Jump to content

Pop server gia vodafone mail?


wtbx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

Αρχικό Μήνυμα από wtbx

kserei kaneis ean iparxei pop server gia to "@vodafone.gr" mail wste na tsekarw to mail mou apo email client kai oxi apo web?

 

Euxaristw!

 

Distihos den ehei.afto einai xeftila dioti i ipiresia leitourgei ena hrono kai den ehoun kanei apolitos tipota gia afto to thema :mad:

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από dimangelid

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

Αρχικό Μήνυμα από wtbx

kserei kaneis ean iparxei pop server gia to "@vodafone.gr" mail wste na tsekarw to mail mou apo email client kai oxi apo web?

 

Euxaristw!

 

Distihos den ehei.afto einai xeftila dioti i ipiresia leitourgei ena hrono kai den ehoun kanei apolitos tipota gia afto to thema :mad:

 

Akrivws.Shmantikotath elleipsh!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid (27 Φεβ. 2004 , 18:56)

 

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

 

 

Distihos den ehei.afto einai xeftila dioti i ipiresia leitourgei ena hrono kai den ehoun kanei apolitos tipota gia afto to thema :mad:

 

 

Και οχι μονο για αυτο το θεμα... :whistle: :angry:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές νιώθω ότι έστησαν 10 κεραίες, έβαλαν και τα sms και από εκεί και πέρα κάθονται και περιμένουν μόνο με καμιά προσφορά του κώλου (sms party) να ταράξουν λίγο τα νερά του βάλτου των 3 εταιρειών κινητής.

 

Κανείς μα κανείς δεν φαίnεται να σκέφτεται νέες υπηρεσίες να προσφέρει στους πελάτες. Λες και το μοναδικό που μας ενδιαφέρει είναι να μάθουμε τα αποτελέσματα του στοιχήματος και τα ωροσκόπια με sms.

ΤΕΛΜΑ!

 

Ακόμα και οι λιγοστές (και ευνουχισμένες) υπηρεσίες που προσφέρουν είναι για τα μπάζα.

Για να μην μιλήσουμε και το customer support.

Εγώ εδώ και 1 μήνα έχω πρόβλημα με το netoffice (οι συντμησεις για email addresses μια δουλευουν μια δε δουλευουν)

H απάντηση της vodafone σε email μου ήταν : Πάρε τηλέφωνο στο χχχχ (με χρέωση) να κοιτάξουν το πρόβλημά σας. :mad:

Mα ποιος μαλέας σκέφτεται έτσι? Να χρεώνεις για customer support !!!? Αναρωτιέμαι, έτσι λειτουργεί η V αλλού? Έτσι δουλεύει η Voicestream/USA?

 

Άσε που μετά και οι πελάτες θα σκέφτονται ότι επίτηδες χαλάνε ή δεν δουλεύουν οι υπηρεσίες, επίτηδες σε έχει αναμονή 10 λεπτά, έτσι για να σου πάρει τα λεφτά.

 

Γιατί να μην μπορώ να στέλνω με τον pop/email server μου (ας πούμε τον freemail) email , Που το κινητό μου υποστηρίζει ? (δεν ξέρω τι είδους φίλτρο έχουν βάλει και δεν περνάει) και επιπλέον δεν έχει και η voda το δικό της το καταραμένο pop/smtp και καλά, άσε το Pop ... το smtp όμως έπρεπε να ήταν έτοιμα.... :(

 

Μόνο να ανεβάσουν το κόστος του sms προς το εξωτερικό ξέρουν.

Kαι να χρεώνουν 2-5ευρώ τις πίπες που πουλάει το vodafone live. που κάποιος που ξέρει.... παέι emule /web Και κατεβάζει πολλαπλάσια.

 

ΘΕΛΟΥΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

Γιατί δεν το καταλαβαίνουν?

 

Επίσης, ας μου εξηγήσειςκάποιος γιατί δεν υπάρχουν πακέτα σαν τα v180 v120 κτλ κτλ που να έχουν βάση τα sms και όχι το χρόνο ομιλίας? Να είναι v2000 (2000 sms to μήνα) ? Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το έχει κάνει καμιά εταιρία μέχρι τώρα. Λες και δεν θέλουν συμβόλαια. και φαντάζεστε όλοι πόσα συμβόλαια θα εκλεινε η πρώτη που θα έβγαζε τέτοιο προϊόν στην αγορά. Η ΤΙΜ έβγαλε κάτι τώρα αλλα σιγά τα δωρεαν sms που δίνει.

