Jump to content

Nokia 6510


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βγάλεις και ξαναβάλεις τη μπαταρία εντός ολίγων δευτερολέπτων, λογικά δεν χάνονται ημερομηνία και ώρα. Είναι φυσιολογικό να μηδενίζονται αν το κινητό μείνει για περισσότερη ώρα χωρίς μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την ώρα τη χάνει γιατί οι βλάκες δεν έβαλαν backup μπαταρία μέσα. Παλιότερα μοντέλα (πχ 5110, 8210, 6110, 6210) είχαν, από το 3310 και μετά την κατάργησαν. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE ( 2 Ιούν. 2004 , 16:16)

 

Την ώρα τη χάνει γιατί οι βλάκες δεν έβαλαν backup μπαταρία μέσα. Παλιότερα μοντέλα (πχ 5110, 8210, 6110, 6210) είχαν, από το 3310 και μετά την κατάργησαν. :mad:

 

 

Thanks eLeKtriK EyE :cool: , λυθηκε η απορια μου :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Eho tin entiposi oti to 6510 ehei backup mpataria mesa,apla nervous (patheno kai ego to idio) me ton kairo peftei i apodosi tis mpatarias.

 

Emena px an tin vgalo 15'' peripou svinontai ola,eno thimamai stin arhi den eiha kanena provlima.

 

Kai eho mia sigouria oti ehei backup mpataria giati merikes fores pou evgaza tin mpataria apo 5110 filon mou fanazane oti tha svistoun oi imerominies kai ego aporousa giati den ginotan se mena.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μια ερώτηση: Πώς μπορώ να κάνω αναβάθμιση στο λογισμικό του 6510 μου χωρίς να τα σταξω στο Nokia Club; Γίνεται μέσω internet; Έχω ακομα την έκδοση 4.06 :!:
In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα στους Nokiaκιδες!!

Αν μπορειτε ριξτε μου τα φωτα σας...Με nokia oldies δεν εχω ασχοληθει ποτε και θελω να μαθω βασικα τι ειδους ringtones δεχονται.

Τα *.arm αρχεια το αναπαραγαγουν??

Και τελος η IRDA θυρα ειναι κλειδωμενη??Δηλ απο pc με IRDA θα μπορεσω να στειλω δεδομενα???

THANX ;)

 

EDIT : αναφερομαι στο 6510 (και 8310 που ειναι σχεδον ιδια)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gia 8ymiste mou me poio tropo boroume na doyme to version toy 6510!!!! ?????????????

Pados na pros8esw kai egw oti ekleisa mia 2 etia me to 6510 kai den eixa symantika problhmata kapoies stigmes alla milame 1 fora to 2 mhno sbini apo mono toy kai meta apo oli epanerxete i o8oni san na kaneis ena stigmiaio reset!!!!!!!!

:stupid:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος takissam (30 Ιούν. 2004 , 12:04)

 

Καλημερα στους Nokiaκιδες!!

Αν μπορειτε ριξτε μου τα φωτα σας...Με nokia oldies δεν εχω ασχοληθει ποτε και θελω να μαθω βασικα τι ειδους ringtones δεχονται.

Τα *.arm αρχεια το αναπαραγαγουν??

Και τελος η IRDA θυρα ειναι κλειδωμενη??Δηλ απο pc με IRDA θα μπορεσω να στειλω δεδομενα???

THANX ;)

 

EDIT : αναφερομαι στο 6510 (και 8310 που ειναι σχεδον ιδια)

 

Προφανώς εννοείς amr αρχεία, τα οποία δεν παίζουν. Δέχονται ringtones από το LogoManager (μονοφωνικά midi) καθώς και RTTTL over the air μονοφωνικά πάντα.

Η irDA είναι ξεκλείδωτη αλλά δεν υποστηρίζεται OBEX και μπορείς να στείλεις μόνο επαφές καταλόγου. Δουλεύει όμως ως modem με σύνδεση στο PC καθώς και για σύνδεση με το LogoManager.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE (22 Ιούλ. 2004 , 15:29)

 

Προφανώς εννοείς amr αρχεία, τα οποία δεν παίζουν. Δέχονται ringtones από το LogoManager (μονοφωνικά midi) καθώς και RTTTL over the air μονοφωνικά πάντα.

Η irDA είναι ξεκλείδωτη αλλά δεν υποστηρίζεται OBEX και μπορείς να στείλεις μόνο επαφές καταλόγου. Δουλεύει όμως ως modem με σύνδεση στο PC καθώς και για σύνδεση με το LogoManager.

 

Ναι ναι amr...(αναγραμματισμος λογω ταχυτητας)

Thanx για τις πληροφοριες! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

6510 αθάνατο παιδιά!!!

Μου πεσε απο 2ο οροφο στο γρασίδι και δεν έπαθε τι-πο-τα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

6510 αθάνατο παιδιά!!!

Μου πεσε απο 2ο οροφο στο γρασίδι και δεν έπαθε τι-πο-τα!!!

