Jump to content

Sony Ericsson Zylo


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέματα που μπορούμε να βρούμε? Στο zedge έχει ελάχιστα

Επίσης κανένα παιχνιδάκι?!

 

Και τα υπαρχων θεματα για το 995 π.χ. κανουν αν τα τροποποιησεις ευκολα με το theme creator.

Οταν το ειχα ετσι εκανα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υπαρχει ενα zylo στην οικογενεια . Επισης στον τπολογιστη ηταν εγκατεστημενο το Pc Companion 2.0 που συνεργαζοταν αψογα οπως και με ενα K770 .

Σημερα που συνδεσα το zylo για να παρω ενα backup εγινε αναβαθμιση στο Pc Companion με την τελευταια εκδοση .

Απο τοτε αν πατησω τις "επαφες τηλεφωνου " η "τα γραπτα μυνηματα" η το "αντιγραφο ασφαλειας" ισως και σε καποιες αλλες επιλογες βγαινει κενο παραθυρο που η μονη επιλογη που εχει ειναι "πισω"

Η "διαχειριση αρχειων" το " Contacts Setup" δουλευουν κανονικα ,

Καποια ιδεα τι πρεπει να κανω για να δουλεψει η αν μπορω να βρω καπου την εκδοση 2.0 ????

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να διαγράφησαν όλα τα αρχεία που είχες δημιουργήσει πρίν την αναβάθμιση. Κάνε το backup σου με το MyPhoneExplorer
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να διαγράφησαν όλα τα αρχεία που είχες δημιουργήσει πρίν την αναβάθμιση. Κάνε το backup σου με το MyPhoneExplorer

 

Τα αρχεια που ειχαν δημιουργηθει τα βλεπω και υπαρχουν κανονικα πανω στον υπολογιστη . Μαλιστα εστησα σε laptop το pc suite που ειχα απο το κ770 , μετεφερα ενα παλιο Backup και το ειδα κανονικα . Μολις βαλω το zylo μου ζηταει να κανει αναβαθμιση σε pc combanion και εκεινη την στιγμη ηθελα να φυγω για την δουλεια και δεν ειχα χρονο να την κανω να δω τι θα γινει . Μαλλον θα την δοκιμασω το βραδυ .

Το MyPhoneExplorer κανει και επεξεργασια στις επαφες γιατι αυτο ηθελα να κανω και συνδεσα το zylo στο pc companion.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεια που ειχαν δημιουργηθει τα βλεπω και υπαρχουν κανονικα πανω στον υπολογιστη . Μαλιστα εστησα σε laptop το pc suite που ειχα απο το κ770 , μετεφερα ενα παλιο Backup και το ειδα κανονικα . Μολις βαλω το zylo μου ζηταει να κανει αναβαθμιση σε pc combanion και εκεινη την στιγμη ηθελα να φυγω για την δουλεια και δεν ειχα χρονο να την κανω να δω τι θα γινει . Μαλλον θα την δοκιμασω το βραδυ .

Το MyPhoneExplorer κανει και επεξεργασια στις επαφες γιατι αυτο ηθελα να κανω και συνδεσα το zylo στο pc companion.

 

Nai αι κανει κανονικα επεξεργασια στις επαφες :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

τελικα με το Pc Combanion δεν μπορεσα να βρω λυση . Και λυση δοθηκε με το MyPhoneExplorer . Απο μια πρωτη ματια μου φανηκ πολυ πιο ευκολοχρηστο απο το Pc Combanion .

Δεν το ηξερα οτι υπηρχε.

Ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το MyPhoneExplorer είναι άκρως αξιόλογο πρόγραμμα διαχείρισης, μπορεί να κάνει τη δουλειά που θέλεις, καθώς και "συνολικό" back-up των δεδομένων σου και πολλά άλλα. ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας.:!::!:Μιας και το myphoneexplorer και το pc companion δεν με βοηθησαν στο να μεταφερω τα μηνυματα στο pc.Υπάρχει κάποιος τεχνικός στην θεσσαλονικη που θα μπορουσα να απευθυνθω?:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΠΑΙΔΙΑ μου εφερε μια φιλη μου το κινητο της ζυλο κ κανει το εξης ετσι στα ξαφνικα χαλασε η οθονη δειχνει οτι φωτιζεται αλλα παραμενει μαυρη ολη την ωρα μπορω να το κανω κατι? καμια επανεκινηση καπως να μπω στο μενου αν ξερει καποιος ας πει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ μου εφερε μια φιλη μου το κινητο της ζυλο κ κανει το εξης ετσι στα ξαφνικα χαλασε η οθονη δειχνει οτι φωτιζεται αλλα παραμενει μαυρη ολη την ωρα μπορω να το κανω κατι? καμια επανεκινηση καπως να μπω στο μενου αν ξερει καποιος ας πει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

99% θέλει επισκευή. Χαλάει η κεντρική καλωδιοταινία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω το συγκεκριμενο τηλ κ εχει αρχίσει τώρα τελευταία να κάνει περίεργα.. Ενώ είναι σε 2-3 γραμμές σήμα δεν έρχεται ποτέ καμιά κλήση ή μήνυμα..

