Jump to content

Sony Ericsson Zylo


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας... Δεν ειμαι κατοχοσ του συγκεκριμενου κινητου... αλλα σκοπευω να γινω...

με ολα αυτα που διαβασα στισ προιγουμενες σελιδες μπορω να πω πως εχω πειστει ακομα πιο πολυ....

Αλλά έχω κυρίως δυο προβληματα με τα κινητα που περνω...

1ο.. το ποσο βολικα ειναι τ κουμπια στο μηνυμα...

Που οπως διαβαζα ειναι αρκετα ευχρηστα...

και ...

2ο..΄το πόσο εύκολα ή οχι θα το βαρεθώ ...

δεν θελω να ειναι κατι το πολυ ευκολο ...

 

Περιμενω την απαντηση σας... ευχαριστω...

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε ένα κατάστημα να το δοκιμάσεις και να δεις αν σε βολεύει. Τώρα για το πόσο εύκολα θα το βαρεθείς είναι κάτι στο οποίο δεν μπορώ να απαντήσω. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω...!!!

Αλλα απο θεμα λειτουργειας πως τα παει??? Ειναι καλο..??

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω...!!!

Αλλα απο θεμα λειτουργειας πως τα παει??? Ειναι καλο..??

@ctefania ναι ειναι πολυ καλο κινητακι

φοβερη οθονη-γρηγορο-αψογη ποιοτητα κατασκευης (πρωτη φορα εχω SE χωρις προβλημα

στο slider) - ικανοποιητικη καμερα.

 

@zxr δεν καταφερα κατι ....δεν μπορω να στειλω στη cosmote ενα μηνυμα για αυτοματη αποστολη των ρυθμισεων?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια... βεβεα εχω και ενα αλλο κινητο στο μυαλο μου.. 8α μπω στην αναλογη σελιδα στο myphone και θα δω ποια απο τα 2 θα παρω...

Αλλα κατα πασα πιθανοτητα θα το παρω...:!::!::!:

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

δεν καταφερα κατι ....δεν μπορω να στειλω στη cosmote ενα μηνυμα για αυτοματη αποστολη των ρυθμισεων?

 

Το 1333 δεν δουλεύει;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Δεν ειμαι κατοχοσ του συγκεκριμενου κινητου... αλλα σκοπευω να γινω...

με ολα αυτα που διαβασα στισ προιγουμενες σελιδες μπορω να πω πως εχω πειστει ακομα πιο πολυ....

Αλλά έχω κυρίως δυο προβληματα με τα κινητα που περνω...

1ο.. το ποσο βολικα ειναι τ κουμπια στο μηνυμα...

Που οπως διαβαζα ειναι αρκετα ευχρηστα...

και ...

2ο..΄το πόσο εύκολα ή οχι θα το βαρεθώ ...

δεν θελω να ειναι κατι το πολυ ευκολο ...

 

Περιμενω την απαντηση σας... ευχαριστω...

Κατ΄εμε ειναι ο,τι καλυτερο για μυνηματακηδες! Γραφεις ανετα και βλεπεις πεντακαθαρα στην μεγαλη-για την κατηγορια του-οθονη!

Τωρα το αν θα βαρεθεις η οχι, εξαρταται απο το τι χρηση κανεις σ΄ενα κινητο και ποσο συχνα τα αλλαζεις! Εγω που το εχω για 2ο δεν με απασχολει το θεμα. Αν γουσταρεις να βγαζεις φωτογραφιες, δεν ξερω ποσο θα σε ικανοποιησει...για βιντεο παντως ειναι μια χαρα! Και επισης μπορεις να ευχαριστηθεις java games με τετοια οθονη σε συνδυαμο με τα πολυ βολικα πληκτρα!

Σκεψου, δες και αποφασισε...;)

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις για το zylo:

1. Που βρίσκεται η εφαρμογή Walk Mate; Στο ""Εφαρμογές" σε μένα δεν υπάρχει.

