Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

Eπισης παιδες, κανα καλο email app για να βαλω 2-3 λογαριασμους μαζι ?

 

(Να εχει αυτοματες ρυθμησεις αν γινεται)

 

Eυχαριστω.

 

 

K-@ Mail Pro Το εχω και ειναι άψογο

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε καμια χρησιμη εφαρμογη για φοιτητες...πιο πολυ ενδιαφερομαι για εβδομαδιαιο προγραμμα,ωραρια και τετοια..

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε καμια χρησιμη εφαρμογη για φοιτητες...πιο πολυ ενδιαφερομαι για εβδομαδιαιο προγραμμα,ωραρια και τετοια..

Ευχαριστω πολυ

 

Ένα παιδί που γνώριστα στο G+ μόλις πρόσφατα έβγαλε μια τέτοια εφαρμογή! Planner. Και στο G+ φαντάζομαι μπορείς να του δώσεις και feedback.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα δωρεαν Ελληνογερμανικο λεξικο για android που να λειτουργει χωρις internet?Μεχρι τωρα οτι βρηκα σε δωρεαν ή εχει μονο τις λεξεις που αρχιζουν απο Α,ή ειναι trial που ληγει μετα απο καποιες μερες ή θελει συνδεση στο internet για να δουλεψει.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα δωρεαν Ελληνογερμανικο λεξικο για android που να λειτουργει χωρις internet?Μεχρι τωρα οτι βρηκα σε δωρεαν ή εχει μονο τις λεξεις που αρχιζουν απο Α,ή ειναι trial που ληγει μετα απο καποιες μερες ή θελει συνδεση στο internet για να δουλεψει.

 

Έψαχνα κι εγώ και είχα βρει το dict.cc dictionary. Πάντως υπάρχει και το πολύ καλό pons, στο store της Samsung σε μειωμένη τιμή από αυτή του playstore.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στέλνω κατά περιόδους μαζικά SMS σε πελάτες μου σε συγκεκριμένο χρόνο που θα έχω ορίσει από πριν. Υπάρχει εφαρμογή που να βάζω τις επαφές που θέλω να λάβουν το SMS και η εφαρμογή να τα στέλνει?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στέλνω κατά περιόδους μαζικά SMS σε πελάτες μου σε συγκεκριμένο χρόνο που θα έχω ορίσει από πριν. Υπάρχει εφαρμογή που να βάζω τις επαφές που θέλω να λάβουν το SMS και η εφαρμογή να τα στέλνει?

 

Δοκίμασε αυτό: SMS Scheduler

 

*edit: Κάποιες φορές που έχω στείλει, αν το μήνυμα ειναι από δυο μηνύματα και πάνω, τα στέλνει σπαστά.

Αν δοκιμάσεις κάποια από τις παρόμοιες και βρεις κάποια να δουλεύει καλά, ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ.

Edited by xsol
•••
Link to comment
Share on other sites

To Μoon+Reader Pro 2.2.1 είναι ιδανικό για μεγάλα .pdf αρχεία. Έχει και το πλεονέκτημα ότι με απλό πάτημα στην οθόνη σε σκρολλάρει στο αμέσως επόμενο τμήμα της σελίδας χωρίς έτσι να χάνεις γραμμές ή να μπερδεύεσαι πηγαίνοντας πάνω-κάτω.
Link to comment
Share on other sites

To Μoon+Reader Pro 2.2.1 είναι ιδανικό για μεγάλα .pdf αρχεία. Έχει και το πλεονέκτημα ότι με απλό πάτημα στην οθόνη σε σκρολλάρει στο αμέσως επόμενο τμήμα της σελίδας χωρίς έτσι να χάνεις γραμμές ή να μπερδεύεσαι πηγαίνοντας πάνω-κάτω.

 

Επίσης το καλό που έχει είναι ότι μπορείς να κλειδώσεις το zoom. Δεν ξέρω αν το έχει κανένα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Ψάχνω μια εφαρμογή για να ανοίγω μεγάλα αρχεία pdf (ebooks >50 Mb).

 

Ξέρω ότι το μέγεθος είναι μεγάλο για οποιαδήποτε συσκευή αλλά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κολλάει λιγότερο;

Link to comment
Share on other sites

θεμα συσκευης ειναι το αν θα κολλαει η οχι.στο s3 εχω ανοιξει και μεγαλυτερα των 100mb και δεν κολλαει.δοκιμασε το quickoffice παντωςτο αγορασε η google και ειναι δωρεαν τωρα,εχει και υποστηριξη pdf

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα κάπως περίπλοκο πρόβλημα .

Επειδή επαγγελματικά χρησιμοοιώ συνεχώς excel,κάποια αρχεία

τα έχω στο dropbox και τα ενημερώνω μέσω docs2go,από android και τα

βλέπω και στο Pc.

Δοκίμασα λοιπόν το quickoffice+Drive (το είχα αγοράσει παλιά ...).

Έχω και ένα iphone που βρήκα την ευκαιρία να δουλέψω ταυτόχρονα.

Το αποτέλεσμα είναι πως από την στιγμή που χρησιμοποιώ ταυτόχρονα

ios6.3-win7-android 4.2.2 , έχουν καταλήξει τα αρχεία ν΄ανοίγουν

μόνο στο iphone και στο android να κρασάρει το quickoffice και το pc

να τα θεωρεί χαλασμένα ή να ανοίγει σε "protected view" ή "stopped working"

ή ureadable content κλπ.

Είτε .xls είτε .xlsx . Πάντως στο ios δουλεύουν κανονικά .

Στο drive τα βλέπει σαν εικόνα όλα τα excel κανονικά .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά υπάρχει για την οθόνη του android κάτι σαν το sleeping screen της Nokia? (ρολόι screensaver το οποίο όμως να κινείται στην οθόνη και να του αλλάζεις την φωτεινότητα).
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους

Εχει κανεις καμια καλη εφαρμογη υποψην για ελληνικο χρηματιστηριο και ελληνικες μετοχες;

Εχω δοκιμασει το Greek stocks αλλα δεν ανταποκρινεται (δεν μπορω να κανω scroll στις μετοχες ή οτιδηποτε αλλο)

Το in.gr finance το ανοιγω φτιαχνω την λιστα με τις μετοχες μου αλλα μολις το κλεισω και το ξανανοιξω εχουν χαθει ολα και πρεπει να το ξαναφτιαξω απο την αρχη (στο ios δουλευει πολυ ωραια)

Το google now και καποιες αλλες ξενες εφαρμογες οπως bloomberg, quote pro κλπ σου εμφανιζουν ορισμενες μονο ελληνικες μετοχες και δεν εμφανιζουν τα τραπεζικα warrants.

 

Εχει κανεις τα ιδια προβληματα με εμενα με τις παραπανω εφαρμογες η καμια αλλη εφαρμογη που να δουλευει υποψην;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...