Jump to content

[Android - προτάσεις] Παιχνίδια


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα με την πρόσφατα το dark Knight. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ πλήρεις. Περισσότερα απ 2 giga άχρηστα.

 

Και εγώ το παίζω αυτές τις μέρες, αλλά το βρίσκω αρκετά καλό με ωραία γραφικά και καλή δράση.

Επίσης, αν είσαι φαν της ταινίας είναι πολύ ενδιαφέρον γιατί η φωνή του Batman και πολλές εικόνες είναι βγαλμένες από την τελευταία ταινία.

Και σύνολο είναι κοντά 3gb.

Edited by kollatos
Διόρθωση Barman σε Batman..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλησπέρα παίδες,

 

εγκατέστησα το top eleven football manager αλλα όταν προσπαθω να μπω ενώ δείχνει στην αρχη το σλημα του κατασκευαστη στη συνεχεια δεν δείχνει τιποτα. μερικές φορες μονο κατάφερα να μπω και αν παιξω, αν εχω καταλαβει καλά υπάρχει ενα θεμα με το landscape που πρεπει να ειναι το κινητο ή κατι τετοιο θεμα.

 

εχει κανεις αλλος παρομοιο προβλημα και αν εχει βρει λυση;

 

ευχαριστώ

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το παίζω αυτές τις μέρες, αλλά το βρίσκω αρκετά καλό με ωραία γραφικά και καλή δράση.

Επίσης, αν είσαι φαν της ταινίας είναι πολύ ενδιαφέρον γιατί η φωνή του Batman και πολλές εικόνες είναι βγαλμένες από την τελευταία ταινία.

Και σύνολο είναι κοντά 3gb.

 

Δεν έχω πρόβλημα με την ταινία, μου αρέσει αρκετά και έχω δει όλες τις ταινίες ανάλογου περιεχομένου και λόγω παιδιών, το παιχνίδι όμως μου φάνηκε πολύ βαρετό. Βέβαια μπορώ να το περάσω πάλι οπότε θέλω. Το παρακολουθούσα αρκετό καιρό και όταν έπεσε η τιμή του το αγόρασα (appSales)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάθει την πλάκα μου με το Bard's Tale. Κατέβασα την HD έκδοση των 3,5GB(!) για το κινητό μου, LG Optimus 4X που διαθέτει Tegra3 επεξεργαστή και το παιχνίδι είναι απίστευτο. Βελτιστοποιημένο για Tegra3 όσο δεν πάει και με πολύ καλό χιούμορ, είναι αυτούσια μεταφορά της έκδοσης για υπολογιστές που ειχε κυκλοφορήσει πριν~7 χρόνια! Περιέχει κιόλας και την original τριλογία!

 

Το συστήνω ανεπιφύλακτα, καθως το εξίσου καλό, RTS αυτή τη φορά, και αυτό βελτιστοποιημένο για Tegra, το History Channel: Great Battles Medieval!

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε παιδιά, καλή χρονιά.

 

Έχω τοποθετήσει στο Google Play το πρώτο μου παιχνίδι για κινητά Android, το Spaceball. Είναι μια προσπάθεια αναβίωσης των παλαιών LCD games με εκείνους τους ωραίους ήχους μπρρρλλλίπ μπρρρλλλλίπ και διατίθεται δωρεάν

........

......

....

..

Edited by theodosisx
Το θέμα έχει μεταφερθεί στο My Forum -> Πλατφόρμες -> Android -> Ελληνικές εφαρμογές Android -> [Παιχνίδι] Spacebal
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα με την ταινία, μου αρέσει αρκετά και έχω δει όλες τις ταινίες ανάλογου περιεχομένου και λόγω παιδιών, το παιχνίδι όμως μου φάνηκε πολύ βαρετό. Βέβαια μπορώ να το περάσω πάλι οπότε θέλω. Το παρακολουθούσα αρκετό καιρό και όταν έπεσε η τιμή του το αγόρασα (appSales)

 

κι εγω το αγορασα με 25 λεπτα απο προσφορα οταν πρωτοβγηκε και το απεγκατεστησα πολυ γρηγορα. ωραια γραφικα, αλλα συμφωνω οτι ηταν πολυ βαρετο..

 

theodosisx congratz για την προσπαθεια, θα το δοκιμασω asap.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάθει την πλάκα μου με το Bard's Tale. Κατέβασα την HD έκδοση των 3,5GB(!) για το κινητό μου, LG Optimus 4X που διαθέτει Tegra3 επεξεργαστή και το παιχνίδι είναι απίστευτο. Βελτιστοποιημένο για Tegra3 όσο δεν πάει και με πολύ καλό χιούμορ, είναι αυτούσια μεταφορά της έκδοσης για υπολογιστές που ειχε κυκλοφορήσει πριν~7 χρόνια! Περιέχει κιόλας και την original τριλογία!