2. Η συσκευή έχει GPS; Πάντως το Nav4all 8.0.65 (καταπληκτικό πρόγραμμα πλοήγησης για κινητά με φωνητικές οδηγίες στα ελληνικά κάτι σαν το Dastinator) δεν βρίσκει αισθητήρα GPS. Δουλεύει το πρόγραμμα αυτό σε κάποιον άλλον; Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση. Το 3G μήπως πρέπει να είναι ενεργοποιημένο;

Μπορώ αν θέλει κάποιος να του στείλω το Nav4all 8.0.65.jar (296ΚΒ-Java εφαρμογή) να το ελέγξει.

Link to comment
Share on other sites

Κατ΄εμε ειναι ο,τι καλυτερο για μυνηματακηδες! Γραφεις ανετα και βλεπεις πεντακαθαρα στην μεγαλη-για την κατηγορια του-οθονη!

Τωρα το αν θα βαρεθεις η οχι, εξαρταται απο το τι χρηση κανεις σ΄ενα κινητο και ποσο συχνα τα αλλαζεις! Εγω που το εχω για 2ο δεν με απασχολει το θεμα. Αν γουσταρεις να βγαζεις φωτογραφιες, δεν ξερω ποσο θα σε ικανοποιησει...για βιντεο παντως ειναι μια χαρα! Και επισης μπορεις να ευχαριστηθεις java games με τετοια οθονη σε συνδυαμο με τα πολυ βολικα πληκτρα!

Σκεψου, δες και αποφασισε...;)

 

αφου ειναι μηνυματακηδες τοτε ειναι το ιδανικο για μενα...

ποσο συχνα το χρησιμοποιω??? συνεχειααα!!!!!:shifty:

αυτο με τις φωτογραφιες ειναι οντως ενα μεγαααλο προβλημα~!!!!~:wacko::wacko:

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι μηνυματακηδες τοτε ειναι το ιδανικο για μενα...

ποσο συχνα το χρησιμοποιω??? συνεχειααα!!!!!:shifty:

αυτο με τις φωτογραφιες ειναι οντως ενα μεγαααλο προβλημα~!!!!~:wacko::wacko:

 

Όσον αφορά την κάμερα του, είναι μια τελείως απλή (χωρίς φλας, autofocus κλπ). Για φωτογραφίες την ημέρα είναι μια χαρά, τη νύχτα ή σε εσωτερικούς χώρους είναι μέτρια τα πράγματα.

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την κάμερα του, είναι μια τελείως απλή (χωρίς φλας, autofocus κλπ). Για φωτογραφίες την ημέρα είναι μια χαρά, τη νύχτα ή σε εσωτερικούς χώρους είναι μέτρια τα πράγματα.

 

Ενας απο του λογουσ που αλλαζω το κινητο μου.. το lg viewty ειναι και αυτος...

εδω υπαρχει προβλημα...;)

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Ενας απο του λογουσ που αλλαζω το κινητο μου.. το lg viewty ειναι και αυτος...

εδω υπαρχει προβλημα...;)

 

Απ'όσο ξέρω το viewty τα πάει περίφημα στον τομέα κάμερα. Αλλά απ'ότι κατάλαβα είναι κάπως δύσκολο στα μηνύματα (κάποιοι, όπως κι εγώ, δεν μπορούν να γράψουν γρήγορα σε οθόνη αφής). Μέχρι πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις; Επειδή βλέπω οτι σ'ενδιαφέρει αρκετά μια καλή κάμερα, καλύτερα να ξεχάσεις το zylo. Δες για το SE elm ή hazel που είναι τα αμέσως επόμενα ;)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ενας απο του λογουσ που αλλαζω το κινητο μου.. το lg viewty ειναι και αυτος...

εδω υπαρχει προβλημα...;)

 

αμα ειναι να αλλαξεις το viewty γιατι δεν σε ικανοποιει η καμερα,τοτε το zylo ΔΕΝ πρεπει να ειναι το επομενο σου κινητο.δες hazel ή ακομα καλυτερα W995

Link to comment
Share on other sites

Το 1333 δεν δουλεύει;

ναι δουλεψε! σε ευχαριστω πολυ!

