Jump to content

Δείξτε τη home screen / lock screen σας!


nikoskat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλα καταπληκτικο, μηπως μπορεις να μας στειλεις το wallpaper και επισης ποιο widget χρησιμοποιεις για τον καιρο πανω πανω?

 

Αν γινεται, γραψε ολα τα widget ποια ειναι!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδες επειδη θα παρω κινητο android θελω να μου πειτε πως προσαρμοζω την αρχικη οθονη με ωραια ρολογια και τετοια και απο πανω στην μπαρα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

απλα καταπληκτικο, μηπως μπορεις να μας στειλεις το wallpaper και επισης ποιο widget χρησιμοποιεις για τον καιρο πανω πανω?

οριστε το wall αλλα προσεξτε, αν το βαλετε απλα απο τις ρυθμισεις του κινητου μαλλον θα ξενερωσετε :p

κατεβαστε το wallpaper set and save και βαλτε το.

http://img266.imageshack.us/img266/1130/threefifthbyivanandreev.jpg

Αν γινεται, γραψε ολα τα widget ποια ειναι!

τα widgets ειναι beautiful widgets

sms unread count modded https://www.dropbox.com/s/w5fdi8zxz6qj86f/Apps/SMS%20Unread%20Count/SMSUnread-Balloon-Mod.apk

traffic counter extended

system info widget

picture frame

battery left

Link to comment
Share on other sites

οριστε το wall αλλα προσεξτε, αν το βαλετε απλα απο τις ρυθμισεις του κινητου μαλλον θα ξενερωσετε :p

κατεβαστε το wallpaper set and save και βαλτε το.

http://img266.imageshack.us/img266/1130/threefifthbyivanandreev.jpg

 

τα widgets ειναι beautiful widgets

sms unread count modded https://www.dropbox.com/s/w5fdi8zxz6qj86f/Apps/SMS%20Unread%20Count/SMSUnread-Balloon-Mod.apk

traffic counter extended

system info widget

picture frame

battery left

 

προσπαθησα με το beautiful widgets να βαλω το forecast οπως το εχεις αλλα δεν τα καταφερα μπορεις να μου πεις πως το εχεισ κανει και σου βγαζει για ολες τις μερες? σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://img191.imageshack.us/img191/4662/devicejp.png

 

SiMi Clock

Extended Controls

Icons : Flycons using Desktop Visualizer

Battstatt

Wallpaper

Edited by theo_s27
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα με το beautiful widgets να βαλω το forecast οπως το εχεις αλλα δεν τα καταφερα μπορεις να μου πεις πως το εχεισ κανει και σου βγαζει για ολες τις μερες? σε ευχαριστω

Το 4x1 widget ειναι, κοιταξε μηπως εχεις επιλεξει κατι στις ρυθμισεις ή μηπως εχεις παλια εκδοση. Δεν εκανα κατι παντως.

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και η δική μου Home screen....

 

O καιρός είναι από Beautiful widgets , στη μέση Banner, από κάτω Daily Quotes 4 U. Χρησιμοποιώ τον Launcher Pro plus με custom icons...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και η δική μου Home screen....

 

O καιρός είναι από Beautiful widgets , στη μέση Banner, από κάτω Daily Quotes 4 U. Χρησιμοποιώ τον Launcher Pro plus με custom icons...

 

clue της υπόθεσης ο Mark Twain!

 

μπράβο vassaki πολύ όμορφο setup. :)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειναι τελειο μηπως μπορεις να μου στειλεις το wallpaper που ειναι σαν βροχη?

Βασικά θέλω να ρωτήσω πως μπορείς να βάλεις την μπάρα κάτω κάτω με τις επαφές τα μηνύματα,το μάρκετ και το web,γιατί στο δικό μου το έχω με συντομεύσεις μόνο.Επίσης κατέβασα την εφαρμογή OneSeven αλλά μου δείχνει μόνο την ημέρα της βδομάδας χωρίς την ώρα από πάνω,χρειάζομαι άλλη εφαρμογή για την ώρα?.Αυτό ήθελα και sorry αν είναι χαζές οι ερωτήσεις μου:O

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλω να ρωτήσω πως μπορείς να βάλεις την μπάρα κάτω κάτω με τις επαφές τα μηνύματα,το μάρκετ και το web,γιατί στο δικό μου το έχω με συντομεύσεις μόνο.Επίσης κατέβασα την εφαρμογή OneSeven αλλά μου δείχνει μόνο την ημέρα της βδομάδας χωρίς την ώρα από πάνω,χρειάζομαι άλλη εφαρμογή για την ώρα?.Αυτό ήθελα και sorry αν είναι χαζές οι ερωτήσεις μου:O

 

