Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο αυτονομια ειναι πολυ καλο. Δεν χρησιμοποιω πολυ wifi αλλα μιλαω αρκετα στελνω πολλα μηνυματα και βγαζω φωτογραφιες και κραταει ανετα 4-5 μερες. Πιστευω με λιγη χρηση wifi κραταει γυρο στις 3 και κτ μερες:happy: Το θεμα ειναι να λυθει το προβλημα με το μηνυμα που λεει για χαμηλη μπαταρια. Συνηθως περιμενω να κλισει το κινητο για να το φορτησω. Αλλα δεν ξερω αν ειναι και τοσο καλο αυτο για τη μπαταρια. Οποιος ξερει ασ μας πει Edited by Con7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο αυτονομια ειναι πολυ καλο. Δεν χρησιμοποιω πολυ wifi αλλα μιλαω αρκετα στελνω πολλα μηνυματα και βγαζω φωτογραφιες και κραταει ανετα 4-5 μερες. Πιστευω με λιγη χρηση wifi κραταει γυρο στις 3 και κτ μερες:happy: Το θεμα ειναι να λυθει το προβλημα με το μηνυμα που λεει για χαμηλη μπαταρια. Συνηθως περιμενω να κλισει το κινητο για να το φορτησω. Αλλα δεν ξερω αν ειναι και τοσο καλο αυτο για τη μπαταρια. Οποιος ξερει ασ μας πει

 

Σε μένα τελικά "λύθηκε" το πρόβλημα με τη μήνυμα για την χαμηλή μπαταρία. Απλά είχα κλειστό στο προφίλ τις ειδοποιήσεις. Τις ενεργοποίησα και εμφανίζεται το μήνυμα.

 

Ρε παιδιά, όλα ωραία και καλά με την homescreen με τα widgets, αλλά είχα μία απορία: μπορείς στην αρχική οθόνη να βλέπεις με κάποιον τρόπο τις σημειώσεις ημερολογίου; Έχω συνηθίσει από την 3rd Edition που βλέπω τις επικείμενες εργασίες μου, είναι κάτι σημαντικό για μένα. Αυτό γίνεται εδώ;

 

Βγάλε ένα από τα widgets που έχει προεπιλιγμένα και στην θέση του βάλε το ημερολόγιο. Αν κατάλαβα καλά αυτό ζητάς.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων χρησιμοποιούμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε ένα από τα widgets που έχει προεπιλιγμένα και στην θέση του βάλε το ημερολόγιο. Αν κατάλαβα καλά αυτό ζητάς.

 

Όχι, μάλλον δεν κατάλαβες. Δεν το έχω το τηλέφωνο ακόμα. Απλώς ψάχνομαι. Και απ' ό,τι φαίνεται δεν θα το αγοράσω τελικά, γιατί μόλις εμφανίστηκαν τρεις συσκευές ακόμα στην πλατφόρμα Symbian^3, οπότε πρέπει να ξανατσεκάρω τις επιλογές μου... :rolleyes:

 

Πάντως ευχαριστώ για την απάντηση. Ευτυχώς γίνεται αυτό που έψαχνα, απλά με αντικατάσταση ενός από τα προεπιλεγμένα widgets. Ωραία. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μάλλον δεν κατάλαβες. Δεν το έχω το τηλέφωνο ακόμα. Απλώς ψάχνομαι. Και απ' ό,τι φαίνεται δεν θα το αγοράσω τελικά, γιατί μόλις εμφανίστηκαν τρεις συσκευές ακόμα στην πλατφόρμα Symbian^3, οπότε πρέπει να ξανατσεκάρω τις επιλογές μου... :rolleyes:

 

 

 

Έχεις δίκιο φίλε,τελικά με τα νέα μοντέλα που μόλις είδα με λειτουργικό symbian^3 θα περιμένω προς τις γιορτές να έρθουν!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, λέτε ότι έχει καλής ποιότητας πλαστικά... Μήπως κάνετε λάθος? Το είδα στο Πλαίσιο σήμερα σε λευκό και μου φάνηκε πολύ πλαστικούρα...