Επίσης σε άσχετες στιγμές μπορεί να κλείσει κ να ανοίξει μόνο του..

 

Προσπαθώ να βρω τρόπους αναβάθμισης αν αυτή είναι η λύση στο πρόβλημά μου. Ωστόσο χρησιμοποιώ mac κυρίως.. Δύσκολα πρόσβαση σε windows.. Έχω πιθανότητες? κι αν ναι τι και πως; Σίγουρα, απ'οτι έχω διαβάσει από τα μηνύματα το myphoneexplorer θα κάνει τη δουλειά του backup. Αλλά βγαίνει σε έκδοση για mac?

Κ κάτι τελευταίο... Ποια είναι η πιο up-to-date software version για το εν λόγω κινητό; Και πως τσεκάρω ποια έχω (για να αποφύγω τη μανούρα, αν έχω ήδη ό,τι πιο τελευταίο).

 

Ευχαριστώ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το MyPhoneExplorer δεν βγαίνει για mac. Πρόγραμμα για να κάνεις update υπάρχει για mac ωστόσο δεν ξέρω αν υποστηρίζεται πλέον το εν λόγω κινητό. Δες την σελίδα της Sony. Διαφορετικά μια επίσκεψη σε ένα service point και είσαι έτοιμη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
παιδια να σας ρωτησω και εγω κατι.. γινεται να εχω internet σε στο zylo..?? καθε φορα που προσπαθω να μπω μου βγαζει αυτο :Αποτυχία σύνδεσης.Ελεγξτε τις ρυθμίσεις.Εαν το προβλημα παραμείνει καλεστε το λειτουργο του δυκτιου σας για υποστηριξη .... δηλαδη εγω τι πρεπει να κανω?? ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω και εγω κατι.. γινεται να εχω internet σε στο zylo..?? καθε φορα που προσπαθω να μπω μου βγαζει αυτο :Αποτυχία σύνδεσης.Ελεγξτε τις ρυθμίσεις.Εαν το προβλημα παραμείνει καλεστε το λειτουργο του δυκτιου σας για υποστηριξη .... δηλαδη εγω τι πρεπει να κανω?? ξέρει κανείς?

 

Φυσικά και γίνεται αλλά μάλλον δεν έχεις τις σωστές ρυθμίσεις. Tι εταιρία έχεις?

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

cosmote.. ξερεις πως μπορω να το κανω??

 

Δοκίμασε από τη σελίδα της cosmote άμα μπορείς να τις περάσεις μόνη σου ή να τις στείλεις με μήνυμα στο κινητό σου.

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T58/section/ServiceInstr

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από τη σελίδα της cosmote άμα μπορείς να τις περάσεις μόνη σου ή να τις στείλεις με μήνυμα στο κινητό σου.

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T58/section/ServiceInstr

 

να σαι καλα!! σε ευχαριστω πολυ... :D

EDIT:

πφ δεν ξερω τι γινεται... τα εκανα ολα ετσι οπως μου τα ελεγε.. και παλι μου βγαζει το ιδιο...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

πφ δεν ξερω τι γινεται... τα εκανα ολα ετσι οπως μου τα ελεγε.. και παλι μου βγαζει το ιδιο...

 

Μήπως έκανες τις ρυθμίσεις που είναι για mms? Αν όχι γιατί δεν δοκιμάζεις να στείλεις μνμ και να σου έρθουν αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες τις ρυθμίσεις που είναι για mms? Αν όχι γιατί δεν δοκιμάζεις να στείλεις μνμ και να σου έρθουν αυτόματα?

 

σε ποιον αριθμο μπορω να στειλω μνμ?

Link to comment
Share on other sites

σε ποιον αριθμο μπορω να στειλω μνμ?

 

Το λέει στη σελίδα που έχει και τις ρυθμίσεις.

 

Για να λάβετε στο κινητό σας τις κατάλληλες ρυθμίσεις, προκειμένου να πλοηγηθείτε στο Internet ή/ και στο Cosmote My View, στείλτε δωρεάν το γραπτό μήνυμα «INTERNET» στο 1333.

Link to comment
Share on other sites

εε δεν ξερω τι δεν παει καλα.. το εκανα και αυτο.. και παλι μου βγαζει το ιδιο μνμ οταν προσπαθω να μπω...

 

λοιπον μ λεει εισαγαγατε λαθος URL σε οποια ιστοσελιδα και να μπω.. τι ειναι παλι αυτο?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Zylo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...