Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε panagpan, εμπειρικά τη δίνεις αυτή την κατανάλωση?

Για το Tango που είναι σα τo Viber, βρήκα αυτό How much data does Tango use?

Αναλογικά για τα 15 λεπτά βγαίνει παραπάνω αλλά δε το έχω δοκιμάσει να σας πω. Και πιθανόν να τρώει πιο πολύ από το Viber.

Γραφει ομως για βιντεο κληση οπου τα data για να εχουμε και εικονα θα ειναι περισσοτερα. Λεω εγω τωρα....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε panagpan, εμπειρικά τη δίνεις αυτή την κατανάλωση?

Για το Tango που είναι σα τo Viber, βρήκα αυτό How much data does Tango use?

Αναλογικά για τα 15 λεπτά βγαίνει παραπάνω αλλά δε το έχω δοκιμάσει να σας πω. Και πιθανόν να τρώει πιο πολύ από το Viber.

 

Ναι εδώ και δύο μήνες μιλάω καθημερινά με φίλο μου που είναι στην Αμερική και το έχω τσεκάρει

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βοηθάει μόνο στο μενού κι όχι και στο πληκτρολόγιο ;)

 

Για ελληνικό πληκτρολόγιο πιο προτείνεις;;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικό πληκτρολόγιο πιο προτείνεις;;;

 

Multiling keyboard.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει...εγώ...

Απλά έλεγα...έστω ότι όλοι έχουν smartphone...με 30mb ας πούμε...στην ουσία στέλνεις απεριόριστα sms;

Σωστός!! Πρακτικά ακόμα και με το δώρο των 30mb που δίνει η wind στα νον στοπ της αρκεί για να στέλνεις απεριοριστα μηνυματα στη παρέα, εγώ πλέον κι ας εχω free sms και ειμαστε σχεδον ολοι στο ιδιο δικτυο τα χω καταργησει τα απλα sms ειναι πολυ βολικοτερα viber/whatsapp. Απλά η βλακεια ειναι οτι θελει να χεις firewall να μπλοκάρει τα αλλα προγραμματα γιατι εχοντας ανοιχτα συνεχως τα δεδόμένα για viber μπαινουν τα παντα στο ιντερνετ και αυτο απαιτει root που πολλοί δε ξερουν καν τι ειναι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Το tapatalk στα samsung apps το έχει ακόμα γιατί δεν το βρίσκω

 

και κάποια εφαρμογή αν υπάρχει να συνδέεται το κινητό με το ραδιόφωνο του αυτοκινήτου?

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικό πληκτρολόγιο πιο προτείνεις;;;

 

Να προτείνω κι εγώ?!:p

Swype ως πρώτη επιλογή και Smart Keyboard Pro ως δεύτερη. Αν το Swype δε σε βολέψει το Smart το θεωρώ μακράν το καλύτερο.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω κι εγώ?!:p

Swype ως πρώτη επιλογή και Smart Keyboard Pro ως δεύτερη. Αν το Swype δε σε βολέψει το Smart το θεωρώ μακράν το καλύτερο.

 

Κι εγώ πιστεύω ότι αυτά τα δύο είναι τα κορυφαία. Καλό το swype, αλλά όπως είπες είναι αν σε βολέψει. Εμένα με κούρασε λίγο και ξαναγύρισα στο παλιό καλό smart. Τα έχω δοκιμάσει όλα τα γνωστά πληκτρολόγια, γιατί μου αρέσει να δοκιμάζω συνέχεια, αλλά πάντα επέστρεφα στο smart λόγω του λεξικού και των πολλών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος του SAMSUNG GALAXY SII

Δύο ερωτήσεις σχετικές μεταξύ τους:

1) Άλλες εφαρμογές αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου (οι περισσότερες) και άλλες στην εξωτερική κάρτα (external sD) που έχω βάλει σ' αυτό. Που είναι καλύτερα να αποθηκεύονται και γιατί; Παίζει κάποιο ρόλο;

2)Όταν μεταφέρω μία εφαρμογή από την εξωτερική κάρτα (όπου εκεί πιάνει κάποια Kb συνήθως) στην εσωτερική μνήμη του κινητού, ο χώρος που καταλαμβάνει μεγαλώνει (συνήθως μερικά Mb, λίγα πάντως). Γιατί γίνεται αυτό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

pektis είσαι μεγάλος ΠΑΙΚΤΗΣ! Το Smart Keyboard Pro ήταν ότι έψαχνα! :up:

 

το καλύτερο ελληνικό τ9 σε αριθμητικό layout. TEΛΕΙΟ! :yahoo::dance:

 

ευχαριστώ πολύ :bow:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό πληκτρολόγιο https://market.android.com/details?id=com.beansoft.keyboardplus αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει ελληνικό layout.

