Jump to content

Δείξτε τη home screen / lock screen σας!


nikoskat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και έτσι θα πορευτώ μέρι τα χριστούγεννα τουλάχιστον.........

wall δικό μου, zooper widget PA με μικρή δική ου επέμβαση, εικονίδια Rock icon pack

Καλημέρα και καλές γιορτές σε όλους

Galaxy_S6_Edge_F8145341_D505.jpg

Θύμισε μου το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για να δείχνει το κινητό

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θύμισε μου το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για να δείχνει το κινητό

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Εγώ χρησιμοποιώ το screener και το appwrap.

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θύμισε μου το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για να δείχνει το κινητό

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Perfect Screenshot Ultra (PSS*U). δεν έχει όμως το S7 και βολεύομαι με το S6....

για την απλή screenshot χρησιμοποιώ το ίδιο το κινητό.....

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Μια και είμαστε σε Χριστουγεννιάτικο mood.

Καλές γιορτές με υγεία. 2ae11c22a2747a28225e7862217354b2.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να μου δώσεις την φωτο?

Σε ευχαριστώ

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κάρβουνο :) για δώσε wallpaper και τις υπόλοιπες λεπτομέρειες
Λοιπόν έχουμε και λέμε! Nova launcher prime με greed 8x6!

Τα εικονίδια είναι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.natewren.flightlite

 

Και το wallpaper είναι από ZEDGE https://ibb.co/nugnZm

5bfdf4af7854e996abc94b44c1e78f33.jpg

 

Επίσης χρησιμοποιώ σήμερα και αυτό το wallpaper. Οι ρυθμίσεις είναι οι ίδιες.

91386c53dc120a7ddf6fea88e6c99c56.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφες οθόνες παιδιά. Εγώ θέλοντας πάντα ένα καθαρό professional look που να αναδεικνύει παράλληλα την amoled οθόνη, έφτιαξα το παρακάτω από συνδυασμό 2 wallpapers. Στο μπλε gradient έθεσα 16bits channel αντί για 8 ώστε να μη δημιουργούνται οι γνωστές γραμμές των gradients. Από τον κοινωνικό μου περίγυρο έχω πάρει πρώτη φορά τόσα πολλά θετικά σχόλια και χάρηκα για αυτό.

Click για full size :

Screenshot_20171224_170438.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφες οθόνες παιδιά. Εγώ θέλοντας πάντα ένα καθαρό professional look που να αναδεικνύει παράλληλα την amoled οθόνη, έφτιαξα το παρακάτω από συνδυασμό 2 wallpapers. Στο μπλε gradient έθεσα 16bits channel αντί για 8 ώστε να μη δημιουργούνται οι γνωστές γραμμές των gradients. Από τον κοινωνικό μου περίγυρο έχω πάρει πρώτη φορά τόσα πολλά θετικά σχόλια και χάρηκα για αυτό.

Click για full size :

Screenshot_20171224_170438.png

 

Ολα o.k. αλλά βάλε και μόνη της την photo.....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελειο!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελειο!!!

 

Eυχαριστώ φίλε μου. Αν το χρησιμοποιήσεις, θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις καθαρά λευκά ή μπλε μαύρα εικονίδια (με τίποτα πολύχρωμα) και τα widgets σου να είναι διάφανα πίσω ώστε να μην κρύβουν το μπλε gradient. :)

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Πολύ όμορφες οθόνες παιδιά. Εγώ θέλοντας πάντα ένα καθαρό professional look που να αναδεικνύει παράλληλα την amoled οθόνη, έφτιαξα το παρακάτω από συνδυασμό 2 wallpapers. Στο μπλε gradient έθεσα 16bits channel αντί για 8 ώστε να μη δημιουργούνται οι γνωστές γραμμές των gradients. Από τον κοινωνικό μου περίγυρο έχω πάρει πρώτη φορά τόσα πολλά θετικά σχόλια και χάρηκα για αυτό.

