Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η κινηση στο HERE ειναι ακριβης για αθηνα η οχι? εχει ελεγξει κανεις?γιατι χτες στην πειραιως εφαγα 20 λεπτα κινηση ενω ελεγε δεν ειχε απο εκει!

Η Ελλάδα δεν υποστηρίζεται για αυτή την λειτουργία, με αποτέλεσμα να δείχνει ότι να 'ναι.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Η Ελλάδα δεν υποστηρίζεται για αυτή την λειτουργία, με αποτέλεσμα να δείχνει ότι να 'ναι.

μάλιστα, άρα κανένα πρόγραμμα μέχρι τώρα δεν έχει σωστή κίνηση Ελλάδα; και στο πριμο που δοκίμαζα κάποτε αλλά αντί άλλων έλεγε

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, άρα κανένα πρόγραμμα μέχρι τώρα δεν έχει σωστή κίνηση Ελλάδα; και στο πριμο που δοκίμαζα κάποτε αλλά αντί άλλων έλεγε

 

To primo δίνει τα δεδομένα που παίρνει απο την telenavis. Μπορείς να τα δεις και στο site της δωρεάν. Γενικά καλά είναι, αλλά η κίνηση αλλάζει συνεχώς οπότε και μερικά λεπτά πίσω να είναι θα δείχνει λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ χωρίς επιτυχία να χρησιμοποιήσω το tts στο Sygic. Έχω την τελευταία έκδοση 14.6.7. Οι χάρτες μου είναι στα αγγλικά και έχω θέσει σαν φωνή την Susan US που υποτίθεται ότι είναι tts φωνή. Στις επιλογές του Voice instructions έχω και τις δύο επιλογές ενεργοποιημένες. Η φωνητική καθοδήγηση εξακολουθεί να είναι απλή (χωρίς να γίνεται εκφωνηση δηλαδή των ονομάτων των δρόμων). Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

τελικά χρεώνει κάργα mb το googlemaps και είναι ψιλοχάλια η πλοήγηση προσωπικά δεν μου αρέσει.

δοκίμασα το HERE σε android με offline maps και είναι σε πολύ καλύτερη μοίρα άσε που δείχνει και traffic info όταν είσαι online !!!

Βέβαια είναι σε beta έκδοση ....

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Κυριακη μεσημερι στην Αργυρουπολη Αττικης (οχι η περιοχη κατοικιας μου) και 4 φασαριοζικα πιτσιρικια θελουν παιδικη χαρα. Βαζω στο σιτζικ να ψαξει "παιδικη χαρα" στην κατηγορια "πλησιον poi" που συνηθως με βγαζει ασπροπροσωπο σε καθε αναζητηση κοντινου poi αλλα τζιφος. Λογω της φασαριας δοκιμασα μετα το dont oanic που εχει το πιο ευχρηστο interface αναζητησης και τσουπ εμφανιστηκαν 5 παιδικες χαρες. Γι αυτο πρεπει να εχει κανεις τουλαχιστον 3 προγραμματα στο κινητο, αν το σηκωνει βεβαια και η μνημη
Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες και το νέο interface του Sygic και έχω να πως πως δεν μου άρεσε. Που πήγαν όλες εκείνες οι επιλογές που είχε το παλιό; Δεν μπορώ να τρέξω πια τη διαδρομή ως demo για να την δω; Μετά την μέτρια δρομολόγηση πάμε και σε κακό UI. Ξεκίνησα και τις δοκιμές του Here για να δω πως πάει......
Link to comment
Share on other sites

εμένα μου αρέσει τι νεο interface. Είναι πιο σύγχρονο, λίγη προσπάθεια θέλει και θα το συνηθήσεις:)
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τρόπο να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση. Το νέο interface είναι απαράδεκτο και δεν βρίσκω πάρα πολλές επιλογές.

 

Θεωρώ κρίμα να βάλω την σπασμένη προηγούμενη έκδοση όταν το έχω αγοράσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τρόπο να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση. Το νέο interface είναι απαράδεκτο και δεν βρίσκω πάρα πολλές επιλογές.

 

Θεωρώ κρίμα να βάλω την σπασμένη προηγούμενη έκδοση όταν το έχω αγοράσει κανονικά.

 

Δεν εισαι μονος.

Ειμαστε χιλιαδες που μενουμε συνειδητα σε παλιοτερη εκδοση, μεχρι να διορθωσουν το εκτρωμα που εφτιαξαν.

Αλλιως η sygic αν δεν το αλλαξει, θα δει το user base της να πεφτει κατα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες και το νέο interface του Sygic και έχω να πως πως δεν μου άρεσε. Που πήγαν όλες εκείνες οι επιλογές που είχε το παλιό; Δεν μπορώ να τρέξω πια τη διαδρομή ως demo για να την δω; Μετά την μέτρια δρομολόγηση πάμε και σε κακό UI. Ξεκίνησα και τις δοκιμές του Here για να δω πως πάει......