 

Αν μας αντιμετωπίσουν ως νοήμοντες καταναλωτές και με σεβασμό

ξέρουν ότι θα τους τα δώσουμε τα φράγκα και με ευχαρίστηση.

Επιπλέον και σημαντικότερο, θα τους διαφημίσουμε στους φίλους και

στους γνωστούς. Και θα έχουν και μια σταθερή πελατειακή βάση που δεν

θα σκέφτεται εύκολα να αλλάξει εταιρεία.

 

Τα πράγματα είναι απλά,

they just need to get the cum out of their ears.

 

J

~j77
Link to comment
Share on other sites

σωστός ο φίλος j77!!! Αν σκέφτονταν έτσι οι εταιρίες στην Ελλάδα είμαι σίγουρος πως δεν θα είχαμε επίσης κοντά στους 11000000 συνδρομητές!!! Πιο πάνω από τους ήδγ πάρχοντες Έλληνες δηλαδή!!Τέλος, πιστεύω πως τα κέρδη των εταιριών θα ήταν ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑ!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος j77 (29 Φεβ. 2004 , 13:01)

 

Μερικές φορές νιώθω ότι έστησαν 10 κεραίες, έβαλαν και τα sms και από εκεί και πέρα κάθονται και περιμένουν μόνο με καμιά προσφορά του κώλου (sms party) να ταράξουν λίγο τα νερά του βάλτου των 3 εταιρειών κινητής.

 

Κανείς μα κανείς δεν φαίnεται να σκέφτεται νέες υπηρεσίες να προσφέρει στους πελάτες. Λες και το μοναδικό που μας ενδιαφέρει είναι να μάθουμε τα αποτελέσματα του στοιχήματος και τα ωροσκόπια με sms.

ΤΕΛΜΑ!

 

Ακόμα και οι λιγοστές (και ευνουχισμένες) υπηρεσίες που προσφέρουν είναι για τα μπάζα.

Για να μην μιλήσουμε και το customer support.

Εγώ εδώ και 1 μήνα έχω πρόβλημα με το netoffice (οι συντμησεις για email addresses μια δουλευουν μια δε δουλευουν)

H απάντηση της vodafone σε email μου ήταν : Πάρε τηλέφωνο στο χχχχ (με χρέωση) να κοιτάξουν το πρόβλημά σας. :mad:

Mα ποιος μαλέας σκέφτεται έτσι? Να χρεώνεις για customer support !!!? Αναρωτιέμαι, έτσι λειτουργεί η V αλλού? Έτσι δουλεύει η Voicestream/USA?

 

Άσε που μετά και οι πελάτες θα σκέφτονται ότι επίτηδες χαλάνε ή δεν δουλεύουν οι υπηρεσίες, επίτηδες σε έχει αναμονή 10 λεπτά, έτσι για να σου πάρει τα λεφτά.

 

Γιατί να μην μπορώ να στέλνω με τον pop/email server μου (ας πούμε τον freemail) email , Που το κινητό μου υποστηρίζει ? (δεν ξέρω τι είδους φίλτρο έχουν βάλει και δεν περνάει) και επιπλέον δεν έχει και η voda το δικό της το καταραμένο pop/smtp και καλά, άσε το Pop ... το smtp όμως έπρεπε να ήταν έτοιμα.... :(

 

Μόνο να ανεβάσουν το κόστος του sms προς το εξωτερικό ξέρουν.

Kαι να χρεώνουν 2-5ευρώ τις πίπες που πουλάει το vodafone live. που κάποιος που ξέρει.... παέι emule /web Και κατεβάζει πολλαπλάσια.

 

ΘΕΛΟΥΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

Γιατί δεν το καταλαβαίνουν?

 

Επίσης, ας μου εξηγήσειςκάποιος γιατί δεν υπάρχουν πακέτα σαν τα v180 v120 κτλ κτλ που να έχουν βάση τα sms και όχι το χρόνο ομιλίας? Να είναι v2000 (2000 sms to μήνα) ? Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το έχει κάνει καμιά εταιρία μέχρι τώρα. Λες και δεν θέλουν συμβόλαια. και φαντάζεστε όλοι πόσα συμβόλαια θα εκλεινε η πρώτη που θα έβγαζε τέτοιο προϊόν στην αγορά. Η ΤΙΜ έβγαλε κάτι τώρα αλλα σιγά τα δωρεαν sms που δίνει.