αυτο μπορεις να το κανεις με το launcher pro

Link to comment
Share on other sites

αυτο μπορεις να το κανεις με το launcher pro

Σε ευχαριστώ πολύ,αλλά για ένα περίεργο τρόπο δεν μου ανοίγει η εφαρμογή για να κάνω τις ρυθμίσεις(δεν υπάρχει καν εικονίδιο της εφαρμογής στο μενού) μόνο μέσα από την εφαρμογή home swicher μπορώ να επιλέξω το launcher pro ως default home :cry: Για την ώρα και την ημερομηνία στην home screen του pHuNkY ξέρουμε το widget?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ,αλλά για ένα περίεργο τρόπο δεν μου ανοίγει η εφαρμογή για να κάνω τις ρυθμίσεις(δεν υπάρχει καν εικονίδιο της εφαρμογής στο μενού) μόνο μέσα από την εφαρμογή home swicher μπορώ να επιλέξω το launcher pro ως default home :cry: Για την ώρα και την ημερομηνία στην home screen του pHuNkY ξέρουμε το widget?

 

Ακριβως αυτο θα επιλεξεις. Με το μεσαιο πληκτρο θα τον βαλεις σαν Default Launcher. Και αφου πλεον θα ειναι στην οθονη σου ο LaucherPro, θα πατησεις το κουμπι του μενου και θα επιλεξεις Preferences. Εκει ειναι ολες οι ρυθμισεις για τον LaucherPro.

Τα εικονιδια κατω με παρατεταμενο πατημα σου βγαζει επιλογες για να αλλαξεις τη συντομευση σε οτι θελεις, να αλλαξεις εικονιδιο κλπ.

 

Επίσης κατέβασα την εφαρμογή OneSeven αλλά μου δείχνει μόνο την ημέρα της βδομάδας χωρίς την ώρα από πάνω,χρειάζομαι άλλη εφαρμογή για την ώρα?

 

Το ρολοι ειναι διαφορετικη εφαρμογη απο την ημερα. Ειναι το tajm

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα και την ημερομηνία στην home screen του pHuNkY ξέρουμε το widget?

Το ρολοι ειναι διαφορετικη εφαρμογη απο την ημερα. Ειναι το tajm

 

Το Widget που χρησιμοποιεί ο pHuNkY ειναι το Clockr Evolution αλλά δεν είναι free.Υπάρχει και το απλό Clockr,αλλά δείχνει μόνο την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Το Widget που χρησιμοποιεί ο pHuNkY ειναι το Clockr Evolution αλλά δεν είναι free.Υπάρχει και το απλό Clockr,αλλά δείχνει μόνο την ώρα.

 

Ακριβως αυτο θα επιλεξεις. Με το μεσαιο πληκτρο θα τον βαλεις σαν Default Launcher. Και αφου πλεον θα ειναι στην οθονη σου ο LaucherPro, θα πατησεις το κουμπι του μενου και θα επιλεξεις Preferences. Εκει ειναι ολες οι ρυθμισεις για τον LaucherPro.

Τα εικονιδια κατω με παρατεταμενο πατημα σου βγαζει επιλογες για να αλλαξεις τη συντομευση σε οτι θελεις, να αλλαξεις εικονιδιο κλπ.

 

 

 

Το ρολοι ειναι διαφορετικη εφαρμογη απο την ημερα. Ειναι το tajm

Πραγματικά ευχαριστώ,πολύ καλές εφαρμογές!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και η δική μου Home screen....

 

O καιρός είναι από Beautiful widgets , στη μέση Banner, από κάτω Daily Quotes 4 U. Χρησιμοποιώ τον Launcher Pro plus με custom icons...

 

Από που κατεβάζω τα animations για τον καιρό???

Edited by amoramor
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω εφαρμογη για το ρολοι οπως το htc sense με καιρο που να του μοιαζει, που μπορω να βρω και ποια προτεινεται? Αν μπορει καποιος φιλος εστω και με pm να με κατατοπισει παρακαλω πολυ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω εφαρμογη για το ρολοι οπως το htc sense με καιρο που να του μοιαζει, που μπορω να βρω και ποια προτεινεται? Αν μπορει καποιος φιλος εστω και με pm να με κατατοπισει παρακαλω πολυ....

 

http://tinyurl.com/2f7ewnw

Και beautiful widgets για κάτι παρόμοιο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω εφαρμογη για το ρολοι οπως το htc sense με καιρο που να του μοιαζει, που μπορω να βρω και ποια προτεινεται? Αν μπορει καποιος φιλος εστω και με pm να με κατατοπισει παρακαλω πολυ....

ψαξε στο google για το fancy widget :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι μέρος του beautiful widget.

 

Δεν μου τα κατεβάζει η εφαρμογή όταν συνδέομαι στο ίντερνετ...

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι από το θεμα elegant steel που μου είχε προτείνει ο nikoskat.

