Jump to content

[Επίσημο] Nokia E5-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε suspect21 ευχαριστώ για το χρόνο που διαθέτεις έτσι ώστε να λύσω το πρόβλημα μου αλλά το έχω κάνει αυτό που μου λες και πάλι το πρόβλημα παραμένει. Μάλλον πρέπει να το πάω για επισκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 410
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας.

Καινούρια και εγώ στο forum με την κατοχή του Nokia E5 σε λευκό χρώμα...εδώ και 1,5 εβδομάδα.

Συγνώμη εκ των προτέρων αν κάνω κάποιο λάθος στη χρήση του forum.

Η ερώτησή μου είναι σχετικά με τη χρήση του ovi store.Εγκατέστησα κάποια τυχαία δωρεάν παιχνίδια.Για να παίξω μου ζητάει χρήση ιντερνετ.Θα ισχύει σε όλα αυτό;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε suspect21 ευχαριστώ για το χρόνο που διαθέτεις έτσι ώστε να λύσω το πρόβλημα μου αλλά το έχω κάνει αυτό που μου λες και πάλι το πρόβλημα παραμένει. Μάλλον πρέπει να το πάω για επισκευή.

εκανες αυτο και παλι σου λεει στη μπαρα του wlan αναζητηση???

Εγω αμα το εχω απενεργοποιημενο μου εμφανιζει μονιμως απενεργοποιημενη σαρωση

Καλησπέρα σας.

Καινούρια και εγώ στο forum με την κατοχή του Nokia E5 σε λευκό χρώμα...εδώ και 1,5 εβδομάδα.

Συγνώμη εκ των προτέρων αν κάνω κάποιο λάθος στη χρήση του forum.

Η ερώτησή μου είναι σχετικά με τη χρήση του ovi store.Εγκατέστησα κάποια τυχαία δωρεάν παιχνίδια.Για να παίξω μου ζητάει χρήση ιντερνετ.Θα ισχύει σε όλα αυτό;

Ευχαριστώ!

συνδεση στο ιντρενετ σου ζητανε οσες απαιτουνε συνδεση, καποιες μπορει να χρειαζονται καποιες αλλες παλι σιγουρα δεν χρειαζεται...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτο Symbian.

Το Ε5 το χρησιμοποιω σαν εφεδρικη συσκευη. Έχω την ελληνική sim μήπως με καλέσει κανεις απο Ελλάδα που δεν ξέρει τον αριθμο που έχω στο εξωτερικο.

Συνεπώς δεν έχω data παρα μόνο wifi. Κάθε φορα που θέλω να κάνω κάτι με χρήση Ίντερνετ με ρωτά με τι θέλω να συνδεθω? δεν υπάρχει μια ρημαδα επιλογη να είναι μόνιμα συνδεμένο με το wifi? όπως κάνουν όλα τα σύγχρονα λειτουργικα?

 

Πήγα τώρα να εγκαταστήσω την ενημέρωση και δεν την παίρνει με τίποτα ξεκινα γράφοντας επεξεργασία και δεν γίνεται τίποτα. Προφανώς δεν συνδέεται με το wifi και αφου δεν βρίσκει data απο 3g διακόπτει την διαδικασία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος την αναβάθμιση να μας πεί τουλάχιστον αν η εφαρμογη για το email βελτιώθηκε καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτο Symbian.

Το Ε5 το χρησιμοποιω σαν εφεδρικη συσκευη. Έχω την ελληνική sim μήπως με καλέσει κανεις απο Ελλάδα που δεν ξέρει τον αριθμο που έχω στο εξωτερικο.

Συνεπώς δεν έχω data παρα μόνο wifi. Κάθε φορα που θέλω να κάνω κάτι με χρήση Ίντερνετ με ρωτά με τι θέλω να συνδεθω? δεν υπάρχει μια ρημαδα επιλογη να είναι μόνιμα συνδεμένο με το wifi? όπως κάνουν όλα τα σύγχρονα λειτουργικα?

 

Πήγα τώρα να εγκαταστήσω την ενημέρωση και δεν την παίρνει με τίποτα ξεκινα γράφοντας επεξεργασία και δεν γίνεται τίποτα. Προφανώς δεν συνδέεται με το wifi και αφου δεν βρίσκει data απο 3g διακόπτει την διαδικασία.

 

αυτο το θεμα ακριβως το ειχα και εγω αφου εχω σαν κυρια συσκευη android

δυστυχως η μονη λυση ειναι να εχεις μονιμως ανοιχτη μια εφαρμογη που να απαιτει συνδεση στο ιντερνετ (τυπου opera) για να παραμεινεις συνδεδεμενος μεσω wifi

 

Έχει κάνει κάποιος την αναβάθμιση να μας πεί τουλάχιστον αν η εφαρμογη για το email βελτιώθηκε καθόλου?

