Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ξερετε να μου πειτε καμια καλη και αξιοπιστη εφαρμογη για να κανω tethering απο το κινητο μου ; διοτι η vodafone το βαλε παλι το χερακι της...

 

Εγω χρησιμοποιώ το easytether. Το lite έχω γιατι δεν το χρειάστηκα πολλές φορές αλλα δούλεψε πολύ καλα.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιώ το easytether. Το lite έχω γιατι δεν το χρειάστηκα πολλές φορές αλλα δούλεψε πολύ καλα.

 

ευχαριστω . αυτο μπορω να το χρησιμοποιησω και με wifi ? η μονο με το καλωδιο ; ειδα στις πληροφοριεσ του οτι μπλοκαρει msn , https:// links κτλ. υπαρχει κατι που να ειναι full ? και δωρεαν αν γινεται ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω . αυτο μπορω να το χρησιμοποιησω και με wifi ? η μονο με το καλωδιο ; ειδα στις πληροφοριεσ του οτι μπλοκαρει msn , https:// links κτλ. υπαρχει κατι που να ειναι full ? και δωρεαν αν γινεται ;

 

φιλε εγω με s2 και vodafone καρτοπρογραμμα μια χαρα δινω data στο iphone...

μηπως κανεις κατι λαθος η δεν καταλαβα σωστα τι θελεις να κανεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω με s2 και vodafone καρτοπρογραμμα μια χαρα δινω data στο iphone...

μηπως κανεις κατι λαθος?

 

εχεις την ιδια εκδοση που γραφω στην υπογραφη μου και κανεις κανονικα tethering?? διοτι εχω εκδοση vgr και μαμιεται... ε τωρα δεν εχω ορεξη να αλλαζω ρομ στο κινητο μονο και μονο για το tethering

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

εχεις την ιδια εκδοση που γραφω στην υπογραφη μου και κανεις κανονικα tethering?? διοτι εχω εκδοση vgr και μαμιεται... ε τωρα δεν εχω ορεξη να αλλαζω ρομ στο κινητο μονο και μονο για το tethering

 

ωχ φουστια....εχεις περασμενη branded εκδοση γιαυτο μαλλον....παντως το φλασαρισμα πλεον ειναι παιχνιδακι οποτε αν σου ειναι

απαραιτητο το tethering σπαταλας ενα μισαωρακι και αλλαζεις ρομ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ωχ φουστια....εχεις περασμενη branded εκδοση γιαυτο μαλλον....παντως το φλασαρισμα πλεον ειναι παιχνιδακι οποτε αν σου ειναι

απαραιτητο το tethering σπαταλας ενα μισαωρακι και αλλαζεις ρομ...

 

χθες περασα την vgr . τωρα δεν νομιζω οτι εχω ορεξη να την αλλαξω για αυτο το λογο ... οποτε ψαχνω για εφαρμογη

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να ανοιξω την εφαρμογη youtube στο κινητο της αδερφης μου (HTC Desire) και μου βγαζει το εξης μηνυμα:

"Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Youtube (διαδικασια com.google.android.youtube).

Προσπαθηστε ξανα" με 2 επιλογες απο κατω "αναγκαστικο κλεισιμο" και "αναφορα"

Ξερει κανεις καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Θυμόσαστε κάτι συσκευές με τις οποίες μπορείς να ακούσεις τι λένε οι άλλοι από κάποια απόσταση; Ξέρετε αν υπάρχει καμιά εφαρμογή που να μπορεί να το κάνει αυτό;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ειχα το diamond και αγόρασα το desire s μπορώ να βαλω το IGO 8 που εχω και ποιους φακελους να αλάξω ωστε να δουλέψει στο νεο προγραμμα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι υπαρχουν προγραμματα στο στυλ easytether.

 

Ξερει κανεις αν δουλευουν ανεξαρτητως των εντολων bluetooth που υποστηριζει το κινητο?

 

Με τον ιδιο υπολογιστη, αλλα με το νεο κινητο android, δεν μπορω να συνδεθω απο υπολογιστη στο κινητο, μεσω bluetooth, και να δωσω νετ στον υπολογιστη.

Μου εβγαζε καποιο μηνυμα λαθους, και οταν το εψαξα γιατι δεν κανει τη συνδεση, ειχα βρει οτι το σετ εντολων bluetooth του κινητου δεν υποστηριζει συγκεκριμενες εντολες που επιτρεπουν τη συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Θυμόσαστε κάτι συσκευές με τις οποίες μπορείς να ακούσεις τι λένε οι άλλοι από κάποια απόσταση; Ξέρετε αν υπάρχει καμιά εφαρμογή που να μπορεί να το κάνει αυτό;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

σοβαρα το ρωτας αυτο; :p

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα το ρωτας αυτο; :p

 

Το ξέρω ότι είναι λίγο χαζό, αλλά επειδή έχω δει εφαρμογές που ποτέ δεν περίμενα να υπάρχουν (βλέπε εφαρμογή που διώχνει κουνούπια), λέω μήπως υπάρχει κάτι

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι λίγο χαζό, αλλά επειδή έχω δει εφαρμογές που ποτέ δεν περίμενα να υπάρχουν (βλέπε εφαρμογή που διώχνει κουνούπια), λέω μήπως υπάρχει κάτι