 

Ειναι το παιχνιδι που εχω κολλησει τελευταια κι εγω, ειμαι στις 5 ωρες παιχνιδιου και δεν το εχω βαρεθει καθολου. Ενω γενικως τα RPG τα επιλεγω διστακτικα,γιατι ειναι πολλες ωρες παιχνιδιου, και για να δεις αν αξιζει κιολας στην εξελιξη εχεις χασει αρκετο χρονο. Σε αυτο ομως δεν το μετανιωσα καθολου.

Κι εγω την εκδοση των 3,5gb κατεβασα, δεν ειχα προβλημα χωρου οποτε επελεξα αυτη,αν και με τα 1,7gb παλι μια χαρα γραφικα θα ειχε στην οθονη του S3. Εκανα και μια "χακια" στα λεφτα του Bard, για να ειμαι και πιο ανετος στην πορεια :D

 

Πολυ καλο ειναι και το Contre jour, συνδυαζει χαλαρη μουσικη και ωραια γραφικα.

Link to comment
Share on other sites

κανένα παιχνιδάκι σαν το "The Great Fusion" έχετε να μου προτείνετε;

τύπου "point and click" στυλ!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την εκδοση των 3,5gb κατεβασα, δεν ειχα προβλημα χωρου οποτε επελεξα αυτη,αν και με τα 1,7gb παλι μια χαρα γραφικα θα ειχε στην οθονη του S3. Εκανα και μια "χακια" στα λεφτα του Bard, για να ειμαι και πιο ανετος στην πορεια :D

 

Μπορείς να βοηθήσεις και εμάς με αυτή τη"χακιά"; Γιατι με το gamech δεν βγάζω άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βοηθήσεις και εμάς με αυτή τη"χακιά"; Γιατι με το gamech δεν βγάζω άκρη...

 

Με το Gamecih το καταφερα, ψαξε στο youtube για gamecih tutorial. Να στο πω με δυο λογια,και αν δυσκολευτεις στειλε pm. Το προγραμμα δουλευει παραλληλα με το παιχνιδι,ας πουμε οτι εχεις 1.500 silver(ή λεφτα/gold/coins, αναλογα το παιχνιδι). Ψαχνεις μεσω του gamecih το 1500 και σου βγαζει εναν μεγαλο αριθμο αρχειων. Συνεχιζεις να παιζεις χωρις να κλεισεις,και κανεις κατι να αλλαξει ο αριθμος,ή αγοραζεις κατι να πεσει, ή κερδιζεις να ανεβει, πχ 1520. Τωρα ψαχνεις ξανα το 1520,και σου βγαζει 3-4 αρχεια. Τα αλλαζεις οσο θες, πχ 99999. Συνηθως ειναι μονο δυο αρχεια (4 bytes), αλλα σε αυτο το παιχνιδι τα αλλαξα και τα 4. Δουλευει και σε αλλα παιχνιδια, dead trigger, need for speed most wanted κτλ.

Δεν νομιζω αυτο το μηνυμα να παραβαινει καποιον κανονα του φορουμ,γιατι απλα περιγραψα ενα "how to", και δεν ανεφερα τιποτα περι σπασμενες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Billy. Και εγώ κάτι παρόμοιο πήγα να κάνω αλλά όταν άλλαξα το ένα από τα 4 νούμερα που μου έβγαλε, κόλλησε το παιχνίδι! Κάποια παρόμοια προγράμματα με το gamecih, που λέγονται Game Guardian, Game Killer, τα έχεις ακούσει/δοκιμάσει καθόλου;
Link to comment
Share on other sites

Ναι σαφως, δουλευουν μονο με root.

 

@Feregorn εχεις την τελευταια εκδοση? Εχω δοκιμασει και το Game Guardian, στο GTA Vice city. Xρησιμοποιωντας το "fuzzy", και δουλεψε για unlimited money. Και αυτο δουλευει αλλα ειναι αναλογα το παιχνιδι. Σε καποια δουλευει μονο το ενα απο τα δυο, σε πολλα παιχνιδια παλι δεν δουλευει κανενα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τα παιχνιδια της gameloft gangstar miami ,west coast 9mm ειτε δεν παιζουν καθολου ,ειτε δεν ειναι full screen κ διακοπτονται .Αλλα ειναι σπασμενα αλλα πληρωμενα ....Τι μπορει να φταιει ???
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τα παιχνιδια της gameloft gangstar miami ,west coast 9mm ειτε δεν παιζουν καθολου ,ειτε δεν ειναι full screen κ διακοπτονται .Αλλα ειναι σπασμενα αλλα πληρωμενα ....Τι μπορει να φταιει ???

 

Για τα σπασμενα, καλυτερα ρωτα στο forum που τα κατεβασες.

Για τα επι πληρωμη στειλε email στην gameloft.

