Jump to content

Pop server gia vodafone mail?


wtbx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μιας και γενικότερα θαύουμε το βόντα mail εδώ να πω ότι το θεωρώ απαράδεκτο το σύστημα που σου διαβάζει τα e-mail η τηλεφωνήτρια να μην υποστηρίζει ελληνικά...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος j77 ( 1 Μάρ. 2004 , 23:37)

 

εγώ πάντως εννοούσα να βάζω τον smtp server που έχω email account (mycosmos,freemail,yahoo.gr) και να στέλνω από το κινητό μου email και όχι μέσω sms>email gateway της voda.

 

Για να μου δώσει η voda email account me pop acces από internet, όπως λένε και εδώ οι ντόπιοι... κουνιόσαντε. Υπάρχει το freemail που τόσα χρόνια έχω μάθει να το εμπιστεύομαι, και τόσες άλλες λύσεις άλλωστε δωρεάν με pop.

 

J

 

 

...ναι ρε παιδί μου...είσαι φορτωμένος...αλλά, εν τέλει, όλες αυτές οι παράπλευρες δυνατότητες πρόσβασης, με αλληλοκαλύψεις, προωθήσεις κλπ κλπ κλπ,είναι πράγματι, ΤΟΟΟΣΟ απαραίτητες [?]...

 

Μήπως, δηλαδή, έχουμε...ξεφύγει..λίγο..στις απαιτήσεις μας...απαξιώνουμε τα πάντα...και ζητάμε το κατά πολύ περισσότερο...και εν τέλει άχρηστο βάση των τρεχουσών αναγκών μας...οι οποίες δεν αποδεικνύονται ανάγκες...αλλά βασανιστικές ψευδο-απορίες της στιγμής...που αποδεικνύονται φούσκες πολύ σύντομα...και περνούν στη λήθη...μας

 

Λέω, μήπως (και δεν το λέω ειρωνικά...αλλά διερωτώμαι...γιατί έχω "συλλάβει" και τον εαυτό μου, πολλάκις...να βασανίζω το μυαλό μου με μάλλον ανούσιες ερωτήσεις, γαι το αν γίνεται το Χ ή το Ψ, μάλλον άχρηστο feature... :)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος miaow ( 5 Μάρ. 2004 , 22:11)...ναι ρε παιδί μου...είσαι φορτωμένος...αλλά, εν τέλει, όλες αυτές οι παράπλευρες δυνατότητες πρόσβασης, με αλληλοκαλύψεις, προωθήσεις κλπ κλπ κλπ,είναι πράγματι, ΤΟΟΟΣΟ απαραίτητες [?]...

 

Ειδικά στην δική μου περίπτωση, που έχω όγκο μηνυμάτων προς ΗΠΑ, ναι μεν έχω βρει μια λύση μέσω του sms>email gateway για να στέλνω sms με το μισό κόστος του sms προς το εξωτερικο. (το email αποστέλλεται σε address συνδεδεμένη με κινητό και λαμβάνεται άμεσα εκεί ώς sms)

 

Σκέφτομαι όμως, πόσο πιο φθηνό θα ήταν να έστελνα το email απ'ευθείας και να έχω χρεώσεις όγκου (KB) που είναι σαφέστατα φθηνότερες (υπολογίστε τι κόστος θα έχει ένα email 140χαρακτήρων μαζί με τα διαμεσολαβητικά του bytes- μηδαμινό)

 

J

~j77
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος j77 ( 5 Μάρ. 2004 , 22:28)

 

Ειδικά στην δική μου περίπτωση, που έχω όγκο μηνυμάτων προς ΗΠΑ, ναι μεν έχω βρει μια λύση μέσω του sms>email gateway για να στέλνω sms με το μισό κόστος του sms προς το εξωτερικο. (το email αποστέλλεται σε address συνδεδεμένη με κινητό και λαμβάνεται άμεσα εκεί ώς sms)

 

Σκέφτομαι όμως, πόσο πιο φθηνό θα ήταν να έστελνα το email απ'ευθείας και να έχω χρεώσεις όγκου (KB) που είναι σαφέστατα φθηνότερες (υπολογίστε τι κόστος θα έχει ένα email 140χαρακτήρων μαζί με τα διαμεσολαβητικά του bytes- μηδαμινό)

 

J

 

 

o.k., ...απλά θα πρέπει να κάνεις...λίγη υπομονή...δεν έχει να κάνει με την κακαοδαιμονία της χώρας μας...και το πιστεύω...απλά νομίζω ότι δεν μπορεί να αρνηθεί, οποιοσδήποτε, ότι τα τελευταία χρόνια, η εξέλιξη των τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα, είναι γρήγορη, εντυπωσιακή και ραγδαία, σε σχέση με άλλους τομείς και τη μεγαλύτερη ώθηση την έχει δώσει το παρακλάδι της κινητής...ακριβώς γι΄αυτό το λόγο, δώσε πίστωση χρόνου...και σίγουρα, μη συγκρίνεις, ενδεχομένως (άσχετα αν δεν το γραφεις)...δεδομένα USA ή JAPAN, με Ελληνικά, ούτε, καν, Ευρωπαϊκά...

άλλοι ρυθμοί...χωρίς να είναι, απαράιτητα, και ζηλευτοί στο σύνολό τους...

π.χ. θεωρώ ότι οι σχιστομάτηδες καταναλωτές έχουν γίνει zombies της τηλεπικοινωνίας και των gadgets, ενώ οι Αμερικάνοι θεωρούν ότι είναι οι εξυπνότεροι, αλλά αποδεικνύονται οι πλέον αφελείς και καθοδηγούμενοι καταναλωτές...δεν συμφωνείς ?..έστω στη γενικότερη προσέγγιση ?.. :)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...