Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε να προτείνετε ένα ημερολόγιο που συχρονιζει με Facebook όπως γίνεται στα HTC ;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

greek eortologio.;)

 

οχι τιποτα δεν καταναλωνει :)

 

ευχαριστω πολυ φιλτατε!λυνει τα χερια αυτη η εφαρμογη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

τι λες τωρα???απιστευτη εφαρμογη!θελει λιγη δουλιτσα ακομα,αλλα πραγματικα παρα πολυ χρησιμη!ειδικα το live!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντος πολυ καλη εφαρμογη αν και lagarei λιγο στο s2

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβαλα κι εγώ το S2. Δεν βλέπω να έχει lag σε εμένα. Δείχνει αρκετά όμορφη. Ελπίζω να βελτιωθεί κι άλλο!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς αυτό συμβαίνει αλλά όπως διατύπωσες την ερώτηση αρχικά κατάλαβα ότι δεν ήθελες να χτυπάει το δικό σου τηλέφωνο.

Προσωπικά, το να δείχνει στον άλλον ότι δεν έχεις σήμα ή δεν είναι εφικτή η σύνδεση, θεωρώ ότι δεν είναι δυνατό να γίνει από ένα

πρόγραμμα γιατί για να καταλάβει το πρόγραμμα ότι δεν θες να δεχθείς μια κλήση σημαίνει ότι η κλήση έχει ήδη φτάσει στο τηλέφωνο

άρα στον άλλο χτυπάει ήδη το μπιπ.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ κι επίσης να καταλάβεις γιατί δεν είναι εφικτό αυτό που ζητάς.

BTW αν βρεις κάποια εφαρμογή αν το κάνει αυτό πες μου κι εμένα :)

Γιαυτόν ακριβώς τον λόγο,χρησιμοποιώ το root call blocker με την επιλογή dont answer.Σε μένα δε φτάνει καν η κλήση και ο καλών απλά νομίζει ότι δεν το ακούω και στο τέλος τον προωθεί στον τηλεφωνητή.Οτιδήποτε άλλο δοκίμασα στα 2 κινητά μου (liquid mt με official 2.3.5 και hd2 με cm7) η κλήση έφτανε σε μένα ως γρήγορη αναπάντητη

Link to comment
Share on other sites

greek eortologio.;)

 

 

 

ευχαριστω πολυ φιλτατε!λυνει τα χερια αυτη η εφαρμογη!

 

Δεν συγχρονιζει αυτό ..

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγχρονιζει αυτό ..

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

συγχρονισμο των επαφων του fb δεν θες??τι δεν συγχρονιζει??μια χαρα συγχρονισμο κανει!

εχει βγει update.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε ένα ημερολόγιο που συχρονιζει με Facebook όπως γίνεται στα HTC ;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Δεν συγχρονιζει αυτό ..

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

O konstantinoslp εννοεί αυτό: https://market.android.com/details?id=gandevs.eortologio&feature=search_result

Το οποίο κάνει συγχρονισμό με fb και σου εμφανίζει στο widget της εφαρμογής γενέθλια από το fb. Εκτός αν θες να δημιουργείς συμβάντα ημερολογίου.

 

Γιαυτόν ακριβώς τον λόγο,χρησιμοποιώ το root call blocker με την επιλογή dont answer.Σε μένα δε φτάνει καν η κλήση και ο καλών απλά νομίζει ότι δεν το ακούω και στο τέλος τον προωθεί στον τηλεφωνητή.Οτιδήποτε άλλο δοκίμασα στα 2 κινητά μου (liquid mt με official 2.3.5 και hd2 με cm7) η κλήση έφτανε σε μένα ως γρήγορη αναπάντητη

 

Το root call blocker είναι, πράγματι, το καλύτερο κατά τη γνώμη μου. Σε non root όπως είπα το afirewall δουλεύει επίσης πολύ καλά. Η επιλογή που λες με το non answer είναι όντως η πιο...αθόρυβη, αλλά εγώ και με τις δύο παραπάνω εφαρμογές δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με το να φτάνει η κλήση σε μένα. Σε μένα δεν έφτανε. Το θέμα με αυτές τις εφαρμογές είναι ότι αν αργήσει να κάνει reject φαίνεται στον άλλον σαν να του το κλείνεις. Βέβαια, με το root η συμπεριφορά και σε αυτό τον τομέα είναι καλύτερη.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το go sms χαλάει όλα τα προγράμματά blacklist.προλαβαίνει τα μηνύματα και δεν μπλοκάρονται από το αρμόδιο πρόγραμμα γκαμωτο!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε ένα ημερολόγιο που συχρονιζει με Facebook όπως γίνεται στα HTC ;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

 

Μήπως ζητάς κάτι τέτοιο???