 

Αν μας αντιμετωπίσουν ως νοήμοντες καταναλωτές και με σεβασμό

ξέρουν ότι θα τους τα δώσουμε τα φράγκα και με ευχαρίστηση.

Επιπλέον και σημαντικότερο, θα τους διαφημίσουμε στους φίλους και

στους γνωστούς. Και θα έχουν και μια σταθερή πελατειακή βάση που δεν

θα σκέφτεται εύκολα να αλλάξει εταιρεία.

 

Τα πράγματα είναι απλά,

they just need to get the cum out of their ears.

 

J

 

 

 

1)Ειτε εγω ειτε εσυ δεν ξερεις να διαβαζει. Βλεπω στο site οτι ολοι οι αριθμοι εξυπηρετησης ειναι δωρεαν.

 

2)Καποιος απο ολους εσας που φωναζεται για την ΔΩΡΕΑΝ υπηρεσια του vodafone mail , ας μου δειξει που και ποτε η Vodafone υποσχεθηκε pop3 access?

Αν δεν κανω λαθος η Vodafone παρεχει υπηρεσιες τηλεπικοινωνιων και οχι email. Αν θελεται να ζητησετε pop3 access για μια ΔΩΡΕΑΝ υπηρεσια ζητηστε το με ευγενικο τροπο και οχι με τσαμπουκα.

 

3)Υπαρχει πακετο με 150 sms.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εδώ όλοι γράφουμε καλή τη πίστη, δεν μου άρεσε ούτε το απαξιωτικό σου ύφος, αλλά ούτε και το επιθετικό (κατ' εμέ) ποστ. :mad:

 

Ας περάσουμε στην ανταπάντηση:

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TakeOverNet (29 Φεβ. 2004 , 17:30)

 

1)Ειτε εγω ειτε εσυ δεν ξερεις να διαβαζει. Βλεπω στο site οτι ολοι οι αριθμοι εξυπηρετησης ειναι δωρεαν.

 

Η απάντηση που μου έστειλε το Customer support :

 

"σε απάντηση του τελευταίου e-mail σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι

μπορείτε να καλέσετε από το κινητό σας στο 1397(με χρέωση) ή από σταθερό

6944 40 1397 το τμήμα Vodafone Internet Services για να ελέγχξουν εκ νέου ότι άλλο είναι

απαραίτητο

για την σωστή λειτουργία της υπηρεσίας NetOffice."

 

Λοιπόν, μάλλον είχα δίκιο , Ε ? Είναι με χρέωση. :!:

 

Σημείωση: το "ότι άλλο είναι απαραίτητο" ήταν κακή διατύπωση γιατί ουσιαστικά δεν είχε γίνει τίποτα άλλο. Το παραπάνω email είναι η πρώτη απάντηση στο πρώτο μου email.

 

2)Καποιος απο ολους εσας που φωναζεται για την ΔΩΡΕΑΝ υπηρεσια του vodafone mail , ας μου δειξει που και ποτε η Vodafone υποσχεθηκε pop3 access?

Αν δεν κανω λαθος η Vodafone παρεχει υπηρεσιες τηλεπικοινωνιων και οχι email. Αν θελεται να ζητησετε pop3 access για μια ΔΩΡΕΑΝ υπηρεσια ζητηστε το με ευγενικο τροπο και οχι με τσαμπουκα.

 

Εσύ δείχνεις σημάδια τσαμπουκά.

Εγώ το μόνο που είπα είναι ότι θέλω επιτέλους από την vodafone και τις άλλες εταιρείες να αρχίσουν να παρέχουν υπηρεσίες. Υπηρεσίες για άτομα που θέλουν σοβαρά να χρησιμοποιούν το κινητό τους. Υπηρεσίες που θα τους φέρουν και περισσότερα κέρδη πέρα από τα πάγια πλέον έσοδα από κλήσεις και μηνύματα.

 

Μάλλον δεν πρόσεξες τι διάβασες....

Κανείς δεν ζήτησε την υπηρεσία δωρεάν

Εγώ συγκεκριμένα γράφω " Θέλουμε υπηρεσίες" (δεν γράφω θέλουμε υπηρεσίες δωρεάν)

 

Άλλωστε για να συνδεθεί στον SMTP/POP θα γίνει μέσω internet και άρα θα χρεωθείς κανονικότατα.

 

 

3)Υπαρχει πακετο με 150 sms.