 

εγω την εβαλα πολλες μερες τωρα, δεν ειδα καμια απολυτως διαφορα, και δυστυχως e-mail δεν στελνω πολλα για να σου πω, μια φορα προσπαθησα να στειλω μεσω gmail κατι εγγραφα και δεν τα εστειλε ποτε, παρ'ολο που λαμβανω κανονικα, ισως θελει κατι ρυθμισεις για τον server (μετα σου λεει δεν ειναι απαρχαιωμενο το symbian)

 

 

να ρωτησω κατι και εγω

ολο το χειμωνα ειχα δωσει το κινητο στη κοπελα μου, το καλοκαιρι το πηρα πισω, hard resset, στησιμο απο την αρχη, και ο opera mini μου λαγκαρει απιστευτα σε εκνευριστικο σημειο, εκει που κανω scroll κολαει και οταν εχει ξεκολησει εχει κατεβει στο τελος της σελιδας και μου σπαει τα νευρα ενω παλιοτερα ηταν τοσο smooth ο browser

το απεγκατεστησα, το ξαναεγκατεστησα τιποτα

συμβαινει και σε αλλον?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φίλε suspect21 ευχαριστώ για το χρόνο που διαθέτεις έτσι ώστε να λύσω το πρόβλημα μου αλλά το έχω κάνει αυτό που μου λες και πάλι το πρόβλημα παραμένει. Μάλλον πρέπει να το πάω για επισκευή.

 

Τελικα τι εγινε με το προβλημα?

Μου παρουσιασε και εμενα 2 φορες το αυτο το προβλημα και το "ελυσα" κανοντας restart την συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας.

Καινούρια και εγώ στο forum με την κατοχή του Nokia E5 σε λευκό χρώμα...εδώ και 1,5 εβδομάδα.

Συγνώμη εκ των προτέρων αν κάνω κάποιο λάθος στη χρήση του forum.

Η ερώτησή μου είναι σχετικά με τη χρήση του ovi store.Εγκατέστησα κάποια τυχαία δωρεάν παιχνίδια.Για να παίξω μου ζητάει χρήση ιντερνετ.Θα ισχύει σε όλα αυτό;

Ευχαριστώ!

Maryllou οι πιο πολλες, αν οχι ολες, ΔΩΡΕΑΝ εφαρμογες, απαιτουν συνδεση στο internet ωστε να κατεβαζουν διαφημισεις.

 

Τελικα τι εγινε με το προβλημα?

Μου παρουσιασε και εμενα 2 φορες το αυτο το προβλημα και το "ελυσα" κανοντας restart την συσκευη.

 

Λοιπον παιδια τωρα ειδα τα ποσταρισματα σας και σας εχω τη λυση! το εχω κι εγω το Ε5 εδω και 4 μηνες κι εχω κι εγω καποια προβληματα αν και γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Στο θεμα μας τωρα.. Παμε στα Settings, μετα Connection και τελος στην επιλογη Wireless LAN. Εκει κανετε τις απαρετητες επιλογες :) Sorry αλλα το εχω στα αγγλικα το μενου, ελπιζω να καταλαβατε.

 

Τωρα εχω κι εγω μερικες ερωτησεις/απορειες/παρατηρησεις. Πρωτων, υπαρχει καποιος τροπος για να κανω update τις εφαρμογες μου? Π.χ. τους χαρτες, εχει βγει απ'οσο ξερω καινουργια εκδοση και θελω να την ενημερωσω. Επισης γενικοτερα το τηλεφωνο "τρωει" πολλα κολληματα, συμβαινει και σε αλλους? πολλες φορες με "πεταει" απο τον browser συνηθως οταν ανοιγο καποια μεγαλη σελιδα. Ακομη δεν μπορω να κανω account στο e-mail! Βαζω ολα τα στοιχεια μου και μου βγαζει ενα μηνυμα "Unable to creat mailbox"!!! ΚΛΑΙΩ! Και τελος μια γενικοτερη παρατηρηση, δυστυχως η Νοκια [τουλαχιστον για την πλατφορμα μας] εχει μεινει παααρα πολυ πισω σε εφαρμογες και ειδικα στα social media. Δεν υπαρχει εφαρμογη για το Twitter και οι εφαρμογες για Facebook και Foursquare ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ!

Αναμενω σχολια σας. Ευχαριστω.

