Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

υπαρχει κανενα widget σαν το system info widget που να δειχνει μπαταρια,θερμοκρασια,ραμ,cpu και εσωτερικη μνημη?

 

εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και θεωρω απο τα καλυτερα του ειδους αυτο.... https://market.android.com/details?id=com.advancedprocessmanager&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hZHZhbmNlZHByb2Nlc3NtYW5hZ2VyIl0.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & χρόνια πολλά! Ξέρετε καμιά εφαρμογή για φαρμακεία? Εχω βάλει το pharmacies & δε μου δείχνει σε όλες τις περιοχές. Πειραιά δε δείχνει. Ευχαριστώ!

 

Δοκίμασε και το vrisko. Είναι ο χρυσός οδηγός του 11880.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και θεωρω απο τα καλυτερα του ειδους αυτο.... https://market.android.com/details?id=com.advancedprocessmanager&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hZHZhbmNlZHByb2Nlc3NtYW5hZ2VyIl0.

 

αυτο δεν θυμαμαι να ειχε widget με αυτα που θελω...εκτος και αν προσθεσανε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες πως παιζει να μην μπορει να εγκαταστησει αλλη rom ?

 

Ποια χρησιμοποιεις εσυ ?

 

Άκυρο τελικά μπορεί ... τώρα το τσέκαρα. Εγώ χρησιμοποιώ το avast και πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα. Το πιο σημαντικό είναι ότι προστατεύονται τα προσωπικά μας δεδομένα με αυτές τις εφαρμογές. Επίσης καλό είναι να κλειδώνουμε και με κάποιο pattern την συσκευή για να μην μπορεί να κάνει τίποτα ο άλλος μέχρι να στείλουμε το μήνυμα. Ακόμα και αν βάλει άλλη sim, η συσκευή κλειδώνει.

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια χρονια πολλα και καλξ χρονια να εχουμε .

Να ρωτησω κατι αν ξερετε ... Υπαρχει εφαρμογη να ανοιγει αεχεια με καταληξη .rtf δοκιμασα καποα reader αλλα τιποτα βγαζει τα γραμματα σε μια ατελειωρη σειρα ( εκτος αν ειναι θεμα ελληνικων ) ξερει κανεις κατι ; γενικα δεν ξερω τι σημαινει αυτη η καταληξη αλλα ειναι η μισθοδοσιες εκει οποτε οποιως ξερει κατι θα το εκτιμουσα

Link to comment
Share on other sites

Δες και το exogear από ebay. Θα σου κοστίσει γύρω στα 20 € από Αμερική, αλλά δεν έχει καμία σχέση με ότι άλλο κυκλοφορεί. Έχει βεντούζα που γίνεται ένα με την επιφάνεια που θα το βάλεις. Εγώ το έχω βάλει στο ταμπλό εδώ και μήνες και ακόμα είναι γερό σαν βράχος. Άλλα που είχα χρησιμοποιήσει παλιότερα έπεφταν με ένα απότομο φρενάρισμα και έψαχνα να βρω κινητό μετά. Το κυριότερο όμως είναι ότι θα το κρατήσεις μία ζωή, γιατί ταιριάζει σε όλα τα τηλέφωνα και σε pna.

 

Swyped from my Galaxy S2

Εργονομικό μεν, αλλά ό,τι πιο άσχημο έχω δει ποτέ το exogear.

Μετά από δοκιμή 2 βάσεων από ebay βρήκα βεντούζα που δεν κινείται με τίποτα και την πήρα με 6-7€.Είναι για το DHD αλλά αλλάζει το τελικό κομμάτι για όλα τα κινητά.Στην τιμή είναι και ο φορτιστής!! :)

http://imgs.inkfrog.com/pix/onlinediscountshop/HTC_Desire_HD_Car_Charger___Car_Holder_a.jpg

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια χρονια πολλα και καλξ χρονια να εχουμε .

Να ρωτησω κατι αν ξερετε ... Υπαρχει εφαρμογη να ανοιγει αεχεια με καταληξη .rtf δοκιμασα καποα reader αλλα τιποτα βγαζει τα γραμματα σε μια ατελειωρη σειρα ( εκτος αν ειναι θεμα ελληνικων ) ξερει κανεις κατι ; γενικα δεν ξερω τι σημαινει αυτη η καταληξη αλλα ειναι η μισθοδοσιες εκει οποτε οποιως ξερει κατι θα το εκτιμουσα

αυτο; https://market.android.com/details?id=org.coolreader&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5jb29scmVhZGVyIl0.

Link to comment
Share on other sites

Εργονομικό μεν, αλλά ό,τι πιο άσχημο έχω δει ποτέ το exogear.

Μετά από δοκιμή 2 βάσεων από ebay βρήκα βεντούζα που δεν κινείται με τίποτα και την πήρα με 6-7€.Είναι για το DHD αλλά αλλάζει το τελικό κομμάτι για όλα τα κινητά.Στην τιμή είναι και ο φορτιστής!! :)

 

Γούστα είναι αυτά φίλε μου. Εγώ που το έχω το θεωρώ την πιο όμορφη βάση που είχα ποτέ. Είχα στο παρελθόν παρόμοια βάση με αυτή που έδειξες. Επίσης το κινητό μπαίνει και βγαίνει πολύ εύκολα, αφού το μόνο που κάνεις είναι να ανοιγοκλείνεις την δαγκάνα. Σε αυτό που έδειξες έκανα αγώνα να το βάλω με κίνδυνο να γρατζουνίσω το κινητό.

