Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω την εντυπωση οτι δειχνει και το Πασχα των καθολικων ,γιατι 5 Μαιου λεει ξανα Πασχα αρα............:)

Το ελληνικό Πάσχα δεν μου το δείχνει . Μόνο το καθολικό. Μηπως φταιει οτι η 4.1.2 ειναι γερμανική?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα.

 

Χρησιμοποιώ το aCalendar για ημερολόγιο (σε smart ii), έχω όμως θέμα με τις ειδοποιήσεις... Ούτε σε συμβάντα ούτε σε γενέθλια, δεν μου εμφανίζει ειδοποιήσεις, ενώ από τις ρυθμίσεις είναι ρυθμισμένο να το κάνει...

Εγώ θέλω να καταχωρώ κάτι στο ημερολόγιο, και να έχω την δυνατότητα να με ειδοποιεί πριν/μετά/κατά τη διάρκεια, και γενικώς κάθε όποτε του πω εγώ...

 

Καμιά ιδέα;;

 

Βάλε το Business Calendar που κάνει σίγουρα αυτά που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι.

 

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με το ημερολόγιο, και χρειάζομαι βοήθεια...

 

Για κάποιο λόγο, μερικές φορές, το τηλέφωνο "χάνει" το λογαριασμό google, κατά συνέπεια εξαφανίζονται οι καταχωρήσεις από το ημερολόγιο. Αφού ξαναπεράσω το λογαριασμό, μπαίνω στο ημερολόγιο, τον αναγνωρίζει κανονικά ΑΛΛΑ μετά από συγχρονισμό εμφανίζει μόνο κάποιες τελευταίες καταχωρήσεις... Δηλαδή, τώρα καλή ώρα, συγχρόνισε Δεκέμβρη-Φλεβάρη, κι από Νοέμβριο και πίσω τίποτα... Οι καταχωρήσεις εμφανίζονται κανονικά όλες στο google αν μπω απ' το pc, ΚΑΙ αν κάνω (απ' το pc πάντα) επεξεργασία σε μία καταχώρηση (ο,τιδήποτε, ας πούμε να προσθέσω ένα κενό...) τότε με συγχρονισμό θα την εμφανίσει και στο τηλέφωνο...

Αυτό βέβαια είναι πρόβλημα, γιατί πρέπει να κάτσω να επεξεργαστώ καταχωρήσεις ετών... :wacko:

 

Έχουμε καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό, και το κυριότερο πώς λύνεται;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι.

 

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με το ημερολόγιο, και χρειάζομαι βοήθεια...

 

Για κάποιο λόγο, μερικές φορές, το τηλέφωνο "χάνει" το λογαριασμό google, κατά συνέπεια εξαφανίζονται οι καταχωρήσεις από το ημερολόγιο. Αφού ξαναπεράσω το λογαριασμό, μπαίνω στο ημερολόγιο, τον αναγνωρίζει κανονικά ΑΛΛΑ μετά από συγχρονισμό εμφανίζει μόνο κάποιες τελευταίες καταχωρήσεις... Δηλαδή, τώρα καλή ώρα, συγχρόνισε Δεκέμβρη-Φλεβάρη, κι από Νοέμβριο και πίσω τίποτα... Οι καταχωρήσεις εμφανίζονται κανονικά όλες στο google αν μπω απ' το pc, ΚΑΙ αν κάνω (απ' το pc πάντα) επεξεργασία σε μία καταχώρηση (ο,τιδήποτε, ας πούμε να προσθέσω ένα κενό...) τότε με συγχρονισμό θα την εμφανίσει και στο τηλέφωνο...

Αυτό βέβαια είναι πρόβλημα, γιατί πρέπει να κάτσω να επεξεργαστώ καταχωρήσεις ετών... :wacko:

 

Έχουμε καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό, και το κυριότερο πώς λύνεται;;

 

Εγώ ποτέ δεν είδα στην κινητή συσκευή μου πάνω από 2 ή 3 μήνες (δεν θυμάμαι ακριβώς ) πίσω γεγονότα ,αντίθετα τα βλέπω όλα πίσω 3-4 χρόνια από pc ή phone browser ... (Στο android γιατί στα wm τα είχα όλα , ήμουν "περήφανος" αλλά σερνόταν το σύστημα με 1000 ας πούμε καταχωρήσεις ).