Από τα καλύτερα Nokia ever...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βοηθεια

 

εχω ξεχασει τον κωδικο ασφαλειας (οχι το pin) και θελω να κανω format ωστε να επανελθει στισ αρχικες ρυθμισεις.Μπορει καποιος να μου πει εαν και πως γινεται....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βοηθεια

 

εχω ξεχασει τον κωδικο ασφαλειας (οχι το pin) και θελω να κανω format ωστε να επανελθει στισ αρχικες ρυθμισεις.Μπορει καποιος να μου πει εαν και πως γινεται....

Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο μόνο με εξοπλισμό.

Η πάνε σε ΝΟΚΙΑ κλάμπ η σε κάποιο άλλο κατάστημα να στο κάνει με ένα μικρό κόστος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδειά!!! ΒΟΗΘΕΙΑ!!!...

 

Εχω επαφές στο 6600 και τις πέρασα στο outlook. Εβαλα το nokia pc suite για το 6510 και απο το Pc Sync απο το Outlook τις πέρασα στο 6510. Το πρόβλημα είναι το εξής:

 

Εχω μια επαφή πχ Α με αριθμό 123. Οταν με κάνει αναπάντητη ο Α ή οταν μου στέλνει μύνημα τότε δεν μου βγάζει οτι με καλεί ο Α αλλα μου βγάζει μόνο τον αριθμό του. Εσβησα το Α και το πέρασα χειροκίνητα... πάλι τα ίδια. Εκανα τα πάντα και μου βγάζει μονο αριθμους χωρίς ονόματα...

 

Καμιά ιδέα τί φταίει;

 

 

Τις επαφές μου τις έχω στο 6600. Γενικά μπορείτε να μου πείτε κανεναν άλλον τρόπο να τις περάσω στο 6510;

 

 

Ευχαριστώ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδειά!!! ΒΟΗΘΕΙΑ!!!...

Τις επαφές μου τις έχω στο 6600. Γενικά μπορείτε να μου πείτε κανεναν άλλον τρόπο να τις περάσω στο 6510;

Ευχαριστώ

 

Mια λυση ειναι να κανεις αντιγραφη των επαφων σου με το 6600 στην sim καρτα απο το τηλεφωνο. Δεν ξερω ομως αν ολες οι επαφες σου θα χωρεσουν στην sim.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία μια ερώτηση τελευταία... ελπίζω να απαντήσετε γρήγορα για να προλάβω να το παραγγείλω...

 

Επειδή στο 6510 μου δεν ακούω πολύ δυνατά τους άλλους λεω να αλλάξω ακουστικό. Πήγα ρώτησα και μου είπαν οτι κάνει 35 ευρώ!!! Και επειδή εγώ δεν δίνω τόσα λεφτά για ακουστικό βρήκα αυτό: http://www.9volto.gr/catalog/product_info.php?products_id=394&osCsid=096fafcfa5d2b9afa46dd47f7841b506

 

Κάνει για 6510; (Νομίζω κάνει αφού κάνει και για 8210) αλλά θέλω και την γνώμη σας...

 

 

35 ευρώ σε μαγαζί... 5 ευρώ απο εδώ....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

paidia an mporeite na boi8isete kalo 8a itan eixa ena 6510 to opoio to prosexa san ta matia mou tosa xronia mia fora den mou epese!!!opote mia mera kai egw san an8rwpos kleinw to kinitaki mou....kai den ksananoikse!!!!

wraios :D kai edw erxetai i teleia apantisi enos filou mou o opoios mou eipe eides?egw ta rixnw katw ta spaw opote kserw oti kapote 8a pe8anoun esy ti katalabes pou to prosexes??? y.g. tou filou mou akoma leitourgei kai ta peirame tin idia imerominia!!!! :lol: kamia idea gia na anasti8ei i den gleitwnw to nokia shop??????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
εχω ενα παλιο 6510,το οποιο δεν το πεταω για τιποτα,προσφατα χανω τον ηχο στην ομιλια,και οταν το πιεζω αρκετα στο ακουστικο παλι ακουγεται σωστα.τι εχει ξεκολλησει,μπορω να το φτιαξω μονος μου??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γνωρίζει κανείς ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού του κινητού, σκέφτομαι να το κάνω αναβάθμιση....
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού του κινητού, σκέφτομαι να το κάνω αναβάθμιση....

 

(09.09.02) - V4.12 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το τηλεφωνάκι μου σε ένα forum με ό,τι πιο high-tech - τί απέραντη συγκίνηση είναι αυτή!!!! :cry: :cry:

Δε μου κάνει εντύπωση που χρησιμοποιείται ακόμη απο ορισμένους. Μετά απο 3+ χρονάκια ΠΟΛΥ σκληρής κακομεταχείρισης (πτώση απο μπαλκόνι, απο τραπέζια κλπ έπιπλα σε καθημερινή σχεδόν βάση, ατυχείς συναντήσεις με τα σαγόνια του σκύλου κ.α.) ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ!!!

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia 6510

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...