Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια εφαρμογη 'dsp manager', που την βλεπω να την εχουν σε οποια rom κι αν δοκιμασα, εχει καμια πρακτικη σημασια?

Υποτιθεται 'παιζεις' με τον ηχο, αλλα εγω πρακτικη διαφορα δεν ακουσα στα αυτια μου, οτι κι αν δοκιμασα.

Εχει κανενα νοημα υπαρξης, ή να την αφαιρεσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

υπαρχει προγραμμα για να αλλαζεισ καναλια ????κατι τετοιο ακουσα και τρελαθηκα...

 

Ναι αλλά υποστηρίζει μόνο τηλεοράσεις που έχουν πρόσβαση στο internet.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Galaxy Nexus με ICS 4.04. Αυτό που ενδιαφέρει είναι όταν με παίρνουν τηλέφωνο να μου εμφανίζονται οι επιλογές με κουμπιά και όχι με sliders. Επίσης, όταν κάνω dismiss μια κλήση εγώ, δε μου την εμφανίζει στις αναπάντητες αλλά ως εισερχόμενη. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα αλλάξω αυτά μέσα από τις ρυθμίσεις του λειτουργικού; Αν όχι προτείνετε κάποιο app. Ευχαριστώ. :)

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το badass battery και στο app usage μου βγάζει 46.8 kernel και μετά το tune in radio και πολύ πιο κάτω το Google maps.άκουσα ραδιόφωνο αρκετά με wifi δεν μπήκα όμως στο maps μάλλον κάποια εφαρμογή χρησιμοποιεί τη θέση μου αλλά γιατί ο kernel τρώει τόση μπαταρία??επίσης δεν είδα κάπου να λέει το live wallpaper που εχω ανοιχτό.μηπως αυτό είναι η κατανάλωση κερνελ?
Link to comment
Share on other sites

εχει σκεφτει κανεις να κανει app στο market για το forum μας?οπως το xda,που ειναι οτι πρεπει για τετοιο ειδος.Δεν ξερω ποσο δυσκολο ειναι,για αυτο ρωταω.Απλα θα ηταν πολυ βολικο για ατομα σαν κ μενα που μπαινουν στο νετ κατα 80% απο το κινητό.

 

εγώ πάντως προσπάθησα σε ένα site,το andomo,που το βρήκα στην τύχη, να φτιάξω,αλλά δεν ξέρω τι μου γίνεται...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Μετα από αναβάθμιση σε 4.0.3 το Navigon σταμάτησε να δουλεύει:( έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

ναι και εμενα δεν μπαινει πλεον..οπως και αλλες εφαρμογες (επιστροφη της eurobank ας πουμε).

δεν εχω δοκιμασει πολλες εφαρμογες πλοηγησης μιας και μαρεσε πολυ αυτο,ειναι και της garmin Που τη θεωρω κορυφη εχοντας χρησιμοποιησει τις εφαρμογες της (απιστευτες λεπτομερειες σε χαρτες) και περιμενω να δω τι θα γινει..ξερει κανεις αν υπαρχει καμια νεα εκδοση λοιπον που να υποστηρισει το ICS?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή ή ρύθμιση να μπαίνει η ημερομηνία πάνω στις φωτογραφίες που βγάζω με το κινητό. (htc sensation)

Και αν υπάρχει εφαρμογή να βλέπω τις φωτογραφίες που έχει το κινητό ημερολογιακά ανεξάρτητα από τους φακέλους που έχω δημιουργήσει.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,πως λέγεται μια εφαρμογη που αλλάζει την συλλογη σε στυλ ics?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

@karib σε όσες rom έχω περάσει και είναι μέσα, τη σβήνω. Ποτέ δε μου φάνηκε χρήσιμη..

και εγω την αφαιρώ πια

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Θελει root όμως.

 

Τεσπα,κάποιον μετρητή μπαταρίας για την μπάρα ειδοποιησεων?με μεγάλους αριθμους

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη με ελληνικο λεξικο? οχι μεταφραστικο σε καποια γλωσσα. κατι σε στυλ μπαμπινιωτη.

 

στο nokia N82 που ειναι symbian, ειχα το handy clock. παγκοσμια ωρα αλλα ειχε κ χαρτη που εδειχνε τις τις χωρες που εχω επιλεξει αλλα και που ηταν νυχτα κ που μερα.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,πως λέγεται μια εφαρμογη που αλλάζει την συλλογη σε στυλ ics?

Apex Launcher

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος ζητάει gallery εφαρμογή και όχι launcher.

Δεν ξέρω πως είναι το gallery του ics γιατί πάντα το βγάζω και περνάω το quickpic. Δοκίμασε το μπορεί να σ αρέσει.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις το Go contact??

Οποτε μου κανουν αναπαντητη παρολο που την βλεπω μεσω Go contact δεν μου εξαφανιζει το βελακι της αναπαντητης και πρεπει να παω μεσω του default για να σβηστει..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με το tapatalk ?πάω να βάλω επισύναψη μια φώτο από την gallery και κολλάει στο waiting response !

 

Νομίζω δεν υποστηρίζεται από το forum.Στους xda μπορώ να ανεβάσω φώτο κανονικά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ανέβαζα μέχρι πρότινος !

 

Δε ξέρω πόσο εννοείς πρότινος, αλλά προσωπικά πριν 10 ημέρες που προσπαθούσα, δε κατάφερα να ανεβάσω.xda ανεβάζω κανονικά!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι οι mods δε πολυγουστάρουν το tapatalk (εν αναμονή του mobile site) και απλά αφαίρεσαν το myphone από αυτό. Μπορείτε να δείτε παραπάνω πράγματα στο επίσημο του tapatalk..
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έβαλαν στο myphone αυτόν τον περιορισμό !όντως δοκίμασα σε αλλά φόρουμ και ανεβαίνει φώτο κανονικά!τόσο καλό φόρουμ αλλά ούτε Mobile site ακόμα,περιορισμούς στο tapatalk ,δεν μπορώ να το καταλάβω!

 

@alkis

Τι εννοείς στο επίσημο του tapatalk ?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος ζητάει gallery εφαρμογή και όχι launcher.

Δεν ξέρω πως είναι το gallery του ics γιατί πάντα το βγάζω και περνάω το quickpic. Δοκίμασε το μπορεί να σ αρέσει.

 

Ναι αυτό είναι,ευχαριστώ πολύ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το App Defender μετά την χθεσινή αναβάθμιση?

Ενώ έχω ξεκλειδώσει την εφαρμογή που έχω κλειδωμένη μπορεί να μου πετάξει πολλές φορές ακόμα το παράθυρο για να βάλω τον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...