Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω οτι στο navigon που δίνει το amazon το ανάγλυφο είναι ενεργοποιημένο.

Ενεργοποιημενο ειναι, οπως και ολες οι αλλες δυνατοτητες που χρειαζονται αγορα στις "κανονικες" εκδοσεις.

Επιλεγεις το panorama view 3D για να το δεις.

Βεβαια, ο θεος να το κανει αναγλυφο... αλλα τελος παντων. :-/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωραία, το βρήκα. Το είχα δει ξανά δηλαδή, αλλά δεν μου φάνηκε και πολύ "ανάγλυφο" οπότε υπέθεσα πως κάτι άλλο έπρεπε να βρω.

Οπότε ξεχνάω την γυναικεία φωνή tts;

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, το βρήκα. Το είχα δει ξανά δηλαδή, αλλά δεν μου φάνηκε και πολύ "ανάγλυφο" οπότε υπέθεσα πως κάτι άλλο έπρεπε να βρω.

Οπότε ξεχνάω την γυναικεία φωνή tts;

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαλλον την ξεχνας. Δεν σηκωνει πειραγμα το navigon οπως ειπωθηκε παραπανω. Δυστυχως σε φορτωνει ενα σωρο mb αδικαιολογητα κατα τη γνωμη μου. Εδω ολοκληρο igo που εχει της παναγιας τα ματια (εκει να δεις αναγλυφο εδαφους, ως και το επιλεγμενο οχημα πλοηγησης παιρνει κληση αναλογα με το εδαφος, τι να λεμε τωρα...) εχει 700-800 mb πανω κατω με ολα τα καλουδια του.

Προσωπικα κραταω ακομα το navigon σαν δευτερο πλοηγο επειδη το εμπιστευομαι απο πολυ παλια στις δρομολογησεις του και στην ταχυτητα των - ξαφνικων-επαναδρομολογησεων που μπορει να προκυψουν στη διαδρομη. Νιωθω μια ασφαλεια μαζι του σε αυτο τον τομεα. Κατα τα αλλα... :-/

Edited by sakisv
Link to comment
Share on other sites

Για το don't panic δεν βλέπω κανένα σχόλιο θετικό ή αρνητικό. Είναι τόσο αδιάφορο σαν πρόγραμμα ή δεν έχει ιδιαίτερα προβλήματα;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα λίγα πράγματα παραπάνω σχετικά με το Co-pilot αλλά δεν κατάλαβα αν το εμπιστεύεστε στις δρομολογήσεις του.

Αναφορικά με το Navigon, το Co-pilot και το Don't panic, ποιο εμπιστεύεστε περισσότερο; ποιο έχετε χρησιμοποιήσει δηλαδή περισσότερο και σας κάλυψε με τη λειτουργία του;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα λίγα πράγματα παραπάνω σχετικά με το Co-pilot αλλά δεν κατάλαβα αν το εμπιστεύεστε στις δρομολογήσεις του.

Αναφορικά με το Navigon, το Co-pilot και το Don't panic, ποιο εμπιστεύεστε περισσότερο; ποιο έχετε χρησιμοποιήσει δηλαδή περισσότερο και σας κάλυψε με τη λειτουργία του;

 

Νομίζω ότι είναι το Co-pilot από τα καλύτερα.

Τι γνώμη έχετε για το Genius Maps;

Νομίζω ότι αυτά τα δύο είναι από τα καλά, αν και όλα έχουν τα θετικά τους και τα αρνητικά τους.

Παλιά εμπιστευόμουν περισσότερο από όλα το Tomtom, αλλά άλλαξε πολιτική στα adroids και το απεγκατέστησα.

Edited by D_G
Link to comment
Share on other sites

Για το don't panic δεν βλέπω κανένα σχόλιο θετικό ή αρνητικό. Είναι τόσο αδιάφορο σαν πρόγραμμα ή δεν έχει ιδιαίτερα προβλήματα;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Και εγώ αυτό έχω αναρωτηθεί. Και μάλιστα για τον διάδοχό του το Genius Maps που χρησιμοποιώ ανελλιπώς.

Το Sygic το έχω χρόνια αγορασμένο αλλά αυτά τα παλαβά με τα νησιά που συναντάς στο Sygic, στο Genius Maps δεν τα βλέπεις ούτε κατά διάνοια.Και όχι μόνο.