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Άλλο να ζητάς εφαρμογή να βγάζει υπερήχους (υπάρχει και σε sd) και άλλο να θέλεις το βαλιτσάκι της Ε.Υ.Π. (Εθνική Υπηρεσία Πληροφοριών)..!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Άλλο να ζητάς εφαρμογή να βγάζει υπερήχους (υπάρχει και σε sd) και άλλο να θέλεις το βαλιτσάκι της Ε.Υ.Π. (Εθνική Υπηρεσία Πληροφοριών)..!!:lol:

 

Εντάξει δεν είναι κάτι απίθανο να γίνει. Υπάρχουν τέτοιες συσκευές σαν ακουστικά και είναι και πολύ φθηνά. Εννοείς από νομικής άποψης ότι δεν πρέπει να το ψάχνω;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Ειχα ρωτησει και παλιοτερα για call blocker και τελικα κατεληξα για λιγο στο easy hangup. Αλλα δυστηχως μετα την τελευταια αναβαθμιση ουτε αυτος δουλευει σωστα :(

Δοκιμασα και διαφορες free ή trial εκδοσεις αλλα δεν με καλυψε καμια.

Ξαναρωταω λοιπον, μηπως καποιος εχει βρει κατι ... υπαρχει καποιος καλος/δοκιμασμενος free ή paid που να μπλοκαρει συγκεκριμενους αριθμους και αγνωστους (απορρητους εννοω) αριθμους?

Μονο αυτο...υπηρεσιες για sms δεν με νοιαζουν.

SE Xperia Mini Pro, Android 2.3.4

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ανταγωνιστής του Siri ... εδώ!!! ;)

 

Ναι....ΑΛΛΑ...!!!!

 

http://s7.directupload.net/images/111130/g8q3gkku.png

http://s7.directupload.net/images/111130/hqq7n5eq.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία μπορώ να μεταφέρω όλα τα αποθηκευμένα WiFi δίκτυα (SSID και WPA key) από ένα android κινητό σε ένα άλλο;

 

 

wifiKeyRecovery ειναι ενα app που κανει αυτη τη δουλεια.κανε export το αρχειο απο το ενα κινητο και κανε το αρχειο import στο αλλο,απλα εχοντας και στα 2 εγκατεστημενα το app.υποψην απλα στα δειχνει δε συνδεεται,αλλα ειναι καλη φαση για να βρισκεις κανα κωδικο που χεις ξεχασει etc. ;)

 

https://market.android.com/details?id=aws.apps.wifiKeyRecovery

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους ειχα το diamond και αγόρασα το desire s μπορώ να βαλω το IGO 8 που εχω και ποιους φακελους να αλάξω ωστε να δουλέψει στο νεο προγραμμα

 

Είναι διαφορετικό το iGO που τρέχει στο Android, ωστόσο οι χάρτες είναι οι ίδιοι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορούμε να κάνουμε 3g βιντεοκλήση και να αφαιρεί π.χ. απο μένα τα δωρεάν λεπτά για κλήσεις και βιντεοκλήσεις που έχω απ' την εταιρεία που ανήκει ο αριθμός μου?
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Ειχα ρωτησει και παλιοτερα για call blocker και τελικα κατεληξα για λιγο στο easy hangup. Αλλα δυστηχως μετα την τελευταια αναβαθμιση ουτε αυτος δουλευει σωστα :(

Δοκιμασα και διαφορες free ή trial εκδοσεις αλλα δεν με καλυψε καμια.

Ξαναρωταω λοιπον, μηπως καποιος εχει βρει κατι ... υπαρχει καποιος καλος/δοκιμασμενος free ή paid που να μπλοκαρει συγκεκριμενους αριθμους και αγνωστους (απορρητους εννοω) αριθμους?

Μονο αυτο...υπηρεσιες για sms δεν με νοιαζουν.

SE Xperia Mini Pro, Android 2.3.4

 

Εγώ στο live έχω το call control και μια χαρά μου δουλεύει στην απόκρυψη και σε ένα συγκεκριμένο νούμερο επαφής που έχω βάλει. :)

Γιά SMS ούτε που γνωρίζω.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Ειχα ρωτησει και παλιοτερα για call blocker και τελικα κατεληξα για λιγο στο easy hangup. Αλλα δυστηχως μετα την τελευταια αναβαθμιση ουτε αυτος δουλευει σωστα :(

Δοκιμασα και διαφορες free ή trial εκδοσεις αλλα δεν με καλυψε καμια.

Ξαναρωταω λοιπον, μηπως καποιος εχει βρει κατι ... υπαρχει καποιος καλος/δοκιμασμενος free ή paid που να μπλοκαρει συγκεκριμενους αριθμους και αγνωστους (απορρητους εννοω) αριθμους?

Μονο αυτο...υπηρεσιες για sms δεν με νοιαζουν.

SE Xperia Mini Pro, Android 2.3.4

CallFilter απο το μαρκετ δωρεαν.δε μπλοκαρει μηνυματα αλλα απο αγνωστα και απορητα νουμερα ησυχασα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...