 

Sent from my Galaxy S2

Edited by Villis
Αφαίρεση εικόνας από παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχει αναφερθει ξανα, αλλα ειναι μεγαλο το θεμα και ειναι δυσκολο να το βρω: πως μπορω να τυπωσω σε wifi printer? Ποια εφαρμογη να εγκαταστησω στο κινητο, για να βλεπει τον wifi printer και να μπορω να τυπωσω;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω ρε παιδια!

καταρχην ποια navi ειναι δορεαν?

ποια απο τα navi απο8ικευουν τους χαρτες στην συσκευη? και ποσο χορο ποιανουν οι χαρτες απο το κα8ενα??

καταβασα το sygic trial και ι εφαρμογι ηταν 5ΜΒ και κατεβασε αλλα 500ΜΒ μονο τον χαρτη της Ελλαδας....

 

 

σε εμένα δεν θα απαντήσει κανένας??? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα;

Ολα αυτά προσαρμόζονται με το μέγεθος του κινητού ή πρέπει να βρω στις διαστάσεις της συσκευής μου;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.εχω τον γαλαξια2 και προσπαθω να κανω εγκατασταση το navigon αλλα μου βγαινει οτι δεν εχει αγοραστει απο το μαρκετ κτλ.τι λετε να κανω.το κινητο μου ειναι unrooted.....
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα δεν θα απαντήσει κανένας??? :cry:

Κανένα offline (δηλαδή χωρίς χρήση data) πρόγραμμα gps για ελλάδα,δεν ειναι δωρεάν.Ανάλογα το λογισμικό,θα σου κρατήσει και τον απαιτούμενο χώρο από την κάρτα.Το aura χρειάζεται τόσο,γιατί έχει 3d γραφικά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα;

Ολα αυτά προσαρμόζονται με το μέγεθος του κινητού ή πρέπει να βρω στις διαστάσεις της συσκευής μου;

 

Αυτό που σου λέω εγώ, προσαρμόζεται στο κινητό σου (εκτός και αν δε το βρίσκεις στη λίστα). Επέλεξε το αμάξι σου, επέλεξε και το κινητό σου και σου βγάζει 2-3 επιλογές. Απλά λογικά θα υπάρχει θέμα αν έχεις και καμιά χοντρή θήκη στο κινητό και ίσως δε χωράει ακριβώς..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα;

Ολα αυτά προσαρμόζονται με το μέγεθος του κινητού ή πρέπει να βρω στις διαστάσεις της συσκευής μου;

 

Αυτή που πρότεινα φίλε μου, είναι απλά μια δαγκάνα που ανοίγει και κλείνει μέσα ότι της βάλεις. Με ή χωρίς θήκη. Φοβερή ιδέα αυτός που το σκέφτηκε. Το απλό είναι και το καλύτερο.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχει αναφερθει ξανα, αλλα ειναι μεγαλο το θεμα και ειναι δυσκολο να το βρω: πως μπορω να τυπωσω σε wifi printer? Ποια εφαρμογη να εγκαταστησω στο κινητο, για να βλεπει τον wifi printer και να μπορω να τυπωσω;

 

Αν έχεις Epson, δοκίμασε αυτό:

https://market.android.com/details?id=epson.print

Link to comment
Share on other sites

 

Καλη χρονια

Το εχω δοκιμασει αλλλα δεν απλα διαβαζονται χωρισ σειρα χωρισ τιποτα ( τα αρχεια ειναι αρχεθα μισθοδοσιας που θελω να ρα ανοιξω και να τα εκτυπωσω )

Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα απο ebay μια απλή θήκη με βεντούζα 3-4€ και είναι μια χαρά. Το μόνο κακό είναι οτι ο μακρύς βραχίονας έχει ελαστικότητα και κουνιέται το κινητό στις λακούβες, αλλά έτσι και αλλιώς το GPS είναι για να το ακούς. :p
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια

Το εχω δοκιμασει αλλλα δεν απλα διαβαζονται χωρισ σειρα χωρισ τιποτα ( τα αρχεια ειναι αρχεθα μισθοδοσιας που θελω να ρα ανοιξω και να τα εκτυπωσω )

 

RTF = Rich Text Format

Αν δεν βρεις reader μπορεις μέσω του Word να το μετατρέψεις σε DOC και να το ανοίξεις με οποιαδήποτε σουίτα για office

 

Καλή Χρονιά σε όλους!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους εύχομαι!

 

Αγόρασα πριν 4 ημέρες το Xperia mini και θα ήθελα την γνώμη/πρόταση σας σχετικά με την καλύτερη επιλογή GPS (χάρτες – φωνητική πλοήγηση – γρήγορη επανυπολόγηση διαδρομής), διότι μου είναι εξαιρετικά απαραίτητο λόγω της δουλειάς μου.

Όποιος πραγματικά γνωρίζει ας με ενημερώσει και με ΠΜ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

Στο maildroid έφτιαξα 2 λογαριασμούς yahoo και έναν gmail και τις ρυθμίσεις τις έβαλα να τις κάνει αυτόματα.και όλα είναι τώρα push.ήθελα να ρωτήσω δεν βρίσκω στις ρυθμίσεις αν δεν θέλω push ,πού είναι η ρύθμιση για κάθε χ λεπτά να ψάχνει για νέα email?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...