Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι σε μένα παίζει σε android 6.0.1 (custom Rom)

ναι και εμένα έπαιζε παλιά σε ροοτed κινητό. τώρα δεν δούλευε! έσβησα όλο το φάκελο, τον ξαναπερασα απ την αρχή και όλα καλά! κάτι σκαλωμα είχε φάει!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επειδή μου κινήσατε τη περιέργεια :

 

Ηράκλειο Κρήτης ---> Ρόδος

 

με το Sygic με πάει Πειραιά οδικώς Αλεξανδρούπολη και με πλοίο στη Ρόδο.

 

η εικόνα δείχνει το Here.

Edited by ANTONIS_V
Link to comment
Share on other sites

επειδή μου κινήσατε τη περιέργεια :

 

Ηράκλειο Κρήτης ---> Ρόδος

 

με το Sygic με πάει Πειραιά οδικώς Αλεξανδρούπολη και με πλοίο στη Ρόδο.

 

η εικόνα δείχνει το Here.

 

Φαίνεται πως για το sygic ο μόνος τρόπος για να πας στην Ρόδο είναι από Αλεξανδρούπολη.

Όμως όχι....υπάρχει/βρέθηκε και άλλος δρόμος. Από Πειραιά, μια χαρά....αλλά πως πάει στο Πειραιά;;;Με αφετηρία κοντά στο Ναύπλιο με πάει πρώτα στην Μονεμβασιά, από εκεί Πειραιά και από εκεί Ρόδο:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως για το sygic ο μόνος τρόπος για να πας στην Ρόδο είναι από Αλεξανδρούπολη.

Όμως όχι....υπάρχει/βρέθηκε και άλλος δρόμος. Από Πειραιά, μια χαρά....αλλά πως πάει στο Πειραιά;;;Με αφετηρία κοντά στο Ναύπλιο με πάει πρώτα στην Μονεμβασιά, από εκεί Πειραιά και από εκεί Ρόδο:lol:

 

Μπορεις με καποιο τροπο, να 'εξαναγκασεις' το sygic να σε παει απο την λογικη διαδρομη, οταν βγαζει τα παραλογα?

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα κι εγώ email πέρα από την κριτική στο PlayStore. Του αλλάξανε τα φώτα...απόδειξη ότι η αναβάθμιση δεν φέρνει πάντα τα επιθυμητά αποτελέσματα. Αλλά πέρα από τις καλές του δρομολογήσεις που είχε το Route66 είχε την απίστευτη δυνατότητα να ακολουθείς σε δρομολόγηση το αυτοκινητάκι σε ολόκληρη ή διαχωρισμένη οθόνη. Ούτε αυτό που ξεχώριζε δεν κρατήσανε οι αθεόφοβοι ....:chair: :kill:

 

 

Ετσι-έτσι ακριβώς του αλλάξανε τα φώτα . Στο googleplay γίνεται χαμός με τις κριτηκές μετά την βλακεία που έχουν κάνει . Για να δούμε τί θα απαντήσουν , για την ώρα πάντως απο χθές που τούς έχω στείλει email δεν μου έχουν απαντήσει. Ίδωμεν !!!...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις με καποιο τροπο, να 'εξαναγκασεις' το sygic να σε παει απο την λογικη διαδρομη, οταν βγαζει τα παραλογα?

Τι νόημα έχει;

Αν ξέρεις την λογική/σωστή διαδρομή πας χωρίς την βοήθεια κανενός sygic.

Το ζητούμενο είναι να σου υποδείξει πώς θα πας σωστά σε κάποιο προορισμό άγνωστο, που δεν ξέρεις καθόλου.

Φαντάσου να είσαι αλλοδαπός, να έρχεσαι για πρώτη φορά στην Ελλάδα και να θέλεις να πας πχ στην Ρόδο από Αθήνα η από Θεσσαλονίκη!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το καλυτέρο είναι το igo primo με την πληθώρα των ρυθμίσεων, το θέμα ειναι ότι άλλαξa συσκευη σε 6ιντσο και ακόμά δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει.

ΤΟ sygic πέρσι ήμουν έτοιμος να το αγοράσω, ευτυχώς που δεν το έκανα...στην εθνική Τριπόλεως για Τρίπολη να με αναγκάζει να βγω απο εθνική για τα χωράφια...στην άνοδο από Αρτάκη για Στενή (χωρίς να ξέρω τον δρόμο) περάσαμε κυκλικά (και όχι από τον κεντρικό και άνοδο) και το τελευταίο παλιοχώρι του χάρτη...delete

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Here Maps, παρόλο που σε διακοπές στην Κρήτη για να πάω στα Σφακιά με πήγε σε δρόμους με κάτι στροφές... Αλλά η θέα της θάλασσας ήταν... καταπληκτική:lol: Συν είναι η επιλογή για πλοήγηση χωρίς σύνδεση
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αγόρασα το sygic premium world license lifetime+traffic με -65% έκπτωση στα 34,99€. Μεχρι τις 8/8/2016 ισχύει η προσφορά και η τιμή μου φάνηκε καλή. Ελπίζω μη βγει πατάτα.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αγόρασα το sygic premium world license lifetime+traffic με -65% έκπτωση στα 34,99€. Μεχρι τις 8/8/2016 ισχύει η προσφορά και η τιμή μου φάνηκε καλή. Ελπίζω μη βγει πατάτα.