Μια βοήθεια παιδιά να ζητήσουμε στο φόρουμ τους το ελληνικό πληκτρολόγιο

http://www.forums.beansoft.com/showthread.php?41-Greek-Support

 

Με δυο άτομα που το ζήτησαν σιγά μην ασχοληθούν με μας και θα το δούμε σε κάνα χρόνο. Αν το ζητήσουν περισσότεροι μήπως και δούμε κάποια πρόοδο.

Edited by Aeras28
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος του SAMSUNG GALAXY SII

Δύο ερωτήσεις σχετικές μεταξύ τους:

1) Άλλες εφαρμογές αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου (οι περισσότερες) και άλλες στην εξωτερική κάρτα (external sD) που έχω βάλει σ' αυτό. Που είναι καλύτερα να αποθηκεύονται και γιατί; Παίζει κάποιο ρόλο;

2)Όταν μεταφέρω μία εφαρμογή από την εξωτερική κάρτα (όπου εκεί πιάνει κάποια Kb συνήθως) στην εσωτερική μνήμη του κινητού, ο χώρος που καταλαμβάνει μεγαλώνει (συνήθως μερικά Mb, λίγα πάντως). Γιατί γίνεται αυτό;

 

Ευχαριστώ

 

Φιλαράκο μπορώ να σου απαντήσω μόνο στην πρώτη σου ερώτηση.

Οι εφαρμογές που αναπτύσουν οι προγραμματιστές, έχουν by default προορισμό για το πού θα εγκατασταθούν, ανάλογα με τη κρίση του developer. Εσύ παρόλ' αυτά μπορείς να τις εγκαταστήσεις όπου θέλεις με την εφαρμογή App 2 SD.

Θα πρέπει να λάβεις υπ' όψη σου τα παρακάτω:

Οι εφαρμογές που περιλαμβάνουν widgets, παίζουν σωστά όταν είναι εγκατεστημένες στην εσωτερική μνήμη της συσκευής.

Εφαρμογές που χρησιμοποιούνται από το σύστημα υποστηρικτικά , όπως flash player, titanium backup, καλό θα ήταν να τις εγκαθιστάς στην εσωτερική μνήμη ώστε να είναι πιο smooth η χρήση της συσκευής σου.

Αν είσαι root μπορείς να βάλεις όποια εφαρμογή θελήσεις όπου θελήσεις, ενώ σε στοκ κατάσταση μόνο μερικές (αυτό το δικαίωμα στο δίνει ο developer της εφαρμογής by default).

Γενικά, εσύ αποφασίζεις τι θέλεις, σταθμίζοντας τις απαιτήσεις σου για την smooth χρήση της συσκευής σου και την κάλυψη του αποθηκευτικού χώρου της εσωτερικής μνήμης της συσκευής σου.

 

Προσωπικά εγώ, έχοντας κάρτα sd class 10 (παίζει ρόλο στην ταχύτητά της η class), εγκαθιστώ όλες τις αυτόνομες εφαρμογές στην sd, και όλες όσες χρειάζονται ή χρησιμοποιούνται από άλλες ή από το σύστημα τις έχω στην εσωτερική μνήμη της συσκευής.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση ρε παιδια... Το Νdrive πως το κανεις μαυρο τη νυχτα;

 

Ακυρο, μαλλον το βρηκα.

Edited by KPONOSS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος του SAMSUNG GALAXY SII

Δύο ερωτήσεις σχετικές μεταξύ τους:

1) Άλλες εφαρμογές αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου (οι περισσότερες) και άλλες στην εξωτερική κάρτα (external sD) που έχω βάλει σ' αυτό. Που είναι καλύτερα να αποθηκεύονται και γιατί; Παίζει κάποιο ρόλο;

2)Όταν μεταφέρω μία εφαρμογή από την εξωτερική κάρτα (όπου εκεί πιάνει κάποια Kb συνήθως) στην εσωτερική μνήμη του κινητού, ο χώρος που καταλαμβάνει μεγαλώνει (συνήθως μερικά Mb, λίγα πάντως). Γιατί γίνεται αυτό;

 

Ευχαριστώ

Καλησπέρα!

Το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις θα ήταν να απευθυνθείς στο θέμα της συσκευής σου, όπου θα λάβεις και περισσότερες-πιο σίγουρες απαντήσεις ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους υπάρχει εφαρμογή όπως στο iPhone για μεταφορά και πληρωμή λογαριασμών τραπεζών και ιδιαίτερα για Εθνικη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους υπάρχει εφαρμογή όπως στο iPhone για μεταφορά και πληρωμή λογαριασμών τραπεζών και ιδιαίτερα για Εθνικη;

 

Ανάλογα τράπεζα θες. Έχει η Πειραιώς και η Eurobank. Η Εθνική κοιμάται ακόμα, δυστυχώς.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

η εμπορική έχει?έστω και mobile ιστοσελίδα ?γιατί νομίζω πως όχι.είναι χειρότερη και από την εθνική!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...