Jump to content

Sony Ericsson Zylo


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σας,

 

επειδή ψάχνω :( και δεν βρίσκω video πως να αλλάξω μία οθόνη σε zylo, υπάρχει περίπτωση να με βοηθήσει κάποιος που να έχει βρει κάτι που να δείχνει πως ανοίγει ?

 

θα με βοηθούσε πολύ

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων το συγκεκριμένο site είναι από τα καλύτερα στο είδος του.:):)

 

Φίλε δεν ξέρω αν την άλλαξες αλλά θα σου έλεγα να μην το κάνεις.Είναι πολύ δύσκολο να ανοίξεις το συγκεκριμένο τηλέφωνο άμα δεν έχεις εμπειρία.

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το MyPhoneExplorer δουλεύει ή είναι και αυτό όπως το SE S312 ; Που δεν μπορεί να συνεργαστεί με τίποτα ;

 

Δουλεύει κ δουλεύει άψογα το κινητάκι είναι πολύ καλό καθημερινό τηλέφωνο!!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αποσύρθηκε από την αγορά?

Όχι βέβαια, κανονικά κυκλοφορεί και στα τρία διαθέσιμα χρώματα: μαύρο, ασημί, ροζ

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

...το οποίο μάλιστα είναι και πολύ τίμιο!:DΠοιοτικό, με δυνατό ηχείο, ΠΑΑΡΑ πολύ καλό πρόγραμμα αναπαραγωγής μουσικής (walkman)...:)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα σε ολους!

 

παιζοντας με το zylo ,αλλαξα τον κωδικο της συσκευης .Τωρα δεν λειτουργει με καμμια αλλη sim και δεν κανει factory reset.

υπαρχει ενδεχομενο να ανακτησω τον κωδικο η να τον επαναφερω η να το παω για service?

δοκιμασα 0000 αλλα χωρις αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 1 παλιό w800. Το καλώδιο υπολογιστή και το καλώδιο για τα ακουστικά θα ταιριάζουν στο zylo? γιατί έμαθα ότι δεν έχει τπτ μέσα η συσκευασία. όσο για τα ακουστικά απτο w800 βγαίνει σε υποδοχή για ακουστικά ή ηχεία ενώ απότι ξέρω του zylo δεν έχει υποδοχή είναι κατευθείαν τα ακουστικά οπότε ηχεία δεν μπορείς να συνδέσεις
Link to comment
Share on other sites

Αν το Zylo έχει την κλασική fast port θύρα τότε κάνουν.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά αν ξέρει κάποιος ας μου πει αν οντως έχει αυτην την θύρα και το zylo

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά αν ξέρει κάποιος ας μου πει αν οντως έχει αυτην την θύρα και το zylo

 

Ναι την έχει..:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι το τελευταίο firmware της συσκευής?

Η έκδοση R7DA062

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσα να εχω λιγη βοηθεια με το πως μπορω να βρω ελληνικη γλωσσα για το ZYLO καθως μετα απο ολικη επαναφορα ολα οκ με το τηλεφωνο αλλα δεν εχω ελληνικα.... Ελέος με το ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ support της SE επιτελους... Να παω σε SE και να το αφησω να μου την περασουν δεν παιζει καθως την παρασκευη μπαινω φανταρος και το ψιλοβιαζομαι.. Ευχαριστω εκ των προταιρων!!:)
Link to comment
Share on other sites

Αν μια γλώσσα δεν υπάρχει στο κινητό δεν γίνεται να την περάσεις εκτός κι αν πας σε κάποιο service center. Εντύπωση μου κάνει πάντως πως μετά από ολική επαναφορά έχασες τη γλώσσα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα

 

Παιδιά έχω ένα Sony ericsson Zylo αλλά έχω το εξής πρόβλημα όταν το κινητό είναι ανοικτό προς τα επάνω δουλεύει μονό το πληκτρολόγιο τίποτα άλλο ενώ όταν είναι κλειστό δουλεύουν τα υπόλοιπα πλήκτρα (τερματισμός,σβήσιμο,απάντηση κλήσης κ.τ.λ) γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει ή πάει για Service (είναι αγορασμένο περίπου ένα χρόνο);