 

(ακυρο το ποστ μου στο spiro)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω το viewty τα πάει περίφημα στον τομέα κάμερα. Αλλά απ'ότι κατάλαβα είναι κάπως δύσκολο στα μηνύματα (κάποιοι, όπως κι εγώ, δεν μπορούν να γράψουν γρήγορα σε οθόνη αφής). Μέχρι πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις; Επειδή βλέπω οτι σ'ενδιαφέρει αρκετά μια καλή κάμερα, καλύτερα να ξεχάσεις το zylo. Δες για το SE elm ή hazel που είναι τα αμέσως επόμενα ;)

εγω δεν εχω προβλημα με τα αφης.. μια χαρα γρηγορα γραφω.. μεχρι 170 ευρω το πολυ διαθετω....

εγω δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενη με την καμερα... βγενουν καπως θωλα μερικες φορες.. αν μπορεσεις να μου βρεις και αλλα κινητα.. στειλε μου μηνυμα !!! ευχαριστω...

 

αμα ειναι να αλλαξεις το viewty γιατι δεν σε ικανοποιει η καμερα,τοτε το zylo ΔΕΝ πρεπει να ειναι το επομενο σου κινητο.δες hazel ή ακομα καλυτερα W995

 

Προτιμω κατι σε αφης... ;) Σε ευχαριστω παντως για την απαντηση σου...

εχουν καποιες φιλεσ μου το ΅995.. και τους βγηκε πολυ ελλατωματικο!

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για πολλαπλή παράθεση χρησιμοποιείστε το κουμπάκι που βρίσκεται τέρμα δεξιά. Για οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying
Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, η αληθεια ειναι οτι το Viewty(που ειχα κι εγω)βγαζει καλυτερες φωτο απο το Star! Και ειδικα στο βιντεο ειναι...αλλου!!! Αλλα μη βγαινουμε εκτος θεματος, αφου αποφασισες, ok.:)
Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τετοια τωρα που αποφασισα..

αλλα για να επανελθουμε στο θεμα μας... αν το zylo ηταν τελειο σε φωτογραφιες... θα το επερνα με κλειστα ματια..

@Neckon... λυπαμαι αλλα δεν πορω να σε βοηθησω.. δεν ειμαι κατοχος αυτου του κινητου... εμ.. ισως στις εφαρμογες...( Το πιο λογικο ) Αν δεν ειναι εκει.. δεν ξερω... σορρυ...

@Conception εσυ ξερεις που ειναι??

Never give up.. such a wonderful life... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω τωρα μπροστα μου...για την ακριβεια δεν το εχω καθολου πια!:p Υπηρχε καπου μεσα στις εφαρμογες αν θυμαμαι καλα...παντως υπηρχε σιγουρα!:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κανείς πώς βρίσκετε το Walk Mate στο Zylo??? και πώς λειτουργεί???

 

Αν έχεις ενεργοποιήσει τα widgets στην οθόνη αναμονής απο τις ρυθμίσεις, τότε πατάς προς τα πάνω το dpad (ή joystick όπως θες) και θα σου βγάλει διάφορα widgets όπως facebook, twitter....το τελευταίο είναι το walk mate ;)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργοποιήσει τα widgets στην οθόνη αναμονής απο τις ρυθμίσεις, τότε πατάς προς τα πάνω το dpad (ή joystick όπως θες) και θα σου βγάλει διάφορα widgets όπως facebook, twitter....το τελευταίο είναι το walk mate ;)

 

Thanks filipsyros το έψαχνα καιρό. Έβρισκα το facebook αλλά δεν είχα προσέξει ότι είχε κι άλλα δίπλα.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω για τα κλειστού λειτουργικού κινητά δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή. Προσωπικά μετέτρεπα τα κείμενα σε html και τα διάβαζα με τη βοήθεια του browser του κινητού.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς πως απενεργοποιούνται τα widgets στην κεντρική οθόνη...;;; Δεν τα χρησιμοποιώ και μου κρύβουν και το εκάστωτε theme που έχω...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Zylo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...