Jump to content

[Android - προτάσεις] Παιχνίδια


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να υπενθυμίσω απλά ότι οποιαδήποτε συζήτηση για τρόπους απόκτησης διαφόρων παιχνιδιών-roms για emulators, αντιβαίνει στους όρους του site, οπότε ας το αφήσουμε εδώ καλύτερα το πράγμα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έπαιξα μέχρι τώρα γύρω στις 3 ώρες Άραλον (RPG). Το είδα τόσο στο κινητό όσο και στο τάμπλετ. Δεν είναι για κινητό τέτοια παιχνίδια. Μόνο τάμπλετ. Πάρα πολύ καλό.

 

Έψαξα τις προάλες ένα παιχνίδι που είχα παλιότερα και το είχα κατεβάσει μετά απο πρόταση συμφορουμίτη στο τόπικ αυτό. Είχε ωραία ηλεκτρονική μουσική και προσπαθούσες να αποφύγεις εμπόδια σε κάτι σαν διάστημα παίζοντας με το γυροσκόπιο. Διάβασα όλες τις σελίδες αλλά μάλλον πήγαινα αρκετά βιαστικά και δεν το βρήκα. Θυμάται κανείς τον τίτλο; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι πολύ τον παιχνιδιών αυτές της μέρες κατέβασα ενα με αυτοκίνητα, αυτό είναι για όσους έχουν xperia https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dogbytegames.offroadlegendsxperia&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmRvZ2J5dGVnYW1lcy5vZmZyb2FkbGVnZW5kc3hwZXJpYSJd

Και εδώ για τους υπόλοιπους https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dogbytegames.offroadlegendsfree&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmRvZ2J5dGVnYW1lcy5vZmZyb2FkbGVnZW5kc2ZyZWUiXQ..

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν παίζει κανείς το subway surf να κάνουμε add ο ένας τον άλλο στο fb για να ανέβει το ενδιαφέρον. Τι λέτε?

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θελω την βοήθεια σας. Θελω να βάλω στο s3 μου το real racing 3 και θα ήθελα να μου πει κάποιος αν στο χειρισμό του αυτοκινήτου έχει την δυνατότητα -επιλογή να οδηγείς το αυτοκίνητο και να το στρίβεις με επιλογή δεξιά αριστερά με touch επάνω στην οθόνη και όχι μόνο με γύρισμα του κινητού για να στρίβει καταλάβατε τι εννοώ? ? Απλά επειδή είναι πολύ μεγάλο το game αν δεν έχει αυτον τον τροπο χειρισμού να μην το κατεβάσω τσαμπαδεν μου ααρέσει καθόλου θέλω να πατάω πάνω στην οθόνη να στριβω τα αμάξια οπως έχει επιλογή στο asphalt7 !!!Παρακαλώ πολύ κάποιος φίλος που το έχει κατεβάσει και το παίζει ας μου πει !!! Ευχαριστώ πολύ !!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θελω την βοήθεια σας. Θελω να βάλω στο s3 μου το real racing 3 και θα ήθελα να μου πει κάποιος αν στο χειρισμό του αυτοκινήτου έχει την δυνατότητα -επιλογή να οδηγείς το αυτοκίνητο και να το στρίβεις με επιλογή δεξιά αριστερά με touch επάνω στην οθόνη και όχι μόνο με γύρισμα του κινητού για να στρίβει καταλάβατε τι εννοώ? ? Απλά επειδή είναι πολύ μεγάλο το game αν δεν έχει αυτον τον τροπο χειρισμού να μην το κατεβάσω τσαμπαδεν μου ααρέσει καθόλου θέλω να πατάω πάνω στην οθόνη να στριβω τα αμάξια οπως έχει επιλογή στο asphalt7 !!!Παρακαλώ πολύ κάποιος φίλος που το έχει κατεβάσει και το παίζει ας μου πει !!! Ευχαριστώ πολύ !!! ;);)

 

Το εχει, και κατα την γνωμη μου ειναι το καλυτερο παιχνιδι με αυτοκινητα που εχει βγει σε κινητο. Κατι που δεν καταλαβαινω, ειναι γιατι σε βαζει online αναγκαστικα, και οι υπολοιποι που παιζουν εχουν ψευδωνυμα και δεν εχουν φωτο, ενω σε μενα ή με βαζει με τον λογαριασμο του Facebook, που να φαινεται η φωτο μου και το ονομα με το αρχικο γραμμα του επιθετου, ή σαν guest. Δεν μπορω να διαλεξω ενα ψευδωνυμο, και να μην φαινεται φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Το εχει, και κατα την γνωμη μου ειναι το καλυτερο παιχνιδι με αυτοκινητα που εχει βγει σε κινητο. Κατι που δεν καταλαβαινω, ειναι γιατι σε βαζει online αναγκαστικα, και οι υπολοιποι που παιζουν εχουν ψευδωνυμα και δεν εχουν φωτο, ενω σε μενα ή με βαζει με τον λογαριασμο του Facebook, που να φαινεται η φωτο μου και το ονομα με το αρχικο γραμμα του επιθετου, ή σαν guest. Δεν μπορω να διαλεξω ενα ψευδωνυμο, και να μην φαινεται φωτο?

