Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να μου προτεινετε μια καλη εφαρμογη για wifi tethering-sharing, να μπορω να μοιραζω τη συνδεση ιντερνετ του κινητου σε υπολογιστη. Η rom που εχω, εχει προβλημα σε αυτο το χαρακτηριστικο του android, και μια σχετικη εφαρμογη που δοκιμασα, η barnacle wifi tether, δουλευει πραγματικα οποτε της γουσταρει, αφηνοντας με στα κρυα του λουτρου.

 

Easy tether από μενα... Ειναι επί πληρωμή.

Εχει όμως και Lite έκδοση δωρεάν. Όσες φορές το χρησιμοποίησα ήταν άψογο.

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο widget locker πως μπορώ όταν κλειδωνει να βάλω να μου δείχνει και την ημερομηνία με την ώρα?

Ευχαριστώ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο widget locker πως μπορώ όταν κλειδωνει να βάλω να μου δείχνει και την ημερομηνία με την ώρα?

Ευχαριστώ.

 

Μπαίνεις στο Widget Locker από το εικονίδιο στο μενού και Κλασικά κρατάς πατημένο το δάχτυλο πάνω στην οθόνη και πατάς προσθήκη widgets και πάνω-πάνω σου βγάζει την επιλογή Lockscreen Clock ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο Widget Locker από το εικονίδιο στο μενού και Κλασικά κρατάς πατημένο το δάχτυλο πάνω στην οθόνη και πατάς προσθήκη widgets και πάνω-πάνω σου βγάζει την επιλογή Lockscreen Clock ;)

Σε ευχαριστώ πολύ!

Υπάρχει εφαρμογή που να αλλάζει την εικόνα της home screen? Δηλαδή να ορίσω κάθε πότε θα αλλάζει εικόνα και να το κάνει αυτόματα?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Υπάρχει εφαρμογή που να αλλάζει την εικόνα της home screen? Δηλαδή να ορίσω κάθε πότε θα αλλάζει εικόνα και να το κάνει αυτόματα?

 

για δες αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.wallpaperChanger&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImRlLmo0dmVsaW4ud2FsbHBhcGVyQ2hhbmdlciJd

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι τι κατανάλωση μπορει να εχει

δεν το εχω χρησιμοποίηση προσωπικά αλλα λογικά θα εχει λιγο περισσότερη κατανάλωση απο οτι συνήθως

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω χρησιμοποίηση προσωπικά αλλα λογικά θα εχει λιγο περισσότερη κατανάλωση απο οτι συνήθως

 

Στις εφαρμογές ισχύει ότι και στη δίαιτα.

Μόνο το νερό δε παχαίνει!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρω τις εφαρμογές που είναι στο κινητό στην κάρτα μνήμης με τα διάφορα προγράμματα που βρήκα στο μάρκετ πρέπει να είναι τίποτα ροοτ η συσκευή Μου?γιατί κατέβασα μια εφαρμογή και δεν μπόρεσα να μεταφέρω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρω τις εφαρμογές που είναι στο κινητό στην κάρτα μνήμης με τα διάφορα προγράμματα που βρήκα στο μάρκετ πρέπει να είναι τίποτα ροοτ η συσκευή Μου?γιατί κατέβασα μια εφαρμογή και δεν μπόρεσα να μεταφέρω τίποτα.

 

app2sd δοκιμασες?

μπορει να θελει ρουτ αλλα νομιζω πως οχι

δεν ειμαι σιγουρος

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη siri εφαρμογη για android

Andy ή Skyvi ; ή καποια αλλη?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρω τις εφαρμογές που είναι στο κινητό στην κάρτα μνήμης με τα διάφορα προγράμματα που βρήκα στο μάρκετ πρέπει να είναι τίποτα ροοτ η συσκευή Μου?γιατί κατέβασα μια εφαρμογή και δεν μπόρεσα να μεταφέρω τίποτα.

Το τηλέφωνό σου το κάνει μέσα από την Ρυθμίσεις- Εφαρμογές. Ότι προγράμματα δεν μεταφέρονται στην μνήμη SD δεν θα μεταφερθούν και με το App2SD.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μιας που αναφερατε το προβλημα και λογω του οτι αλλαζω συχνα συσκευες, υπαρχει καποιο απ ολα τα προγραμματα πλοηγησης οπου μπορει να μεταφερθει ευκολα σε αλλη συσκευη, με τον ιδιο λογαριασμο φυσικα, για να καταληξω σε αυτο και να το αγορασω?

Ευχαριστω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ένα δεν έχω καταλάβει όταν κάποιος έχει βάλει ανδροιντ τότε αυτόματα είναι και ρουτ!! σωστά?