 

Έχει κάνει κάποιος την αναβάθμιση να μας πεί τουλάχιστον αν η εφαρμογη για το email βελτιώθηκε καθόλου?

 

εγω την εχω κανει αλλα πραγματικα δεν ειδα απολυτως καμια αλλαγη σε τιποτα!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια τωρα ειδα τα ποσταρισματα σας και σας εχω τη λυση! το εχω κι εγω το Ε5 εδω και 4 μηνες κι εχω κι εγω καποια προβληματα αν και γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Στο θεμα μας τωρα.. Παμε στα Settings, μετα Connection και τελος στην επιλογη Wireless LAN. Εκει κανετε τις απαρετητες επιλογες :) Sorry αλλα το εχω στα αγγλικα το μενου, ελπιζω να καταλαβατε.

 

Τωρα εχω κι εγω μερικες ερωτησεις/απορειες/παρατηρησεις. Πρωτων, υπαρχει καποιος τροπος για να κανω update τις εφαρμογες μου? Π.χ. τους χαρτες, εχει βγει απ'οσο ξερω καινουργια εκδοση και θελω να την ενημερωσω. Επισης γενικοτερα το τηλεφωνο "τρωει" πολλα κολληματα, συμβαινει και σε αλλους? πολλες φορες με "πεταει" απο τον browser συνηθως οταν ανοιγο καποια μεγαλη σελιδα. Ακομη δεν μπορω να κανω account στο e-mail! Βαζω ολα τα στοιχεια μου και μου βγαζει ενα μηνυμα "Unable to creat mailbox"!!! ΚΛΑΙΩ! Και τελος μια γενικοτερη παρατηρηση, δυστυχως η Νοκια [τουλαχιστον για την πλατφορμα μας] εχει μεινει παααρα πολυ πισω σε εφαρμογες και ειδικα στα social media. Δεν υπαρχει εφαρμογη για το Twitter και οι εφαρμογες για Facebook και Foursquare ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ!

Αναμενω σχολια σας. Ευχαριστω.

 

αναβάθμιση για τις εφαρμογές νομίζω γίνεται απο την ενημέρωση λογισμικού, δεν πρέπει να υπάρχει άλλος τρόπος επίσημος τουλάχιστον, πατάς αναζήτηση και άμα υπάρχει κάτι για το οποιοδήποτε σου βγάζει την αναβάθμιση

τώρα όσον αφορά τα κολλήματα τέτοιου είδους δεν έχω παρατηρήσει κάτι, χρησιμοποιώ βέβαια όμως τον opera mini

e-mail δεν θυμάμαι πως, δεν είχα κάνει και κάτι το ιδιαίτερο αλλά έχω σετάρει σωστά gmail και hotmail, για το gmail ήταν λάθος όμως μια διεύθυνση server που είχε μέσα το κινητό και έπρεπε να ορίσω εγώ τη σωστή, μετά απο όλα αυτά κάτι μου έστειλε sms η νοκια να μου επιβεβαιώσει κάτι ρυθμίσεις για το e-mail

 

εφαρμογές ότι και να πεις είναι λίγο, μιλάμε για μια εγκατελειμένη πλατφόρμα, ακόμα και στα s40 βρίσκεις αξιοπρεπέστερες εφαρμογες πλέον

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εμένα πάντως το gmail ήταν λειτουργικό για λίγο καιρό, μετά όλο προβλήματα και τώρα όταν προσπαθήσω να το ξανά κάνω δεν μπορώ με τίποτα!

 

Πολύ αξιόλογη συσκευή αλλά όπως αναφέρθηκε και παραπάνω είναι μια εγκαταλελειμμένη πλατφόρμα, κρίμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω το κινητο του αβαταρ μου και τελευταια νομιζω πως εχει γινει λιγο καθυστερημενο. Νιοθω μια καθυστερηση στη μεταβαση απο εφαρμογη σε εφαρμογη, στο ανοιγμα μηνυματων, κλησεων, επαφων κλπ.

Τι μπορει να φταει? Μηπως χρειαζεται καποιο καθαρισμο μνήμης κλπ? symbian 60 νομιζω πως ειναι.

Επισης το χρησιμοποιω αρκετα για ιντερνετ, προς ορισμενες ιστοσελιδες.

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

hard reset ομως θα σβηστουν τα αρχεια μου, και οτι αλλο εχω αποθηκευσει. Κωδικοι login στο ιντερνετ και δεν ξερω τι αλλο.
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
κράτα Back up τότε

 

κανε του ένα hard reset να στρωσει

 

Μιας και το προτεινετε, πειτε μου λιγο πως το κανουμε..:D

Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Back up μέσω του Nokia PC Suite 7.1 ή Nokia Suite 3.8.

