Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιος μετρητης κλησεων, δεδομενων, κτλ υπαρχει?

advance call log ,communicate stats,droidstats,call meter NG αυτα χρησιμοποιώ εγω

 

Υπαρχει μια εφαρμογη το Pansi SMS για μυνηματα.Το βρηκα εξαιρετικο!!Περα απο οτι δεν εχει πολλα θεματα,δεν εχει να ζηλεψει τιποτε απο τις μεγαλες δημοφιλεις εφαρμογες,και ειναι απιστευτα γρηγορο...αξιζει να το δειτε!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

advance call log ,communicate stats,droidstats,call meter NG αυτα χρησιμοποιώ εγω

 

τα 2 πρώτα όπως τα γράφεις δεν υπάρχουν στο app market.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια εφαρμογη το Pansi SMS για μυνηματα.Το βρηκα εξαιρετικο!!Περα απο οτι δεν εχει πολλα θεματα,δεν εχει να ζηλεψει τιποτε απο τις μεγαλες δημοφιλεις εφαρμογες,και ειναι απιστευτα γρηγορο...αξιζει να το δειτε!!

 

Φιλέ μιας και έχω και εγώ το pansi, πως μπορώ να ανοίγει η οθόνη χωρίς να ξεκλειδώνει και χωρίς να μου βγάζει φορά - παρτίδα το μήνυμα?

Και αν έχει αναφορά παράδοσης?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια εφαρμογη το Pansi SMS για μυνηματα.Το βρηκα εξαιρετικο!!Περα απο οτι δεν εχει πολλα θεματα,δεν εχει να ζηλεψει τιποτε απο τις μεγαλες δημοφιλεις εφαρμογες,και ειναι απιστευτα γρηγορο...αξιζει να το δειτε!!

Tι μπορει να αξίζει σε ένα πρόγραμμα που δεν έχει ελληνική υποστήριξη και δε μπορεις καν να γράψεις ενα μηνυμα με 160 χαρακτήρες; Είδα τα σχόλια των χρηστών που το γράψανε αλλά λέω ας το κατεβάσω για δοκιμή και ότι επιλογή και να βάλεις πάνω από 70 χαρακτήρες μήνυμα δε στέλνει, ενω η υποτιθεμενη ελληνικη υποστηριξη στο μενου αν κατεβασεις την το αντιστοιχο αρχειο εχει ως αποτελεσμα ολα στα κινεζικα και παλι δε γράφει 160 χαρακτηρες...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Tι μπορει να αξίζει σε ένα πρόγραμμα που δεν έχει ελληνική υποστήριξη και δε μπορεις καν να γράψεις ενα μηνυμα με 160 χαρακτήρες; Είδα τα σχόλια των χρηστών που το γράψανε αλλά λέω ας το κατεβάσω για δοκιμή και ότι επιλογή και να βάλεις πάνω από 70 χαρακτήρες μήνυμα δε στέλνει, ενω η υποτιθεμενη ελληνικη υποστηριξη στο μενου αν κατεβασεις την το αντιστοιχο αρχειο εχει ως αποτελεσμα ολα στα κινεζικα και παλι δε γράφει 160 χαρακτηρες...

 

Φίλε μου τα SMS που στέλνω είναι σπάνια και μικρού μεγέθους, ομως μου γράφει 160.

Edit έχεις δίκιο όταν πας να γράψεις πάει στα 70.

Δεν το είχα προσέξει γιατί όπως γράφω ποιο πάνω τα μηνύματα μου είναι μια-δύο γραμμές.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια εφαρμογη το Pansi SMS για μυνηματα.Το βρηκα εξαιρετικο!!Περα απο οτι δεν εχει πολλα θεματα,δεν εχει να ζηλεψει τιποτε απο τις μεγαλες δημοφιλεις εφαρμογες,και ειναι απιστευτα γρηγορο...αξιζει να το δειτε!!

Το έχω περάσει αλλά παρόλο που είναι το μοναδικό που έχει την κλασσική απεικόνιση Inbox, Outbox κτλ αλλά η υποστήριξη Ελληνικών είναι αισχρή.

Φιλέ μιας και έχω και εγώ το pansi, πως μπορώ να ανοίγει η οθόνη χωρίς να ξεκλειδώνει και χωρίς να μου βγάζει φορά - παρτίδα το μήνυμα?