 

Ναι, τρομερό! (σαρκαστικό σχόλιο). Μιλάμε για γκάμα πακέτων. Κάποιος που θα πληρώσει ΣΥΝΔΡΟΜΗ για SMS θα θέλει ΠΟΛΛΑ sms και όχι 150 (δηλαδη 5 sms την ημέρα). Είναι σαν τα τρομερά πακέτα των 10 λεπτών που με τις min χρεώσεις των 30" τα 10 λεπτά σου έρχονται πιο ακριβά από το να μην είχες καθόλου χρόνο. Να το πω αλλιώς: Δώρο άδωρον .

 

J

 

ΥΓ : Καλό θα ήταν όταν κάνεις quote να μαζεύεις και λίγο αυτά που έγραψε ο άλλος. Έκανες αντιγραφή ΟΛΟ το δικό μου post για να γράψεις πέντε γραμμές. Είναι κουραστικό και αντιπαραγωγικό.

~j77
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλουσα τα σχολια να γινονται σε πιο ηπιους τονους και απο τους 2 ωστε να μην κλειδωθει. Ευχαριστω :)

 

PS.

 

1. Το προγραμμα SMS 150 ηταν απο τα πιο αποτυχημενα προγραμματα (δεν μιλαω ως προς τον αριθμο των συνδρομητων που το διαλεξαν), διοτι απλα συμφερει απο πολυ λιγο, εως ελαχιστα.

 

2. Το 1397 αν θυμαμαι καλα πλεον ειναι δωρεαν. Ποτε σου εστειλαν αυτο το email φιλε j77;

 

3. Pop access απλα δεν τους συμφερει να δωσουν γιατι μετα θα χρεωνεται πολυ λιγοτερο ο χρηστης για να παιρνει τα email του απο το κινητο. Το marketing παιρνει ολες τις αποφασεις στην εταιρεια (δυστυχως).

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

H eksyphrethsh pelatwn 13830,1251 kai 1397 einai dwrean mporeite na to deite kai apo to site. Allwste an kalesete anakoinwnnetai kai prin apo th klhsh. Me xrewsh parxexetai mono an kalesete 6944401397 apo stathero. Apo kinhto vodafone to 1397 einai dwrean opote an den to exoume psaksei prwta kalo einai na prosexoume ti leme.

 

Gnwrizete alli etaireia pou na dinei pop e-mail sto kinhto? Apo oso gnwrizw akoma kai to mycosmos den nomizw na mporei na to parei kaneis apo outlook. Diorthwsteme an aknw lathos.

 

H Vodafone prosferei dwrean syndesi sto intenet pstn me panafonet kai pop e-mail mesw panafonet. Malista parexetai kai prowthisi se alles diethynseis opws sto vodafone nail giana to vlepume apo to kinhto. Pia alli etaireia dinei DWREAN intenet ksi e-mail.

 

Mhn eimaste axaristoi loipon

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος j77 (29 Φεβ. 2004 , 22:38)

Η απάντηση που μου έστειλε το Customer support :

 

"σε απάντηση του τελευταίου e-mail σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι

μπορείτε να καλέσετε από το κινητό σας στο 1397(με χρέωση) ή από σταθερό

6944 40 1397 το τμήμα Vodafone Internet Services για να ελέγχξουν εκ νέου ότι άλλο είναι

απαραίτητο

για την σωστή λειτουργία της υπηρεσίας NetOffice."

 

 

Απο το 6944401397 ειναι με χρέωση ..

 

Αυτές τις επιθυμίες τις έστειλες ποτέ στα μαιλ που έχουν μήπως και πάρουν μυρωδιά τίποτα

 

Γιατι συν Αθηνά και Χείρα κινει....

 

Εντελώς φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Soulman (29 Φεβ. 2004 , 23:11)

2. Το 1397 αν θυμαμαι καλα πλεον ειναι δωρεαν. Ποτε σου εστειλαν αυτο το email φιλε j77;

Received: from delen.panafon.gr ([213.249.56.37]) by freemail.gr ; Mon, 16 Feb 2004 10:23:37

 

To σχόλιο για customer support ήταν γενικότερο και παρέθεσα την ιδία πρόσφατη εμπειρία . Θα μπορούσα να αναφέρω την περίπτωση της αδελφής μου στην ΚΟΤΕ που για ενεργοποίηση ΜΜS την είχαν σε 4ψήφιο με χρέωση 8 λεπτά αναμονή (φαίνεται στην αναλυτική). Δεν της το ενεργοποίησαν (δικό τους λάθος) και έφαγε άλλα 8-10 στην αναμονή.

