Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασα εδω σχετικα με το SVOX TTS, και μου φάνηκε ενδιαφέρον αλλα δεν ξερω πως να το κανω να δουλέψει...

Εχω αγοράσει τα ελληνικα αλλα κατι πρεπει να κανω λαθος στις ρυθμίσεις και ετσι δεν μπορω να δω αυτα που υπόσχεται..

 

  • να έχουμε φωνητικές οδηγίες στο GPS μας
  • να μας διαβάζει βιβλία η συσκευή μας
  • να μας διαβάζει τα SMS και τα email μας π.χ. όταν οδηγούμε
  • και πολλά ακόμα στα ελληνικά

 

Μπορει να μου δωσει καποιος τα φωτα του;

 

Έχω περασμένη την εφαρμογή svox και αγορασμένη την φωνή της Αριάδνης . Για ebooks δεν εδώ δοκιμάσει αν δουλεύει αλλά σε μηνύματα sms με το handcent δεν κατάφερα να το δω, ούτε με τα email. Με το igo έχω tts κανονικά. Έχω τσεκάρει την ρύθμιση για να δουλεύει σε όλες τις εφαρμογές που ζητούν tts αλλά και πάλι δεν είδα διάφορα.

Μπορεί βέβαια να μην κάνω κάτι σωστά.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για αυτή την δουλειά,δες το announcify

 

Το έχω αλλά το μόνο που ακούω είναι το όνομα της επαφής που στέλνει το μήνυμα, όχι το περιεχόμενο του μηνύματος!

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To περιεχόμενο του μηνύματος ειναι με μικρά ή κεφαλαία γράμματα; Γιατί από ότι διαβάζω σε ένα σχόλιο του play store, η ανάγνωση λειτουργεί μόνο στα μηνύματα με μικρά γράμματα δηλαδή unicode --->70 χαρακτήρες ανά μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

To περιεχόμενο του μηνύματος ειναι με μικρά ή κεφαλαία γράμματα; Γιατί από ότι διαβάζω σε ένα σχόλιο του play store, η ανάγνωση λειτουργεί μόνο στα μηνύματα με μικρά γράμματα δηλαδή unicode --->70 χαρακτήρες ανά μήνυμα

 

Ναι αυτό είναι το πρόβλημα, μόλις το κατάλαβα και μπήκα να κάνω edit το προηγούμενο μήνυμα.

Μικρά τα διαβάζει κανονικά.

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετική με στοίχημα είναι και αυτή, η οποία έχει το κουπόνι του στοιχήματος και την έφτιαξε παιδί από το myphone... Γενικότερα πάντως δεν ασχολούμαι και πολύ για να μπορώ και να προτείνω κάτι ;)

 

 

Σε ευχαριστώ, πολύ καλό, ξέρει κανένας κάποιο προγραμματάκι με προγνωστικά?

Link to comment
Share on other sites

Sports Tracker

Endomondo sport tracker

 

χρησιμοποιώ την πρώτη για ποδήλατο αλλά κάνει κ για άλλα και είμαι ευχαριστημένος.

 

 

πολυ καλη εφαρμογη το Sports Tracker, αλλα οποτε τη χρησιμοποιω και καποιος με καλεσει η εφαρμογει κρασαρει και δε σωζει τιποτα... :(

Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την εφαρμογή svox και αγορασμένη την φωνή της Αριάδνης . Για ebooks δεν εδώ δοκιμάσει αν δουλεύει αλλά σε μηνύματα sms με το handcent δεν κατάφερα να το δω, ούτε με τα email. Με το igo έχω tts κανονικά. Έχω τσεκάρει την ρύθμιση για να δουλεύει σε όλες τις εφαρμογές που ζητούν tts αλλά και πάλι δεν είδα διάφορα.

Μπορεί βέβαια να μην κάνω κάτι σωστά.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Και εγω εχω αγοράσει την φωνή της Αριάδνης αλλα δεν βλεπω να συγκινείται η τεμπέλα.

Απο την αλλη το announcify μου τα εχει κανει σαλάτα αφου μου αλλάζει το ηχο κλήσεων ενω στα sms ο ηχος ειδοποίησης χτυπά δυο φορες.

 

...και ουτε με το igo εχω tts

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω έναν manga reader για android για να διαβάσω τα manga του naruto. Βασικά χρειάζομαι το application να μπορεί να κατεβάσει τα manga για να τα διαβάζω offline. Πίστευα το Manga What θα μου έλυνε τα χέρια αλλά τελικά αποδείχθηκε πολύ μάπα γιατί σε κάθε τεύχος δεν κατεβάζει 1-3 εικόνες. Έχετε να προτείνεται καμία άλλη εφαρμογή? :)
Link to comment
Share on other sites

Στο DHD μου ενώ βράδυ πέρνει καλής ποιότητας VIDEO, η ηχογράφηση πάσχει.

Σε club με δυνατή μουσική ακούγεται ένα τσιριχτό όλη την ώρα.