Έψαξα πολυ για να βρω ελληνικα που να δείχνουν όμορφα και να παίζουν καλά στο τηλ μου. Αν τα θέλετε αύριο που θα είμαι στο laptop να σας τα ανεβάσω τα .ttf αν είναι αυτό δυνατόν. Είναι έτοιμα droidsans και droidsans-bold πακετο. Και το fontchanger λειτούργησε άψογα. Δίνει ο dev οδηγίες στην official page του. Μπορούν να αλλάξουν φυσικά αλλά εγώ αυτά ήθελα και δε βλεπω να τα αλλάζω.

 

Comfortaa τελικα λεγονται παιδια.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=759990

 

Στο 2ο συννημενο αρχειο στο τελος του πρωτου post (ES_IconsAltFont.zip) υπαρχουν μεσα μαζι με κατι εικονιδια.

δωσε μας ενα οδηγο αλλαγης fonts αν γινεται

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δωσε μας ενα οδηγο αλλαγης fonts αν γινεται

thanks

 

Κοιταξε εγω προσπαθησα με το TypeFresh αλλα δεν τα καταφερα. Δεν επαιρνε την αλλαγη με τιποτα.

Ετσι δοκιμασα με το FontChanger. Πρεπει βασικα να εισαι root και να μπορεις να "βλεπεις" της επι πληρωμη εφαρμογες στο market (και να μπορεις να αγορασεις φυσικα) για να κατεβασεις το FontChanger (δεν το εχω βρει πουθενα αλλου).

 

Εγω σου προτεινω να κανεις πρωτα και ενα back up τα fonts του τηλεφωνου. Εγω π.χ. τα εχω κρατησει στο laptop σαν .ttf αρχεια αν θελω καποια στιγμή να τα περασω... (που δε νομιζω..!!)

 

Το FontChanger απο μονο του δεν εχει μεσα fonts. Πρεπει να βρεις εσυ αυτα που σου αρεσουν για να τα περασεις μεσα. Εγω περασα τα Comfortaa (Στο 2ο συννημενο αρχειο στο τελος του πρωτου post (ES_IconsAltFont.zip) υπαρχουν μεσα μαζι με κατι εικονιδια).

 

Το πιο σημαντικο φυσικα ειναι η γραμματοσειρα που θα διαλεξεις να υποστηριζει ελληνικους χαρακτηρες. Πρεπει να ειναι σε .ttf μορφη και να υπαρχουν και τα δυο αρχεια (regular και bold).

 

Αφου λοιπον εχεις βρει τα fonts που σου αρεσουν (δεν ειναι απαραιτητο να περασεις μονο μια γραμματοσειρα, μπορεις να περασεις οσες θελεις αρκει να πληρουν τα κριτηρια) πρεπει να τα περασεις στην sd σου. Για να τα "δει" το FontChanger θα πρεπει να δημιουργησεις εναν φακελο .fontchanger (προσοχη στην τελεία μπροστα) μεσα στην sd και να τα βαλεις μεσα. Ετσι το αποτελεσμα μεσα στην sd θα ειναι /sdcard/.fontchanger/.

 

http://dl.dropbox.com/u/13319324/snap20101123_10072100.png

 

 

Ανοιγεις το FontChanger πατας refresh και ανοιγουν τα fonts που περασες μέσα στο φάκελο.

 

http://dl.dropbox.com/u/13319324/snap20101123_100655.png

 

 

Πατας επανω στα fonts, επιλεγεις apply, σου ζηταει reboot, το κανεις και εισαι ετοιμος.

 

 

Συνοπτικα :

 

1. Κατεβαζεις το FontChanger

2. Δημιουργεις ενα φακελο .fontchanger μεσα στην sd σου και βαζεις μεσα τα fonts που θελεις.

3. Ανοιγεις το FontChanger, πατας Refresh και εμφανιζονται τα fonts που περασες στην καρτα.

4. Επιλεγεις αυτο που θελεις και πατας Apply.

5. Κάνεις Reboot και τα καινουρια σου fonts ειναι πλεον εκει..!!

 

:!: Σημ. Αυτός ο οδηγός είναι ενδεικτικός των βημάτων που ακολούθησα εγώ και συμφωνα με την επίσημη σελίδα του Developer του FontCanger

 

:!: Για οποιοδηποτε προβλημα προκυψει δεν ευθυνομαι... :ooch: :music: :X

 

:!: Τσέκαρε και τις υποστηριζόμενες συσκευες συμφωνα με τον Developer.

 

Ελπίζω να βοήθησα...

 

Καλή Επιτυχία

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε ανάλογα με το κέλυφος που χρησιμοποιούμε (Sense, LauncherPro, ADW…) να χρησιμοποιείτε και διαφορετικό wallpaper?
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Δείξτε τη home screen / lock screen σας!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...