 

Εμένα μου αρέσει αρκετά η νέα έκδοση. Αλλά το demo ούτε εγώ το έχω βρεί (αν υπάρχει). Επίσης κρασάρει μονίμως όταν βάζω διασταύρωση στην αναζήτηση. Γενικώς είναι ακόμα ψιλο-Beta.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει αρκετά η νέα έκδοση. Αλλά το demo ούτε εγώ το έχω βρεί (αν υπάρχει). Επίσης κρασάρει μονίμως όταν βάζω διασταύρωση στην αναζήτηση. Γενικώς είναι ακόμα ψιλο-Beta.

 

Για ποιο demo λες;

Η 14.6.7 είναι επίσημη έκδοση και παίζει στους περισσότερους μια χαρά.

Τώρα αν σε σένα έχει προβλήματα δεν την κάνει beta.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο demo λες;

Η 14.6.7 είναι επίσημη έκδοση και παίζει στους περισσότερους μια χαρά.

Τώρα αν σε σένα έχει προβλήματα δεν την κάνει beta.

 

Demo της διαδρομής. Σε εμένα έχει προβλήματα και τη θεωρώ beta.

Link to comment
Share on other sites

Demo διαδρομής βγάζει όταν έχει ξεκινήσει την πλοήγηση της διαδρομής και πατήσεις κάπου στην οθόνη. Βγάζει τρεις επιλογές, αν σκρολάρεις προς τα αρίστερά θα δεις και άλλες... η τελευταία είναι η επίδειξη.

(Κατά τύχη το βρήκα και εγώ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά, έχοντας δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα από εφαρμογές πλοήγησης, και έχοντας τα Sygic, Navigon, Google Maps+Earth, αλλά και το πιο πρόσφατο Here Maps, όταν θέλω να βρω κάτι εύκολα και γρήγορα, 9 στις 10 φορές ανοίγω το Here Maps. Όταν θέλω κάτι πολύ ελεγχόμενο σε πλοήγηση, π.χ. να πάω σε ένα μέρος που δεν έχω ξαναπάει, οπότε να προγραμματίσω λεπτομερειακά από πριν τη διαδρομή, για να μην έχω απρόοπτα, η επιλογή μου είναι το Navigon. Το Sygic, αν και το ξέρω και το χρησιμοποιώ από την εποχή του Symbian (και υπάρχει ακόμα εγκατεστημένο στο Ν8 μου), δε με βολεύει τόσο πολύ σε πλοήγηση. Σαν UI και ομορφιά και σχεδιασμό εφαρμογής είναι μια χαρά, αλλά μέχρι εκεί. Πάντα σύμφωνα με τις δικές μου προτιμήσεις φυσικά.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το here δεν ξέρω γιατί το συμπάθησα αλλά έχει ελλείψεις ακόμα σε poi.τα πιο πολλά που του βάζω δεν τα έχει.αλλά εντάξει, beta είναι ακόμη
Link to comment
Share on other sites

το here δεν ξέρω γιατί το συμπάθησα αλλά έχει ελλείψεις ακόμα σε poi.τα πιο πολλά που του βάζω δεν τα έχει.αλλά εντάξει, beta είναι ακόμη

Από πληρότητα χαρτών και POIs, είναι λογικό να πάσχει ακόμα, καθώς είναι beta. Όμως η αμεσότητα και η ευκολία χρήσης του UI είναι κάτι που σε κερδίζει αμέσως, τουλάχιστον εμένα. Ευελπιστώ η τελική έκδοση να έρθει υπερπλήρης, και να παίρνει συχνές ανανεώσεις τόσο η εφαρμογή, όσο και οι χάρτες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

H αναζήτηση στο HERE γίνεται μόνο στα αγγλικά ή κάνω κάτι λάθος; Στα ελληνικά δεν μου βρίσκει τίποτα....

Τα πάντα βρίσκει στα ελληνικά, και σε online και σε offline λειτουργία.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Από πληρότητα χαρτών και POIs, είναι λογικό να πάσχει ακόμα, καθώς είναι beta. Όμως η αμεσότητα και η ευκολία χρήσης του UI είναι κάτι που σε κερδίζει αμέσως, τουλάχιστον εμένα. Ευελπιστώ η τελική έκδοση να έρθει υπερπλήρης, και να παίρνει συχνές ανανεώσεις τόσο η εφαρμογή, όσο και οι χάρτες.

 

Το αντίθετο είναι το λογικό πάντως. Οι χάρτες δεν είναι Beta. Η Nokia έχει τη navteq και δίνει χάρτες στα μισά προγράμματα GPS. Δεν υπάρχει λόγος να λείπουν POI και πράγματα απο το χάρτη επειδή η εφαρμογή είναι beta. Αντιθέτως το UI σε beta εφαρμογή είναι αυτό που πιθανόν να έχει ελλείψεις.

Link to comment
Share on other sites

στην ουσία όμως η μόνη διαφορά που βλέπω μεταξύ HERE και Google maps είναι ότι στο HERE μπορείς να ΜΗΝ έχεις διαδρομή ενεργή και να ΜΗΝ κλείνει η οθόνη ενώ στο Google maps ΣΒΉΝΕΙ εάν δεν έχεις διαδρομή.η κάνω λάθος;

 

Επίσης τι λέμε για beta όταν μετά από ΤΌΣΟ καιρό ,μετά την τελευταία έκδοση Google maps στην πλοήγηση μετά από λίγο κρασαρει η εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...