Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ. Επισης μου ειπαν για να μετραω τα μηνυματα μου και το χρονο μου να κατεβασω το traffic counter pro αλλα δεν ειναι free. Ειναι ομως το traffic counter extended. Να το κατεβασω? Εχεις να μου προτεινεις καποιο καλο?
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο προγραμμα σας παρακαλω για να κλειδωνω τα αρχεια και τους φακελους με κωδικο αν γινεται. Επισης θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει καποιο προγραμμα για να μπαινω στο msn ή στο skype και ποιο ειναι πιο βολικο απο τα δυο κατα τη γνωμη σας. Εχω το Galaxy Ace. Οποιος μπορεσει να βοηθησει τον ευχαριστω παρα πολυ.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το BioWallet Signature και είμαι πολύ ευχαριστημένος, που εκτός από το κλασσικό τρόπο κλειδώματος με κωδικό, σου δίνει τη δυνατότητα να το κλειδώσεις / ξεκλειδώσεις με την υπογραφή σου σχεδιάζοντας την στη οθόνη. Διαθέτει και ωραίο γραφικό περιβάλλον.

https://market.android.com/details?id=com.mobbeel.signature&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το icam απο το μαρκετ.μεζρι 12 καμερες δεχεται

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

και εγω το icam ειχα βαλει αλλα μπορουσα να δω μονο μια ! μηπως φταιει που ειχα την free εκδοση ?

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Θα σκάσω !!!! εντόπισα το πρόβλημα, αλλά όχι τη λύση του.

Έχω εγκατεστημένο το SVOX με την ελληνική εκφώνηση και σε συνδυασμό με το Handcent διαβάζονται τα εισερχόμενα μηνύματα.

Απορούσα όμως γιατί μερικές φορές τα διαβάζει κανονικά και κάποιες άλλες συλλαβιστά... και τελικά το πρόβλημα είναι ότι αν το μήνυμα είναι γραμμένο με κεφαλαία το εκφωνεί γράμμα-γράμμα, ενώ αντιθέτως αν είναι πεζά τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Χρειάζεται κάποια ρύθμιση για να διορθωθεί το πρόβλημα ή είναι "ατέλεια" της εφαρμογής.... γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Επισης θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει καποιο προγραμμα για να μπαινω στο msn ή στο skype και ποιο ειναι πιο βολικο απο τα δυο κατα τη γνωμη σας. Εχω το Galaxy Ace. Οποιος μπορεσει να βοηθησει τον ευχαριστω παρα πολυ.

 

κατεβασε το im+ για μενα ειναι ο καλυτερος client για να χεις μαζεμενους ολους τους λογαριασμους σου..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ. Βασικα θα ηθελα να μου προτεινετε οτι πιο ελαφρυ υπαρχει για skype και msn απο το κινητο. Να ειστε καλα για τη βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

με τι σύνδεση το κανατε χρηση παιδια ?:)

και με ποιο κινητο?:)

γιατι και τριτο προγραμμα που εχω βαλει στο κινητο μου τωρα που το ειδα με βγαζει τουλάχιστον 100 mb πανω απο το 3g dog....

Το 3g watchdog έχει πρόβλημα σε κάποια samsung κινητά από την gingerbread 2.3.3 και μετά, όπως επίσης και με το tablet galaxy tab 10.1. Το γράφει στο μάρκετ στην περιγραφή του 3g watchdog, όπως επίσης και στο faq στο site τους :

http://www.3gwatchdog.fr/faqs/#samsungtab

 

Για όποιον έχει cosmote συμβόλαιο, η cosmote έχει βγάλει δωρεάν πολύ καλή εφαρμογή που σου δείχνει το υπόλοιπο σου σε κλήσεις,sms και ίντερνετ.

Έχει πολύ καλό και όμορφο widget, και ξεχνάτε το 3g watchdog και όλα τα προγράμματα που μετρούν το ίντερνετ.

 

Η εφαρμογή ονομάζεται cosmote info και θα την βρείτε δωρεάν στο μάρκετ :-).

 

http://market.android.com/details?id=com.nikoloco.cosmoteinfo

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ. Βασικα θα ηθελα να μου προτεινετε οτι πιο ελαφρυ υπαρχει για skype και msn απο το κινητο. Να ειστε καλα για τη βοηθεια.

 

εγω χρησιμοποιω την εφαρμογη SKYPE απο το android και την εφαρμογη MSN TALK

Link to comment
Share on other sites

Το 3g watchdog έχει πρόβλημα σε κάποια samsung κινητά από την gingerbread 2.3.3 και μετά, όπως επίσης και με το tablet galaxy tab 10.1. Το γράφει στο μάρκετ στην περιγραφή του 3g watchdog, όπως επίσης και στο faq στο site τους :

http://www.3gwatchdog.fr/faqs/#samsungtab

 

Για όποιον έχει cosmote συμβόλαιο, η cosmote έχει βγάλει δωρεάν πολύ καλή εφαρμογή που σου δείχνει το υπόλοιπο σου σε κλήσεις,sms και ίντερνετ.

