Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι και αξιοπιστο το meteo.gr!εδεσσα τις γιορτες χιονι εδειχνε τιποτα δεν εριξε χτες χιονι στην παρνηθα ελεγε πηγαμε ελαμπε ο ηλιος!

Το έχω ξαναγράψει, η εφαρμογές καιρού για Ελλάδα είναι μια πονεμένη ιστορία...

Αυτά που θεωρητικά είναι πιο αξιόπιστα δεν έχουν πληρότητα και εκείνα που θεωρούνται πλήρη, δεν είναι 100% αξιόπιστα.....τραγέλαφος :lol:

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα, εσύ έχεις να αντιπροτείνεις κάποια αντίστοιχη αξιόπιστη και με πληθώρα περιοχών, εφαρμογή ;

 

Τελικά δεν έφταιγε η εφαρμογή. Με μια επανεκκίνηση του κινητού δούλεψε.

 

Sent from my Galaxy S2

 

Σε μένα πάλι όχι.....:(

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλη χρονια παιδια!

Ψαχνω για μια εφαρμογη τυπου Σημειωσεων για να την βαλω στο κινητο και στο ταμπλετ μου.

Αυτο που ζηταω ειναι οταν γραφω μια σημειωση στο ταμπλετ πχ, να συγχρονιζεται αυτοματα και στο κινητο. Και το αντιστροφο φυσικα.

Αν εχει και pc client ακομα καλυτερα, αλλα δεν ειναι απαραιτητο.

Υπαρχει κατι τετοιο?

 

Springpad ψάξε τις δυνατότητές του θα εκπλαγείς.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στη εφαρμογη facebook κανω check in εμενα και τα φιλαρακια μου και μετα θελω να προσθεσω και αλλουσ αλλα δεν ξερω απο που να το κανω..το ξερετε?

 

Στο κουτί που σου εμφανίζει για να γράψεις, γράφεις τα ονόματα των φίλων σου! Αν και είσαι λίγο εκτός θέματος!:p

 

Sent from my E15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει, η εφαρμογές καιρού για Ελλάδα είναι μια πονεμένη ιστορία...

Αυτά που θεωρητικά είναι πιο αξιόπιστα δεν έχουν πληρότητα και εκείνα που θεωρούνται πλήρη, δεν είναι 100% αξιόπιστα.....τραγέλαφος :lol:

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα, εσύ έχεις να αντιπροτείνεις κάποια αντίστοιχη αξιόπιστη και με πληθώρα περιοχών, εφαρμογή ;

 

 

 

Σε μένα πάλι όχι.....:(

 

Εχετε δοκιμασει το weather pro?Για την Πρεβεζα που ειμαι εγω ειναι πολυ αξιοπιστο

 

Sent from another GalaxyII

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται το weather pro.

Η εφαρμογή ειδήσεις και καιρός, που έχουν όλα τα android σας ανανεώνεται κανονικά; Εγώ παρά το ότι το έχω ρυθμίσει το widget να ανανεώνεται κάθε μια ώρα, αυτό δεν κάνει τίποτα. Το ίδιο πρόβλημα είχα και στο desire και στο s2.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κατεβάσω ώστε να χρησιμοποιήσω off line στο google maps μια μεγάλη διαδρομή για πλοήγηση;

Θέλω να ταξιδέψω από Πάτρα στην Καστοριά.Μπορώ να αποθηκεύσω όλη τη διαδρομή εκ των προτέρων και να τη χρησιμοποιήσω όταν θα ταξιδεύω χωρίος να χρησιμοποιήσω data στο δρόμο;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μου έδειξαν το Action Movie FX στο iphone και έπαθα ΠΛΑΚΑ !!!!! Μιλάμε για ασύλληπτα αληθοφανές !!!

 

Τραβάς βιντεάκι και μετά βάζεις εφέ εκρήξεις, αυτοκίνητα που ανατινάζονται κλπ. Πρέπει να το δείτε για να καταλάβετε περι τίνος πρόκειται.... είναι πραγματικά εκπληκτικό

 

Υπάρχει κάτι παρόμοιο για android ?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η ρομ που εχω, εχει σαν widget καιρού ένα του AccuWeather.com. Αρκετά αξιόπιστο εδώ στα Σπάτα τουλάχιστον..