Υπάρχει εφαρμογή εγραφής video που το περιορίζει ή καμιά εφαρμογή για μείωση του θορύβου μετά ως επεξεργασία?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σχετική με στοίχημα είναι και αυτή, η οποία έχει το κουπόνι του στοιχήματος και την έφτιαξε παιδί από το myphone... Γενικότερα πάντως δεν ασχολούμαι και πολύ για να μπορώ και να προτείνω κάτι ;)

 

μονο αυτη υπαρχει γιατι η google εσβησε την αλλη που υπηρχε λογο τζογου κλπ απο οτι ξερω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν σου κάνει;

 

To δοκίμασα. Έχει καλό downloader και από όσο είδα κατεβάζει ολοκληρωμένα τα τεύχη χωρίς να λείπουν εικόνες. Το θέμα είναι πως έχει χάλια και κουραστικό reader. Και δεν μπορώ να βρω που αποθηκεύει τα manga για να τα τρέξω με τον προηγούμενο reader. Καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, πολύ καλό, ξέρει κανένας κάποιο προγραμματάκι με προγνωστικά?

 

Κατέβασε από το play store την εφαρμογή ''king bet''

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω αγοράσει την φωνή της Αριάδνης αλλα δεν βλεπω να συγκινείται η τεμπέλα.

Απο την αλλη το announcify μου τα εχει κανει σαλάτα αφου μου αλλάζει το ηχο κλήσεων ενω στα sms ο ηχος ειδοποίησης χτυπά δυο φορες.

 

...και ουτε με το igo εχω tts

Για το igo μήπως δεν έχεις βάλει την σωστή tts φωνή στο πρόγραμμα; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313298

Link to comment
Share on other sites

tapatalk σας δουλευει πλεον σε ics?εχω δοκιμασει 3-4 εκδοσειςς αλλα δε με αφηνει να κανω search forums , αν ναι ποια εκδοση εχετε?
Link to comment
Share on other sites

tapatalk σας δουλευει πλεον σε ics?εχω δοκιμασει 3-4 εκδοσειςς αλλα δε με αφηνει να κανω search forums , αν ναι ποια εκδοση εχετε?

 

'Εχω την 1.13.5 και δουλεύει μια χαρά με την ics.

:D
Link to comment
Share on other sites

tapatalk σας δουλευει πλεον σε ics?εχω δοκιμασει 3-4 εκδοσειςς αλλα δε με αφηνει να κανω search forums , αν ναι ποια εκδοση εχετε?

Κανονικά παίζει εδω, στο Note.

Έχω τη πιο πρόσφατη έκδοση (1.13.5).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

φιλος μου εχει Huawei U8650 και θελει να βαλει συστημα πλοηγησης.τωρα εχει το IGO

ποιο θεωρειτε ποιο ελαφρυ και καλυτερο?? επισης υπαρχει τιποτα με χαρτες επαρχιακους και κυριως χωματοδρομους..ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πλεον εχω παρατησει το nanoloop και ασχολουμαι με τον καλυτερο sequencer που υπαρχει για android και λεγεται caustic 2 :happy: ΤΑ ΣΠΑΕΙ

 

overview

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που κάνει τη δουλειά περίπου του jailbreak για android? Καποιος φίλος μου είχε πει κάποιο αλλά δεν το θυμαμαι
Link to comment
Share on other sites

φιλος μου εχει Huawei U8650 και θελει να βαλει συστημα πλοηγησης.τωρα εχει το IGO

ποιο θεωρειτε ποιο ελαφρυ και καλυτερο?? επισης υπαρχει τιποτα με χαρτες επαρχιακους και κυριως χωματοδρομους..ευχαριστω.

 

Εχω δοκιμασει το "Aura sygic" και το "navigon". Μου αρεσει πολυ το sygic και ειναι αυτο που εχω κρατησει. Εχω την συγκεκριμενη συσκεθη και τρεχει χωρις προβλημα. Με το igo δεν εχω ασχοληθει για να κρινω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλος μου εχει Huawei U8650 και θελει να βαλει συστημα πλοηγησης.τωρα εχει το IGO

ποιο θεωρειτε ποιο ελαφρυ και καλυτερο??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4028811#post4028811

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα πως η εφαρμογή music junk δεν λειτουργεί. Πριν αλλάξω ρομ όλα ήταν μια χαρά, τώρα όμως μου βγάζει συνεχώς μήνυμα network error, ενώ έχω κανονικά σύνδεση με wifi αλλά και data. Δοκίμασα εκκαθάριση δεδομένων, απεγκατάσταση και εγκατάσταση αλλά συνεχίζει να μην λειτουργεί. Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα πως η εφαρμογή music junk δεν λειτουργεί. Πριν αλλάξω ρομ όλα ήταν μια χαρά, τώρα όμως μου βγάζει συνεχώς μήνυμα network error, ενώ έχω κανονικά σύνδεση με wifi αλλά και data. Δοκίμασα εκκαθάριση δεδομένων, απεγκατάσταση και εγκατάσταση αλλά συνεχίζει να μην λειτουργεί. Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω;

 

εχει βγει νεα εκδοση και για την ωρα υπαρχει στο μαρκετ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...