Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να ακούγεται και ο συνομιλητής κανονικά χωρίς ανοιχτή ακρόαση,πρέπει ο kernel να υποστηρίζει αμφίδρομη ηχογράφηση.Για htc desire και hd2 έχει βγει kernel που το υποστηρίζει.

 

Για Legend υπαρχει κατι;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία να μπορώ να κάνω back up όλα τα δεδομένα του κινητού μου, όπως λειτουργούν τώρα (apps, ρυθμίσεις, bookmarks κτλ) και στη συνέχεια restore, χωρίς να χρειάζεται root?
Link to comment
Share on other sites

To συγκεκριμένο δε το δοκίμασα αλλά ότι άλλο πρόγραμμα δοκίμασα πριν το kernel patch η φωνή του συνομιλητή ακουγόταν χαμηλά και στο βάθος.

Εν τω μεταξύ υπάρχει κάποιο πρόγραμμα call filter που να στέλνει απευθείας τις ανεπιθύμητες κλήσεις στον τηλεφωνητή σε android 2.3.3;

Γιατί όσα δοκίμασα χτυπάνε πρώτα μια φορά και μετά κάνουν προώθηση.To καλύτερο που βρήκα είναι το afirewall https://market.android.com/details?id=com.lianyun.afirewall.inapp&feature=search_result αλλά και πάλι χτυπάει μια φορά.Και με δοκιμές που έκανα μόλις χτυπάει βλέπω ότι το κινητό μπαίνει σε silent mode και μετά πάλι κανονικά.To σπαστικό είναι ότι μετά την κλήση ναι μεν εγώ δεν ενοχλούμαι αλλά ανοίγει η οθόνη και μέχρι να ξανακλείσει,καταναλώνει τσάμπα μπαταρία.Και πριν λίγο βρήκα το blacklist (gingerbread) https://market.android.com/details?id=org.baole.app.blacklist9&feature=search_result που δυστυχώς λέει ότι το android 2.3.3 δε μπορεί να τερματίσει κατευθείαν τις κλήσεις :blink: και νοσταλγώ το magicall των wm :worry:

Έχω στο wildfire AOSP rom και γίνεται και από τις επαφές αν πας σε μια επαφή, πατήσεις menu και μετά επιλογές...

 

Για Legend υπαρχει κατι;

Αν δεν κάνω λάθος το Total Recall Call Recorder νομίζω ότι δουλεύει στο κινητό σου...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές το ξέρω ότι γίνεται.Οσους έχω στις επαφές μου είναι γιατί δεν έχω κάποιο πρόβλημα μαζί τους :p Εμένα με απασχολεί για τα άγνωστα νούμερα και με απόκρυψη
Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση του ΚΙΝΟ ν1.4 για Android είναι έτοιμη.

 

Μερικά screenshots:

 

http://teleytaios.files.wordpress.com/2010/11/device21.png?w=240&h=400 http://teleytaios.files.wordpress.com/2010/11/device41.png?w=240&h=400 http://teleytaios.files.wordpress.com/2010/11/device7.png?w=240&h=400

 

Περισσότερα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί κανείς να μου προτείνει ένα ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ξυπνητήρι;
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί κανείς να μου προτείνει ένα ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ξυπνητήρι;

'Ολα αξιόπιστα είναι, αλλά κανένα δεν λειτουργεί με κλειστό τηλέφωνο. Είναι θέμα του android , όχι της εφαρμογής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί κανείς να μου προτείνει ένα ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ξυπνητήρι;

 

https://market.android.com/details?id=com.vp.alarmClockPlusV2&feature=search_result

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας, σκεφτομαι για αγορα gps στο android μου και επειδη ειδα προσφατα το mls destinator θα ηθελα λιγες ακομα αποψεις...τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει και εγώ στο android ενός φίλου (δε θυμάμαι τι κινητό ήταν). Καλό μου φάνηκε. Πιο πολύ μου άρεσε το πως εμφάνιζε το χάρτη που γενικά νομίζω πως παίζει ρόλο, ειδικά σε gps πρόγραμμα σε τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

και ο χαρτης ειναι σημαντικο κριτηριο, εγω που εχω χρησιμοποιήσει το mls για λίγο χρονικό διάστημα, ο χαρτης του μου άφησε θετικές εντυπώσεις. Σωστές δρομολογήσεις και ενημερωμένος όσον αφορά τις μονοδρομήσεις μέσα στην Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας.βλεπω τωρα και το navigon με ευρωπαικους χαρτες αλλα τα 89€ ειναι πολλα, ετσι και αλλιως δεν νομιζω να ταξιδεψω συντομα στο εξωτερικο.
Link to comment
Share on other sites

Είδα λίγο στο site της mls και λέει ότι το mls έχει 50 ευρώ "με χάρτες ελλάδας και κύπρου"..αν θες μόνο χάρτες Ελλάδος μάλλον σου βγαίνει καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

το mls destinator που το δουλεύω τελευταία με έχει διευκολύνει πολύ...έχει φωνητικές οδηγίες, πολλά pois και ο χάρτης ,αν και η Αθηνα ειναι μπαχαλο, τα καταφέρνει
Link to comment
Share on other sites

'Ολα αξιόπιστα είναι, αλλά κανένα δεν λειτουργεί με κλειστό τηλέφωνο. Είναι θέμα του android , όχι της εφαρμογής.

 

Δεν το κλείνω ποτέ το κινητό ουτως ή άλλως...

Απλά δεν θέλω να έχω καμμιά εκπληξη (FC) :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί κανείς να μου προτείνει ένα ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ξυπνητήρι;

 

ξυπνιτηρι δεν εχουν μεσα τα κινητα?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν το κλείνω ποτέ το κινητό ουτως ή άλλως...

Απλά δεν θέλω να έχω καμμιά εκπληξη (FC) :lol:

 

Δεν υπάρχει λόγος να πας σε διαφορετικό ξυπνητήρι πέρα του official, εκτός και αν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν ποιο πρόγραμμα Πλοήγησης να επιλέξουν, δείτε και το Θέμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854

;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί κανείς να μου προτείνει ένα ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ξυπνητήρι;

 

Gentle Alarm, δεν ειναι δωρεαν, αλλα ξερεις εσυ!

 

Εχει απιστευτες δυνατοτητες, το καλυτερο που εχω δοκιμασει

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα κυκλοφορησε το Don't Panic για android!!!!

Το χει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις???

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε καποια εφαρμογη για Desire για

να κανω και να δεχομαι βιντεοκλησεις? Tango και fring υπαρχουν?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Το tango λογικά θα δουλέψει αλλά δεν είναι βολική η βιντεοκλήση με την πίσω κάμερα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο οτι ειδα κυκλοφορησε το Don't Panic για android!!!!

Το χει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις???

 

Άψογο.....

Edited by zxr

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να πας σε διαφορετικό ξυπνητήρι πέρα του official, εκτός και αν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις.

 

Η αυξανόμενη ένταση του ήχου και η δυνατότητα να βάζεις το MP3 που θες, είναι ένας καλός λόγος :)

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :happy:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...