 

συμφωνω...δε γινεται αραγε να βαζεις οτι θες;ξερει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μπορω να περνω backup τα διαφορα angry birds που εχω εγκατεστημενα στο κινητο. rio, space, star wars.

Γι αυτο που θελω διαφορες εφαρμογες υπαρχουν, καθως ειδα στο play, αλλα το θεμα ειναι :

1) να ειναι αξιοπιστο (κι οχι να παω να κανω επαναφορα και να ειναι disaster)

2) να παιρνει backup(και φυσικα restore), ολες τις εκδοσεις και οχι μονο μερικες. Πχ. και το star wars.

 

Εχω ηδη μια εφαρμογη, αλλα δεν την βρισκω πλεον στο play, μαλλον δεν ανανεωνεται, και δυστυχως δεν παιρνει backup το star wars.

Link to comment
Share on other sites

Κι αν δεν είσαι ρουτ, το carbon. Επίσης αυτή η απορία είναι κανονικά για το θέμα των γενικών εφαρμογών :-)
Link to comment
Share on other sites

Κι αν δεν είσαι ρουτ, το carbon. Επίσης αυτή η απορία είναι κανονικά για το θέμα των γενικών εφαρμογών :-)

 

εισαι root; αν ναι, το titanium backup ειναι αυτο που θες

 

Ειμαι root.

Το δοκιμασα με titanium. Εγω παιδια βλεπω δυνατοτητα μονο για ολικο backup, και ολικο restore.

Backup, restore. Δεν βλεπω πουθενα να αναφερει για δεδομενα εφαρμογων, επιλεκτικα.

Αν κανω backup(ολικο αφου δεν εχει τιποτε αλλο), περασω νεα εκδοση angry birds, και μετα κανω restore, θα μου ξαναπερασει παλι την παλια εφαρμογη, οπως την ειχα, πανω απο την νεα εκδοση. Οποτε, δεν καταφεραμε τιποτε.

 

Για δωστε μου μια λυση.

Link to comment
Share on other sites

με το που ανοιξεις το titanium θα πας εκει που λεει: αντιγραφα ασφαλειας/επαναφορα

 

θα βρεις την εφαρμογη που θελει (πχ δοκιμαστικα εκανα τον opera mini)

θα πατησεις στην εφαρμογη και θα επιλεξεις: δημιουργεια αντιγραφου ασφαλειας

για την επαναφορα θα κανεις το ιδιο αλλα θα επιλεξεις: επαναφορα

επειτα επιλεγεις: α) μονο δεδομενα, β) μονο εφαρμογη, γ) εφαρμογη+δεδομενα

 

δες τις εικονες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω αναπτύξει και δημοσιεύσει στο Google Play ένα Outdoor Location GPS Game το οποίο προσφέρει στον χρήστη την δυνατότητα να θέσει έναν προορισμό πάνω στον χάρτη και στην συνέχεια να προσπαθήσει να κερδίσει έναν δολοφόνο σε έναν αγώνα δρόμου προς τον προορισμό αυτό επιλέγωντας την ταχύτητα που θέλει να έχει ο δολοφόνος για να ταιριάζει κάθε φορά με το πόσο γρήγορα σκοπεύει να περπατήσει ή να τρέξει ο παίκτης.

 

Στόχος του Race the Killer είναι να μπορέσει να διασκεδάσει τον χρήστη καθώς περπατά ή τρέχει , να του παρέχει Walking directions και να τον παρακινήσει να γυμναστεί.

 

Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει και ας έαν έχει κάποιο σχόλιο είναι ευπρόσδεκτο

 

http://https://play....GhlLmtpbGxlciJd

 

Ευχαριστώ πολύ.

kjZfKztulpQG_5Rksj1W1ID1-3BqehQSh7u4hTFyiXDWse0jdM98bDsy5SfrPvQyT4o

 

qRmDxGNk2SQoxvq6fGedkAcEMuA5iW5TydTTKEdmlIP-ENpKF3gQ1_8X1HQZlJgTRaI

 

iWjNZKwVN5XLDvzzxutF3N4Kkz58LNXiMGW8rbk4tg1iZg4ytgMLTVwqgeQIPpc9Xp8S

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και σύντομα θα το δοκιμάσω!

