Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για σας υπάρχει κάποια εφαρμογή κάτι σαν equalizer αλλα η αλλαγές που γίνονται στον ήχο να ισχύουν και στον ήχο κλήσης???

 

παιδιά για μένα κάποια βοήθεια?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Καπου ειδα ενα ace samsung να αλλαζουν τα winder τρισδιαστατα.

καθως επισης και οι εφαρμογες .

Δεν ξερω εαν το διατυπωνω σωστα αλλα καθε βοηθεια χρησιμη

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν μιλάμε για μέτρηση θερμοκρασίας, μιλάμε για καιρό σε ένα γεωγραφικό μέρος.

Μια χαρά κατάλαβα, η διατύπωση ήταν λάθος!

 

Μιλάμε για υπολογιζόμενη θερμοκρασία βάση των δεδομένων των σταθμών. Μέτρηση με τη μορφή που το πιθανώς το σκεφτόσουν δεν θα μπορούσε να συμβεί γιατί χρειάζεσαι όργανο μέτρησης που προφανώς δεν διαθέτουν οι συσκευές μας.

 

 

παιδιά για μένα κάποια βοήθεια?

 

Είναι λίγο δύσκολο γιατί όσα βλέπω λειτουργούν με τους players. Μπορείς, αν σε ενδιαφέρει, να δεις αν υπάρχει κάτι που να κάνεις αλλαγές και να τις σώζεις και μετά να ορίζεις ήχο κλήσης. Αν κάποιος το έχει ψάξει ίσως να ξέρει κάτι παραπάνω.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει κανενα καλο app, ιατρικης φυσεως, εκλαϊκευμενου περιεχομενου(δεν ειμαι γιατρος), σε στυλ απλες ιατρικες συμβουλες, ισως για πρωτες βοηθειες κλπ

Ειτε online αλλά κατα προτιμηση offline.

Θυμηθηκα ενα 'hype' μαλλον, οτι μια γυναικα ειχε σωσει καποτε τη ζωη της με ενα iphone και μια εφαρμογη που ειχε μεσα(ιατρικου προσανατολισμου μαλλον), κι ειπα να ρωτησω αν υπαρχει κατι σχετικο σε android.

 

Δες το WebMed

 

Μήπως υπάρχει κανένα κάλο λεξικό, ας κανένα offline όχι online???????

 

Έχω βάλει το collins en-gr και είναι μια χαρά φίλε

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις αν το Noled για τα κινητα Android παρουσιαζει καποιο προβλημα για παραδειγμα ανοιγμα-κλησιμο της display του κινητου για καπια δευτερολεπτα και να ξανακλεινει απο μονο του ?αυτο το κανει καθε 10-20 λεπτα για λιγα δευτερολεπτα.. η επισης αν γνωριζεται αν ειναι καποιο αλλο app που παρουσιαζει αυτο το ειδους προβλημα?

Ελπιζω να ειναι software προβλημα παντως.. αν εχει καποιος καποια γνωμη και μπορει να με βοηθησει καλως...

 

Δες στις ρυθμίσεις του noled, έχει επιλογή να μη σβήνει καθόλου την ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε τα πράγματα στην σωστή διάσταση..! τα τηλέφωνα που κρατάμε όλοι δεν έχουν αισθητήρα θερμοκρασίας, οπότε δεν μετρούν εξωτερικός η εσωτερικός την θερμοκρασία. Τέλος υπάρχουν αρκετά προγράμματα που μας δείχνουν μόνο την εξωτερική θερμοκρασίας (στην πόλη η την περιοχή που διαλέγουμε) και αυτό σε συνεργασία (μέσω internet) με διαφόρους μετεωρολογικούς σταθμούς που δίνουν τα δεδομένα..!

 

Τα τηλέφωνα μας έχουν αισθητήρα θερμοκρασίας μπαταρίας. Αν λοιπόν αφήσεις το τηλέφωνο idle πάνω στο γραφείο για λίγη ώρα η θερμοκρασία μπαταρίας ταυτίζεται σχεδόν με τη θερμοκρασία περιβάλλοντος (αν φυσικά το τηλέφωνο μπαίνει σε sleep mode και δεν ζεστένεται η cpu).

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη τη κουβεντα σας, να ρωτησω εγω κατι που θεωρητικα γινεται;Στο σπιτι εχω ενα μετεωρολογικο σταθμο με αισθητηρα που χω βαλει στο μπαλκονι και στελνει τα δεδομενα μεσω bluetooth(υπαρχει και για αυτοκινητα παρομοιο θερμομετρο).Δεν θα μπορουσε να υπαρχει παρομοιος αισθητηρας με το αναλογο προγραμματακι για το galaxy s2?Ας πουμε το torque που εχω στο αυτοκινητο δουλευει τελεια μεσω bluetooth...Εχει βρει καποιος κατι;

 

Sent from another GalaxyII

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

πέρασα το demo του don't panic και αργεί παααρα πολύ να κάνει τον αρχικό υπολογισμό της διαδρομής.

συγκριτικά το sygic, πάλι demo, κάνει τον υπολογισμό της ίδιας διαδρομής σε λιγότερο απο το μισό χρόνο.

 

επειδή διαβάζω οτι το don't panic είναι γενικά αρκετά γρήγορο, παίζει κάποια ρύθμιση που επιταχύνει την αρχική διαδικασία?

