Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια γινετε με καποιο τροπο να βαλουμε στο sygic να φαινονται τα κτηρια σε ολες τις πολεις και οχι μονο ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΠΑΤΡΑ ?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινετε με καποιο τροπο να βαλουμε στο sygic να φαινονται τα κτηρια σε ολες τις πολεις και οχι μονο ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΠΑΤΡΑ ?

 

Αυτό είναι θέμα αν βγάλει ο πάροχος των χαρτών νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα αν βγάλει ο πάροχος των χαρτών νομίζω

 

υποστηριζει κανενα προγραμμα κτηρια σε ολες τις πολεις και στα χωρια?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

ωραια ΑΦΟΥ μπεις με το cancel ενεργοποιησε το gps ΑΠΟ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ SYGIC!Και πες μου εαν ενεργοποιειται το gps ΚΑΙ ΤΟ SYGIC ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΤΙΓΜΑ!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

@junglist

Δεν μου απαντας ομως....

 

Διαβάζω και ξαναδιαβάζω το post σου και μου φαίνεται ότι κάνεις μια ρητορική ερώτηση, που δεν παίρνει απάντηση.

 

Δηλαδή θες μεν να ενεργοποιήσεις το gps, αφού πάτησες να τρέξει η εφαρμογή (και αντί να επιλέξεις το settings, που είναι ο σωστος τροπος και να το ενεργοποιήσεις), με ρωτας γιατί δεν σου απαντάω, εφόσον εσύ επιλέξεις να κάνεις το ανάποδο και να πατήσεις το cancel.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω και ξαναδιαβάζω το post σου και μου φαίνεται ότι κάνεις μια ρητορική ερώτηση, που δεν παίρνει απάντηση.

 

Δηλαδή θες μεν να ενεργοποιήσεις το gps, αφού πάτησες να τρέξει η εφαρμογή (και αντί να επιλέξεις το settings, που είναι ο σωστος τροπος και να το ενεργοποιήσεις), με ρωτας γιατί δεν σου απαντάω, εφόσον εσύ επιλέξεις να κάνεις το ανάποδο και να πατήσεις το cancel.

ναι ρε παιδι μου αλλα εσυ εγραψες οτι εσενα ακομα και εαν ανοιξεις το gps ΜΕΤΑ αφου ανοιξεις το sygic σου βρισκει κανονικα δορυφορους πραγμα που δεν ισχυει.γιαυτο επιμενω!εαν σε εσενα γινεται τοτε εχω bug!(που δεν νομιζω γιατι δοκιμασα 4 εκδοσεις sygic...)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό! Τόσα προβλήματα αντιμετωπίζουμε στην καθημερινότητά μας και κάνουμε την τρίχα τριχιά εδώ...... Πόσο δύσκολο είναι να ανοίξεις πρώτα το GPS σου και μετά το Sygic; Να'χαμε να λέγαμε ... να προσπαθούμε να βρούμε bugs και γιατί αυτό και γιατί εκείνο.... Η ζωή είναι απλή ας μην την δυσκολεύουμαι άλλο... αφού δουλεύει έτσι.... 2 σελίδες απορία και ποσταρίσματα εκ των ουκ άνευ......

Υ.Γ Καλοπροαίρετα στα λέω χωρίς ειρωνεία και εμπαιγμό.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδι μου αλλα εσυ εγραψες οτι εσενα ακομα και εαν ανοιξεις το gps ΜΕΤΑ αφου ανοιξεις το sygic σου βρισκει κανονικα δορυφορους πραγμα που δεν ισχυει.γιαυτο επιμενω!εαν σε εσενα γινεται τοτε εχω bug!(που δεν νομιζω γιατι δοκιμασα 4 εκδοσεις sygic...)

 

Με κλειστο το GPS ανοιξα το sygic και αμεσως με ρωτησε για να ανοιξω το GPS! Πατησα cancel και μπηκα στο πρόγραμμα φυσικα χωρις σημα...! Μετα με ανοιχτο το sygic να τρεχει στο background ανοιξα το GPS και κατευθειαν βρηκε σημα μεσα σε 5 δευτερόλεπτα!

Συσκευή ZTE GRAND MEMO!

