Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, πως θα σβησω εφαρμογες απο το ovi store απο την στιγμη που δεν υπαρχει επιλογη οταν μπαινω εκει μεσα? Τι να κανω τελικα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στη Διαχείριση εφαρμογών δεν φαίνονται οι εν λόγω εφαρμογές;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εχει διαφορες τiς vodafone απο αυτο που ειναι σκετη συσκευη...

το πηρα στην αρχη απο τη vodafone κ την αλλη μερα το επεστρεψα κ το αγορασα απο αλλου

γιατι το ηθελα χωρις τιποτα απο τι vodafone μεσα κ το ρωτησα πριν το αγορασω κ μου ειπαν οτι ειναι σκετη συσκευη...

τελικα ειχε το vodafone live μεσα

ασε που πρεπει να ηταν κ χρησιμοποιημενο...

το καταλαβα οταν ανοιξα αυτο που πηρα...

της vodafone ειχε μονο 3 θεματα μεσα....και μια ερωτηση που θελω να κανω... την αναβαθμιση δεν την εκανα ακομη κ το εχω 2 μερες το κινητο στα χερια μου

αν την κανω χανονται τιποτα στοιχεια μεσα απο τη συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χάνεται τίποτα. Αλλά πάντα είναι καλό πριν κάνεις την αναβάθμιση να έχεις κρατήσει ένα backup μέσα από την Διαχείριση Αρχείων της συσκευής σου αλλά και από το ovi suite.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χάνεται τίποτα. Αλλά πάντα είναι καλό πριν κάνεις την αναβάθμιση να έχεις κρατήσει ένα backup μέσα από την Διαχείριση Αρχείων της συσκευής σου αλλά και από το ovi suite.

καλησπερα να κανω μια ερωτηση θελω...

παω να κανω update απο το ovi suite και δε με παει περα απο το δευτερο βημα να ξεκινησω το update...τι κανω λαθος?το κινητο ειναι συνδεμενο κανονικα μηπως πρεπει να κανω πρωτα συνχρονισμο με το ovi suite?

Link to comment
Share on other sites

Eχεις φορτισμενη την μπαταρια?, εχεις μεσα καρτα SIM και αν ναι, ειναι στο "γενικο προφιλ" το κινητο?

 

Αν και λογικα αυτα θα στα ελεγε και το ιδιο το προγραμμα.

 

Δεν γινεται... καποιο μηνυμα θα σου βγαζει.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να κανω μια ερωτηση θελω...

παω να κανω update απο το ovi suite και δε με παει περα απο το δευτερο βημα να ξεκινησω το update...τι κανω λαθος?το κινητο ειναι συνδεμενο κανονικα μηπως πρεπει να κανω πρωτα συνχρονισμο με το ovi suite?

 

τελικα ηταν δικο μου λαθος δεν εβλεπα να τσεκαρω τους ορους αποδοχης...

 

τελικα ηταν δικο μου λαθος δεν εβλεπα να τσεκαρω τους ορους αποδοχης...

 

βοηθεια....ξεκινησα εκανα την αναβαθμηση και σε καποιο σημειο μου εβγαλε προβλημα το ovi suite και τα διεκοψε ολα .... και τωρα το κινητο δεν αναβει...τι να κανω?help....

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία για λίγο, ξανά βάλε την και προσπάθησε να το ανοίξεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

τα ειχα ολα μεσα ... κανονικα

μπαταρια φορτισμενη

ανοιγα μετα το pc suite και αναγνωριζει κατι.... δεν αναβει η συσκευη....

 

Eχεις φορτισμενη την μπαταρια?, εχεις μεσα καρτα SIM και αν ναι, ειναι στο "γενικο προφιλ" το κινητο?

 

Αν και λογικα αυτα θα στα ελεγε και το ιδιο το προγραμμα.

 

Δεν γινεται... καποιο μηνυμα θα σου βγαζει.

 

ολα κανονικα τα ειχα οπως επρεπε.....

 

τι αλλο μπορω να κανω? γινεται κατι?

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες την μπαταρία για λίγο και μετά να την βάλεις ξανά και να το ανοίξεις?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες την μπαταρία για λίγο και μετά να την βάλεις ξανά και να το ανοίξεις?