Click για full size :

Screenshot_20171224_170438.png

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Φίλε μου πως κατάφερες να έχεις αυτές τις λέξεις αντί για εικονίδια? Φανταστικός συνδυασμός με το background που χρησιμοποιείς

Link to comment
Share on other sites

https://www.reddit.com/r/Amoledbackgrounds/top/?sort=top&t=all

 

Δειτε και εδω για amoled backgrounds. Προσωπικα εχω 1 χρονο με αυτο με τα τρενα (7ο νομιζω στη λιστα)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Φίλε μου πως κατάφερες να έχεις αυτές τις λέξεις αντί για εικονίδια? Φανταστικός συνδυασμός με το background που χρησιμοποιείς

 

Χρόνια πολλά φίλε μου. Τα εικονίδια τα έχω φτιάξει εγώ και μέσω Nova launcher έχω αντικαταστήσει τα default. Είναι διάφανα 128Χ128 png με 52pt γραμματοσειρά όπου γράφω κάθε φορά τη λέξη που θέλω. Aν έχεις photoshop μπορείς να τα φτιάξεις πάρα πολύ εύκολα ( σου δίνω το psd αν θες, γράφεις όποια λέξη θες μέσα, το αποθηκεύεις ως png και μέσω nova αντικαθιστάς το ανάλογο εικονίδιο).

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφες οθόνες παιδιά. Εγώ θέλοντας πάντα ένα καθαρό professional look που να αναδεικνύει παράλληλα την amoled οθόνη, έφτιαξα το παρακάτω από συνδυασμό 2 wallpapers. Στο μπλε gradient έθεσα 16bits channel αντί για 8 ώστε να μη δημιουργούνται οι γνωστές γραμμές των gradients. Από τον κοινωνικό μου περίγυρο έχω πάρει πρώτη φορά τόσα πολλά θετικά σχόλια και χάρηκα για αυτό.

Click για full size :

Screenshot_20171224_170438.png

 

Ωραια δουλεια ,πιστευω αν δεν ηταν τοσο φωτεινο καθετα στην μεση θα ειχες καλυτερο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Ωραια δουλεια ,πιστευω αν δεν ηταν τοσο φωτεινο καθετα στην μεση θα ειχες καλυτερο αποτελεσμα

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Στη μέση είναι έτσι για να δημιουργεί την αίσθηση της ακτίνας φωτός. :) Δεν ξέρω αν το βλέπεις σε amoled ή lcd οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά φίλε μου. Τα εικονίδια τα έχω φτιάξει εγώ και μέσω Nova launcher έχω αντικαταστήσει τα default. Είναι διάφανα 128Χ128 png με 52pt γραμματοσειρά όπου γράφω κάθε φορά τη λέξη που θέλω. Aν έχεις photoshop μπορείς να τα φτιάξεις πάρα πολύ εύκολα ( σου δίνω το psd αν θες, γράφεις όποια λέξη θες μέσα, το αποθηκεύεις ως png και μέσω nova αντικαθιστάς το ανάλογο εικονίδιο).

 

 

Εάν σου είναι εύκολο στείλε μου φίλε σε πμ να ασχοληθώ και εγώ σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

https://www.reddit.com/r/Amoledbackgrounds/top/?sort=top&t=all

 

Δειτε και εδω για amoled backgrounds. Προσωπικα εχω 1 χρονο με αυτο με τα τρενα (7ο νομιζω στη λιστα)

 

Απίστευτο sub - ευχαριστώ! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πως κατάφερες να έχεις αυτές τις λέξεις αντί για εικονίδια? Φανταστικός συνδυασμός με το background που χρησιμοποιείς

 

να ξέρεις πάντως υπάρχει και η εφαρμογή TextIconCreater Icon Pack που ου κάνει παρόμοια δουλειά χωρίς να μπλεχτείς με photoshop....

Galaxy_S6_Edge_566_B9_C4866_F9.jpg

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Εάν σου είναι εύκολο στείλε μου φίλε σε πμ να ασχοληθώ και εγώ σε ευχαριστώ πολύ

 

Βάζω εδώ το link να κατεβάσεις το psd (πολύ μικρό αρχείο).

https://we.tl/7paeducLjc

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Δείξτε τη home screen / lock screen σας!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...