 

Μου άρεσε το ευχρύχωρο πληκτρολόγιο πάντως!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, λέτε ότι έχει καλής ποιότητας πλαστικά... Μήπως κάνετε λάθος? Το είδα στο Πλαίσιο σήμερα σε λευκό και μου φάνηκε πολύ πλαστικούρα...

 

Μου άρεσε το ευχρύχωρο πληκτρολόγιο πάντως!!!!

 

Φαντάζομαι ότι εννοούν πως, αν και πλαστικό, έχει καλή συναρμογή, δηλαδή δεν υπάρχουν τριξίματα, χαραμάδες (βλ. 5800) κλπ. ;)

 

Αφού έτσι κι αλλιώς το υλικό του είναι πλαστικό, σαφώς και μπορείς να το πεις πλαστικούρα. Θα μπορούσε να ήταν ..."μεταλούρα"; :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα αι εγώ... Πολυ καλή πρώτη εντύπωση. Με το ασύρματο που έπαιξα λίγο μια χαρά μου δούλεψε το ovi store. Μια ερωτησούλα μόνο.... Πώς βάζεις τόνους??
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα αι εγώ... Πολυ καλή πρώτη εντύπωση. Με το ασύρματο που έπαιξα λίγο μια χαρά μου δούλεψε το ovi store. Μια ερωτησούλα μόνο.... Πώς βάζεις τόνους??

 

Αν δεν κάνω λάθος, στο hardware πληκτρολόγιο πατάς "Sym" + το φωνήεν που θέλεις.

 

υ.γ.: Σε περίπτωση που δεν το έχεις προσέξει, για avatar έχεις επιλέξει το C6-01 (που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα) και όχι το C6-00 που αγόρασες. :rolleyes:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ok, βρήκα τους τόνους! Μια χαρά όλα μέχρι τώρα όλα... Βεβαία αυτό που του λείπει είναι ένα πλήκτρο εξόδου κατα την πλοήγηση στο μενού με το πληκτρολόγιο. (εκτός αν μου διέφυγε και αυτό :lol:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παίδες. Το πήρα χθες το μηχάνημα. Το φόρτισα όλο το βράδυ. Και από τις 10:30 το πρωί το έχω λιώσει, με wifi και apps. Η μπαταρία είναι στην τελευταία της γραμμούλα μετά από 10 ώρες εντατικότατης χρήσης. Καλό πρέπει να είναι αυτό.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει καμία συντόμευση στο qwerty για να εναλλάσσονται Αγγλικά-Ελληνικά; Γιατί όταν το έχεις ανοιχτό, στον κατάλογο πχ μπορείς να γράψεις μόνο στα αγγλικά και δεν πήρε το μάτι μου κάποια άμεση επιλογή για αλλαγή γλώσσας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας.Εχει παρει η αδελφη μου το c6 εδω και μια εβδομαδα και δεν μπορει να συνδεθει σε δικτυο Wifi,βγαζοντας μηνυμα οτι ο διακομιστης δεν ειναι εγκυρος.Μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως το πρόβλημα είναι ότι προσπαθεί να συνδεθεί με gprs και όχι με το wifi. Δες αν στο μενού: Ρυθμίσεις-->Συνδεσιμότητα-->wlan μπορεί να συνδεθεί στο ασύρματο δίκτυό της
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το GPS? Δεν γίνεται να κάνω πλοήγηση με τίποτα... Κολλάει στο αναμονή για δορυφόρο και δεν συνδέεται πότε.... Edited by sokan_jr
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει καμία συντόμευση στο qwerty για να εναλλάσσονται Αγγλικά-Ελληνικά; Γιατί όταν το έχεις ανοιχτό, στον κατάλογο πχ μπορείς να γράψεις μόνο στα αγγλικά και δεν πήρε το μάτι μου κάποια άμεση επιλογή για αλλαγή γλώσσας

 

sym + shift. To 'εψαχνα κ εγώ στην αρχή :D

Link to comment
Share on other sites

sym + shift. To 'εψαχνα κ εγώ στην αρχή

 

Να είσαι καλά ρε φίλε! :)

 

Από ποιότητα κατασκευής πάντως, έχω μία ένσταση για το κάλυμμα της μπαταρίας, το οποίο είναι λίγο ψεύτικο και έχει ήδη αρχίσει να κουνιέται λίγο. Όχι τίποτα, είναι και το QWERTY και δε θα μπορώ να βάλω μονωτική για να το κρατάω στη θέση του, σαν το k810i. Επίσης, μη δοκιμάσετε να βάλετε μπαταρία από 5800, γιατί είναι λίγο πιό χοντρή και μπορεί να σας χαλαρώσει το κάλυμμα της μπαταρίας :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..