Hard format πληκτρολογώντας *#7370# στην οθόνη αναμονής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Οποιος μπορει να βοηθησει.

Πως μπορω να καταλαβω, αν οι χάρτες είναι εγκατεστημενοι μεσα στο κινητο ?

Η εφαρμογη χαρτες υπαρχει, οκ μεχρι εκει, οι απαραιτητες ρυθμισεις εγιναν, στιγμα μου βρισκει, αλλα απο εκει και μετα βλεπω στην οθονη ενα γκρι ή ασπρο φοντο, τιποτα απο χαρτη, που να μου διχνει περιοχη.

Δοκιμασα απο ovi να κατεβασω αλλα μου λεει οτι αυτη η εφαρμογη ή οι χαρτες δεν υπαρχουν για το συγκεκριμενο κινητο.

Καθε βοηθεια δεκτη.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Nokia PC suite και όλα θα γινουν ξεκαθαρα

οι χάρτες στο κινητό δεν υπάρχει περίπτωση να είναι, μονο σε SD μορεις να τους βάλεις γιατι θέλουν πολυ χώρο που δεν υπάρχει στο κινητό

 

αν μπορείς σε παρακαλω πες μου τις εντυπώσεις σου για το e5 προερχόμενος απο ένα σύγχρονο λειτουργικό:)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα τα καταφερα, ειχα εγκατεστημενο το nokia pc suite, αλλα μαλλον ηταν αλλη εκδοση, σημερα κατεβασα το σωστο και ολα πηγαν ρολοι που λενε.

Κατεβασα τους χαρτες και τις φωνητικες οδηγιες εκανα δοκιμη και ολα καλα.

Τωρα οσο για τις εντυπωσεις, εγω το εχω περιπου μια εβδομαδα το τηλ, το πηρα μεταχειρισμενο σε αρκετα καλη κατασταση.

Ειναι λεπτο, πλαστικο με εξαιρεση το καπακι της μπαταριας που ειναι μεταλλικο, αλλά γενικα ειναι στιβαρο.

Ηθελα και εγω να δοκιμασω κατι με πληκτρολογιο, προς το παρον δυσκολευομαι για να πω την αληθεια, αλλα ολα ειναι θεμα συνηθειας.

Εχω και αλλη συσκευη, αυτη που βλεπεις στο avatar, η καθε μια εχει την χαρη της, τα (+) & (-) εξαρταται τι θελεις να κανεις με την οποιαδηποτε συσκευη.

Δεν ξερω αν σε βοηθαω καθολου ή σε μπερδευω, προσωπικα παντως μου αρεσει σαν δευτερη συσκευη.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γνωρίζει κάποιος εάν τα παει καλά με 32MB micro SDHC;(εννοείται Version 2.0 of the SD specification).Ακομη εάν δέχεται micro SDHC Version 3.0 UHS-I bus?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γνωρίζει κάποιος εάν τα παει καλά με 32MB micro SDHC;(εννοείται Version 2.0 of the SD specification).Ακομη εάν δέχεται micro SDHC Version 3.0 UHS-I bus?

 

Τελικά δέχεται micro SDHC Version 3.0 UHS-I bus,τοποθέτισα16 GB τέτοια. Προχθες στις 28/Νοε/2014, μπαινοντας στο αυτοκίνητο μου επεσε απο το μπουφάν στον δρόμο και ξεπαρκάροντας το πατησα με την ρόδα στην άσφαλτο! Το τηλέφωνο δουλεύει άψογα αν και επεσε με την οθόνη (να κοιτάει?) στο οδόστρωμα..... Παραθέτω φωτό της πλάτης

που τώρα κουμπώνει σταθερά!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δέχεται micro SDHC Version 3.0 UHS-I bus,τοποθέτισα16 GB τέτοια. Προχθες στις 28/Νοε/2014, μπαινοντας στο αυτοκίνητο μου επεσε απο το μπουφάν στον δρόμο και ξεπαρκάροντας το πατησα με την ρόδα στην άσφαλτο! Το τηλέφωνο δουλεύει άψογα αν και επεσε με την οθόνη (να κοιτάει?) στο οδόστρωμα..... Παραθέτω φωτό της πλάτης

που τώρα κουμπώνει σταθερά!

...Και 2 απο την μπροστινή(το ραγισμα επανω στην οθόνη ειναι προ δυο ετών)

 

...Και 2 απο την μπροστινή(το ραγισμα επανω στην οθόνη ειναι προ δυο ετών)

Και 2 απο την μπροστινή

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...