 

https://market.android.com/details?id=com.ebomike.ebobirthday

Link to comment
Share on other sites

και το Ελληνικό Εορτολόγια κάνει την δουλειά αυτή

https://market.android.com/details?id=gandevs.eortologio&feature=search_result

το περνάς σαν widget σε κάποιο tab, συγχρονίζει με το facebook και σου λέει τις γιορτές και τα γενέθλια ;)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω απεγνωσμενα 2 εφαρμογες

1. που να καταγραφει τη διαδρομη που κανω σε ενα δρομο και να μπορω ευκολα και γρηγορα να τη μετατρεπω σε διαδρομη του google earth.

2. Να κανει εμβαδομετρηση ενος οικοπεδου

Κανενας ειδικος επι του θεματος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς αυτό συμβαίνει αλλά όπως διατύπωσες την ερώτηση αρχικά κατάλαβα ότι δεν ήθελες να χτυπάει το δικό σου τηλέφωνο.

Προσωπικά, το να δείχνει στον άλλον ότι δεν έχεις σήμα ή δεν είναι εφικτή η σύνδεση, θεωρώ ότι δεν είναι δυνατό να γίνει από ένα

πρόγραμμα γιατί για να καταλάβει το πρόγραμμα ότι δεν θες να δεχθείς μια κλήση σημαίνει ότι η κλήση έχει ήδη φτάσει στο τηλέφωνο

άρα στον άλλο χτυπάει ήδη το μπιπ.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ κι επίσης να καταλάβεις γιατί δεν είναι εφικτό αυτό που ζητάς.

BTW αν βρεις κάποια εφαρμογή αν το κάνει αυτό πες μου κι εμένα :)

 

Για δοκιμάστε το Easy filter.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το go sms χαλάει όλα τα προγράμματά blacklist.προλαβαίνει τα μηνύματα και δεν μπλοκάρονται από το αρμόδιο πρόγραμμα γκαμωτο!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

 

Το Handcent sms εχει επιλογη δικια του για "ανεπιθυμητους". :)

Link to comment
Share on other sites

Το Handcent sms εχει επιλογη δικια του για "ανεπιθυμητους". :)

 

Δεν έχει όμως whitelist πού θέλω εγώ.εγώ θέλω να περνάνε μονο μηνύματα από 3 επαφές.κανένα άλλο.στο handcent και στο go sms πρέπει να κανεις μονο blacklist όχι whitelist δυστυχώς

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ουτε με το Ελληνικο εορτολογιο ουτε με το ebobirthdays βρηκα λυση.Αυτο που θελω ειναι ενα calendar μηνιαίο μεσα στο οποιο μπορεις να συχρονισεις τα παντα και συμβαντα απο το google και απο το facebook. Αυτο δηλαδη που γινεται πολυ απλα στο desire hd .

 

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω απεγνωσμενα 2 εφαρμογες

1. που να καταγραφει τη διαδρομη που κανω σε ενα δρομο και να μπορω ευκολα και γρηγορα να τη μετατρεπω σε διαδρομη του google earth.

2. Να κανει εμβαδομετρηση ενος οικοπεδου

Κανενας ειδικος επι του θεματος?

 

Τα θέλω κι εγώ αυτά αν βρεθούν.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα την γνωμη σας για την εφαρμογη advance task killer(δωρεαν).κανει δουλεια αξιζει?την εχει δοκιμασει καποιος?καταναλωνει μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω απεγνωσμενα 2 εφαρμογες

1. που να καταγραφει τη διαδρομη που κανω σε ενα δρομο και να μπορω ευκολα και γρηγορα να τη μετατρεπω σε διαδρομη του google earth.

2. Να κανει εμβαδομετρηση ενος οικοπεδου

Κανενας ειδικος επι του θεματος?

 

Τα θέλω κι εγώ αυτά αν βρεθούν.

Για το 1 υπάρχει σίγουρα αυτό!

Για το 2 τώρα κοιτάξτε αυτό, αν και δεν το έχω δοκιμάσει...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα την γνωμη σας για την εφαρμογη advance task killer(δωρεαν).κανει δουλεια αξιζει?την εχει δοκιμασει καποιος?καταναλωνει μπαταρια?

 

Εχει αναφερθει παμπολλες φορες.Οι task killers περισσοτερο κακο κανουν στο λειτουργικο παρα καλο.Αλωστε αμα πας ρυθμισεις->Εφαρμογες->Υπηρεσιες που εκτελουνται μπορεις να τερματισεις απο εκει εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει παμπολλες φορες.Οι task killers περισσοτερο κακο κανουν στο λειτουργικο παρα καλο.Αλωστε αμα πας ρυθμισεις->Εφαρμογες->Υπηρεσιες που εκτελουνται μπορεις να τερματισεις απο εκει εφαρμογες.
καποια εφαρομη που να περιοριζει την καταναλωση μπαταριας??για γαλαξια 2
Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρομη που να περιοριζει την καταναλωση μπαταριας??για γαλαξια 2

 

custom rom και modαρισμα..

μην περιμενεις καποια εφαρμογη να σου βελτιωσει την αυτονομια..

 

Sent from my unique SGSII

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...