Από την σελίδα 1367 και μετά έχουν γραφτεί πάαααρα πολλά για το Sygic.

Αν δεν τα έχεις διαβάσει διάβασέ τα. Εύχομαι να μην το μετανοιώσεις που πλήρωσες για ένα τέτοιο πρόγραμμα!:(

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω την προσφορά του Amazon για το Navigon (δωρεάν). Τρέχει απο Δεκέμβριο και μπορείτε να βρείτε εδώ οδηγίες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6458533#post6458533

 

Η εφαρμογή αναβαθμίζεται καθώς και οι χάρτες της επίσης. Εντελώς δωρεάν. Μήνες το χρησιμοποιώ και είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω την προσφορά του Amazon για το Navigon (δωρεάν). Τρέχει απο Δεκέμβριο και μπορείτε να βρείτε εδώ οδηγίες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6458533#post6458533

 

Η εφαρμογή αναβαθμίζεται καθώς και οι χάρτες της επίσης. Εντελώς δωρεάν. Μήνες το χρησιμοποιώ και είμαι ευχαριστημένος.

Ή τεράστια ηλιθιότητα με το Navigοn είναι ότι δε μπορείς να επιλέξεις τη γλώσσα στην οποία θα σου δίνει τις οδηγίες

 

Sent from my MX4

Link to comment
Share on other sites

Το sygic χρησιμοποιεί χάρτες tomtom;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6834572#post6834572

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή δεν το κατέχω και πολύ, τι είναι αυτές οι εκδόσεις που αναφέρεις; Εγώ βλέπω μου γράφει έκδοση χάρτη 9.01. Τι είναι αυτό που αναφέρεις εσύ; τι χάρτες είναι αυτοί και που τους βρίσκεις;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Είναι οι χάρτες HERE και TOMTOM.

Η έκδοση 9.01 είναι ο TomTom

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μετά το καταπληκτικό(προσωπική μου άποψη) Route66 που τα θαλασσώσανε μετά το τελευταίο upgrade , είπα σήμερα να δοκιμάσω το copilot για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές , αλλά με απογοήτευσε με το καλημέρα. Του βάζω να μου βρεί τον Αθανάσιο Διάκο στον νομό Φωκίδος, τι ποιό εύκολο, και όμως δεν μπορεί να μου το βρεί . Γιατί ? Ας δοκιμάσει κάποιος που έχει το copilot μήπως να το ξαναέκανα εγκατάσταση .

 

Thanks

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Το έχει σαν Καλλιέοι

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ή τεράστια ηλιθιότητα με το Navigοn είναι ότι δε μπορείς να επιλέξεις τη γλώσσα στην οποία θα σου δίνει τις οδηγίες

 

Sent from my MX4

Μόνο αυτο ;

Χάλια γραφικά, δεν έχει imported POI, κατεβάζει πόσα έξτρα δεδομένα για να τρέξει κλπ.

Για τσάμπα, καλό είναι.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Here Maps, παρόλο που σε διακοπές στην Κρήτη για να πάω στα Σφακιά με πήγε σε δρόμους με κάτι στροφές... Αλλά η θέα της θάλασσας ήταν... καταπληκτική:lol: Συν είναι η επιλογή για πλοήγηση χωρίς σύνδεση

Ε τον δρόμο για τα Σφακιά δεν τον λες και autobahn... :p

Εκτός αν εννοείς ότι σε πήγε από τον χωματόδρομο.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει αγορα το sygic πριν ενα χρονο περιπου ,σ αυτο το χρονικο διαστημα αλλαξα 3 κινητα ,υπαρχει οριο καταχωρησης της αδειας η ειναι για οσες συσκευες θελω;
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα στο Google Play και πήρα την πιο κάτω απάντηση. Δοκίμασα αυτό που λέει αλλά δεν άλλαξε κάτι. Δοκιμάστε και εσεί μήπως....

 

"Για την Ελλάδα είναι για τον π@@τσο. Βάλε προορισμό κάποιο νησί. Π. Χ. Ρόδος η Κεφαλλονιά η Σκιάθος και δες τι βγάζει. Άκρως επικίνδυνο."

 

Απάντηση προγραμματιστή:

Hello, we're sorry for the trouble you experienced. Please go to Sygic → Menu → Settings → Menu in the top right corner of the screen and select "reset to defaults". Then try again. Please, let us know at: urgentsupport@sygic.com if our advice was helpful. Thank you. Rudolf from Customer Support Team.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα στο Google Play και πήρα την πιο κάτω απάντηση. Δοκίμασα αυτό που λέει αλλά δεν άλλαξε κάτι. Δοκιμάστε και εσεί μήπως....

 

"Για την Ελλάδα είναι για τον π@@τσο. Βάλε προορισμό κάποιο νησί. Π. Χ. Ρόδος η Κεφαλλονιά η Σκιάθος και δες τι βγάζει. Άκρως επικίνδυνο."

 

Απάντηση προγραμματιστή:

Hello, we're sorry for the trouble you experienced. Please go to Sygic → Menu → Settings → Menu in the top right corner of the screen and select "reset to defaults". Then try again. Please, let us know at: urgentsupport@sygic.com if our advice was helpful. Thank you. Rudolf from Customer Support Team.

Ε ας στείλεις email εκεί που λέει μήπως ασχοληθούν να το φτιάξουν.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...