ναι το εκανα κ αυτο ... αρκετες φορες ως τωρα και παλι τιποτα

νομιζω πως δεν ολοκληρωσε το update με το σφαλμα που εβγαλε το ovi suite

 

 

edit

τελικα δοκιμασα και σημερα παλι μετα απο ωρες που ειχα βγαλει τη μπαταρια και ακομη τιποτα παει για το servise της nokia απο δευτερα... :cry:

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά... Έχω παρατηρήσει το τελευταιο καιρό και συγκεκριμένα μετά το update οτι η μπαταρία τελείωνει αρκετά γρήγορα σε σχέση με παλαιότερα... Ειδικά αν φύγει η πρώτη παύλα, οι άλλες φεύγουν πολλή γρήγορα...Επίσης όταν είμαι στο ovi ξαφνικά με πετάει έξω και κάποια απο αυτά που είχα κατεβάσει δεν τα βρίσκω...:|
Link to comment
Share on other sites

Στη Διαχείριση εφαρμογών δεν φαίνονται οι εν λόγω εφαρμογές;

Οχι, δεν φαινονται παροτι ειναι εγκατεστημενες αλλα ουτε και τα εικονιδια τους. Μαλιστα στο ovi store δειχνει οτι εχει γινει ληψη τους αλλα δεν μπορω να τις αφαιρεσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Μόλις πήρα κι εγώ το C6. Θέλω να αλλάξω product code γιατί είναι branded η συσκευή. Προσπαθώ να το κάνω με το Nemesis αλλά κατά το read μου βγάζει error.

Έχω εγκαταστήσει τα τελευταία Nemesis, Software Updater και Ovi Suite σε Win7.

Μπορεί να ξεπεραστεί αυτό το πρόβλημα?

Ευχαριστώ.

 

EDIT: Το έκανα τελικά με JAF!

Edited by robotech
Robotech
Link to comment
Share on other sites

ναι το εκανα κ αυτο ... αρκετες φορες ως τωρα και παλι τιποτα

νομιζω πως δεν ολοκληρωσε το update με το σφαλμα που εβγαλε το ovi suite

 

 

edit

τελικα δοκιμασα και σημερα παλι μετα απο ωρες που ειχα βγαλει τη μπαταρια και ακομη τιποτα παει για το servise της nokia απο δευτερα... :cry:

 

τελικα το κινητο επεστρεψε απο τη nokia μου εκαναν αναβαθμηση λογισμικου γιατι η συσκευη νεκρωσε κατα τη διαρκεια που εκανα εγω την αναβαθμηση πιθανοτατα απο μικρη διακοπη της συνδεσης μου στο internet...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. μια ερωτηση θελω να κανω. αγορασα το c6 και θελω να μου πειτε πιο gps προγραμμα να περασω. destinator... igo?.. πιο κανει?.. δεν εχω ιδεα απο αυτα... μονο απο windows mobile... symbian πρωτη φορα παιρνω στα χερια μου...

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Για το ερώτημά σου μπορείς να απευθυνθείς εδώ: Συγκρίσεις προγραμμάτων GPS όπου θα μπορέσεις να βρεις συγκεντρωμένες γνώμες εμπειρίες και συγκρίσεις για τα προγράμματα gps που υπάρχουν.Επίσης για να πάρεις περισσότερες πληροφορίες για το κάθε πρόγραμμα ξεχωριστά μπορείς να απευθυνθείς στα ανάλογα θέματα που υπάρχουν για το κάθε ένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το είχαμε συζητήσει και πιο πίσω ελαφρώς, αλλά είπα να το επαναφέρω.

Έχει βάλει κανείς το SPB mobile shell; Κατηγορήθηκε ότι είναι βαρύ, αλλά εχθές είπα να του δώσω μία ευκαιρία. Δεν το είδα και τόσο βαρύ. Εξαιρετικά γοητευτικό, αν και χρειάζεται να το συνηθίσεις. Το απεγκατέστησα α) γιατί δεν έχω καιρό τώρα να το μάθω και β) γιατί όπως είπα κατηγορείται ότι είναι βαρύ.

Εσείς το έχετε βάλει, το χρησιμοποιείτε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθολου βαρυ ακομα και αν βαλεις την τελευταια αναβαθμιση και πεταει...το ειχα βλαει αλλα εξαφανιστηκε για αγνωστο λογο και δεν μπορω να το επανεγκαταστησω απο το ovi store...μπορει να φταιει η καρτα μνημης...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, καλη χρονια σε ολους..