 

Τι αφύσικο είναι που "χάνει" τον λογαριασμό ? Τα άλλα είναι η στάνταρ λειτουργία του android calendar .

 

Βέβαια κατά περίεργο τρόπο δείχνει παλιότερα μόνο τα επαναλαμβανόμενα γεγονότα και τις γιορτές ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν είδα στην κινητή συσκευή μου πάνω από 2 ή 3 μήνες (δεν θυμάμαι ακριβώς ) πίσω γεγονότα ,αντίθετα τα βλέπω όλα πίσω 3-4 χρόνια από pc ή phone browser ... (Στο android γιατί στα wm τα είχα όλα , ήμουν "περήφανος" αλλά σερνόταν το σύστημα με 1000 ας πούμε καταχωρήσεις ).

 

Τι αφύσικο είναι που "χάνει" τον λογαριασμό ? Τα άλλα είναι η στάνταρ λειτουργία του android calendar .

 

Βέβαια κατά περίεργο τρόπο δείχνει παλιότερα μόνο τα επαναλαμβανόμενα γεγονότα και τις γιορτές ...

 

Επειδή είναι η τρίτη φορά που συμβαίνει.. Τις προηγούμενες 2, αφού ξαναέβαλα το λογαριασμό, έκατσα κι έκανα μέσα απ' το pc επεξεργασία/αποθήκευση όλες τις καταχωρήσεις, και μετά συγχρονισμό απ' το τηλέφωνο. Τα πάντα όλα ήταν εκεί, κανονικότατα... Αυτό ίσχυε χωρίς κανένα πρόβλημα, μέχρι τη στιγμή που ξαναέχασε το λογαριασμό...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια χαρα προγραμμα καμια καταναλωση

 

Εμένα στο κινητό δουλευει μια χαρα αλλά στο tablet για καποιο λογο δεν αναγνωριζει ελληνικο πληκτρολογιο και ας το εχω ενεργοποιημενο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν είδα στην κινητή συσκευή μου πάνω από 2 ή 3 μήνες (δεν θυμάμαι ακριβώς ) πίσω γεγονότα ,αντίθετα τα βλέπω όλα πίσω 3-4 χρόνια από pc ή phone browser ... (Στο android γιατί στα wm τα είχα όλα , ήμουν "περήφανος" αλλά σερνόταν το σύστημα με 1000 ας πούμε καταχωρήσεις ).

 

Τι αφύσικο είναι που "χάνει" τον λογαριασμό ? Τα άλλα είναι η στάνταρ λειτουργία του android calendar .

 

Βέβαια κατά περίεργο τρόπο δείχνει παλιότερα μόνο τα επαναλαμβανόμενα γεγονότα και τις γιορτές ...

 

Το έχω πάθει κι εγώ, τουλάχιστον δύο φορές. Χάνω δε τα πάντα, ακόμα και επαναλαμβανόμενα συμβάντα. Δεν έχω βρει τρόπο να το επαναλάβω ή να το διορθώσω κατά βούληση.

Για το συγχρονισμό πεπερασμένου διαστήματος, κάπου υπάρχει μια επιλογή για το πόσο διάστημα θέλεις να συγχρονίσεις (τυπικά κάνει μόνο μερικούς μήνες και όχι τα πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Για dialer/διαχείρηση επαφών με προηγμένες δυνατότητες αναζήτησης ποιά εφαρμογή είναι καλύτερη;
Link to comment
Share on other sites