Έχει πολύ καλό και όμορφο widget, και ξεχνάτε το 3g watchdog και όλα τα προγράμματα που μετρούν το ίντερνετ.

 

Η εφαρμογή ονομάζεται cosmote info και θα την βρείτε δωρεάν στο μάρκετ :-).

 

http://market.android.com/details?id=com.nikoloco.cosmoteinfo

 

Ισχύει αυτό παρόλα αυτά νομίζω ότι στην τελευταία έκδοση έχει μια επιλογή να χρησιμοποιεί τον παλιό τρόπο μέτρησης των δεδομένων για να επιλυθεί το πρόβλημα...

 

Για δοκίμασε την freddara, κατι για pre froyo calculation λέει για να δεις μηπως λύνει το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Θα σκάσω !!!! εντόπισα το πρόβλημα, αλλά όχι τη λύση του.

Έχω εγκατεστημένο το SVOX με την ελληνική εκφώνηση και σε συνδυασμό με το Handcent διαβάζονται τα εισερχόμενα μηνύματα.

Απορούσα όμως γιατί μερικές φορές τα διαβάζει κανονικά και κάποιες άλλες συλλαβιστά... και τελικά το πρόβλημα είναι ότι αν το μήνυμα είναι γραμμένο με κεφαλαία το εκφωνεί γράμμα-γράμμα, ενώ αντιθέτως αν είναι πεζά τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Χρειάζεται κάποια ρύθμιση για να διορθωθεί το πρόβλημα ή είναι "ατέλεια" της εφαρμογής.... γνωρίζει κανείς?

Αυτό συμβαίνει επειδή το svox εκφωνεί σωστά μόνο τους ελληνικούς χαρακτήρες, τους αγγλικούς απλά τους συλλαβίζει. Όταν το μήνυμα είναι γραμμένο με κεφαλαία, είναι συνήθως μιξη ελληνικών/λατινικών χαρακτήρων(έτσι έχεις 160 αντί 70 χαρακτήρες ανα μήνυμα) και οπότε το svox δεν μπορεί να το διαβάσει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει επειδή το svox εκφωνεί σωστά μόνο τους ελληνικούς χαρακτήρες, τους αγγλικούς απλά τους συλλαβίζει. Όταν το μήνυμα είναι γραμμένο με κεφαλαία, είναι συνήθως μιξη ελληνικών/λατινικών χαρακτήρων(έτσι έχεις 160 αντί 70 χαρακτήρες ανα μήνυμα) και οπότε το svox δεν μπορεί να το διαβάσει σωστά.

 

Με την ευκαιρία,έχω το svox άλλα δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση που διαβάζει το όνομα του αριθμού που με καλεί. Κατέβασα το talkback αλλά κάθε φορά που κάνω κάτι μου λέει αυτό που διαβάζει στην οθόνη. Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός για να δω τι χρειάζεται να κάνω;

Θα διαβάζει και τα sms ή τα mail;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό παρόλα αυτά νομίζω ότι στην τελευταία έκδοση έχει μια επιλογή να χρησιμοποιεί τον παλιό τρόπο μέτρησης των δεδομένων για να επιλυθεί το πρόβλημα...

 

Για δοκίμασε την freddara, κατι για pre froyo calculation λέει για να δεις μηπως λύνει το πρόβλημα...

Υπάρχει όντως η επιλογή αυτή, και συγκεκριμένα την ονομάζει «use pre-froyo counting traffic interface». Είναι στις ρυθμίσεις τέρμα κάτω στην κατηγορία advance.

Το έχω δοκιμάσει και με την επιλογή αυτή αλλά πάλι χάνει δυστυχώς στην μέτρηση.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει επειδή το svox εκφωνεί σωστά μόνο τους ελληνικούς χαρακτήρες, τους αγγλικούς απλά τους συλλαβίζει. Όταν το μήνυμα είναι γραμμένο με κεφαλαία, είναι συνήθως μιξη ελληνικών/λατινικών χαρακτήρων(έτσι έχεις 160 αντί 70 χαρακτήρες ανα μήνυμα) και οπότε το svox δεν μπορεί να το διαβάσει σωστά.

 

Άρα στη ουσία θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και "ατέλεια" της εφαρμογής/μηχανής.

Δεν το θεωρώ λογικό να χρειάζεται κάποιος δυο διαφορετικές μηχανές τη στιγμή που τα Αγγλικά έχουν "καθιερωθεί" ως διεθνή γλώσσα και ας ευχηθούμε η εταιρία να βρει κάποια λύση ώστε να "παντρέψει" τις δύο γλώσσες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όντως η επιλογή αυτή, και συγκεκριμένα την ονομάζει «use pre-froyo counting traffic interface». Είναι στις ρυθμίσεις τέρμα κάτω στην κατηγορία advance.

