Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό συμφωνώ. Όμως να ξέρεις ότι για να εξαιρεθεί κάποιος από τους τηλεφωνικούς καταλόγους, πρέπει να το ζητήσει, αλλιώς τον βάζουν χωρίς να το ξέρει. Ξέρεις πόσος κόσμος είναι στον τηλεφωνικό κατάλογο χωρίς να το γνωρίζει; Όπως και να έχει ο πάροχος δεν είναι προσωπικό δεδομένο. Και να ξέρει κάποιος σε ποιον πάροχο είσαι, τι μπορεί να σου κάνει;
Βάσει της ευρωπαϊκής νομοθεσίας η διεύθυνση κατοικίας ενός ατόμου είναι προσωπικό δεδομένο. Ο κάθε κατάλογος που βάζει μια διεύθυνση χωρίς την συγκατάθεση του ατόμου αυτού, το κάνει παράνομα και απορώ γιατί δεν έχουν κυνηγήσει ακόμα όσους το κάνουν. Εν πάση περιπτώσει, εγώ μπορεί να έχω αλλάξει πάροχο από cosmote σε Q λόγω φθηνότερων παροχών. Μπορεί κάποιος να σκεφτεί ότι για να το έκανα αυτό ίσως να είχα οικονομικά προβλήματα και πήγα στην "φθηνιάρα". Ίσως να ακούγεται κάπως χαζό αυτό, αλλά μπορεί κάποιος πονηρός να το εκμεταλλευτεί με άλλους τρόπους. Το θέμα έχει ως εξής: Είναι κακό να μην γνωρίζει ο άλλος τον πάροχο μου;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ειχα κ γω την εφαρμογη, 5 χρονια πριν, που λεει ο pektis7, αλλα την εβγαλα γιατι οταν άρχισαν ολοι να κανουν φορητότητα, το πρόγραμμα έβγαζε λάθος αποτελέσματα

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Βάσει της ευρωπαϊκής νομοθεσίας η διεύθυνση κατοικίας ενός ατόμου είναι προσωπικό δεδομένο. Ο κάθε κατάλογος που βάζει μια διεύθυνση χωρίς την συγκατάθεση του ατόμου αυτού, το κάνει παράνομα και απορώ γιατί δεν έχουν κυνηγήσει ακόμα όσους το κάνουν. Εν πάση περιπτώσει, εγώ μπορεί να έχω αλλάξει πάροχο από cosmote σε Q λόγω φθηνότερων παροχών. Μπορεί κάποιος να σκεφτεί ότι για να το έκανα αυτό ίσως να είχα οικονομικά προβλήματα και πήγα στην "φθηνιάρα". Ίσως να ακούγεται κάπως χαζό αυτό, αλλά μπορεί κάποιος πονηρός να το εκμεταλλευτεί με άλλους τρόπους. Το θέμα έχει ως εξής: Είναι κακό να μην γνωρίζει ο άλλος τον πάροχο μου;

 

Για τη διεύθυνση κατοικίας συμφωνώ ότι είναι προσωπικό δεδομένο.

Σε ότι αφορά τον πάροχο, αν ήταν προσωπικό δεδομένο θα προστατευόταν αναλόγως. Αν κάποιος τυχαία χτυπήσει το νούμερο σου και δει ότι είσαι στην Q, πρώτον που θα ξέρει που ήσουν πιο πριν, ώστε να κρίνει ότι πήγες από την ακριβή στην φθηνή; Δεύτερον αυτός θα έχει έναν αριθμό και τον πάροχο. Ούτε σε ποιον ανήκει, ούτε το που μένει, αν έχεις ζητήσει εξαίρεση από τους καταλόγους.

Για να το κλείσουμε εδώ, σεβαστή η άποψη σου, αλλά η νομοθεσία δεν το απαγορεύει.

Link to comment
Share on other sites

Η πλειοψηφια δεν ειναι σε καταλογους.

Ονομαστικος καταλογος διαθεσιμος ειναι του 11888. Υπαρχει αλλος;;

Και στο 11888 υπαρχει καποιος που δεν ειναι cosmote??

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κ γω την εφαρμογη, 5 χρονια πριν, που λεει ο pektis7, αλλα την εβγαλα γιατι οταν άρχισαν ολοι να κανουν φορητότητα, το πρόγραμμα έβγαζε λάθος αποτελέσματα

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Αν διάβαζε μόνο τα πρώτα 3 ψηφία, δηλαδή 693=Wind, 697=Cosmote, 694=Vodafone, προφανώς και θα ήταν άχρηστη. Το θέμα είναι αν μπορούσε διαβάζει αριθμούς με φορητότητα. Π.χ. έναν αριθμό από 694 ο οποίος είχε κάνει φορητότητα σε Cosmote, τον διάβαζε σαν Vodafone ή Cosmote;
Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζε μόνο τα πρώτα 3 ψηφία, δηλαδή 693=Wind, 697=Cosmote, 694=Vodafone, προφανώς και θα ήταν άχρηστη. Το θέμα είναι αν μπορούσε διαβάζει αριθμούς με φορητότητα. Π.χ. έναν αριθμό από 694 ο οποίος είχε κάνει φορητότητα σε Cosmote, τον διάβαζε σαν Vodafone ή Cosmote;
Έβλεπε και τη φορητότητα. Τουλάχιστον αυτή που χρησιμοποιούσα εγώ.