πριν λιγες μερες πηρα το κινητο ..ειμαι φαν της νοκια κ ημουν αναμεσα στο x6 κ σ αυτο..τελικα επελεξα αυτο επειδη φοβηθηκα μην εχω προβλημα με το πληκτρολογιο αφης .. το οποιο ομως ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ κ ισως το καλυτερο σημειο στο κινητο..γενικα ειμαι ευχαριστημενη.,.λιγο βαρυ οντως..

θελω μια βοηθεια σε καποια προβληματα/αποριες που μου προεκυψαν κ καθε βοηθεια δεκτη ...

 

1/ ειχα καρτα στο προηγουμενο μου κινητο με μεγαλυτερη χωρητικοτητα κ ηθελα να την περασω σε αυτο.. την αδειασα την παλια..εβαλα οτι ειχε μεσα η αρχικη ( αυτη που ειχε δλδ οταν το αγορα) αλλα οταν την εβαλα στο κινητο.. δεν εμφανιζε τις φωτογραφιες με τπτ.. κ δεν ξερω κ γιατι ολο αυτο..

υπαρχει τροπος να λυθει το προβλημα? μηπως πρεπει να ακολουθησω αλλη διαδικασια?? θελω να βαλω μεγαλυτερη καρτα :(

 

2/ Οταν καποιος με καλει..δεν εμφανιζει το ονομα του αλλα μονο τον αριθμο , για να σας προλαβω τον εβαλα κ κανονικα χωρις τα μηδεν κτλ απο μπροστα κ με μηδεν κτλ αλλα κ παλι σε κλησεις εισερχομενες μονο αριθμο :mad:

 

3/εχω περασει κ φωτογραφια για οσους με καλουν σε καποιες επαφες αλλα κ παλι δεν εμφανιζει ουτε εικονα ουτε τπτ.. Μονο!! αν επιλεξω συγκεκριμενη φωτογραφια για ολεςςςςςςςςς τις κλησεις .. :cry:

 

4/θελω να κανω εγγραφη στο ebuddy ( παντα μεσω κινητου )αλλα μου γραφει οτι δεν εχω συνδεση κ πρεπει να πειραξω τις ρυθμισεις java κατι που δεν ξερω πως να το κανω...( συνδεση ασυρματη εχω σπιτι κ μπαινω κανονικα σε ολα κ μονο εδω εχω το προβλημα ) δεν εχω χρησιμοποιησει ξανα ebuddy κ δεν ξερω αν κανω καποιο λαθος.. βασικα θελω προσβαση σε gmail k msn κ γι αυτο το χρειαζομαι

 

5/ Θα χρειαστω κατι για προστασια οθονης κ για θηκη... διαβασα οτι δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο γι αυτο το κινητο .. τι παρομοιο μπορω να παρω γι αυτη την οθονη?καμια προταση?

 

6/ οταν ερχεται καποιο μηνυμα ή αναπαντητη προσεξα οτι περα απο τον ηχο δεν εμφανιζεται τπτ στην οθονη κ ουτε μετα σου δειχνει αν εχεις μην κ αναπαντητες αν δεν ανοιξεις τον φωτισμο ή το κινητο... κανω λαθος?? αν δεν κανω.. αυτο θα μπει στα αρνητικα της συσκευης

 

7/ Απο Ovi τι μου προτεινετε να εχω οπωσδηποτε κατεβασει?

 

Πολλες ερωτησεις..το ξερω..αλλα ειπα να τα γραψω ολα μαζι μην κανω συνεχως ποστ..

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ κ καθε βοηθεια ευπροσδεκτη..

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας

:thanks:

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε βοηθήσω όπως μπορώ...