 

Sent from my E15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε εφαρμογή καιρού έχω δοκιμάσει και λαμβάνει δεδομένα από Accuweather.com είναι εκπληκτικά ακριβής στις προβλέψεις της για την περιοχή της Ανατολική Κρήτης που μένω. Ακόμα και οι ωριαίες προβλέψεις τους πέφτουν μέσα. Το meteo για την περιοχή μου είναι εντελώς αναξιόπιστο.
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζουμε κάποια καλή εφαρμογή που να ενεργοποιεί συναγερμό σε περίπτωση που κουνηθεί το τηλέφωνο,αλλά να μην απενεργοποιήται σε περίπτωση κλειδώματος της οθόνης?
Link to comment
Share on other sites

οταν ειχα το iphone,στην τελευταία έκδοση του tapatalk υπήρχε η επιλογή για geotag,τώρα με το tapatalk σε galaxy s2 δεν υπάρχει αυτη η εφαρμογή,υπάρχει καποιο plugin που το προσθέτει?
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χρειάζεσαι την πειραγμένη έκδοση των google maps 6.0.3 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3907247#post3907247 χωρίς καθόλου data αποκλείεται να γίνει η πλοήγηση,εκτός και αν δε χρειαστεί να κάνεις για οποιοδήποτε λόγο επανυπολογισμό διαδρομής.Αν και από το λίγο που το δοκίμασα σε μια διαδρομή 50χλμ η κατανάλωση ήταν περίπου 60kb.Οπότε σε μια τόσο μεγάλη διαδρομή,άντε να φτάσει το 1mb.Παραπάνω δε νομίζω να πάει.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κατεβάσω ώστε να χρησιμοποιήσω off line στο google maps μια μεγάλη διαδρομή για πλοήγηση;

Θέλω να ταξιδέψω από Πάτρα στην Καστοριά.Μπορώ να αποθηκεύσω όλη τη διαδρομή εκ των προτέρων και να τη χρησιμοποιήσω όταν θα ταξιδεύω χωρίος να χρησιμοποιήσω data στο δρόμο;

 

Αν πας στο labs στις ρυθμίσεις σου επιτρέπει να αποθηκεύεις περιοχές με ακτίνα 16χλμ. Δεν ξέρω όμως αν μπορείς να αποθηκεύσεις πολλές τέτοιες ή μόνο μια.

Link to comment
Share on other sites

Μου έδειξαν το Action Movie FX στο iphone και έπαθα ΠΛΑΚΑ !!!!! Μιλάμε για ασύλληπτα αληθοφανές !!!

 

Τραβάς βιντεάκι και μετά βάζεις εφέ εκρήξεις, αυτοκίνητα που ανατινάζονται κλπ. Πρέπει να το δείτε για να καταλάβετε περι τίνος πρόκειται.... είναι πραγματικά εκπληκτικό

 

Υπάρχει κάτι παρόμοιο για android ?

 

Action Movie Fx App

 

http://www.youtube.com/watch?v=qnP2N1P9ygg&feature=related

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο labs στις ρυθμίσεις σου επιτρέπει να αποθηκεύεις περιοχές με ακτίνα 16χλμ. Δεν ξέρω όμως αν μπορείς να αποθηκεύσεις πολλές τέτοιες ή μόνο μια.

 

Αυτό το έχω κάνει ήδη αλλά μιλούσα για μεγάλες διαδρομές όπως Πάτρα Καστοριά

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα και γώ προβλήματα από χτές με την εφαρμογή του meteo, ελπίζω να λυθούν σύντομα γιατί είναι η μόνη αξιόπιστη και πλήρης για Ελλάδα.

 

Βγάλτο και ξαναβάλε το

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο labs στις ρυθμίσεις σου επιτρέπει να αποθηκεύεις περιοχές με ακτίνα 16χλμ. Δεν ξέρω όμως αν μπορείς να αποθηκεύσεις πολλές τέτοιες ή μόνο μια.

 

μεχρι 10 περιοχες μπορεις να αποθηκευσεις

Link to comment
Share on other sites

 

Δυστυχως το κινητο μου δεν ειναι συμβατο με το προγραμμα της canon για εκτυπωση σε wifi canon εκτυπωτες.

Ειχε αναφερθει παλιοτερα ενα αλλο 'γενικο' προγραμμα για εκτυπωση μεσω wifi, αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του.

Link to comment
Share on other sites

 

Για το Android υπαρχει αυτό;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Και από εδώ http://m.accuweather.com/el/gr/patrai/176765/weather-forecast/176765 από το browser του κινητού σας. Όσες εφαρμογες έχω δοκιμάσει τη μπαταρία την πάνε μαρούλι....

Καλή χρόνια με υγεία σε όλους!

Edit: μπειτε απο το κινητο σας στη σελιδα για να το δειτε.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...