Σταθερά κάθε 3 μήνες update με χάρτες Ελλάδος που προμηθεύει η Geointelligence για όσουν ξέρουν από παλιά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα το τελευταίο καιρό με το gmaps μου βγάζει ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση στους χάρτες και πρέπει να κάνω πολλές προσπάθειες για να μου βγάλει

διαδρομή κάποια λύση ;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/aa88e051728fc715ca94d1cf698a8ca3.jpg

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα το τελευταίο καιρό με το gmaps μου βγάζει ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση στους χάρτες και πρέπει να κάνω πολλές προσπάθειες για να μου βγάλει

διαδρομή κάποια λύση ;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/aa88e051728fc715ca94d1cf698a8ca3.jpg

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

Δοκίμασες να κανείς καμία εκκαθάριση δεδομένων στους χάρτες;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο update δημιούργησε αυτό το πρόβλημα. Ελπίζω να το λύσουν στο επόμενο. Και σε μένα το κάνει συχνά

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμσω μου έχει σπάσει τα νεύρα παρατήρησα επίσης ότι με το δίκτυο της wind έχει θέμα όταν μπαίνω με WiFi από το σπίτι ή cosmote λειτουργεί πιο καλά

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα το κάνεις αυτό το Gmaps. στην αρχη και εγω νομιζα πως ειναι θέμα δικτυου αλλα λακαμιζεται η εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια μπορείτε να δείτε ποιο πρόγραμμα έχει το νέο δρόμο Τρίπολης Σπάρτης; το waze δεν τον έχει...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια μπορείτε να δείτε ποιο πρόγραμμα έχει το νέο δρόμο Τρίπολης Σπάρτης; το waze δεν τον έχει...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Πότε παραδόθηκε στην κυκλοφορία επίσημα;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το Πάσχα απ' ότι μου είπαν. Αν εξαιρέσεις τα πολλά διόδια είναι πολύ καλός δρόμος. Το waze που είχα πρόχειρο εκείνη τη στιγμή δεν τον είχε και το gmaps τον έδειχνε χωμάτινο.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160818/d81e18a62e0a517e66fa5da4d8c4caf7.jpg

 

Και το copilot επαρχιακο τον δειχνει.

Το gmaps το ιδιο

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160818/3faca6e89d90272d6f1d3126edfbeb92.jpg

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο καινούργιος δρόμος;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτός είναι. Πάει μέχρι Μεγαλόπολη από Τρίπολη και εκεί χωρίζει για Καλαμάτα και Σπάρτη. Ο γκρι είναι ο παλιός χωρίς διόδια.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επομένως το gmaps τον έχει τον καινούργιο δρόμο:)

Και από το PC

https://www.google.gr/maps/@37.269076,22.3382793,10z?hl=el

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Για το don't panic δεν βλέπω κανένα σχόλιο θετικό ή αρνητικό. Είναι τόσο αδιάφορο σαν πρόγραμμα ή δεν έχει ιδιαίτερα προβλήματα;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

άμα αλλάζεις συχνά συσκευές δεν αξίζει . έχει περιορισμό εγκαταστάσεων μέσω imei συσκευών . παλιά ήταν μέχρι 7 τώρα δεν ξέρω

μιλάω για την έκδοση που πουλάνε στα καταστήματα .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μου δείχνει συντεταγμένες; Έχω τους here maps αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι...

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μου δείχνει συντεταγμένες; Έχω τους here maps αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι...

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείς να του βάζεις εσύ συντεταγμένες και να βγάζει πλοήγηση ή να βάζεις εσύ πχ σημείο στον χάρτη και το πρόγραμμα να βγάζει τις συντεταγμένες;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το genius maps τον έχει όπως και το sygic.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Και ο Tomtom 2016.03 για το igo τον έχει, όχι ομως και ο HERE 2016.Q2

 

Στάλθηκε από το P6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μου δείχνει συντεταγμένες; Έχω τους here maps αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι...

Στο google maps οπου πατησεις παρατεταμενα στον χαρτη θα σου βγαλει στην κορυφη τις συντεταγμενες της περιοχης που πατας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...