 

 

Άκυρη η απορία ξέχασα ότι το δικό μου είναι windows που του φόρεσα android

Edited by skstelios

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Το igo :p μπορεί να μεταφερθεί σε όσες συσκευές θέλεις και προσωπικά για μένα αξίζει λόγω των δυνατοτήτων που του έχει δώσει η κοινότητα με τα σκιν.Ελπίζω κάποια στιγμή η navngo να καταλάβει ότι υπάρχουν άτομα στο android που θέλουμε να αγοράσουμε το πρόγραμμα και να μας δώσει την δυνατότητα να έχουμε επίσημα νέες εκδόσεις προγράμματος και χάρτη,Το dont panic κλειδώνει στον λογαριασμό σε συνδυασμό με το imei και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι 5 συσκευές ταυτόχρονα.Αν και προσωπικά μετάνιωσα που το αγόρασα,γιατί μεν μπορεί να είναι γρήγορο και να έχει καλό χάρτη αλλά από άλλες δυνατότητες ειναι απλά μηδέν...Δε σε αφήνει να κάνεις ούτε καν βασικά πράγματα όπως εισαγωγή διασταύρωσης.Πίστευα τα λεγόμενα της gi ότι θα βελτιωθεί αλλά τελικά δε βλέπω να βελτιώνεται. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το iGO ωστόσο δεν υπάρχει skin που να δουλεύει σωστά (δηλαδή να γεμίζει την οθόνη) σε υψηλές αναλύσεις 1280x720 & 1280x800.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα εγκατάστασης χαρτών στο Sony Ericsson Neo V εκτός από τους ήδη υπάρχοντες Google maps που να υποστηρίζουν την πλοήγηση (ή και την αναζήτηση) χωρίς να είναι απαραίτητη η σύνδεση της συσκευής στο ίντερνετ; Ρωτάω γιατί στη παρούσα φάση δε διαθέτω κάποιο πακέτο δεδομένων και συνδέομαι μόνο μέσω wi-fi. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όλα τα προγράμματα πλοήγησης για τα οποία συζητάμε στο παρόν θέμα δουλεύουν αυτόνομα χωρίς την απαίτηση ύπαρξης σύνδεσης στο internet. Όμως, κανένα από αυτά δεν είναι free και θα πρέπει να αγοραστούν.

 

Κατά σειρά προτίμησης... iGO, Navigon, Sygic, Don't Panic, NDrive κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το igo :p μπορεί να μεταφερθεί σε όσες συσκευές θέλεις και προσωπικά για μένα αξίζει λόγω των δυνατοτήτων που του έχει δώσει η κοινότητα με τα σκιν.Ελπίζω κάποια στιγμή η navngo να καταλάβει ότι υπάρχουν άτομα στο android που θέλουμε να αγοράσουμε το πρόγραμμα και να μας δώσει την δυνατότητα να έχουμε επίσημα νέες εκδόσεις προγράμματος και χάρτη,Το dont panic κλειδώνει στον λογαριασμό σε συνδυασμό με το imei και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι 5 συσκευές ταυτόχρονα.Αν και προσωπικά μετάνιωσα που το αγόρασα,γιατί μεν μπορεί να είναι γρήγορο και να έχει καλό χάρτη αλλά από άλλες δυνατότητες ειναι απλά μηδέν...Δε σε αφήνει να κάνεις ούτε καν βασικά πράγματα όπως εισαγωγή διασταύρωσης.Πίστευα τα λεγόμενα της gi ότι θα βελτιωθεί αλλά τελικά δε βλέπω να βελτιώνεται.

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες...:)

Δυστυχως οπως ανεφερε κι ο athanasso77 το igo δε λειτουργει οπως πρεπει στην οθονη της συσκευης μου, στο sygic που προτιμω πολυ καιρο τωρα θα πρεπει σε καθε αλλαγη συσκευης να επικοινωνω μαζι τους για να βγαλω ακρη, αρα αναγκαστικα θα καταληξω στη 3η επιλογη του don't panic κι ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος...:)

 

ps: κοιταξα και το citisnav αλλα πολυ clopy-paste ndrive βρε παιδι μου και φοβαμαι μηπως ειναι καμια πατατα.Επισης και το Navigon φοβαμαι μηπως εχω προβλημα σε αλλαγη συσκευης.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό δεν υπάρχει δυνατότητα να δυναμώνει με κάποια εφαρμογή.

 

δεν ειμαι και τοσο σιγουρος...για δοκιμασε το fresh network...!!!

για να δυναμωσει το wi-fi..

Galaxy S4 i9500 Purple Mirage

Galaxy tab 10.1 gt-p7500 3g

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης και το Navigon φοβαμαι μηπως εχω προβλημα σε αλλαγη συσκευης.

 

Δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα. Επίσης δουλεύει άψογα σε όλες τις αναλύσεις και έχεις κανονικά TTS φωνές plug'n'play χωρίς πειράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα. Επίσης δουλεύει άψογα σε όλες τις αναλύσεις και έχεις κανονικά TTS φωνές plug'n'play χωρίς πειράγματα.

Αφου δεν υπαρχει προβλημα στη μεταφορα του προγραμματος σε αλλη συσκευη με εβαλες σε σκεψη...

Αξιζει ομως πιστευεις τη διαφορα των 20 ευρω απο το don't panic?

Να σου πω την αληθεια τη πλοηγηση τη χρειαζομαι σχεδον σπανια και δε νομιζω να μου χρειαστει εκτος Ελλαδας.

Αν ομως σε θεμα πλοηγησης, χαρτων και γενικα εμπειριας αξιζει τη διαφορα, να στραφω στο navigon.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω Ελληνικη εφαρμογη ωστε να μου λει οτι στο τηλ μου εχω 10 ατομα(επαφες)cosmote,5 wind ,,7 vodafon

υπαρχει?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...