Και αν έχει αναφορά παράδοσης?

Μεού-->Settings-->Settings-->Advanced Notification Settings-->Delivery report notification Settings--> ON

Από κάτω έχει και το PopUp Windows Settings

Επίσης στο Advanced θα δεις και την επιλογή Sending and Receiving Settings

Τέλος Στο Notification Settings θα δεις και την επιλογή Popup windows settings.

Tι μπορει να αξίζει σε ένα πρόγραμμα που δεν έχει ελληνική υποστήριξη και δε μπορεις καν να γράψεις ενα μηνυμα με 160 χαρακτήρες; Είδα τα σχόλια των χρηστών που το γράψανε αλλά λέω ας το κατεβάσω για δοκιμή και ότι επιλογή και να βάλεις πάνω από 70 χαρακτήρες μήνυμα δε στέλνει, ενω η υποτιθεμενη ελληνικη υποστηριξη στο μενου αν κατεβασεις την το αντιστοιχο αρχειο εχει ως αποτελεσμα ολα στα κινεζικα και παλι δε γράφει 160 χαρακτηρες...

 

+1000

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια στο EzPdfReader μου βγαζει μηνυμα για αναγκαστικο κλεισιμο ... το χει κανας αλλος το προβλημα ?

 

Συνηθως γινεται οταν το χω κανα 10 λεπτο ανοιχτο και το δουλευω ...

 

Y.Γ Το MyAppsList κραταει αντιγραφο των apk ?

 

Καποιος ????

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ????

 

Για τον ezPDF όχι, δεν μου το έχει κάνει αλλά δεν έχει τύχει να το έχω πολύ ώρα ανοιχτό.

Το MyAppsList όχι, δεν κρατάει αντίγραφο των .apk, μόνο τη λίστα των εγκατεστημένων εφαρμογών.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το droidstats και το έχω ρυθμίσει να είναι στα δωρεάν τηλέφωνα όσα ξεκινούν από 697*, αφού έχω 1500' δωρεάν σε cosmote. Πως γίνεται όμως να εξαιρέσω κάποιον που ξεκινάει το τηλέφωνο του από 697, αλλά έχει αλλάξει δίκτυο;
Link to comment
Share on other sites

Το gReader το δοκίμασες πρώτα ;;:blink:

 

Γιατί είναι σαν να συγκρίνουμε Lamborghini με Skoda σε δυνατότητες κ ευκολία.

 

Θα το δοκιμάσω. Που όμως θα βρω rss feeds με Ελληνικές ειδήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω. Που όμως θα βρω rss feeds με Ελληνικές ειδήσεις;

 

βάζεις τα urls στο ίδιο το greader.

 

πχ εγώ έχω ενδεικτικά της Καθημερινής, του sport24, του techblog.gr κτλ κτλ

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό παράτησα τον ES File Explorer και χρησιμοποιώ τον File Manager της Rhythm Software.

 

Μου φαίνεται αρκετά πιο ελαφρύς με πάνω-κάτω τα ίδια features.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα σήμερα τα 50 gb του Box.com.

Καλή φάση μετά τα 5 του dropbox. :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα σήμερα τα 50 gb του Box.com.

Καλή φάση μετά τα 5 του dropbox. :-)

 

Κάπου το διάβασα και εγώ αλλά για ξανά πες τον τρόπο...!

 

Send from my HTC with Sense 3.5

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το droidstats και το έχω ρυθμίσει να είναι στα δωρεάν τηλέφωνα όσα ξεκινούν από 697*, αφού έχω 1500' δωρεάν σε cosmote. Πως γίνεται όμως να εξαιρέσω κάποιον που ξεκινάει το τηλέφωνο του από 697, αλλά έχει αλλάξει δίκτυο;

 

Βάλε το Cosmote Info. Προσωπικά προτιμώ από όλα τα προγράμματα που κάνουν monitoring, την ενημέρωση μέσω της Cosmote. Μπορεί να μην είναι τόσο άμεση όσο μια εφαρμογή τύπου droidstats, αλλά είναι ακριβέστερη και συνεπώς ασφαλέστερη για μένα.