Αρχικό Μήνυμα από mobilegr

H eksyphrethsh pelatwn 13830,1251 kai 1397 einai dwrean mporeite na to deite kai apo to site. Allwste an kalesete anakoinwnnetai kai prin apo

th klhsh. Me xrewsh parxexetai mono an kalesete 6944401397 apo

Το site έμαθα να μην το πολυεμπιστεύομαι. Ακόμα το design του σε κάνει να πιστεύεις ότι το CU έχει δωρεάν υπηρεσία CU-Surfer και δεν υποψιάζεσαι ότι το surfer είναι πακέτο που δεν υπάρχει εδώ και πολύ καιρό.

 

Αφού το έμψυχο δυναμικό με ενημέρωσε ότι είναι με χρέωση δεν το έψαξα. και να το έψαχνα και να έβρισκα ότι είναι χωρίς χρέωση δεν θα το πίστευα.

Αρχικό Μήνυμα από mobilegr

Gnwrizete alli etaireia pou na dinei pop e-mail sto kinhto? Apo oso gnwrizw akoma kai to mycosmos den nomizw na mporei na to parei kaneis apo outlook. Diorthwsteme an aknw lathos.

Αν εννοείς αν μπορείς να τα πάρεις με email client Και να στέλνεις και να παίρνεις μέσω του client, γίνεται.

Pop / smtp server: mailsrv.mycosmos.gr

Αρχικό Μήνυμα από mobilegr

H Vodafone prosferei dwrean syndesi sto intenet pstn me panafonet kai pop e-mail mesw panafonet. Malista parexetai kai prowthisi se alles diethynseis opws sto vodafone nail giana to vlepume apo to kinhto. Pia alli etaireia dinei DWREAN intenet ksi e-mail.

Mhn eimaste axaristoi loipon

Eπειδή ζητάω και επιθυμώ υπηρεσίες που είμαι διατεθιμένος να τις πληρώσω, δεν σημαίνει ότι είμαι αχάριστος.

Αρχικό Μήνυμα από katrakulas

Αυτές τις επιθυμίες τις έστειλες ποτέ στα μαιλ που έχουν μήπως και πάρουν μυρωδιά τίποτα

Στο τελευταίο που τους έστειλα τους έκανα μια πρόταση για το netoffice αλλά στην απάντηση δεν έκαναν καν acknowledge για την πρόταση που έκανα.
~j77
Link to comment
Share on other sites

το 1397 (από κιν βόντα) είναι πάντως 100% δωρέαν... μόλις το δοκίμασα
Link to comment
Share on other sites

ας χαλαρώσουμε λίγο, ε? τι λέτε? αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ mail της vodafone είναι αν γίνεται τα αλλάξει ο κωδικός που σου στέλνουν για να μπαίνεις στο mail όπως επίσης και το username και το 6944xxxxxx@vodafone.gr να γίνει π.χ. papaki@vodafone.gr Δεν το έχω ψάξει αρκετά αλλά μάλλον δεν γίνεται, σωστά?
Link to comment
Share on other sites

ο κωδικός αλλάζει. εκεί που κάνεις sign-in θα δεις ότι έχει επιλογή αλλαγή κωδικού. εκτός από το 69....@vodafone.gr μπορείς να έχεις ακόμα 5 (νομίζω) alias για το ίδιο mailbox.δες εκεί που λέει επίλογες. για να μπεις όμως πάντα σαν username θα βάζεις τον αριθμ΄΄ο του κινητού σου.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mobilegr (29 Φεβ. 2004 , 21:20)

 

H eksyphrethsh pelatwn 13830,1251 kai 1397 einai dwrean mporeite na to deite kai apo to site. Allwste an kalesete anakoinwnnetai kai prin apo th klhsh. Me xrewsh parxexetai mono an kalesete 6944401397 apo stathero. Apo kinhto vodafone to 1397 einai dwrean opote an den to exoume psaksei prwta kalo einai na prosexoume ti leme.

 

Gnwrizete alli etaireia pou na dinei pop e-mail sto kinhto? Apo oso gnwrizw akoma kai to mycosmos den nomizw na mporei na to parei kaneis apo outlook. Diorthwsteme an aknw lathos.

 

H Vodafone prosferei dwrean syndesi sto intenet pstn me panafonet kai pop e-mail mesw panafonet. Malista parexetai kai prowthisi se alles diethynseis opws sto vodafone nail giana to vlepume apo to kinhto. Pia alli etaireia dinei DWREAN intenet ksi e-mail.