 

 

Υ.Γ: Ολα τα προγράμματα που ανοιξα με κλειστο GPS μου ζητησαν να ανοιξω το GPS και δεν το άνοιξα καθολου! Μετα 5 λεπτα περιπου που το ανοιξα απο τις ρυθμίσεις ολα βρηκαν δορυφορους! Τα συμπεράσματα δικα σου!:)

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστο το GPS ανοιξα το sygic και αμεσως με ρωτησε για να ανοιξω το GPS! Πατησα cancel και μπηκα στο πρόγραμμα φυσικα χωρις σημα...! Μετα με ανοιχτο το sygic να τρεχει στο background ανοιξα το GPS και κατευθειαν βρηκε σημα μεσα σε 5 δευτερόλεπτα!

Συσκευή ZTE GRAND MEMO!

 

 

Υ.Γ: Ολα τα προγράμματα που ανοιξα με κλειστο GPS μου ζητησαν να ανοιξω το GPS και δεν το άνοιξα καθολου! Μετα 5 λεπτα περιπου που το ανοιξα απο τις ρυθμίσεις ολα βρηκαν δορυφορους! Τα συμπεράσματα δικα σου!:)

 

Στο sygic πως άνοιξες το GPS? Από τις ρυθμίσεις του sygic η από του κινητού τον διακόπτη GPS

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Στο sygic πως άνοιξες το GPS? Από τις ρυθμίσεις του sygic η από του κινητού τον διακόπτη GPS

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Απο τις ρυθμίσεις της συσκευής!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να σου κανω και μια επισήμανση:

Το gps δεν μπορεις να το ενεργοποιησεις απο τις ρυθμίσεις του sygic , εαν το εχεις κλειστο απο τις ρυθμισεις του μενου του τηλεφώνου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να σε ρωτησω το GPS γιατι δεν το εχεις συνέχεια ανοιχτο να μην εχεις θεματα...?

Link to comment
Share on other sites

Στο sygic πως άνοιξες το GPS? Από τις ρυθμίσεις του sygic η από του κινητού τον διακόπτη GPS

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Φιλε μου μάλλον σου βρηκα την λυση: οταν κλεινεις-ανοίγεις το GPS απο τις ρυθμίσεις του κινητού αυτοματα κλεινει-ανοίγει και απο τις ρυθμισεις του sygic αλλα οχι το αντιστροφο! ;)

Διοτι η ρυθμισεις της συσκευής επηρεάζουν το sygic, αλλα οι ρυθμίσεις του sygic δεν επηρεάζουν της συσκευής!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μάλλον σου βρηκα την λυση: οταν κλεινεις-ανοίγεις το GPS απο τις ρυθμίσεις του κινητού αυτοματα κλεινει-ανοίγει και απο τις ρυθμισεις του sygic αλλα οχι το αντιστροφο! ;)

Διοτι η ρυθμισεις της συσκευής επηρεάζουν το sygic, αλλα οι ρυθμίσεις του sygic δεν επηρεάζουν της συσκευής!

 

Απο τις ρυθμίσεις της συσκευής!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να σου κανω και μια επισήμανση:

Το gps δεν μπορεις να το ενεργοποιησεις απο τις ρυθμίσεις του sygic , εαν το εχεις κλειστο απο τις ρυθμισεις του μενου του τηλεφώνου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να σε ρωτησω το GPS γιατι δεν το εχεις συνέχεια ανοιχτο να μην εχεις θεματα...?

μαλιστα ...ευχαριστω!αρα κατι παιζει με μενα!

δεν ειναι μωρε σημαντικο απλα θυμομουν οτι δουλευε και το ανοιγμα του gps ακομα και ηταν ανοιχτο το sygic με κλειστο gps αλλα τωρα δεν το κανει γιαυτο εχω κολλησει!

anyway η καλυτερη λυση ειναι ανοιχτο gps και οποιο προγραμμα θελει το χρησιμοποιει!

ευχαριστω οσους ασχοληθηκαν!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

χρησιμοποιει καποιος το mls destinator για android?επειδη μπηκα στο play store και διαβασα πολλα παραπονα χρηστων,ηθελα να μαθω αν το εχουν διορθωσει,η βρισκεται ακομα σε φαση με προβληματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση....το sygic ειναι δωρεαν για παντα η μονο για κατι μηνες και μετα πρεπει να το αγορασεις;;
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση....το sygic ειναι δωρεαν για παντα η μονο για κατι μηνες και μετα πρεπει να το αγορασεις;;

 

Από όσο θυμάμαι 1 βδομάδα είναι η δοκιμαστική περίοδος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιο gps (free) για ελλαδα που να λειτουργει offline?