 

@andreas443: Κοιτούσα κάτι στο xda και έπεσα πάνω σε αυτό:

I was a bit surprised by the volume, but I just installed power amp, reduced little bit the volume through the equalizer and assigned it to the speaker and now is not so loud.

Οπότε πιθανόν με το PowerAMP (δεν το δουλεύω για να σου το πω με σιγουριά) να κάνεις αυτό που θες με το equalizer.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Cosmote Info. Προσωπικά προτιμώ από όλα τα προγράμματα που κάνουν monitoring, την ενημέρωση μέσω της Cosmote. Μπορεί να μην είναι τόσο άμεση όσο μια εφαρμογή τύπου droidstats, αλλά είναι ακριβέστερη και συνεπώς ασφαλέστερη για μένα.

Το χρησιμοποιώ και το cosmote info, αλλά καμιά φορά αργεί να κάνει ανανέωση. Να φανταστείς εδώ και μιάμιση μέρα δεν ανανεώνει τα δωρεάν λεπτά προς άλλους. Για αυτό που ρώτησα ξέρεις πως λύνεται;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε το ringdimmer που ρυθμίζει την ένταση ανάλογος με το που είσαι και αν έχει θόρυβο.κοστίζει μόνο 0.99
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο που δειχνει στο βιντεο γινεται πραγματι ? http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7Ama47RGdL4#at=77

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το διάβασα και εγώ αλλά για ξανά πες τον τρόπο...!

 

Send from my HTC with Sense 3.5

Κάνεις εγγραφή στο box.com και παίρνεις στην αρχή τα 5gb.

Μετά τρέχεις αυτό το apk, βάζεις το username και pass που γράφτηκες και παίρνεις τα 50gb! :)

Μια συμβουλή ασφαλείας μόνο: στην αρχή βάλε ένα password όχι από τα σταθερά σου.Μόλις πάρεις τα 50gb, μπες στο account settings του box.com και άλλαξε τo password στο καλό σου. ;)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις εγγραφή στο box.com και παίρνεις στην αρχή τα 5gb.

Μετά τρέχεις αυτό το apk, βάζεις το username και pass που γράφτηκες και παίρνεις τα 50gb! :)

Μια συμβουλή ασφαλείας μόνο: στην αρχή βάλε ένα password όχι από τα σταθερά σου.Μόλις πάρεις τα 50gb, μπες στο account settings του box.com και άλλαξε τo password στο καλό σου. ;)

 

καλημερα φιλε επειδη μ ενδιαφερει και εμενα κατα την εγγραφει ζητα επιθετο και τηλεφωνο τι βαζουμε εκει :X????????? δινουμε κανονικα τα δικα μας η βαζουμε οτι μας κατεβει ?????????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε επειδη μ ενδιαφερει και εμενα κατα την εγγραφει ζητα επιθετο και τηλεφωνο τι βαζουμε εκει :X????????? δινουμε κανονικα τα δικα μας η βαζουμε οτι μας κατεβει ?????????

Χτες γράφτηκα, δεν θυμάμαι να έβαλα τηλέφωνο ή αληθινό επίθετο.

Είσαι σίγουρος ότι τα ζητάει υποχρεωτικά?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χτες γράφτηκα, δεν θυμάμαι να έβαλα τηλέφωνο ή αληθινό επίθετο.

Είσαι σίγουρος ότι τα ζητάει υποχρεωτικά?

 

τωρα θα το δοκιμασω, δε θα βαλω εαν δεν ειναι υποχρεωτικο............................thanks !

 

edit θελει επιθετο και τηλεφωνο, τι το θελουν το τηλεφωνο??????????????????????????????????????? δε μπορω να καταλαβω

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

ειμαι καιρό γραμένος στο dropbox. Ετρεξα την παραπάνω εφαρμογή έβαλα το username και password αλλα βγάζει login error
Link to comment
Share on other sites

ειμαι καιρό γραμένος στο dropbox. Ετρεξα την παραπάνω εφαρμογή έβαλα το username και password αλλα βγάζει login error

 

Γιατι δεν ειναι για το dropbox αλλα για το box.com....!!:)

Καλα θα ηταν για το dropbox αλλα και αυτο δεν μας χαλαει...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι νόμιμο όμως κάτι τέτοιο ή θα μας πάρουν χαμπάρι και θα μας κλείσουν τους λογαριασμούς;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...