 

Mhn eimaste axaristoi loipon

 

Ξέρουμε ότι θέλετε να χρησιμοποιούμε το web ή wap based VF mail ... αλλά, έχοντας ως πρότυπο άλλες VF χώρες, βλέπουμε ότι παρέχουν POP access. Εμείς, στην Ελλάδα στο "πηγάδι ουρήσαμε"? Δε μας υποσχέθηκε ΠΟΤΕ η VF Greece... POP access, αλλά λαμβάνοντας υπόψη, τι ισχύει σε άλλες χώρες, ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ, "φωνάζουμε"! :wacko:

 

Η ΤΙΜ, αν δεν κάνω λάθος, παρέχει στα "συμβόλαια" b-online POP access. To δε myCosmos είναι προσβάσιμο και από POP3! :)

 

Το i-mode & το Imagine ... τι θα προσφέρουν? :o :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfer ( 1 Μάρ. 2004 , 16:48)

Η ΤΙΜ, αν δεν κάνω λάθος, παρέχει στα "συμβόλαια" b-online POP access. To δε myCosmos είναι προσβάσιμο και από POP3! :)

 

 

Στα συμβολαια εχει και η Panafonet pop3 access.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TakeOverNet ( 1 Μάρ. 2004 , 20:55)

 

Στα συμβολαια εχει και η Panafonet pop3 access.

 

άλλο panafonet και άλλο vf mail...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx ( 1 Μάρ. 2004 , 22:57)

 

άλλο panafonet και άλλο vf mail...

 

 

Αλλο vfmail και αλλο b on line.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως εννοούσα να βάζω τον smtp server που έχω email account (mycosmos,freemail,yahoo.gr) και να στέλνω από το κινητό μου email και όχι μέσω sms>email gateway της voda.

 

Για να μου δώσει η voda email account me pop acces από internet, όπως λένε και εδώ οι ντόπιοι... κουνιόσαντε. Υπάρχει το freemail που τόσα χρόνια έχω μάθει να το εμπιστεύομαι, και τόσες άλλες λύσεις άλλωστε δωρεάν με pop.

 

J

~j77
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος j77 ( 1 Μάρ. 2004 , 23:37)

 

εγώ πάντως εννοούσα να βάζω τον smtp server που έχω email account (mycosmos,freemail,yahoo.gr) και να στέλνω από το κινητό μου email και όχι μέσω sms>email gateway της voda.

 

Για να μου δώσει η voda email account me pop acces από internet, όπως λένε και εδώ οι ντόπιοι... κουνιόσαντε. Υπάρχει το freemail που τόσα χρόνια έχω μάθει να το εμπιστεύομαι, και τόσες άλλες λύσεις άλλωστε δωρεάν με pop.

 

J

 

Μου κάνει εντύπωση που δεν το ξέρεις, και ακόμη μεγαλύτερη που δεν το έχει αναφέρει και κανένας άλλος!

 

Φυσικά και έχεις πρόσβαση στο freemail και σε οποιονδήποτε άλλο POP3 mailserver !!! Απλά χρησιμοποιείς τον internet APN και όχι το wap . Το κάνω εδώ και χρόνια :)

Carpe diem !
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος imode ( 2 Μάρ. 2004 , 12:01)

Φυσικά και έχεις πρόσβαση στο freemail και σε οποιονδήποτε άλλο POP3 mailserver !!! Απλά χρησιμοποιείς τον internet APN και όχι το wap . Το κάνω εδώ και χρόνια :)

 

Δώσε πληροφορίες σε παρακαλώ για τις ρυθμίσεις

 

και μια μάλλον σημαντική ερώτηση: Λειτουργεί και με CU?

 

Ευχαριστώ.

J

~j77
Link to comment
Share on other sites

νόμιζωπως όχι... το apn internet.vodafone.gr είναι ανοιχτό μόνο για τους postpaid αν δεν κανω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx ( 3 Μάρ. 2004 , 15:09)

 

νόμιζωπως όχι... το apn internet.vodafone.gr είναι ανοιχτό μόνο για τους postpaid αν δεν κανω λάθος.

 

 

Δεν κανεις λαθος :cool:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx ( 3 Μάρ. 2004 , 15:09)νόμιζωπως όχι... το apn internet.vodafone.gr είναι ανοιχτό μόνο για τους postpaid αν δεν κανω λάθος.

 

qu' est-ce que c'est postpaid?

~j77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...