Το έχω δοκιμάσει και με την επιλογή αυτή αλλά πάλι χάνει δυστυχώς στην μέτρηση.

 

Τωρα πάντως που έβαλα και την εφαρμογη της cosmote και έκανα ανανέωση, το watchdog μετά από 24 μέρες (από τις 30) δείχνει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια με την cosmote στα MB.

 

Έχω ενεργοποιημένο το prefroyo counting...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το cyberon voice commander σε hd2; Λειτουργεί σωστά στο κινητό αυτό με typhoon nand rom;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το cyberon voice dial και λειτουργεί κατά 95% σωστά σε ότι αφορά την επιτυχία σε αυτά που τoυ λες.Με το μικρόφωνο του τηλεφώνου λειτουργεί καλά.Αν χρησιμοποιείς bluetooth ακουστικό,μετά την πρώτη εντολή ο ήχος σταματά να λειτουργεί στο τηλέφωνο και μένει μόνο στο ακουστικό και μόνο για τις κλήσεις.Μετά από αυτό και μέχρι να κάνεις reboot ξεχνάς οποιοδήποτε ήχο από το ηχείο του τηλεφώνου.Δεν είναι θέμα προγράμματος αυτό το bug αλλά κάποια ασυμβατότητα (και η μοναδική πλέον) που μας θυμίζει ότι το hd2 δεν είναι 100% android τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

και γω ορμώμενος από τα wm 6.5 χρησιμοποίησα το cyberon αλλά απογοητεύτηκα καθώς κολλάει το σύμπαν με bt σε SD android Rom, με συνέπεια να το παρατήσω...

 

from hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το cyberon voice dial και λειτουργεί κατά 95% σωστά σε ότι αφορά την επιτυχία σε αυτά που τoυ λες.Με το μικρόφωνο του τηλεφώνου λειτουργεί καλά.Αν χρησιμοποιείς bluetooth ακουστικό,μετά την πρώτη εντολή ο ήχος σταματά να λειτουργεί στο τηλέφωνο και μένει μόνο στο ακουστικό και μόνο για τις κλήσεις.Μετά από αυτό και μέχρι να κάνεις reboot ξεχνάς οποιοδήποτε ήχο από το ηχείο του τηλεφώνου.Δεν είναι θέμα προγράμματος αυτό το bug αλλά κάποια ασυμβατότητα (και η μοναδική πλέον) που μας θυμίζει ότι το hd2 δεν είναι 100% android τηλέφωνο.

 

Το voice commander όμως; Προσπαθώ να δώσω φωνητική εντολή για εμφάνιση επαφής ή κλήση επαφής αλλά δεν φαίνεται να αναγνωρίζει τις επαφές με ονοματεπώνυμο. Υποτίθεται πως αναγνωρίζει αυτόματα τις επαφές χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ. Πάνω κάτω τα ίδια γίνεται και στην επιλογή για άνοιγμα προγμάμματος. Γενικά δεν είμαι ικανοποιημένος απο την εφαρμογή αυτή, εκτός και αν δεν κάνω εγώ κάτι σωστά.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για το voice commander αλλά το voice dialer δουλεύει πολύ καλά με τις προϋποθέσεις που γράφω πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα μπορούσατε να μου προτείνετε μια εφαρμογή για multitasking?

 

Και μια απλή αλλά σημαντική νομίζω ερώτηση.Πρόγραμμα ασφαλείας στα Android χρειάζεται?και αν ναι ποιο??

 

Να το επαναφέρω λίγο μήπως και βρω μια λύση.

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για το voice commander αλλά το voice dialer δουλεύει πολύ καλά με τις προϋποθέσεις που γράφω πιο πάνω.

Αν και πέρασε το 15λεπτο ,ζήτησα επιστροφή χρημάτων απο τον δημιουργό. Αν δει το mail και απαντήσει ή επιστρέψει το ποσό έχει καλώς αν όχι...πάλι έχει καλώς :lol:

Η αλήθεια είναι οτι βιάστηκα στην αγορά αλλά και 15 λεπτά πιστεύω πως είναι λίγος χρόνος για να δεις αν τελικά σε βολεύει ή όχι μια εφαρμογή.Το ποσό βέβαια δεν είναι μεγάλο και στην τελική για 5 ευρώ δεν χάθηκε ο κόσμος.

Θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

Να το επαναφέρω λίγο μήπως και βρω μια λύση.

Σου απάντησα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3793278#post3793278

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το cyberon voice commander σε hd2; Λειτουργεί σωστά στο κινητό αυτό με typhoon nand rom;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Το δοκίμασε κανείς σε Galaxy S2 και τις επαφές καταχωρημένες με Ελληνικά? Τις αναγνωρίζει?

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα θελουν γουιφι για να τρεξουν;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...