Υπάρχει και αυτό το site που δείχνει τον πάροχο

http://www.foritotita.gr/?page_id=362

Της ΕΕΤΤ είναι κιόλας. Οπότε δεν πρέπει καν να συζητάμε για προσωπικά δεδομένα και νομιμότητα πλέον

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Και πλέον, για να μην βαζω εφαρμογές, εδω κ χρόνια, χρησιμοποιω το λινκ που εγραψε πιο πανω

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποια είναι, κατά την γνώμη σας, η καλύτερη εφαρμογή τύπου office για κινητό android?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.officehubrow
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να εχει pdf/acrobat αυτη ομως,

απο εμενα αυτη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.picsel.tgv.app.smartoffice

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου η καλύτερη είναι αυτή: https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wps.moffice_eng

 

ανοίγει όλα τα αρχεία , τα επεξεργάζεται, τα συγχρονίζει στο cloud αυτόματα

το μόνο κακό εάν δεν έχεις premium λογαριασμό έχει διαφημήσεις

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να εχει pdf/acrobat αυτη ομως,

απο εμενα αυτη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.picsel.tgv.app.smartoffice

Ανοίγει και pdf κανονικά.

Σε office η Microsoft είναι πολύ μπροστά

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Εχω το WPS αλλά το έχει παρακάνει με τις διαφημίσεις

Το office 365 μέχρι και χρόνο ομιλίας σου δίνει με 7 ευρώ το μήνα

Link to comment
Share on other sites

Έχω το

OfficeSuite Pro + PDF,το είχα πάρει 1€ νομίζω σε προσφορά και τώρα το βλέπω το έχουν πάει €21.99.

Αν είναι δυνατόν. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το office 365 μέχρι και χρόνο ομιλίας σου δίνει με 7 ευρώ το μήνα

 

Έχω το

OfficeSuite Pro + PDF,το είχα πάρει 1€ νομίζω σε προσφορά και τώρα το βλέπω το έχουν πάει €21.99.

Αν είναι δυνατόν. :lol:

Να σημειώσω ότι στην πιο πάνω τιμή κάποιος παίρνει και άδεια για 5 υπολογιστές. Έχει και οικογενειακή έκδοση με 12 ευρώ για 5 accounts και 5 υπολογιστές.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δουλεύει κάποιος Aqua mail να ρωτήσω κάτι;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άκυρο, γίνεται κουβέντα σε άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Ψάχνω εφαρμογή εσόδων εξόδων που να δέχεται καταγραφές από δύο ή και τρία διαφορετικά κινητά ταυτόχρονα. Υπάρχει κάτι τέτοιο ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω εφαρμογή εσόδων εξόδων που να δέχεται καταγραφές από δύο ή και τρία διαφορετικά κινητά ταυτόχρονα. Υπάρχει κάτι τέτοιο ξέρει κανείς;

 

Εναλλακτικά θα πρότεινα αρχείο excel στο cloud με δικαίωμα edit.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω εφαρμογή εσόδων εξόδων που να δέχεται καταγραφές από δύο ή και τρία διαφορετικά κινητά ταυτόχρονα. Υπάρχει κάτι τέτοιο ξέρει κανείς;

Το Money Lover που εχω, κάνω καταγραφές, από κινητό, tablet και pc.

 

Φαντάζομαι θα το κάνουν και οι άλλες εφαρμογές, αρκεί να έχεις το ίδιο account gmail όπως εγώ

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ναι ένα excel μάλλον θα είναι η λύση ωστόσο θα ήθελα και να μην ασχοληθώ λόγω χρόνου και λίγο eye candy.

Αυτό που ψάχνω συγκεκριμένα είναι το εξής.

Έχω μια επιχείρηση εγώ με τον αδερφό μου και κάποιες μέρες δουλεύω εγώ κάποιες μέρες

αυτός. Οπότε αντίστοιχα οποίος δουλεύει να περνά τα στοιχεία της ημέρας αλλά να τα βλέπει και ο άλλος και να μπορεί να κάνει εγγραφή αν χρειαστεί (π.χ αγορά προϊόντων-πληρωμη). Μια εφαρμογή σε δύο διαφορετικά κινητά με τον δικό τους λογαριασμό/χρήστη ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Με το Excel και πειραματισμό με τα template μπορείς να κάνεις κάτι πολύ φιλικό.

 

Μετά από λίγο, κανείς και κάμποση έρευνα και στήνεις σιγά σιγά κάποια πολύ απλή υλοποίηση στο Microsoft Dynamics.

 

Επίσης κοίτα το freshbooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...