Έχει γίνει update στο τελευταίο firmware.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι πρόβλημα hardware οπότε καλύτερα να πας σε ένα Sony Ericsson Service Point
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας!! αν μπορει κανεις να με βοηθησει πραγματικα θα ειναι πολυτιμη η βοηθεια του!! καταρχην δεν γνωριζω αν τα zylo δημιουργησαν προβληματα αλλα το δικο μου χαλασε κανονικοτατα χωρις να το ακουμπισω... κλεινει απο μπαταρια και οταν παω να το φορτισω αναψαν τα πληκτρα και η οθονη ηταν μαυρη που κανονικα επρεπε να δειχνει και να λεει οτι φορτιζει... απο κει και περα οταν παω να το ανοιξω δειχνει μαλλον οτι ανοιγει αλλα μετα δεν κλεινει.. απλα ειναι ετσι αναμμενο με την οθονη μαυρη... αυτα.. αν γνωριζει κανεις τι επαθε ας βοηθησει.. θα παθω καταθλιψη πραγματικα το αγαπησα αυτο το κινητο!!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία μήπως συνέλθει και πες μας αν μπορείς να το συνδέσεις με PC. Διαφορετικά σε ένα Sony Ericsson Service Point για φλασάρισμα. Δεν νομίζω ότι έχει χαλάσει το κινητό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! αν μπορει κανεις να με βοηθησει πραγματικα θα ειναι πολυτιμη η βοηθεια του!! καταρχην δεν γνωριζω αν τα zylo δημιουργησαν προβληματα αλλα το δικο μου χαλασε κανονικοτατα χωρις να το ακουμπισω... κλεινει απο μπαταρια και οταν παω να το φορτισω αναψαν τα πληκτρα και η οθονη ηταν μαυρη που κανονικα επρεπε να δειχνει και να λεει οτι φορτιζει... απο κει και περα οταν παω να το ανοιξω δειχνει μαλλον οτι ανοιγει αλλα μετα δεν κλεινει.. απλα ειναι ετσι αναμμενο με την οθονη μαυρη... αυτα.. αν γνωριζει κανεις τι επαθε ας βοηθησει.. θα παθω καταθλιψη πραγματικα το αγαπησα αυτο το κινητο!!!

 

Φίλε, δεν φταίει η μπαταρία ούτε με αναβάθμιση θα στρώσει. Αν έχεις την απόδειξη πήγαινέ το για επισκευή. Απλά έχει χαλάσει η καλωδιοταινία που συνδέει το πάνω με το κάτω μέρος. Δεν νομίζω να υπάρχει ένα zylo που κάποια στιγμή να μη χαλάσει η καλωδιοταινία του. Αν και καλό τηλέφωνο έχει αυτό το ελάττωμα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία μήπως συνέλθει και πες μας αν μπορείς να το συνδέσεις με PC. Διαφορετικά σε ένα Sony Ericsson Service Point για φλασάρισμα. Δεν νομίζω ότι έχει χαλάσει το κινητό.

 

 

και την μπαταρια και τη sim και την καρτα ολα τα εβγαλα.. αλλα τιποτα... αα και ουτε με pc συνδεεται... το εστειλα σημερα για service γιατι δεν μπορουσα να το κανω κατι βεβαια τωρα ποτε θα το παρω ειναι ενα θεμα...

 

Φίλε, δεν φταίει η μπαταρία ούτε με αναβάθμιση θα στρώσει. Αν έχεις την απόδειξη πήγαινέ το για επισκευή. Απλά έχει χαλάσει η καλωδιοταινία που συνδέει το πάνω με το κάτω μέρος. Δεν νομίζω να υπάρχει ένα zylo που κάποια στιγμή να μη χαλάσει η καλωδιοταινία του. Αν και καλό τηλέφωνο έχει αυτό το ελάττωμα.

 

οχι δεν ειπα οτι φταιει η μπαταρια απλα εχει μαυρη οθονη οταν αναβει και μενει ετσι κολλημενο... εχω αποδειξη 5 μηνες το εχω μεσα στην εγγυηση ειναι οποτε το πηγα σημερα για επισκευη...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια εχω το σονυ ερικσσον zylo...γινεται με καποιον τροπο να βρω μηνυματα που εχουν σβηστει απο την συσκευη αυτη>?
Link to comment
Share on other sites

στο σονυ ερικσον μου εχω αποθηκευμενους στο log in tους κωδικους του μαιλ και του facebook μου...μπορω με καποιον τροπο να τους ανακτησω?

σας ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Zylo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...