1)και εγώ το ίδιο έκανα άλλα λειτούργησε μια χαρά.... Τσέκαρε μόνο μήπως χρειάζεται να είναι ενεργοποιημένη η προβολή κρυφών αρχείων στα windows, και πριν αλλάξεις την κάρτα, βάλε την καινούργια σου στο τηλέφωνο και κάνε της ένα format (μορφοποίηση) μέσα από το κινητό....... (η επιλογή βρίσκεται μέσα στην διαχείριση αρχείων)

2)δοκίμασε να βάλεις στην αρχή +30 σε όλα τα νούμερα.

3)δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια λύση σε αυτό...

4)δεν ξέρω για το ebuddy, εγώ κατέβασα από το ovi το fring....πολύ καλό...

5) λογικά οποιοδήποτε αξεσουάρ για το nokia 5800 θα εφαρμόζει στο κινητό αρκετά καλά αφού έχουν σχεδόν το ίδιο μέγεθος... (όταν δοκιμάσω προστατευτικό οθόνης θα σε ενημερώσω, χτες το παρήγγειλα)

6)πήγαινε ρυθμίσεις->τηλέφωνο->φωτισμός ειδοπ. και επέλεξε το 1 ώρα.(αν επιλέξεις χωρίς όριο το απενεργοποιεί. Ο Παλ.φωτ.αναμ. είναι άχρηστο, απλά για εφέ οπότε απενεργοποίησε τον)

7)Σίγουρα opera mobile, fring, iON battery timer, 10pm, Bright Light Touch και ότι άλλο είναι δωρεάν ;-)

Αυτά από εμένα... ελπίζω να βοήθησα.

Edited by sokan_jr
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω παρα πολυ για τον κοπο που μπηκες να μου απαντησεις , ηταν αρκετα τα ερωτηματα μου

1/ για την καρτα θα δοκιμασω οτι μου ειπες

2/δοκιμασα με +30 αλλα κ παλι δεν εμφανιζει ονομα αλλα μονο αριθμο απο αυτον που καλει :(:(

4/θα δοκιμασω το fring τοτε..

5)για το προστατευτικο θα περιμενω να μου πεις

7)τα iON battery timer, 10pm, Bright Light Touch για ποιο πραγμα ειανι χρησιμα?μηπως μπορεις αν μου πεις ?

 

κ παλι ..ευχαριστω πολυ

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

@lenaki

Καλημέρα.

δοκιμασα με +30 αλλα κ παλι δεν εμφανιζει ονομα αλλα μονο αριθμο απο αυτον που καλει http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/frown.gifhttp://www.myphone.gr/forum/image/smilies/frown.gif
Μήπως έχουν αποθηκευτεί οι επαφές σου 2 φορές και γι' αυτό σου βγάζει μόνο όνομα όταν σε καλούν? Για κοίταξε τις επαφές σου.

 

για το προστατευτικο θα περιμενω να μου πεις
Για αξεσουάρ διάβασε το θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

τα iON battery timer, 10pm, Bright Light Touch για ποιο πραγμα ειανι χρησιμα?μηπως μπορεις αν μου πεις ?
To iON battery σου δίνει πληροφορίες σχετικά με την μπαταρία αλλά κάνε μια αναζήτηση στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4, θα βρεις πολλές πληροφορίες για την εφαρμογή διότι έχει αναφερθεί και από άλλους χρήστες. Το Bright light touch είναι φακός. To 10pm αν δεν κάνω λάθος είναι παιχνίδι. Για ότι άλλο έχει σχέση με εφαρμογές διαβάζεις και ρωτάς στο θέμα που αναφέρω παραπάνω.

 

 

@sokan_jr

πήγαινε ρυθμίσεις->τηλέφωνο->φωτισμός ειδοπ. και επέλεξε το 1 ώρα.(αν επιλέξεις χωρίς όριο το απενεργοποιεί. Ο Παλ.φωτ.αναμ. είναι άχρηστο, απλά για εφέ οπότε απενεργοποίησε τον)

Αν επιλέξεις το Χωρίς Όριο αυτό σημαίνει ότι θα αναβοσβήνει συνέχεια μέχρι να διαβάσεις το sms ή το email ή την αναπάντητη. Δεν σημαίνει ότι το απενεργοποιεί. Αν όμως βάλεις χρονικό όριο την 1 ώρα τότε το πλήκτρο του μενού θα σταματήσει ν' αναβοσβήνει μόλις περάσει 1 ώρα άσχετα αν έχεις δει τα συμβάντα ή όχι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@lenaki

Καλημέρα.