να μην χρειαζεται ιντερνετ εννοω...και να ειναι και updated εννοειται!

 

Sygic all the way?

Edited by balantakos777
Link to comment
Share on other sites

Ποιο gps (free) για ελλαδα που να λειτουργει offline?

να μην χρειαζεται ιντερνετ εννοω...και να ειναι και updated εννοειται!

 

Sygic all the way?

 

Co pilot αλλά στην δωρεάν έκδοση δεν έχει φωνητικές οδηγίες

Εκτός του ανωτέρω μειονεκτηματος είναι κορυφή για δωρεάν!!!

Link to comment
Share on other sites

sygic vs igo primo

ποιο ειναι καλυτερο απο τα δυο και γιατι;;

To iGo το χρησιμοποιώ χρόνια, τόσο σε αυτόνομο GPS όσο και στο tablet τελευταία.

Ποτέ δεν το εμπιστεύτηκα. Είναι το μοναδικό απο όσα έχω δοκιμάσει στο tablet που δείχνει οτι είμαι ένα δρόμο πιο κάτω απο την πραγματική μου θέση.

 

Κρίμα γιατί μου αρέσουν τα γραφικά του, ειδικά στο Lane assist.

 

Co pilot αλλά στην δωρεάν έκδοση δεν έχει φωνητικές οδηγίες

Εκτός του ανωτέρω μειονεκτηματος είναι κορυφή για δωρεάν!!!

Μήπως είναι συμβατό με αρχεία φωνής άλλου προγράμματος;

Edited by WitchKing
Link to comment
Share on other sites

To iGo το χρησιμοποιώ χρόνια, τόσο σε αυτόνομο GPS όσο και στο tablet τελευταία.

Ποτέ δεν το εμπιστεύτηκα. Είναι το μοναδικό απο όσα έχω δοκιμάσει στο tablet που δείχνει οτι είμαι ένα δρόμο πιο κάτω απο την πραγματική μου θέση.

 

Κρίμα γιατί μου αρέσουν τα γραφικά του, ειδικά στο Lane assist.

 

 

Μήπως είναι συμβατό με αρχεία φωνής άλλου προγράμματος;

 

Εάν στο κάνει μόνο στο ταμπλετ(γιατί εμένα δεν μου το κάνει πουθενά) τότε φταίει πιθανώς ο δέκτης GPS του ταμπλετ.Η είναι παλιοί οι χάρτες η το "αγορασμένο" app που έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Εάν στο κάνει μόνο στο ταμπλετ(γιατί εμένα δεν μου το κάνει πουθενά) τότε φταίει πιθανώς ο δέκτης GPS του ταμπλετ.Η είναι παλιοί οι χάρτες η το "αγορασμένο" app που έχεις;

 

Έχω δοκιμάσει 5-6 άλλα προγράμματα δεν το έκαναν οπότε ο δέκτης του tablet είναι εντάξει. Ίσως είναι το τελευταίο που λες αν και γενικά οι "παραξενιές" του τόσα χρόνια στην αυτόνομη συσκευή του αυτοκινήτου δεν μου επιτρέπουν να το εμπιστευθώ. Το έχω μόνο για να μου υπενθυμίζει το όριο ταχύτητας, είναι το μόνο που μου λέει με φωνή οτι τα ξεπέρασα.

Link to comment
Share on other sites

sygic vs igo primo

ποιο ειναι καλυτερο απο τα δυο και γιατι;;

 

Στην πλοήγηση το Igo.

Στα γραφικά και στην ευκολία χρήσης το Sygic.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με το sygic οταν περασουν 7 μερες???

τι ΔΕΝ θα μπορω να κανω?

 

Δεν δουλεύει μετά η πλοήγηση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργιος χάρτης Ελλάδας HERE (Navteq) 2013.Q4

Γνωρίζει κανείς τί αλλαγές έχει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Co pilot αλλά στην δωρεάν έκδοση δεν έχει φωνητικές οδηγίες

Εκτός του ανωτέρω μειονεκτηματος είναι κορυφή για δωρεάν!!!

Στη ίδια λογική είανι και η "νέα" εφαρμογή Genius Maps (από τη Mireo).

Όλοι οι χάρτες δωρεάν, αλλά η φωνητική πλοήγηση χρεώνεται άπαξ και ξεκλειδώνει για πάντα σε μια γεωγραφική περιοχή (πχ Ευρώπη ή Ασιά ή Αμερική).

loading...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...