DROPBOX: Υπάρχει δυνατότητα να κάνω sort βάσει ημερομηνίας τροποποίησης;;; ...μόνο βάσει ονόματος δεν είναι ικανοποιητικό
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να ενεργοποιησω ελληνικα σε εξωτερικο πληκτρολογιο που συνδεω στο tablet? Θελει εφαρμογη? το ιδιο πρόβλημα εχω και στο kingsoft office
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να ενεργοποιησω ελληνικα σε εξωτερικο πληκτρολογιο που συνδεω στο tablet? Θελει εφαρμογη? το ιδιο πρόβλημα εχω και στο kingsoft office

 

Δεν έχω βρει εφαρμογή. Απλά άλλαζε σε ελληνικά από την οθόνη και μετά θα γράφεις κανονικά. Άβολο βεβαία.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει εφαρμογή. Απλά άλλαζε σε ελληνικά από την οθόνη και μετά θα γράφεις κανονικά. Άβολο βεβαία.

και πάλι δεν μπορώ!!!

Link to comment
Share on other sites

και πάλι δεν μπορώ!!!

 

Σε μένα με ένα παλιό βτ πληκτρολόγιό δουλεύει κανονικά. Δεν ειχα κάνει κάποια ρύθμισή.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Στο S planer το Πάσχα το δείχνει 31 Μαρτίου αντί 5 Μαϊου.Διορθώνεται αυτό?

 

Πώς βάζω στο S Planer τις γιορτές αργίες κλπ; Ξέρει κανείς;

Το γέλιο είναι πηγή ζωής :lol:
Link to comment
Share on other sites

και πάλι δεν μπορώ!!!

 

Ανάλογα με την έκδοση του android που έχεις στην ταμπλετα. Στην honeycomb το alt+shift λειτουργεί, στην ics όχι.

 

Καλύτερος τρόπος, κατέβασε εφαρμογη γενικη για εξωτερικά πληκτρολόγια: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelper&hl=en αλλάζει απο προεπιλογη με

alt+spacebar τις γλώσσες.

 

Μου φαίνεται οτι το smartkeyboard pro ειχε επιλογη για εξωτερικό πληκτρολόγιο, αλλα δεν το έχω δοκιμάσει ποτε και έχω καιρο να το χρησιμοποιήσω. https://play.google.com/store/apps/details?id=net.cdeguet.smartkeyboardpro&hl=en

Link to comment
Share on other sites

πειτε τον καλυτερο pdf reader για ταμπλετ

ηδη εβαλα acrobat και ειναι αρκετα καλο.. κανουν κατι περισσοτερο τα αλλα προγραμματα?

Link to comment
Share on other sites

πειτε τον καλυτερο pdf reader για ταμπλετ

ηδη εβαλα acrobat και ειναι αρκετα καλο.. κανουν κατι περισσοτερο τα αλλα προγραμματα?

 

To ezpdf και το repligo. Κάνουν πολλά περισσότερα από της adobe. Δες το description. Εκτός αν θες μόνο να διαβάζεις pdf όπου της adobe μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

πειτε τον καλυτερο pdf reader για ταμπλετ

ηδη εβαλα acrobat και ειναι αρκετα καλο.. κανουν κατι περισσοτερο τα αλλα προγραμματα?

 

To ezpdf και το repligo. Κάνουν πολλά περισσότερα από της adobe. Δες το description. Εκτός αν θες μόνο να διαβάζεις pdf όπου της adobe μια χαρά είναι.

Και το mantano δεν ειναι καθολου κακο :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και το mantano δεν ειναι καθολου κακο :)

 

Ωραίο κι αυτό, αλλά σε note 2 δεν λειτουργούσε όπως θα ήθελα που το δοκίμασα λίγο.

Link to comment
Share on other sites

To ezpdf και το repligo. Κάνουν πολλά περισσότερα από της adobe. Δες το description. Εκτός αν θες μόνο να διαβάζεις pdf όπου της adobe μια χαρά είναι.

 

Κυριως για διαβασμα το θελω. Ποιο εχει καλυτερη αισθηση/δυνατοτητες κλπ για διαβασμα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το moon reader +

 

Text wrapping εχει αυτο..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...