μια απορια κ απο εμενα. το μεσαιο κουμπακι που αναβοσβηνει μολις εχεις καποια ειδοποιηση οπως διαβασα, εμενα μου αναβοσβηνει συνεχως, και χωρις να εχω κατι... :ninja::confused::ninja:

 

plz help me

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, καλη χρονια σε ολους..

μια απορια κ απο εμενα. το μεσαιο κουμπακι που αναβοσβηνει μολις εχεις καποια ειδοποιηση οπως διαβασα, εμενα μου αναβοσβηνει συνεχως, και χωρις να εχω κατι... :ninja::confused::ninja:

 

plz help me

 

καλη χρονια!

λοιπον πας ρυθμισεις->τηλεφωνο->φωτισμος ειδ

->παλ φωτ αναμ ->απενεργοποιημενος

->φωτ ειδοποιησης->χωρις οριο

 

-------------------------

 

ποια ειναι η διαφορα απο τα 2 product key που βρισκονται στην αρχικη?εχω το κινητο σε vodafone και θελω να το κανω debrand?η διαδικασια ειναι η ιδια με το Ν73?

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ NOKIA.Πηρα το κινητο στις 26/10/2010 και τις 2-3 πρωτες μερες μου εβγαζε τα γνωστα προβληματα(στο κλειδωμα και στον τερματισμο της κλησης).Μου ειπαν οτι θελει ενημερωση λογισμικου και πηγα στο καταστημα οπου το αγορσα και μου την εκαναν αλλα το προβλημα συνεχιστικε και μου ειπαν να επικοινωνισω με την επισημη αντιπροσωπια οπως και εκανα.Ο αντιπροσωπος μου ειπαι οτι γινονται αντικαταστασεις αφου το κινητο δεν το ειχα παρει καλα καλα.Σημερα 20/12/2010 ΣΧΕΔΟΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ,με ειδοποιησαν οτι το κινητο εχει ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΕΙ και δεν αντικατασταθηκε οπως μου ειχανε πει.Αυριο θα παω να το παρω και βλεπουμε.Ενα ειναι το σιγουρο οτι εχασαν εναν πολυ καλο πελατη...

 

καλι χρονια σε ολους

 

παντως ειμαστε 2 και εγω τρεχω απο 15/11 περιπου με nokia care και αρβατου(διαβσα τα χιρωτερα) και σημερα ειπα να παρω στο 00800 να δο που ειναι το κινιτο μου αφου το αθησα 18/12 και 25/12 εφτασε στο εκσοτερικω...δε καθομουνα στα ericsson καλυτερα >.>

 

μιλιςα με το 0080044144300 λει οτι το στηλανε και εχουνε αλλακσει το σεριακο αριθμο? ο τυπος απο κι περα ειχε μολις κσιπνισει μου φενεται...με 20-25 μερες την εβγαλα για να δουμε ομως αν τελειωσε το θεμα..

Edited by francesco_
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω πρόγραμμα για να φτιάχνω θέματα για το συγκεκριμένο κινητό?

 

http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/bb173537-4e67-496f-9967-50917d5cfc47/S60_Theme_Studio_for_Symbian_OS.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια!!! :) ειμαι νεος στο forum κ στα smatphones, αν κ ειδα αρκετα τηλεφωνα στις ιδιες τιμες με πιο καλο λειτουργικο δεν ειχαν βιντεοκληση (κατι που χρησιμοποιω συνεχεια και ειναι προτεραιοτητα για μενα) οποτε το C6 τα συνδιαζει ολα( με τα + και τα - ). Διαβαζοντας το thread ειδα οτι με τα updates τα πιο πολλα προβληματακια λυνονται. Τωρα καποιες ερωτησεις πρωτου το παραγγειλω μεσω ιντενρετ γτ δεν ειδα να εχουν γινει αναλογες στο thread:

* αναφερει οτι εχει Yahoo! Messenger, Google Talk, Windows Live Messenger, το εxετε δουλεψει καθολου το Windows Live Messenger ? ;)

* βιντεακια στο youtube παιζει η σου βγαζει το λαδι ? :mad:

* το qwerty σας βολεψε? (θα μου πεις συνηθεια ειναι :happy: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...