Βέβαια καλα ειναι να ρωτησεις και στο θεμα του κινητου σου, για τα επι πληρωμη (και δεν λες και ποιο κινητο εχεις)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μ εχω το ainol fire το tablet .Δυστυχως σε πολλα παιχνιδια ακομα κ πληρωμενα απο play εχω προβλημα . Το εχετε αντιμετωπισει ?? email στην gameloft θα γινει αν δεν το εχετε ξανακουσει το προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση εχω , αγορασα απο το site της Gameloft ενα παιχνιδι βάζοντας τον αριθμό του κινητού μου και όταν το εκανα εγκατάσταση στα permissions μου έλεγε κάτι για SMS και οτι μπορεί να χρεωθω .υπάρχει περιπτωση να μου κανει καμια περίεργη χρέωση ;
Link to comment
Share on other sites

φιλε μ εχω το ainol fire το tablet .Δυστυχως σε πολλα παιχνιδια ακομα κ πληρωμενα απο play εχω προβλημα .

 

 

Το οτι δεν παιζει σε full screen, θα εχει σχεση με το μεγεθος της οθονης σου, δες στα σχολια του παιχνιδιου στο play αν εχει αλλος προβλημα με tablet, η' στο νημα της συσκευης σου.

 

 

 

 

Παιδιά μια ερώτηση εχω , αγορασα απο το site της Gameloft ενα παιχνιδι βάζοντας τον αριθμό του κινητού μου και όταν το εκανα εγκατάσταση στα permissions μου έλεγε κάτι για SMS και οτι μπορεί να χρεωθω .υπάρχει περιπτωση να μου κανει καμια περίεργη χρέωση ;

 

Δεν θα συμβει αυτο, χωρις την αδεια σου. Προφανως θα σε ρωτηση πριν στειλη καποιο μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από nickobreak >

Εχω ενα θεματακι..!!!Κατεβασα ενα παιχνιδακι το hill climp racing πιο συγκεκριμενα το 1.5.1 νομιζω ...

εχω κινητο χ10μινι το οποιο δεν με αφηνε να κατεβασω το παιχνιδι απτο μαρκετ λογο του οτι δεν το υποστιριζε το κινητο μου...!!

Ετσι κατεβασα το .apk απο μια ιστοσελικα και το περασα απτον υπολογιστη στο κινητο ,μετα πηγα βρηκα το αρχειο στην sd και το εκανα εκγατασταση.!

Μεχρι εδω ολα καλα..!Μετα ομως πηγα να ανοιξω την εφαρμογη και μου ελεγε :your decive doesnt support openGLES2.0 !!!

Φυσιολογικα δεν το υποστηριζει..!μηπως υπρχει τροπος αντιμετωπισης του προβληματος...! το λεω γτ εχω δει κινητα που η οθονη τους ειναι μικρη σαν του χ10μινι αλλα το παιζουν,για αυτο το ψαχνω!!!Να θυμησω οτι εχω ανδροιδ 2.3.5 που το αναβαθμησα προχθες χαρη σε εσας..!!!

 

 

1. Να ενημερώσω ότι δεν χρειάζεται να απευθυνόμαστε σε περισσότερα του ενός θεμάτων με την ίδια απορία.

2. Για τα παιχνίδια συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=271527

3. Όσον αφορά το πρόβλημα σου δοκίμασε αυτό... https://play.google.com/st...ire.cf3d&hl=el

 

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΘΕΜΑΤΑΚΙ...ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ,ΣΤΟ ΑΝΔΡΟΙΔ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΤΟ Χ10ΜΙΝΙ ,ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ .APK ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΟ,ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΡΥΘΜΗΣΕΙς ΝΑ ΚΑΝΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΩΣΤΑ Ή ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ....!(ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΤΕ)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1099527 Σε αυτους λεει οτι λειτουργει ...!!!Μηπως μπορειτε να μου αναλυσετε το πως αν φυσικα εχετε ορεξη γτ ειμαι ασχετος σε τετοια θεματα...!!!

Ευχαριστω για την υπομονη σας..!!!χαχα

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

έχω σκαλώσει με το ski safari! πόσο είναι το ρεκόρ σας;

 

913,507 North Pole

 

μου φαίνεται η πιο εύκολη πίστα σε σχεση με άλλες βέβαια δεν έχω ξεκλειδώσει άλλες :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει πριν μήνες το Reckless racing 2 και πριν λίγες μέρες εξαφανίστηκε και από τις "εφαρμογές μου" στο μάρκετ αλλά και γενικότερα στην αναζήτηση του μάρκετ.

Συμβαίνει και σε σας? Ξέρει κανείς τι έγινε?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει πριν μήνες το Reckless racing 2 και πριν λίγες μέρες εξαφανίστηκε και από τις "εφαρμογές μου" στο μάρκετ αλλά και γενικότερα στην αναζήτηση του μάρκετ.

Συμβαίνει και σε σας? Ξέρει κανείς τι έγινε?

 

Μάλλον υπάρχει πρόβλημα με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Αυτό είναι το link του, και τώρα βγάζει error το play store, λογικά θα φτιαχτεί σύντομα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε ποιο φακελο μπορω να βρω τα save files του angry birds star wars ωστε να τα κανω backup χειροκινητα μονος μου καθε φορα οπως κανω του παινιδιου bad piggies(sdcard\android\data\com.rovio.badpiggies).

 

Υπαρχει κανενας τετοιος παρομοιος φακελος για το παιχνιδι angry birds star wars?

Αν ναι ποιος ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Παιχνίδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...