Το link είναι: https://play.google.com/store/apps/details?id=race.the.killer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInJhY2UudGhlLmtpbGxlciJd

 

 

Καλησπέρα,

 

Έχω αναπτύξει και δημοσιεύσει στο Google Play ένα Outdoor Location GPS Game το οποίο προσφέρει στον χρήστη την δυνατότητα να θέσει έναν προορισμό πάνω στον χάρτη και στην συνέχεια να προσπαθήσει να κερδίσει έναν δολοφόνο σε έναν αγώνα δρόμου προς τον προορισμό αυτό επιλέγωντας την ταχύτητα που θέλει να έχει ο δολοφόνος για να ταιριάζει κάθε φορά με το πόσο γρήγορα σκοπεύει να περπατήσει ή να τρέξει ο παίκτης.

 

Στόχος του Race the Killer είναι να μπορέσει να διασκεδάσει τον χρήστη καθώς περπατά ή τρέχει , να του παρέχει Walking directions και να τον παρακινήσει να γυμναστεί.

 

Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει και ας έαν έχει κάποιο σχόλιο είναι ευπρόσδεκτο

 

http://https://play....GhlLmtpbGxlciJd

 

Ευχαριστώ πολύ.

kjZfKztulpQG_5Rksj1W1ID1-3BqehQSh7u4hTFyiXDWse0jdM98bDsy5SfrPvQyT4o

 

qRmDxGNk2SQoxvq6fGedkAcEMuA5iW5TydTTKEdmlIP-ENpKF3gQ1_8X1HQZlJgTRaI

 

iWjNZKwVN5XLDvzzxutF3N4Kkz58LNXiMGW8rbk4tg1iZg4ytgMLTVwqgeQIPpc9Xp8S

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Εχει κατεβασει κανεις το pes 2013?

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Εχει κατεβασει κανεις το pes 2013?

 

Πότε βγήκε; Δεν το βρίσκω στο play store

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είναι το σωστό μέρος για να ρωτήσω αν ξέρει κανείς κανα αντίστοιχο παιχνίδι? Ελπίζω ναι.

Ψάχνω ή κάτι παρόμοιο με το textropolis (iphone) ή κάτι άλλο πέρα του text twist. Aγγλικά κατα προτίμηση!

Ευχαριστώ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει ακόμα

 

Και εγω ο ********* πηγα και αγορασα μια μουφα..Τωρα δεν το βρισκω και εγω..Ειχε κανονικα το εικονιδιο και εγραφε PES 2013 αλλα στην,υποτιθεται,εγκατασταση που του εκανα εγραφε οτι να'ναι..Βιαστηκα μολις το ειδα και απο την χαρα μου το κατεβασα..Μπορω καπως να ζητησω τα χρηματα μου πισω?

Edited by zxr

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ο ******** πηγα και αγορασα μια μουφα..Τωρα δεν το βρισκω και εγω..Ειχε κανονικα το εικονιδιο και εγραφε PES 2013 αλλα στην,υποτιθεται,εγκατασταση που του εκανα εγραφε οτι να'ναι..Βιαστηκα μολις το ειδα και απο την χαρα μου το κατεβασα..Μπορω καπως να ζητησω τα χρηματα μου πισω?

 

Τώρα σώθηκες... Τουλάχιστον να το είχες αντιληφθεί στο τέταρτο που δικαιούσαι επιστροφή. Αλλά φαίνονται αυτά βρε φίλε, καταρχάς σίγουρα δε θα έλεγε ως dev την Konami.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωραυτελευταίσ έχω κολλήσει με deadtrigger

και brother In arms.Μου αρέσουν τα παιχνίδια που εσύ βλεπεις μονο το οπλο

και τα χερια του ηρωα.(δεν ξερω πως αλλιως να το πω).ξερει κανενας

κανενα αλλου τετοιου στυλ game?Μόνο free καρτα δεν εχω

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωραυτελευταίσ έχω κολλήσει με deadtrigger

και brother In arms.Μου αρέσουν τα παιχνίδια που εσύ βλεπεις μονο το οπλο

και τα χερια του ηρωα.(δεν ξερω πως αλλιως να το πω).ξερει κανενας

κανενα αλλου τετοιου στυλ game?Μόνο free καρτα δεν εχω

 

Αυτου του είδους τα παιχνίδια λέγονται fps (first person shooter), αν το ψάξεις θα βρεις διάφορα. Εχει αρκετά καλά, αλλά επειδή είναι "μεγάλα" παιχνίδια είναι συνήθως επι πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Παιχνίδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...