστε να το ρυθμίσετε "οικονομική διαδρομή", νομίζω ότι σε πάει καλύτερα από όλα, χωρίς να ξέρω εκείνα τα μέρη.

Για το Sygic γράφω

Edited by D_G
Link to comment
Share on other sites

γίνεται στο sygic μόλις ανοίγει να μην με δείχνει fully zoom out αλλά κοντά πάνω στον δρόμο που είμαι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γίνεται στο sygic μόλις ανοίγει να μην με δείχνει fully zoom out αλλά κοντά πάνω στον δρόμο που είμαι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Πηγαίνεις κάτω δεξιά που έχει τρεις τελείες, και όταν ανοίξει πατάς στο μενού το "Αλλαγή σε οδήγηση"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.!

Υπάρχει κάποιο ελεύθερο πρόγραμμα πλοήγησης που να αναφέρει γενικότερα τα "ραντάρ".... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις κάτω δεξιά που έχει τρεις τελείες, και όταν ανοίξει πατάς στο μενού το "Αλλαγή σε οδήγηση"

ναι το ξέρω, αλλά απορώ γιατί με το που ανοίγεις να μην σε δείχνει κοντά όπως παλιά

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά...

Απάντηση από την sygic για το πρόβλημα με τις δρομολογήσεις προς τα νησιά που τους έθεσα στις 09-08-2017

 

Dear ..........

due to the increase of customer inquiries and requirements, we would like to apologize for not responding to your request yet.

We will answer you as soon as possible.

If our apology is not acceptable for you, you have still options to check our FAQ at: http://sygic.zendesk.com/home

 

Thanks for your patience and understanding.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αυτό Δεν είναι απάντηση, είναι πληροφόρηση ότι ΘΑ σου απαντήσουν :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...