 

 

τέλος, ξέρετε κάποιο free app, που να κάνει πλοήγηση με online χάρτες εκτός απο το google maps?(δεν υποστηρίζεται επίσημα η πλοήγηση για Ελλάδα, μόνο οδηγίες btw)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το εθιξα και αλλου και μαλλον εκανα λαθος γιατι εδω επρεπε κανονικα να ρωτησω. Εχω εγκαταστησει την εφαρμογη EVA κατι σαν siri και εχω κανει εγκατασταση και το trial φωνη svox ariadne.μηπως ξερετε πως μπορουν να συνεργαστουν αυτα τα δυο ωστε να υποστιριζει και να αναγνωριζει τα Ελληνικα?
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

αν κατεβασουμε εκ των προτερων τους χαρτες της διαδρομης μου με wi-fi δηλ. χωρις χρεωση με συνδεση δεδομενων 3g ( εγω εχω απερνεγοποιηση τη συνδεση δεδομενων με το δικτυο μου γιατι χρεωνουν αβερτα...), γιατι να πληρωσω το προγραμα πλοηγησης? ( neo V )
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα της samsung ειναι αξιοπιστο για sync τα mail? Γιατι μεσα υπαρχει κ paypal, να μην εχουμε τιποτα τρεχαματα

 

κ για facebook σαν το messenger να μας δειχνει online?

Link to comment
Share on other sites

Έγινε εκκαθάριση του θέματος από τα μη χρήσιμα σχόλια. Παρακαλώ να συνεχίσουμε σε κόσμια επίπεδα.

Προς mariodj και Αnalyzer περαιτέρω συνέχιση των προηγουμένων, θα επιφέρει ποινή και στους 2.

 

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια σε όλους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο πιο πρακτικος και καλυτερος file manager για να κατεβασω απο market? Τον θέλω για εγκατασταση εφαρμογών. Είναι απαραίτητος να υπάρχει για να γίνετε η εγκατάσταση των εφαρμογων στο κινητό????
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο πιο πρακτικος και καλυτερος file manager για να κατεβασω απο market? Τον θέλω για εγκατασταση εφαρμογών. Είναι απαραίτητος να υπάρχει για να γίνετε η εγκατάσταση των εφαρμογων στο κινητό????

Εγώ χρησιμοποιώ το Astro File Manager.

Χρειάζεται για να βρεις το αρχείο πάνω στο τηλέφωνο και μετά να το πεις να γίνει η εγκατάσταση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο πιο πρακτικος και καλυτερος file manager για να κατεβασω απο market? Τον θέλω για εγκατασταση εφαρμογών. Είναι απαραίτητος να υπάρχει για να γίνετε η εγκατάσταση των εφαρμογων στο κινητό????

για μένα ο Es filemanager είναι ο καλύτερος!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

για μένα ο Es filemanager είναι ο καλύτερος!!!!

 

Η καλυτερη εφαρμογη που υπαρχει στο android (για μένα)

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο πιο πρακτικος και καλυτερος file manager για να κατεβασω απο market? Τον θέλω για εγκατασταση εφαρμογών. Είναι απαραίτητος να υπάρχει για να γίνετε η εγκατάσταση των εφαρμογων στο κινητό????

 

Δεν είναι απαραίτητος για την εγκατάσταση αυτή καθεαυτή αλλά για να βρεις το .apk αρχείο που θες να εγκαταστήσεις και γενικά για browsing στα αρχεία σου.

ES File Browser και eFile από μένα οι 2 καλύτεροι.

 

Edit: Δεν πήγα στην τελευταία σελίδα, σου έχουν πει το ίδιο και τα παιδιά αλλά το είδα τώρα.

Ναι ο ES File Explorer που βρήκες είναι.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

πέρασα το demo του don't panic και αργεί παααρα πολύ να κάνει τον αρχικό υπολογισμό της διαδρομής.

συγκριτικά το sygic, πάλι demo, κάνει τον υπολογισμό της ίδιας διαδρομής σε λιγότερο απο το μισό χρόνο.

 

και εγώ το είχα βάλει μια περίοδο σε andoid smartphone και μου αργούσε και εμένα οπότε το έβγαλα.

μήπως κάνει πολλά pois loading ή κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω και εγω ενα file manager https://market.android.com/details?id=com.rhmsoft.fm&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yaG1zb2Z0LmZtIl0 . Εγω αυτό χρησιμοποιώ και τους θεωρώ από τους καλύτερους...τον ίδιο αλλα σε HD εχω και στο tablet μου...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ES file Explorer +1000!!!!

 

+ άλλα 1000 από μένα .

Για την ακρίβεια ES Διαχείριση αρχείων λέει στο EVO διότι είναι στα Ελληνικά !!!

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

To έχω βάλει σε vf 845 και για τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου,λειτουργεί ανέλπιστα καλά.2 δευτερόλεπτα υπολογισμός διαδρομής από άκρη σε άκρη της ελλάδας.Μοναδικό "πρόβλημα" μια καθυστέρηση όταν κινείσαι ανάμεσα στα μενού,την οποία δεν έχω στο htc hd2
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο πιο πρακτικος και καλυτερος file manager για να κατεβασω απο market? Τον θέλω για εγκατασταση εφαρμογών. Είναι απαραίτητος να υπάρχει για να γίνετε η εγκατάσταση των εφαρμογων στο κινητό????

 

δεν ξερω αν υπαρχει αλλος τροπος εγω παντως χρησιμοποιω ASTRO

 

 

ξαναρωταω μηπως ξερει κανεις browser ανεξαρτητο απο google?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...