Μήπως έχουν αποθηκευτεί οι επαφές σου 2 φορές και γι' αυτό σου βγάζει μόνο όνομα όταν σε καλούν? Για κοίταξε τις επαφές σου.

 

 

Eχεις δικιο.. αυτο εγινε με τις επαφες που εχω βαλει στις αγαπημενες ! γι αυτο δεν μου τις εμφανιζει..

φωτογραφια βεβαια κ να επιλεξεις να βαλεις προφανως δεν εχει την δυνατοτητα να εμφανιζει στην κληση ..αλλα οκ θα τ αντεξω :D

 

 

@sokan_jr

Αν επιλέξεις το Χωρίς Όριο αυτό σημαίνει ότι θα αναβοσβήνει συνέχεια μέχρι να διαβάσεις το sms ή το email ή την αναπάντητη. Δεν σημαίνει ότι το απενεργοποιεί. Αν όμως βάλεις χρονικό όριο την 1 ώρα τότε το πλήκτρο του μενού θα σταματήσει ν' αναβοσβήνει μόλις περάσει 1 ώρα άσχετα αν έχεις δει τα συμβάντα ή όχι.

 

ναι το χωρις οριο εχω επιλεξει ..κ η ειδοποιηση ειναι αυτο το μικρουλι λαμπακι τελικα.. ;)

 

σας ευχαριστω πολυ παιδια..για αλλη μια φορα με βοηθησατε αμεσως κ μου λυσατε ολες τις αποριες.. είστε φοβεροι!! να στε καλα

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πριν ξέχασα να σε ρωτήσω κάτι για τις φωτογραφίες που έχεις βάλει στις επαφές σου. Αυτές τις φωτογραφίες τις έχεις μέσα στην κάρτα μνήμης ή στην μνήμη της συσκευής? Αν δεν τις έχεις αποθηκευμένες τότε σωστά δεν στις εμφανίζει στις επαφές.

 

Η συσκευή έχει την δυνατότητα για να σου εμφανίζει την φωτογραφία όταν σε καλούν. Κάτι άλλο θα συμβαίνει και δεν εμφανίζονται.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πριν ξέχασα να σε ρωτήσω κάτι για τις φωτογραφίες που έχεις βάλει στις επαφές σου. Αυτές τις φωτογραφίες τις έχεις μέσα στην κάρτα μνήμης ή στην μνήμη της συσκευής? Αν δεν τις έχεις αποθηκευμένες τότε σωστά δεν στις εμφανίζει στις επαφές.

 

Η συσκευή έχει την δυνατότητα για να σου εμφανίζει την φωτογραφία όταν σε καλούν. Κάτι άλλο θα συμβαίνει και δεν εμφανίζονται.

 

ειναι αποθηκευμενες στην μνημη της καρτας κ μετα τις περασα στις επαφες μου , επεξεργασια ,προσθηκη εικονας..

για να ειναι σωστη η αποθηκευση που πρεπει να γινει?στην καρτα ή το κινητο?

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ειναι αποθηκευμενες στην μνημη της καρτας κ μετα τις περασα στις επαφες μου , επεξεργασια ,προσθηκη εικονας..

για να ειναι σωστη η αποθηκευση που πρεπει να γινει?στην καρτα ή το κινητο?

Είναι σωστή η διαδικασία που έκανες. Τώρα που έφτιαξες τις επαφές σου για δοκίμασε να κάνεις μια κλήση ή να σου κάνουν μια κλήση και να δεις αν εμφανίζεται η φωτογραφία της επαφής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι οπως μου ειπατε ετσι ακριβως πρεπει να γινει κ εχω ολο το πακετο..κ εικονα κ ονομα :):):):):) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα έχω δει πως στέλνει αυτά των 70 χαρακτήρων. Το ψαξα αλλά δεν βρήκα μεγαλύτερη επιλογή. Μήπως μου διεφυγε κάτι ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...